Červen 2009

Latinské citáty....

30. června 2009 v 13:26 | angel |  Citáty
* Semper sunt plura deteriora bonis - Vždycky je horšího víc, než dobrého

* Non scholae, sed vitae discimus - Neučíme se pro školu, ale pro život

* Nun multa, sed multum - Ne mnohé, ale mnoho

* Historia magista vitae - Dějiny jsou učitelkou života

* Breve et irreparabile tempus omnibus est vitae - Krátký a nenávratný je pro všechny života čas (Vergilius)

* In maxima fortuna, minima licentia est - Nejvyšší postavení skýtá nejméně volnosti

* Spes non confunditur - Naději nelze zničit

* Fide, sed cuifidas, vide - Důvěřuj, ale dívej se, komu

* Mors quid est? Aut finis aut transitus? - Co je smrt? Konec nebo přechod?
* Uti, non abuti - Užít, ne zneužít

* Alea iacta est - Kostky jsou vrženy

* Carpe diem - Užij dne

* Dignus est intrare - Kdo je hoden nechť vstoupí

* Pulvis es et in pulverem reverteris - Prach jsi a v prach se obrátíš

* Quae facta sunt, non possunt mutari - Co se stalo, nelze změnit

* Ghnóthi seauton - Poznej sám sebe

* Donec eris felix, multos numerabis amicos - Dokud ti bude štěstí přát, budeš přátel mít mnoho

* Non omnia possumus omnes - Ne všichni můžeme všechno

* Quot capita, tot sensus - Kolik hlav, tolik názorů

* Sol lucet omnibus - Slunce svítí pro všechny
* Veni, vidi, vici - Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem

* Video meliora proboque deteriora sequor - Vidím dobro, schvaluji je, avšak sleduji zlo

* Vini, vidi, fugy - Přišel jsem, viděl jsem, utekl jsem

* Errare humanum est - Chybovati je lidské

* In vino veritas - Ve víně je pravda

* Contraria Contrariis Curantur! - Protiklad budiž vyléčen protikladem!

* Felix qui potuit rerum cognoscere causus - Šťastný, kdo mohl poznat příčinu věcí (událostí, skutečností, dějů)

* Lex mortis omnium legum est certissima - Zákon smrti je ze všech zákonů nejjistější

* Valetudo maximus donus - Zdraví je největším darem

* Dum spiro, spero - Dokud dýchám, doufám

Zahod minulost-soustřed se na přítomnost a těš se na budoucnost!

29. června 2009 v 18:00 | angel |  moe vykecávky
Už dávno jsem pochopila,že muj problém je minulost. Proč se jí stále tak vehementně držíme? Vidíme v ní snad jakousi jistotu? Že je to něco co už se nikdy nezmění?Že je to něco na čem mužeme zakládat naše další kroky v životě? Proč jí jednoduše nemužeme pustit a jít dál,žít přítomností a těšit se na budoucnost?
Mám z budoucnosti jednoduše strach. Stejně jako s přítomnosti,ale přítomnost je ted,ted jí mužu ovlivnovat a řídit své další kroky,kdež to budoucnost....Je to tak vzdálené a nevyspitatelné. Tak tajemné až mě to děsí....Možná proto žiju jen svojí minulostí...protože je to moje jediná jistota v životě. To co se stalo se už nikdy nezmění i kdybysme sebevíc chtěli.
Mít tu moc nahlédnout do budoucna,možná bych zapoměla na to všechno co se stalo a žila dál.Lidé se zkrátka bojí toho co neznají.
Nikdo by v tom neviděl nic špatného pokud se na to nepodíváte hlouběji. Pokud mi někdo ublíží,pak už se na něj navždy budu dívat jako na toho co ublížil. Pokud někomu ublížim já,budu se na to dívat stále dokola. Někoho zradím- na pořád budu mít tu zradu na duši a nikdy to nezahodím protože minulosti se držím jako klíště i když je někdy mnohem lepší jí pustit a rozloučit se sní navždy! Tohle je ale něco co nejspíš nikdy neudělám!

0.9 změna vzhledu

29. června 2009 v 14:15 | Silmarilli |  Změny blogu
Time : 9. května 2009 - 29.června 2009

Tak a je to tady! slibovaná změna vzhledu:) Tenhle layout jsem měla vyhlídlí už nějakou dobu....Minulý byl sice opravdu krásný,ale změna je život. Věčina z vás mi odsouhlasila i novou pžezdívku,takže bych vetšinu z vás chtěla poprosit abyste si mě změnily....Nebojte-zase přezdívka minimálně dva roky zustane takže si na to jisto jistě zvyknete...Takže tentokrát se loučíme s layoutem,ale i s přezdívkou angel....sbohem pžezdívko jenž si mě doprovázela téměř tři roky...njn moc kolem toho nadělám :D tak se zatím mejte a snad se vám změna vzhledu líbí...autorka laye je uveřejněnna v menu:)


potřebuju poradit...a malé oznámení

28. června 2009 v 11:09 | angel |  moe vykecávky
Takže takové oznámení....v září to budou tři roky co vlastním tenhle blog a já myslím,že je na čase zase pár věcí změnit! Chystám se na nový design,kter by měl být od jedné skvělé autorky,ale to až při změně designu!
Další věc je,že přemýšlím o změně přezdívky...Sice se mi líbí označení andílek...a přiznej me si každý mě má už tak zafiksovanou.Moje dlouhodobá sbčka si na to určitě téměř zvykla a hned si vybaví mě,ale řekněme že tři roky je jaksi dlouhá doba. Řekněme že i název blogu se mi nezdá zrova nejlepší ,ale nehodlám se kvuli tomu stěhovat! Na to mám svuj blog moc ráda!
Jen jsem si řekla,že by to mohla být celkem pozitivní změna....
A další ze změn co se chystám je velká rekonstrukce....
Vytřídím sbčka a udělám si pořádek jak v článkách tak v rubrikách....Je už na čase to tu zase tošku zvelebit....pustit se do toho na plný pecky....

jinak návrh nové přezdívky zní ....chvilka napětí.......tradadadáááá Silmarilli pochází z Elfštiny a znamená záření čistého světla! Na tuhle přezdívku jsem přišla díky jednomu layoutu,který si chci dát na blog a je to jeho název!dost mě zaujal tak čekám na vaše hodnocení

Layout č 10 (ruže)

28. června 2009 v 9:58 | angel
Takže je tu muj další pokus...nějak se mi malinko nepovedlo záhlaví,ale už se mi s ím nechtělo piplat! :D Ale jeinak se to celkem dá no ne? I když pravda...malinko víc červené,ale nevadí :)konec koncu občas dát trochu prostor barvám nevadí....tak snad se aspon malinko líbí...

lidi prosíím

28. června 2009 v 9:23 | angel |  moe vykecávky
Tak lidi chci vás o něco poprosit! přihlásila jsem se do soutěže o koloboty! Získala jsem odkaz na který mi každý musí kliknout! Problém je v tom,že každý den začínáme od nuly....

tak prosím při každé návštěvě mi klikněte :) děkúju


Stmívání česky...

27. června 2009 v 11:50 | angel |  moe vykecávky
Byla jsem hodně zvědavá na předabované herce ze Stmívání a tak hned jak to bylo možné jsem si to stáhla! První dojem-velkeé sklamání. Více než k polovině hercum se mi ty hlasy vyloženě nehodí. Možná je to na zvyku,ale Edward jakš takš ujde ovšem hlas k Belle vybrali špatně. Podle mě má moc ukřičenej hlas.A to ani nemluvím o zbylích členech upíru...naprostá katastrofa. Každopádně pravdou zustává,že když ty začátky nezvyku vydržíte postupem času si na ty hlasy zvyknete. Ale vážně-na originál to nemá!
Strašně se těším na druhý díl :) Moje nadšení pro tuhle ságu rozhodně nevyprchalo :)

Pink Funhouse

26. června 2009 v 16:52 | angel |  Videoklipy
Poslední dobou mě písničky a klipy od Pink čím dál víc zaujímají


