Leden 2009

12 zákonu života!

15. ledna 2009 v 15:53 | angel
1.Mám právo cítit se v bezpečí a mít rodinné zázemí.

2.Mám právo být respektován/a.

3.Nemusím se trestat proto,že mi ostatní ublížili.

4.Mám právo být rorušený/á či naštvaný/á a dát tyto pocity najevo jinak než ublížením si.

5.Nemusím přednikým své sebeubližování ospravedlnovat.

6.Soudy ostatních lidí mého chování jsou založeny na jejich vlastním strachu a neschopnosti porozumět,proto z jejich reakcí necítím vinu.

7.Mám právo na své tělo a mít kontolu nad tím,co se s ním stane,ovšem nesu také zodpovědnost z tohoto činu.

8.Mám své pocity a jsem zodpovědný/á za to,jak s nimi naložím.

9.Nejsem zodpovědný/á za to,jak ostatní lidé nakládají se svými pocity.

10.Mám právo chtít pomoct v těžkých časech.Není má chyba,jestliže můj život je příliš složitý na to,abych si s ním poradil/a sama.

11.Mám právo na poskytnutí užitečných informací,které mi pomůžou.

12.Mám právo být lečen/a,jako rovný/á s jiným pacientem v nemocnici.


Diplomek :)

14. ledna 2009 v 18:21 | angel

Azure

14. ledna 2009 v 18:16 | angel
Emerald de Leeuw opět něco vytvošila a uveřejnila to...a já jsem to hned musela sem dat...Obrázek je totiž nádherný!!

dva draci :)

13. ledna 2009 v 16:40 | angel

samota....děsí vás samota?

11. ledna 2009 v 14:20 | angel |  moe vykecávky
Ani jsem se nestačila zmátožit z těch špatných dnu a už je to zase tady. Lidi kolem mě, mě děsí že pujdou pryč. Že semnou už nechtějí být!
To je to čeho se v životě asi nejvíc bojím-že zustanu sama! Co když to všechny semnou prostě přestalo bavit? Co když si každej říká,že je ničím a bude rozhodně lepší když ode mě dají ruce pryč? Jasně bylo by to pro ně rozhodně lepší, jenže i když to tvrdím,že mají jít pryč a žít tak aby se měli dobře. Že já jim moc k uspěchu nepomužu...stejně tam někde uvnitř chci pravej opak! Život je tak složitej a nevyspitatelnej....
Je zvláštní,že ač si dávám pozor abych si k sobě nepřipustila moc lidí ,stejně se vždycky něco zvrtne...Tak k čemu to? Proč vlastně nevykřičím do světa jakej sem slaboch,jak moc jsem si zničila život,jak moc ho ničím všem a třeba by mi pak lidi dali pokoj. Odešly by pryč z mého života a já už bych se neměla k vuli komu trápit. Jen bych se utápěla ve své samotě a život bych nežila....jen bych snil a žila v lžích!!!!!

Bejt vám moc velkou váhu tomuhle textu nedávám...píšu ve slabé chvilce...:(


řetězáček

10. ledna 2009 v 22:13 | angel
Tvoje oblíbená květina ? : Modrá ruže
Jaké roční období máš nejraději?: Podzim a jaro....
Brečíš často?: Poslední dobou.....
A kdy si brečela přesně naposledy?: V čera ....
Tvoje momentální nálada? : Pod psa....život mi dává zabrat!
Jak bys popsala Nromálního člověka?: A a jaká je přesná definice slova NORMÁLNÍ?
Umíš si užívat podle tebe dostatečně život?: Rozhodně ne....Řekla bych že svuj drahocený čas v životě promarním přemýšlením nad uplnými blbostmi...zbytečně se trápím skrz věci u kterých bych se tak trápit nemusela...dělám si to všehcno zkrátka moc složitější než to je !
Kdyby si měla vybrat jestli si spíš veselá a otevřená nebo smutná a uzavřená...co by to bylo? : Ani jedno...ani druhé....řekla byhc že jsem občas veselá občas smutná a uzavřená
kdo má pokračovat?: Všichni :D

Z policejního zápisníku

10. ledna 2009 v 11:23 | angel |  Kravinky (Kam to dát ??)
* Pachatel byl v takovém stavu, že na naše zavolání "stůj" upadl.

* Poškozený se mi na dálku pohyboval pořád mezi stěračem a volantem, pak zblízka mezi předními koly a pak už vůbec ne.

* Chtěla bych odvolat mé včerejší udání o znásilnění, neboť jsem se dodatečně dozvěděla, že se jedná o solidního člověka s velmi dobrými majetkovými poměry.

* Já jsem s ním šla spát jenom proto, že mi slíbil manželství. Ale stejně jsem mu moc nevěřila, obzvlášť, když jsem ráno zjistila, že zmizel.

Boj

10. ledna 2009 v 11:23 | angel
podotýkám,že příběh se netýká mě...ale vypráví ho jedna holčina :)

ahoj!
tak sem se rozhodla napsat neco o sobe...asi si to nikdo cely neprecte,ale to je jedno......
byla sem male tluste dite,proste cil,spekoun.vyrostla sem,vaha zustala stejna,takze sem vypadala normalne..pamatuju si moment,kdy sem poprve skusila zvracet,je to dost davno,asi tak sedma trida..tehdy sem nemela ani tuseni co to delam.od te doby to bylo jen parkrat..az tak dalsi rok sem zacala ujizdet.bylo to krasny,najist se a nestloustnout.holky kolem me byly vzdycky stihlejsi a ja myslela ze toho taky dosahnu.zachvaty byly jen obcas(uz presne nevim,ale rekla bych ze max.2x do mesice)kluka sem za to obdobi mela dvakrat,takze sem si pripadala opustena.

Vajíčka :)

9. ledna 2009 v 16:16 | angel

Zdeňka Bezděková-Říkali mi Leni

8. ledna 2009 v 17:55 | angel |  Knížky co sem četla

Leni je mladá dívka vychovávaná v poválečném Německu.
Ale jako by se sem ani nehodila. Je v tolika ohledech jiná. a jako by ji ani nikdo neměl rád - mutti má poříd něco na práci, Raul je mladý grázl, děti a učitelka ve škole jí opovrhují.Snad jenom babička ji má ráda. Kantorku jednou vymění pro její prohitlerovské názory. Místo ní přijde učitel Baum, který byl v koncentračním táboře. Leni má hned kamarádku Toni, ale také zavilou nepřítelkyni Anne - Lore. Ve škole se ukáže, že ji docela šikovná. Touto dobou si ale Leni víc než kdy jindy začíná uvědomovat, že sem napatří. Ať už z nadávek strýce Otty, Anne - Lořina vánočního psaníčka nebo z kufříku, který našla na půdě, na němž je napsáno "made in Czechoslovakia".
Leni se ujme vlastní iniciativy a jde za Američany. Po nějakých neshodách zjistí, že Leni je ukradené české dítě. V několika dnech je Alena Sýkorová dopravena zpět do Čech k rodině. (zdroj)

muj názor: Musím říct,že jsem se ze začátku celkem nudila u téhle knížky...ovšm čím déle jsem jí četla tím více jsem se ponořovala do děje a musím říct,že nelituju že jsem se jí rozhodla přečíst

Eyes

7. ledna 2009 v 16:53 | angel
(print image)(print image)


Chaotické dny se přiblížily a neberou si se mnou servítky...

6. ledna 2009 v 15:01 | angel |  moe vykecávky
Pro mě tenhle týden znamená neustálí stres. Až ted ...začátkem školy po krátkých prázdninách...se pro mě teprve rozjel život....Je toho tolik co jsem proneškala..Tolik lidí najednou touží po mé společnosti a já nemám ponětí kam dřív skočit :) a to je teprve uterý....Hlodá mě svědomí,že jsem se ještě neozvala lidem,kterým bych měla a že jsem neudělala plno věcí co jsem měla udělat...
Cítím se rozcupovaná na kousíčky ve snaze udělat uplně všechno co bych měla...Takže to ted nejspíš na blogu bude mírně chátrat....Měla bych si plesknout že jsem plno věcí neudělala když jsem měla příležitost ....jsem prostě hrozná....

citátky

5. ledna 2009 v 18:56 | angel |  Citáty
Nikdy nepojedu vlakem, když můžu letět. Nikdy nebudu mlčet, když můžu mluvit. Nikdy se neodvrátím, když můžu pomoci. A nikdy nebudu kráčet, když můžu běžet...

Život je zkouška. Je to jen zkouška. Kdyby to byl skutečný život, dostali bychom podrobnější onstrukce o tom, kam máme jít a co máme dělat.

Tak už to na světě chodí! Buď jsi upadl sám, nebo ti někdo podrazil nohy. Klidně si chvíli lež a breč, breč bolestí, vztekem, nebo i pokořením, ale potom koukej otřepat sly a vstát. A jestli ti někdy podrazí nohy znova, neříkej nic, i když si myslí, že je svět zlý či krutý. Nemysli na to, kteří tě podrazili, ale na ty, kdo ti pomohli vstát.

Každou minutou chci žít, neboť vím, že i ten nejhorší okamžik se změní - já stále mohu snít...

Tomáš KLus- Čas

4. ledna 2009 v 18:50 | angel |  Videoklipy
Tomáš klus....mě sice nezaujal tak jak hodně holek...singl s kterým vyrazil mě ani tolik neoslovil...ale tahle písnička se mi od něj opravdu líbí


Telefoní seznam

4. ledna 2009 v 12:45 | angel |  Kravinky (Kam to dát ??)
Tak tohle jsem našla na blogu Lolity ..je to užasný :D

Procházka, Ohlížel, Uviděl, Dohonil, Zdravil, Mluvil, Žádal, Přemlouval, Sliboval, Hladil, Objímal, Líbal, Dráždil, Rozepnul, Stáhnul, Vysoukal, Tvrdý, Přilozil, Kýval, Funěl, Hekal, Potil, Sténal, Končil, Zastrčil, Zapínal, Neplatil, Utíkal, Bolel, Pálil, Svrběl, Sušil, Léčil, Nehojil, Polekal, Zeptal, Dověděl, Nevěřil, Hojil, Neuspěl, Nadával, Dopálil, Uřezal, Zahodil.

krásnej diplomek :)

4. ledna 2009 v 12:36 | angel
Jen jsem ho trošičku zmenšila...snad nevadí :)


Šárka Junková- Když padá nebe

3. ledna 2009 v 12:46 | angel |  Knížky co sem četla
Příběhy Hanky a Věry jsou výjmečné. Od dětství až k dospělosti. Dívky měly své oředstavy, své sny, ale oběma se život zřítil a bylo jim, jako když padá nebe.Co jim dalo sílu vše překonat a vzít do vlastních rukou?
Hlavní duvod proč byste měli vzít knížky Šárky Junkové do svých rukou je ten,že s své příběhy nevymýšlí, ba naopak píše o tom co jiné dívky skutečně prožily,čeho sama byla svědkem ve svém okolí- i když se v oněch přábězích nikdo nepozná! Z uzných životních udělu spřádá autorka jeden jedniný, ale pravdivý a silný....


pozn: Trošku mě vadilo jak některé věci zbytečně rozepisovala....někdy zacházela příliš do detajlu maličkostí,které nebyly potřeba znát. Ale jinak velmi pěkná knížka...

Gothic obrázky 204

3. ledna 2009 v 12:37 | angel


Blog o Twilight!!!!

2. ledna 2009 v 15:39 | angel |  moe vykecávky
Chtěla jsem vám něco oznámit! Moje sbčko Adelle přišlo s Návrhem založit si blog o Twilight ... k ní se přidala jedna blogařka Lolita a nakonec i já...Neodolala jsem pokušení. Takže tím to vás zvu na nový blog o Twilight...Robertu a Kristen. Je začáteční,ale snad se bude dobře rozvíjet a nás to bude bavit :)
Tak mužete se jít mrknout :)


Nový roík-nové zážitky,nové dobrodružství-nové trápení

2. ledna 2009 v 14:00 | angel |  moe vykecávky
Zatím co se na blozích tyčí hory článku s nadcházejícím novým rokem ve kterém uvádějí,že jim nic nepříjde jiné. Že je to pořád to samé,jenom místo 2008 píšeme 2009 já to tak nevidím. Z každým novým nadcházejícím rokem vidím před sebou možnost, všechno špatné zahodit a začít tak nějak znovu.
Jenže se to nikdy nedaří tak jak bych si představovala. Ale pokaždé, když se přidá další rok,pojme mě uleva. Jako by tíha celého toho předešlého roku byla konečně zamnou a já se vydávala vstříc novému dobrodržství. Z Každým začátkem si říkám,že ted už nedopustím aby to bylo znovu tak těžké,ale pokaždé se to v náké části toho roku zvrtne.
Ale ta naděje tam někde je a naplnuje mě! I když ze sebe nikdy nesetřesu tu tíhu mého trápení,mé osobnosti,mích pocitu,špatných skutku,vždycky je mužu potlačit někam hodně hluboko do mé hlavy. Zavřít je do temné komurky a přestat na ně myslet. Nikdy na ně nezapomenu uplně,ale smířím se s realitou a budu moci krásně žít.

Tak hurá do nového dobrodružství...jděte vstříct novým zážitkum!