Johnny deppp

28. prosince 2008 v 23:30 | angel
Povolání: Herec
Datum narození: 9. 06. 1963
Místo narození: Owensboro, Kentucky, USA
Znamení: Blíženci

podle mě je tento herec tak trochu blázen :) ale strašně mě zaujal ! A jako herce ho mám velmi ráda

Filmografie
2007 - Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street)
2007 - Piráti z Karibiku - Na konci světa (Pirates of the Caribbean: At World's End)
2006 - Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže (Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest)
2005 - Karlík a továrna na čokoládu (Charlie and the Chocolate Factory)
2004 - Tajemné okno (Secret Window)
2004 - Libertin (Libertine, The)
2004 - Hledání Země Nezemě (Finding Neverland)
2003 - Kdysi dávno v Mexiku (Once Upon a Time in Mexico)
2003 - Piráti z Karibiku - Prokletí Černé Perly (Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl)
2001 - Z pekla (From Hell)
2001 - Kokain (Blow)
2000 - Než se setmí (Before Night Falls)
2000 - Čokoláda (Chocolat)
2000 - Muž, který plakal (Man who cried)
2000 - Lowell Blues: The Words of Jack Kerouac
1999 - Pramen (Source, The)
1999 - Ospalá díra (Sleepy Hollow)
1999 - Devátá brána (The Ninth gate)
1999 - Astronautova žena (Astronaut's Wife, The)
1998 - Strach a hnus v Las Vegas (Fear and Loathing in Las Vegas)
1997 - Bojovník (Brave, The)
1997 - Krycí jméno Donnie Brasco (Donnie Brasco)
1995 - V poslední chvíli (Nick of Time)
1995 - Mrtvý muž (Dead Man)
1995 - Tom Petty and the Heartbreakers: Playback
1995 - Don Juan DeMarco (Don Juan DeMarco)
1994 - Ed Wood (Ed Wood)
1993 - Benny a Joon (Benny & Joon)
1993 - Co žere Gilberta Grapea (What's Eating Gilbert Grape)
1993 - Arizona Dream (Arizona Dream)
1991 - Freddyho smrt - Poslední noční můra (Freddy's Dead: The Final Nightmare)
1990 - Uplakánek (Cry-Baby)
1990 - Střihoruký Edward (Edward Scissorhands)
1986 - Četa (Platoon)
1986 - Nahromaděný vztek (Slow Burn)
1985 - Soukromý víkend (Private Resort)
1984 - Noční můra v Elm Street (Nightmare On Elm Street, A)

Johnny Depp, jeho plné jméno je John Christopher Depp II. Má tři starší sourozence, sestru Christie Dembrowski, která pracuje jako jeho osobní manažerka, sestru Debbie a bratra Dannyho Deppa, který se živí psaním scénářů. Má indiánské, německé a irské předky ( jeho prababička byla čistokrevná indiánka z kmenu Cherokee). Jeho máma Betty Sue pracovala jako číšnice a otec John musel jako inženýr cestovat za prací, takže rodina opustila Johnnyho rodné Kentucky a vydala se na cesty. Stěhovali se tak často, že si ani nevybavuje, kde všude bydlel. Rodiče měli navíc výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než byli drogy. Když mu bylo patnáct, rodiče se rozvedli.

Johnny Depp se školou skoncoval v 16 letech, a rozhodl věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do Los Angeles. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji ženu Lori Allisonovou s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori filmová maskérka seznámila svého muže s Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Johnnyho první film byla "Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street". Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala Johnnyho. Co se týče Johnnyho kapely The Kids, tak jsou stále úspěšní a občas uspořádají koncert i dnes.

Další role, kterou nejprve nechtěl byla role Toma Hansona v seriálu "21 Jump Street". Z Johnnyho se díky postavě detektiva Hansona okamžitě stala hvězda. Další role následovaly velmi rychle. Filmy Střihoruký Edward, Co žere Gillberta Grapea, Ed Wood či Donnie Brasco jen potvrdily jeho talent a za tři z nich získal nominace na Zlatý Glóbus ("Střihoruký Edward/Edward Scissorhands", "Benny and Joon", "Ed Wood").

Během natáčení Střihorukého Edwarda poznal i svou lásku herečku Winonu Ryderovou. Zamiloval se tak, že si nechal na ruku vytetovat "Winona forever" (Winona navždy). Po třech letech, ale přišel rozchod, a tak i změna "Wino forever" (opilec navždy). Johnny chodil i s Kate Moss i když spíš střídavě. Ve 20 letech se oženil s filmovou maskérkou Lori Anne Allyson, ale o dva roky později se rozvedli. Také nějakou dobu žil s Jeniffer Grey.

Měl problémy s drogami, ale všechno vyvrcholilo tím, když se herec River Phoenix v roce 1994 předávkoval heroinem přímo před Jonnyho klubem Viper´s Room v Los Angeles. To ho naprosto odradilo a rozhodl se přestat.

V roce 1996 měl svůj režijní debut ("The Brave") a v roce 1999 se stal spoluvlastníkem francouzské restaurace "Man Ray".

Dne 27. 5. 1999 se mu v 8:25 večer v americké nemocnici nedaleko Paříže narodila jeho a Vanessina dcera Lily-Rose Melody Depp. Jeho přítelkyně je francouzská herečka a zpěvačka Vanessa Paradisová. Vanessa Paradis je ve Francii velmi oblíbená, vydala mnoho alb a zatím poslední je album Divinidylle (2007), za které doslata několik cen. S Johnnym Deppem žije od roku 1998 a jsou poklánáni za nejzamilovanější pár Hollywoodu. S Vanessou žije Johnny ve Francii, i když mají i domy v Los Angeles, v Londýně, spoluvlastní restauraci v Paříži a vlastní ostrov v Karibiku. Když byly jejich dcerce Lily 3 roky, tak se jejich rodina rozrostla o dalšího člena. 9. dubna 2002 se jim v 1:30 v noci narodil syn, který se jmenuje po svém otci, tedy John Christopher Depp III, ale říkají mu Jack. Obě jména svých dětí si nechal Johnny vytetovat na tělo, nápis : "Lily-Rose" má vytetovaný na hrudi u srdce a: "Jack" má na levé ruce pod letícím vrabčákem (vzpomínka na Piráty z Karibiku). V roce 2001 se objevil ve snímku Z pekla v němž si zahrál policejního komisaře Freda Abberlina, odhalujícího podivné souvislosti v příběhu Jacka rozparovače.

S režisérem Timem Burtonem spolupracoval kromě filmů Střihoruký Edward a Ed Wood také v roce 2005 když se objevil v jeho diváckém hitu Karlík a továrna na čokoládu nebo když propůjčil svůj hlas postavě Viktora v animovaném horrorovém příběhu Mrtvá nevěsta Tima Burtona.

Johnny Depp získal nominaci na Oscara, Zlatý globus, cenu Screen Actor's Guild a nominaci na televizní cenu BAFTA za roli J. M. Barrieho ve filmu režiséra Marca Fostera Hledání Země nezemě (2004), kde hrál s Kate Winslet a Freddie Highmorem. Depp také získal nominaci na Oscara, BAFTA a Screen Actor's Guild za roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním dobrodružství Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2001). Roku 2006 se opět objevil v roli Jacka Sparrowa ve snímku Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže V roce 2007 se objevil v posledním díle Pirátů z Karibiku - Piráti z Karibiku: Na konci svět

Další jeho snímkem je Libertine (2004) od Laurence Dunmorea, kde si zahrál básníka ze 17. století se slabostí pro ženy. Jeho hereckými partnery mu jsou John Malkovich a Samantha Morton. Z dalších jeho filmů jmenujme např.Tajemné okno Davida Koeppa nebo Tenkrát v Mexiku od Roberta Rodrigueze. Velmi úspěšný byl i Johnnyho další film: Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, za ketrý byl nominován na Oscara a získal Zlatý Globus. Film režíroval Tim Burton, a co se týče spolupráce Tima a Johnnyho, tak kromě toho, že je pojí dlouholeté přátelství, spolu natočili už šest filmů a točí další. Johnnyho další filmy jsou Public Enemies (2009) a Alenka v říši divů (2010).

Zajímavosti:
- Na levé ruce má osm jizev, protože řezáním do vlastního těla si zaznamenává různé životní události
- Má na těle více než 13 tetování (např. jména svých dětí a matky, letícího vrabčáka, hlavu indiána, lebku s nápisem "Smrt je jistá", převrácený trojůhelník a mnoho dalších). 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lovely.Soul ^ ^ Borůvka Lovely.Soul ^ ^ Borůvka | Web | 29. prosince 2008 v 17:43 | Reagovat

Ošukat hoo!! <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama