Drogy závislost

5. října 2006 v 9:15
Fyzická závislost
Vzniká tak, že se droga stane součástí metabolismu. Na její vysazení reaguje tělo fyzickým "absťákem" (např. u heroinu: průjmy, křeče, dehydratace, …). U některých drog (včetně alkoholu - delirium tremens) může být tento stav smrtelný! Proto existují specializovaná detoxifikační oddělení, kde závislý člověk odabstinuje pod lékařským dohledem. Detoxifikace trvá většinou týden až deset dní.

Psychická závislost
Jedná se o silnou touhu po droze. Abstinenční syndrom - se týká psychické oblasti, ale může se projevovat i fyzicky (např. třes, pocení, nesoustředěnost, atd.). Většinou se jedná o neovladatelnou touhu vzít drogu (ale taky třeba opakovat určitou situaci, chování, …). Často se stává, že se rozvine kombinace závislosti na látce a rituálech spojených s jejím užíváním (např. kafíčko na návštěvě, nebo příprava injekční aplikace tvrdých drog). Psychická závislost vzniká u všech drog!
Injekční aplikace drog
Je to jev, který je u nás, na rozdíl od vyspělých zemí, velmi rozšířený, a to i u začínajících experimentátorů! Je to velmi nebezpečný způsob aplikace. Zvyšuje se riziko předávkování s vážnými následky. Mohou vznikat onemocnění žil a tkání (např. abscesy). Je zde vysoké riziko nákazy krví přenosnými chorobami (HIV, žloutenka typu C, ..) při používání společné jehly, stříkačky, nebo pomůcek. Infekce z nečistých drog.
Experimenty
Nejohroženější skupinou uživatelů drog jsou paradoxně experimentátoři, kteří neznají účinky, dávkování a zásady správné aplikace. Z řad experimentátorů pochází velké procento obětí předávkování drogami.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 smajlík smajlík | 19. února 2007 v 21:12 | Reagovat

je to dobrý!!!přesně todle jsem potřebovala do referátu!!!

2 alinka alinka | 1. září 2007 v 21:33 | Reagovat

chcela by som s niekym spolupracovat, a podelit sa o zazitky z drog

3 bara bara | 20. května 2008 v 11:23 | Reagovat

je to super mamz toho referatu za 2

4 ..23 ..23 | 11. října 2010 v 8:57 | Reagovat

já osobně bych o drogách napsala mnohem víc.. o některých z osobní zkušenosti(vetšina)a o zbytku mam dosti reálnou přestavu..
jestli to byl referát, tak kde je rozdělení drog??a o každý droze nějaký ty řeči,obrázky?? by mě zajímalo, jestli si měla s nějakou drogou vlastní zážitek??no soudím,že asi ne... zkus dát třeba brko,a pak piš o pocitech vtom stavu..apodobně..nenavádim tě k tomu abys třeba zkoušela háčko,matro a střílela si..ale zkus si ddát to brko...pak poznáš..jaký je být zhulená...no jak tu o tom píšu, tak jdu na brčko..bay[:tired:]  [:tired:]  [:tired:] :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama