Duben 2008

čtvrtek ....

28. dubna 2008 v 18:52 | angel |  moe vykecávky
Ahojte lidičky.....mrzímě to ale pro příznivce tohohle blgu mám špatnou zprávu....do čtvrtka tu nic nečekejte....Mám tet menší problémy ,které potom objasním....mě osobně to dost mrzí protože se mi bude šíleně stískat ale aspoň si trošku odpočinu :) a nebojte jak sem slíbila ta má poívdka se sem už chystá..:) jenom to ještě chvíly bude trvat ale určo sem na to nezapoměla....:)

Víly.....

28. dubna 2008 v 14:09 | angel

Gothic obrázky 192

28. dubna 2008 v 14:06 | angel

Žena pokousala pitbula

26. dubna 2008 v 9:01 | angel
Tohle mě dojalo :D
Aby zachránila svého psa, zakousla se slečna Amy Riceová (38) do nosu útočícího pitbula.
Amy se napřed svou milovanou labradorku Ellu snažila vyprostit z čelistí útočící fenky pitbula ručně, ale nedařilo se jí to. "Nakonec jsem pitbula kousla do nosu," řekla Amy reportérům listu Star Tribune. "Neměla jsem to v úmyslu, ale nakonec to tak dopadlo. Prokousla jsem mu kůži a v puse ucítila jeho krev. Věděla jsem, co se děje, a říkala jsem si, že to není dobrý."

"Setkáváme se ale s lidmi, kteří pro ochranu svého zvířete udělají cokoliv," řekl mluvčí policistů v Minneapolis Dan Niziolek. Pitbulka nebyla zraněna vážně, ale Amy se teď musí podrobit testům na vzteklinu a postarat se o zranění své dvanáctileté labradorky Elly.

Pitubulka jménem Frances byla dána do karantény, ale nebyla majiteli odebrána. Amy to moc nepotěšilo. "Já jsem si byla jistá, že mi moje Ella v náručí umírá. Bylo to strašné. Mohlo to být dítě. Mohlo to být o hodně horší. Opravdu nevím, proč policie nezasáhla důrazněji."

Spolupráce....

26. dubna 2008 v 9:00 | angel |  Kravinky (Kam to dát ??)
Vím že se to sem nehodí ...ale mě toot tak dojalo :D je to užasný !!!

Gothic Obrázky 191

26. dubna 2008 v 8:52 | angel

Moe mini vykecávečka

25. dubna 2008 v 16:23 | angel |  moe vykecávky
Dostala jsem chut se prostě vykecat ! Myslím že si to valná zvás číst nebude a mě to nevadí nepotřebuji pod tímhle článekem vidět žádný komenáře je to jen o mém mynení mýh problémech atd.

Pink- family portrait

24. dubna 2008 v 14:42 | angel |  Videoklipy
Užasná písnička a žasný text si najděte překlad :)

Nápis „štíhlá linie“ už je skoro mánie

24. dubna 2008 v 13:12 | angel
Kouzlo slova "light" je skutečně mocné. Stačí, aby byl výrobek zařazen mezi lehké - a už se z něj stává žádaný artikl. A zájem projevují nejen ti, kdo mají problémy s váhou.
Light formy pronikly snad již do všech oblastí potravin - od sýrů a dalších mléčných výrobků přes sladkosti až po nápoje. Nápisy typu "bez přidaného cukru", "jen 0,1% tuku", které křičí z regálů, nelze přehlédnout a jen těžko se sahá po alternativě bez takového sloganu - pouze jeho absence totiž může za to, že výrobek se zdá být plný tuku a kalorií. Reklamy využívají tendence spotřebitelů vybírat zdravé a light potraviny, a protože výrobci už nevědí, jak víc by přitáhli pozornost, vymýšlejí označení jako "superlight" a "extralight". Tyto nápisy byly již naštěstí zakázány evropským předpisem 1924/2006, který vstoupil v platnost 1. července 2007 (viz kapitola Užitečný, ale málo jasný předpis).
Kromě toho, jak si můžeme být jisti, že si s "light" výrobkem vybíráme skutečně lehčí variantu? Odpověď získáme jen porovnáním údajů o nutričních hodnotách, přičemž nesmíme zapomenout brát v úvahu hmotnost produktu. To jsou totiž fakta, na která výrobci se svými slovními lákadly zkrátka nemůžou a musí je prezentovat "holá". Překvapivých zjištění však bylo hned několik a mnohdy šlo o velmi snadno odhalitelné podvody - stačilo jednoduše porovnat etikety dvou variant téhož výrobku a téže značky a bylo jasné, že neodlehčený produkt má méně kalorií než verze prezentovaná jako light. Je pravda, že nákupy většinou odbýváme za běhu a není tedy čas zkoumat nutriční hodnoty a hmotnost potravin, a proto plně důvěřujeme sloganům na obalech. Bohužel se tak často necháme svést na špatnou cestu.
Užitečný, ale málo jasný předpis
1. července 2007 začal platit evropský předpis 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin. Nicméně pokud jde o etikety na výrobcích, ještě zbývá učinit mnoho opatření.
Předpis se alespoň zasloužil o to, že stanovil jasná pravidla ohledně uvádění výživových hodnot a zavedl povinnost opatřit si oprávnění k uváděným zdravotním tvrzením. Bohužel v nařízení najdeme mnoho sporných bodů, například aby byl výrobek označen jako "light", stačí podle stávajícího znění snížit o 30% obsah jen jedné ze tří položek (cukry, tuky nebo kalorie). Ovšem výrobek ve skutečnosti není light, pokud obsahuje stále stejné množství kalorií a liší se jen v množství tuku nebo cukrů. Navíc aby se výrobcům zamezilo používání dvojznačných a klamných hesel, mělo by být stanoveno, že označení "méně než X % tuků" se rovná "s nízkým obsahem tuků" (tedy do 3 g tuku na 100 g výrobku).
Všechno ale vázne na zdlouhavém procesu aktualizace nařízení, což se promítá do nepřístojného jednání výrobců - jak je patrné z následujících řádků.
Zázračný lehký sýr
Kdo si hlídá váhu, měl by být se sýry opatrný. Nic nelze namítat proti jejich přínosu bílkovin a minerálů, ovšem "závadou" je vysoký obsah tuků a kalorií. Jenže v chladicích boxech supermarketů se situace rapidně mění a regály poslední dobou přímo překypují lehkými sýry, především jde o tavené a krémové sýry a různé pomazánky.
Evropský předpis stanovuje pro označení "light" stejné podmínky jako pro označení "se sníženým obsahem tuku", což znamená, že slogan lze uvádět jen na výrobcích, které obsahují alespoň o 30 procent tuku, cukru nebo kalorií méně než jiné potraviny stejného typu, anebo mají maximálně 3 g tuku na 100 g výrobku. Navíc předpis upřesňuje, že v případě "light" musí na být na produktu uvedeno zdůvodnění takového označení. Nicméně pokud si pozorně přečteme údaje na obale, mnohdy zjistíme, že deklarovaný obsah tuku vůbec neodpovídá výslednému součtu všech obsažených tuků.
Džungle etiket
Kromě toho, že se tedy setkáme s light výrobky, které mají stejný počet kalorií jako ty "obyčejné", nejsou výjimkou ani přesolené smažené brambůrky chlubící se obsahem vitamínů, cereálie plné cukrů tvářící se jako bohatý zdroj vitamínů a železa, bonbóny s 0 % tuků (kde by se také v obsažených cukrech vzaly). a řada dalších. Nejeden slogan také slibuje "posílení imunitního systému", "vyživení kůže zevnitř" nebo "snížení cholesterolu" - taková prohlášení bohužel mohou být použita bez jakýchkoli vědeckých důkazů (tedy přinejmenším do roku 2010, od kterého se všichni výrobci musí řídit seznamem schválených zdravotních tvrzení).
A na závěr - občas stačí rozhlédnout se po regále a zjistíme, že stejný výrobek od jiné značky je na tuky i kalorie chudší i bez speciálního označení.
"Odtučněný" jen název
V této kapitole bude řeč o jogurtech. Právě tato oblast je na slibná hesla nejbohatší a výběr se tak stává opravdovým bludištěm. Řada výrobců neopomene na etiketu přidat slůvko "odtučněný", ovšem v jeho podtextu se skrývají různé významy, které spotřebitel - pokud si pečlivě nepřečte složení - nemůže odhalit. Klidně se může jednat o stejně kalorický jogurt jako kterýkoli jiný a jediným rozdílem je vyšší cena. Jak již bylo řečeno, termín "odtučněný" není evropskými zákony ošetřen a výrobci tak vyhrávají na celé čáře.
Jogurt z odtučněného mléka. Jak název napovídá, základem jogurtu je odtučněné mléko, díky tomu je výsledný produkt ochuzen nejen o tuk, ale i o nějaké kalorie.
Jogurt z odtučněného mléka se sladidly. Kromě odtučněného mléka se při výrobě některých jogurtů používají ještě umělá sladidla, která částečně nebo zcela nahrazují cukr. Tato informace však někdy nebývá uvedena, a tak se znovu vracíme k otřepané radě - záleží-li vám na základním složení, čtěte pozorně etikety.
Chipsy "light", nebo trik?
V nízkokalorických dietách jsou brambůrky tabu. A přece se mezi nimi najdou takové, které k malému zhřešení vybízejí prostřednictvím slibů o malém obsahu tuků. Jenže i tady platí, že "obyčejné" brambůrky mají mnohdy tuku méně. A spotřebitel opět nemůže udělat víc než pečlivě studovat údaje o nutričních hodnotách

