Únor 2008

Filmy na téma psychická porucha a sebeubližování

29. února 2008 v 14:46 | angel
Zde najdete pár tipů na zajímavé filmy s problematikou psychických poruch a sebeubližování.

Psychické poruchy

Narušení
Drama USA / Německo, 1999, 127 min
Píše se rok 1967 a sedmnáctiletá Susanna Kaysenová je stejná jako mnoho jejích vrstevníků zmatená, nejistá a snaží se najít smysl v tom rychle se měnícím světě kolem sebe. Po (rodiči sjednané) návštěvě psychiatra se od něj ovšem dozví, že její chování se jmenuje nerozpoznatelné narušení osobnosti, projevované nejistotou o vlastní osobnost, dlouhodobých záměrech, výběru přátel a nejasným žebříčkem hodnot- a je okamžitě umístěna do psychiatrické léčebny. Tady Susanna poznává Lisu, Daisy, Georginu, Polly a Janet pestrou skupinu mladých žen. Stanou se jejími nejlepšími přítelkyněmi a pomohou jí najít cestu k někomu, koho už dávno ztratila k sobě samé.
http://www.csfd.cz/film/14313-naruseni-girl-interrupted/
Čistá duše
Drama / Mysteriózní USA, 2001, 136 min
Film inspirovaný autentickým životním příběhem Johna Forbese Nashe ml., nositele Nobelovy ceny za ekonomii. V roce 1947 byl John přijat na prominentní univerzitu v Princetonu s pověstí zcela mimořádně talentovaného matematika. Nepodobá se svým vrstevníkům. Neúčastní se jejich zábav, žije ve vlastním, uzavřeném světě a dokonce nechodí ani na přednášky. Je doslova posedlý touhou po objevu "originální myšlenky". Nalezne ji a vysokou školu opouští jako vědec, který svojí matematickou teorií doslova převrátil naruby ekonomické teze, považované uplynulých sto let za neměnné. Získá skvělé postavení, ožení se, založí rodinu... Jednoho dne si ovšem i jeho žena Alicia musí připustit, že to, co bylo až dosud u Johna považováno za podivínství, je závažnou psychickou chorobou. Léčba je složitá a zdlouhavá, protože pacient odmítá přijmout fakt, že je vážně nemocen. Přitom se chce vrátit zpět mezi lidi, do světa vědy, kde by měl své platné místo, a všichni blízcí by mu rádi pomohli. Teprve, když přesvědčí sám sebe a zvítězí nad sebou, může vykročit za poctou nejvyšší...
http://www.csfd.cz/film/4543-cista-duse-beautiful-mind-a/
Hodiny
Drama USA, 2002, 114 min
Jeden deň a v ňom osudná chvíľa v živote troch žien, z ktorých každá žije v inej dobe. Napriek tomu sú ich osudy navzájom prekvapivo prepojené. Život a dielo Virginie Woolfovej (Nicole Kidman) ovplyvňuje príbeh dvoch ďalších žien, žijúcich v dvoch ďalších obdobiach - v Kalifornii 50.rokov a v súčasnom New Yorku.
http://www.csfd.cz/film/2234-hodiny-hours-the/
Letec
Drama USA / Japonsko / Německo, 2004, 169 min
Život Howarda Hughese patří k nejvíce fascinujícím příběhům, jaké Amerika předchozího století zrodila. Tento letecký průkopník, řežisér i producent, ropný magnát a muž nejedné další činnosti a tváře totiž vynikal nejen svým všestranným talentem, ale i svou výstřední povahou. A film THE AVIATOR v režii legendárního Martina Scorseseho (Zuřící býk, Mafiáni) se bude soustředit právě na nejzajímavější úsek Hughesovy (Leonardo DiCaprio) životní dráhy. Tedy období, kdy natáčel své filmy, testoval letadla vlastní výroby a proháněl hollywoodské krásky Katharine Hepburn (Cate Blanchett), Avu Gardner (Kate Beckinsale) a Jean Harlow (Gwen Stefani).
http://www.csfd.cz/film/71530-letec-aviator-the/
Šílení
Horor Česko, 2005, 118 min
Scénář filmu volně vychází z motivů dvou povídek Edgara Allana Poea Zaživa pohřben a Šílený psychiatr. Jednou z hlavních postav je Markýz, postava inspirovaná markýzem de Sade. Děj celého filmu se zdánlivě odehrává začátkem 19. století ve Francii, je však plný anachronismů a reálií dneška, protože je alegorií současného světa. A blázinec je jeho výstižnou kulisou absolutní svoboda, civilizační represe a manipulace jsou jeho tématem ...
http://www.csfd.cz/film/182351-sileni/
Štěstí
Komedie / Drama Česko, 2005, 100 min
Nový film režiséra Bohdana Slámy ŠTĚSTÍ je dojemným příběhem o křehkém vztahu dvou mladých lidí, jenž postupně přeroste v opravdovou lásku. Herecké obsazení i atmosféra filmu navazuje na Slámův úspěšný debut Divoké včely, který měl mimořádný ohlas u českých diváků a přinesl mu i řadu cen na mezinárodních filmových festivalech. Hrdinka příběhu Monika (Tatiana Vilhelmová) se musí rozhodnout, zda obětuje vysněnou cestu do Ameriky za svým přítelem, aby se mohla postarat o děti svojí nejlepší kamarádky. Největší oporou se jí stane Toník (Pavel Liška), s nímž se snaží dětem nahradit chybějící rodinu ,a najde u něj nejen oporu, ale i opravdovou lásku. Film je hereckým koncertem obou hlavních představitelů, které doplňují skvělými výkony ve vedlejších rolích Aňa Geislerová, Bolek Polívka, Simona Stašová, Zuzana Krónerová, Marek Daniel a další.
http://www.csfd.cz/film/182346-stesti/

Sebeubližování

Sekretářka
Drama / Komedie / Romantický USA, 2002, 104 min
Lee se vrací z psychiatrické léčebny, kam ji rodina umístila kvůli sklonům k sebeubližování. Dívka si najde práci u advokáta Edwarda Greye a odhodlaně bojuje s haldou kancelářských povinností. Když poprvé dostane od šéfa výprask za špatně napsaný dopis, její zjihlé srdce si uvědomí, že On je ten nejlepší. Od té doby se pro oba stane práce zdrojem skvělých potěšení - Grey vynálezavě trestá a Lee blaženě trpí. O mladou ženu však nepokrytě usiluje její přítel Peter. Zvítězí "láska" nebo chladný rozum?
http://www.csfd.cz/film/21368-sekretarka-secretary/
Gympl
Komedie / Drama Česko, 2007, 105 min
V prvním plánu jde o příběh party studentů gymnázia, kteří se věnují malování graffiti. Na pozadí se ale odkrývají problémy mladé generace, konflikt mezi konformitou a naprostou svobodou, odpovědností a životem okamžiku, konflikt mezi školou, která je odcizená realitě, a studenty, kteří chtějí dělat skutečné věci. Hlavními hrdiny je dvojice gymnazistů Petr a Pavla, jejich učitele Tomáše a jeho ženy Aleny. Divák se dostává ze zaběhlých školních paravidel do temného nočního reje, kde sprejeři žijí svůj vysněný život. Nespoutaná svoboda, ignorance všech pravidel, i hip-hopová muzika dokresluje dramatický, téměř dobrodružný příběh. Unavené, stereotypní město před námi ožívá nepoznanou atmosférou.
http://www.csfd.cz/film/222341-gympl/?text=66930

Gothic obrázky 177

29. února 2008 v 14:44 | angel

video o sebe nenávisti ?

27. února 2008 v 17:08 | angel |  Videoklipy
myslím že tohle stojí za to si skouknout . Někomu se to muže zdát blbí ,ale některé pasáže jso opravdu ......no podívej te se sami a posudte mě se to líbilo.....
zdroj : errror.blog.cz

2 očička

27. února 2008 v 15:38 | angel

heart ♥

27. února 2008 v 15:36 | angel


sebevražda....

26. února 2008 v 13:55 | angel
hodila jsem to do téhle rubriky ..ani nevím proč...prostě to tam je ...


Motýlci

26. února 2008 v 13:55 | angel

opět další fantasy

26. února 2008 v 13:55 | angel

Chlapec a děvče...moc smutný a krásný

25. února 2008 v 19:46 | angel
Chlapec a děvče jeli na motorce víc jak 120km/h...

děvče: spomal,prosím,bojím se...
chlapec: ne,je to zábava.
děvče: ne to teda není...Prosím spomal!
chlapec: až řekneš že mě miluješ!
děvče: miluju tě...tak už spomal!
chlapec: Teď mě obejmi, jako kdyby to mělo být naposledy.
děvče ho obejme.
chlapec: můžeš mi sundat helmu a nasadit si ji?
děvče si nasadí helmu .....

Na druhý den v novinách: Motocykl narazil do budovy kvůli selhání brzd.Byli na něm dva lidi,ale jen jeden přežil. Pravdou je,že chlapec v polovině strmého kopce zjistil,že mu selhaly brzdy,ale nechtěl aby to jeho přítelkyně věděla. Namísto toho chtěl,aby mu přítelkyně řekla,že ho miluje a naposledy cítil její objetí a potom jí dal svoji helmu i přesto,že to znamenalo jeho smrt! Jen kvůli tomu,aby žila...

Gothic obrázky 176

25. února 2008 v 19:24 | angel

Pavučinky

24. února 2008 v 12:58 | angel

fantasy další obrázečky

24. února 2008 v 12:58 | angel

Imodium - žiletko, má lásko

23. února 2008 v 21:44 | angel |  Videoklipy
imodium - žiletko , má lásko stahuj zde
a klip je zde
hodně jsem u tohohle klipu přemejšlela....co to lastně přináší ulevu ? Možná ale jen na chvíly....

Envy

22. února 2008 v 10:59 | angel
Po velmi dlouhé době jsem narazila na nový obrázek ....a myslím že je mooc pěkný


Sebepoškozování v adolescenci

22. února 2008 v 10:40 | angel

Článek z knihy Sebevražedné chování (Jiří Koutek a Jana Kocourková, Portál) převzatý ze stránek nakladatelství Portál, na kterých naleznete i další ukázky z této knihy.
Sebepoškozování v adolescenci

J. Kocourková

Sebepoškozování představuje chování bez vědomého a cíleného záměru zemřít, jehož důsledkem je poškození tělesné integrity. Přesná definice takového jednání je nesnadná a nemá charakter přesné klinické deskripce a klasifikace. V této kapitole se pokusíme vystihnout základní charakteristiky sebepoškozování, jeho příčiny a možnost terapeutického ovlivnění. Zaměříme se rovněž na souvislost sebepoškozování a suicidálního jednání.


angels

22. února 2008 v 10:36 | angel

BPM madam poezie

21. února 2008 v 11:54 Videoklipy
Tahle písnička mě prostě uchvátila už jí žeru delší dobu :)