Linkin Park - Crawling

23. dubna 2008 v 19:29 | angel
Nemužu si pomoct ale něčím mě ten videoklip imponoval...strašně se mi líbí......

Andílek ...

23. dubna 2008 v 13:57 | angel

Gothic Obrázky 190

23. dubna 2008 v 13:57 | angel

Nádhernej obrázek....

23. dubna 2008 v 13:55 | angel

JOOOOOO!!!!

22. dubna 2008 v 14:02 | angel |  moe vykecávky
Lidi jdu se někam ožrat chápete to ?? Mě přijaly :D :D přijaly mě na školu joooooo:D myslím že ze mě brácha scvokne páč sem litala po baráku jak střelená a řvala JOOOOO PŘIJALY MĚ JOOOOOO a upřímě sousedi se taky pobaví :D :D :D chápe te to :D sem tam :D sem tam :D sem tam :D :D help asi mě odvezou !!
Já jsem od přírory velmi pesimistický člověk a svým zpusobem sem byla smířená s tím že se tam nedostanu ale jo já se tam dostala chápe te to :D asi jo ,...to jenom já tomu pořád tak nák nevěřím :D MNo budu končit jdu si užívat ten slastnej pocit mého malého vítězství
Jinak sem se chtěla zeptat neznáte někoho kdo se hlásil a dostal se na školu Charbulovu na Kadeřnici ??? docela ráda bych poznala někoho s kým se nejspíš budu výdat :)
Jinak sry za chyby ..ale nák nemohu reagovat normálně :D

Trápení

21. dubna 2008 v 9:35 | angel |  Moje Básnicky
Pokusla jsem se zase jednou o básničku : SNA SE L9B9 :)

Trápení

Nevím kudy kam,
Jen tiše slzy polykám.
Slzy utrpení a plné bolesti
Co se mi v srdci rozhosti.
Mám pocit jako by mě zradil cel svět
Není nic co mi můžeš závidět.
Snad jen dávku mého trpení
Muj usměv blažený
Když přetvářku použiji.

Znovu pohlédnu na svou dlaň
Kde prášky svírám
Chci se provždy zbavit
Těch nočních mur co mívám
V záchvatu prášky prudce polykám
Zapiji vodou a tiše zavzlykám.
Teť už jen čekám na konec
Kdy rozezní se zvonec

Oči klesají tváře blednou
A vzpomínky tajemné pomalu miznou
tělo chladne a křadne zároveň
Jako když zhasne pochodeň
Poslední výdech zbývá
Dřív byl sem živá a snad i milá
Teť už jen rozloučit se musím
Sbohem už mužu volně dýchat
Už se neudusím

pár řetězáku :)))

21. dubna 2008 v 9:12 | angel |  Kravinky (Kam to dát ??)
Tyhle řetězáčky jsem našla namém SBčku rohodla jsem se j em dát :) Tak tady jsou
Máš ráda růžovou? Mno asi záležína čem a v jakém je odstínu


Máš ráda EMO? nevadími ,ale že bych se v něm nák vyžívala to nehrozí
Máš ráda gumové medvídky? miluju je :D
Kdy se ti naposled zdála noční můra? blbá shodanáhodo ale zrovna dneska
Máš ICQ? jj....
Zima nebo léto? zima.....
Černá nebo bílá? Černá
iPod nebo mp3? mp3
Colorfull nebo avatary ? tak to nevím
Blendy nebo colorizace? BleNdy
Obyčejná čokoláda nebo bílá? običejná :)
Kdo má pokračovat? Kdo chce :)
---------------------------------------------------------------------------
 • Ahoj jaká je tovje nejoblíbenější barva ?
Modrá ...
 • Jakou barvu opravdu nesnášíš ?
vyblitou zelenou
 • Jakou barvou by si charakterizoval(a) Nenávist ?
černo a červenu
 • Co pro tebe znamená barva Růžová ?
tak nad tím sem nikdy nepřemýšlela a upřímě ani nevím
--------------------------------------------------------------------------------
 • V kolik ráno vstáváš? Mno o víkendu kolekem pl deváté a když chodím do školy tak 6:40
 • V kolik chodíš obvykle spát? - jAK KDY
 • Nosíš rovnátka? - Ne ,ale nosila jsem ...Hruza
 • Nosíš brýle? - bohužel jo ....
 • Nosíš protézu? - xD si děláš srad :D ne
 • Nosíš dlahu nebo sádru? Ne ,ale jakomalá sem nosila
 • Kolik je teď hodin? - 9:15
 • Máš ustlanou postel? - Ne :D
 • Co je za den? - Pondělí
 • Teď napiš i rok! - 2008
 • Znáš nějaké online hry? - yO
  Hraješ je? Jaké? Hraju ..třeb tučnáky toje na www.mnilip.com :D jsou užasní
 • Máš na posteli něco jiného než polštář a peřinu? - Hromadu plyšáku :D
 • Máš teď v pokojíku uklizeno? - Mno včera jsem byla nucena uklízet takže sem ještě nesthla udělat bordel
 • Kolik je teď hodin? - 9:18
 • Máš tiskárnu? - jj
 • Máš skener? - Ne
 • Jaký si kupuješ časopis? - Ruzný!
 • Umíš šetřit? - ani ne :D
 • Napiš tvoje nej blogaře: SBčka
 • Kdo má pokračovat? - Kdo chce:D

tak co víkend

20. dubna 2008 v 9:53 | angel |  moe vykecávky
ahojte lidičky!
Za dnešek sem přidala tři Sbčka..:) Čím dál víc jich mám a čím dál víc mi dělá problémy ji naštěvovat abych nešidila tenhle blog :D Mno musím to zvládnout :) Jinak by mě zajímal jak ste si užily víkend...Já totiž moc ne .Strávila jsem víkend doma a pomáháním rodiču...fak zábava:) ale aspon o mě nemužou tvrdit že se jenom válím....což není pravda ,ale to je jedno....V pondělí možná zustanu doma protože bych ve třídě zustala jenom s čtiřma dětskama a to se mi opravdu nechce....:) Mnjn budu končit nevím co mámpsát a mylím že to ani není pořeba ...

Klikej :D

20. dubna 2008 v 9:23 | angel |  Kravinky (Kam to dát ??)
Msím že je to užasnej náp
Proklikej se do nekonečna alias osmička se unavila
Chceš si zvýšit návštěvnost , tak si dej na blog to co já ... skopči si odkaz tohoto článku a vlož si ho na blog pod titulkem nekonečno ....
Tak a to moje je tady : NEKONEČNO