"Král Popu" Michael Jackson zemřel

26. června 2009 v 16:09 | angel |  moe vykecávky
Tak tenhle název ted vidíte a nebo slyšíte prakticky všude. Já patřím k jeho faninkám taže tahle zpráva mě dost zarmoutila i když budme upřímní ...už z něj byla troska. Dob svých největších sláv měl za sebou. Nicméně byl to fenomén. Kdo jiný dokázal uspěchy jako on sám! A fámi o tom,že je snad pedofil sou blbosti. Vím o tom docela dost takže vím k jaké možnosti se mám přiklonit. Jen mě mrzí,že takhle šikovný a talentovaný zpěvák skončil s tak špatnou pověstí.Svou smrtí si však naklonil mnoho kritiku.
Hodně lidí ho odsuzovalo za jeho plastiky,kterých měl víc než je zdrávo,ale přitom by mu plno z nás mělo vyseknout poklonu. Něco si přál. Něco chtěl a šel si za tím za každou cenu. Tohle odhodlání nemá moc lidí. A on to dokázal. Nechtěl být černý a tak proti tomu bojoval.
Nikdy na tohohle užasného zpěváka nezapomenu. Vždy si tvořil sám hudbu,texty,choreografie do videoklipu atd. Vymyslel měsíční chuzi! Kdo jiný dokázal takové věci? O nikom nevím. Dokonce Rapper Chuck D z Public Enemy označil Jacksona za oběť drogy zvané celebrita, které nikdy nedokázal odvyknout.
Jeho texty mají uroven. Je tam kus srdce. Lidé ho často označují za člověka s duší stálého dítěte! Pro mě je Michael Jackson někdo jako ochránce těch bezbraných! Nikdy jsem ani na minutu nepochybovala o jeho nevinně co se týče obžalování za zneužívání chlapcu!
Beru možná trochu přestřelil když mu málem syn vypadl z náruče na balkoně kde ho všem chtěl ukázat,ale určitě nejednomu otcovi a matce se tohle málem povedlo a místo pochopení si Michael odnesl další skandál o kterém bulvár mluví do dnes!
Vím plno z vás mě jistě za tenhle článek odsoudí ,ale tohle je muj názor na tohohle muže! A nikdy se ho nevzdám!


Dokázala jsem to

22. června 2009 v 21:40 | angel |  moe vykecávky
Dokázala jsem to! Pokud si někteří z vás pamatují na minulý článek plný mích přání toho co chci dokázat. A něco malího se mi přece jenom povedlo. Té mé kamaráce jsem všechno řekl narovinu. Jak jívidím co dělá blbě co mi strašně vadí jak moc mě štve atd. Nedopadlo to sice přesně tak jak jsem chtěla vznikla z toho šílená aféra ,která ještě nejspíš bude mítt dlouhé pokračování ale já to dokázala. Přemohla jsem se a všehcno jsem narovinu vyklopila. už z tohohle mám ze sebe strašnou radost. Že to nebyly všechno jen chabé keci ale už malinkou část z toho jsem zrealizovala. Mám ze sebe opravdu radost. I když jak jsme psala následky to byly a ještě budou katastrofální. Ale tohle už mi prostě nikdo nevezme.
No nic musela jsem to sem napsat protože z toho celého mám opravdu velkou radost :)

Prej kvůly EMO

20. června 2009 v 12:33 | angel

Všichni říkají, že kvůly EMO, ale mýlí se. Tak prosím čtěte. Pokud začnete. Potřebuji pomoct... A už nevím jak dál...

Tak abych začala... no ... Každý mi říká, že se řežu kvůly EMO stylu, ale já s tím začla už v 6. třídě, když jsem ten styl znala jen z doslechu a začla jsem s tím z jiného důvodu a to z toho, že se můj otec začal opíjet a doma nám jen nadával pokračuje dál.


3 Výrobky Twilight

20. června 2009 v 12:29 | angel
Zase jsem se pustila malinko do Grafiky a tentokrát jsem si vzala na paškál Twilight. Musím říct,že to snad není nejhorší a mě se to celkem líbí což je co říct. Každopádně mě zajímají vaše názory i vaše krityka...Ráda se učím :)

Naprosto všechno!

19. června 2009 v 12:39 | angel |  moe vykecávky
Muj život je čím dál chaotičtější. Asi si ho neumím správně uspořídat. Rozhodnout se co opravdu chci a nechci. Vím tohle tu píšu pořád. Možná proto,že jsem to ještě nebyla schopná vyřešit. Nic méně moje anonymita nejspíš skončila. Už nějakou dobu mi na blog chodí dost známích což je na jednu stranu fajn,nebot ví na čem sem a nemusím se bát toho,že by něco špatně pochopily a na tu druhou stranu jsou věci ´které nechci aby věděli. Moje myšlenky atd.
Všechno má své pro a proti. Naprosto všechno!
Každopádně bych si měla promluvit s některými lidmy. Vubec se mi do toho nechce ale připravuju se na to už nějakou dobu a sice si pořád nejsem jistá,jestli jsem se připravila správně a jestli je na to ta nejlepší doba,ale měla bych to udělat. Jinak na svém životě nic nezměním.
Je pravda že k lidem neumím být upřímná což mě malinko štve. Ten život bych měla o tolik jednoduší kdybych všem všechno narovinu řekla leč já si vybrala tu druhou možnost a to sladké mlčení.
Bylo to jen moje rozhodnutí,moje svobodná volba. Sama jsem si život takhle zařídila stejně jako jsem si plno problému spusobila sama. Prázdniny nejspíš strávím nad učebnicemi a moc si je neužiju ale za tohle si taky mužu změnit.
Tyhle prázdniny chci udělat jinak. Už takhle pro mě budou dost netradiční. Nepamatuji si kdy sem o prázdninách vytáhla někdy učebnici bohužel ted budu muset! Takže svuj životprostě poupravím. Musím! Měla bych si to dát jako prázdninové předsevzetí!
Vadilo mi,že nejsem tak moc spontání a chovám se dost podle pravidel,ted mi vadí,že se pravidlum vyhíbám. Tolika věcem jsem se mohla vyhnout:) No nic. Konec tohohle divného článku.Ačkoliv už ted cítím jak moc mi pomohl a musím si ho zapamatovat!

spěchej,ale pomalu

18. června 2009 v 11:39 | angel |  moe vykecávky
Dneska když jsem spěchala na autobus aby mi neujel nebot jsem zaspala napadlo mě,že dnešní doba je šíleně uspěchaná. Každý se za něčím žene. Kdo z vás si ještě pamatuje vubec tu pohodu,která nás provázela? Naše děti to už možná nezažijí. Doba jde příšerně dopředu a my s ní....
Kdy jste se naposledy pozastavily a zamysleli jste se nad svím životem?Nad životami těch druhých?
Někdy bych si přála dobu mích rodiču. Rodiny drželi íc přisobě. Víc spolu žily....Nevím jejich dobami příjde prostě lepší....bez moderní techniky se zabavily snadno. Vytáhli si knížky nebo byly venku. Jen malou skupinka dětí v našem věku napadne vytáhnout si knížku a něco pěkného si přečíst. A přitom čtení je oc fajn...člověk se vžije do jiného světa. Probouzí svojí fantasii...Proč to někteří už nevidí?
Žijeme prostě příliš ve spěchu.

3 výrobky s avril

17. června 2009 v 20:39 | angel
Malinko jsem si hrála a něco zkoušela vypadá to divně :D ale chytla mě malinká tvořivá a tak jsem zkoušela a zkoušela až vyšlo tohle...


Zrada

15. června 2009 v 18:20 | angel |  Kravinky (Kam to dát ??)

Tom Hanks

14. června 2009 v 12:38 | angel

Povolání: Heres
Věk: 52
Datum narození:9.7 1956
Místo narození: Concord, Kalifornie, USA
Znamení: Rak

Nevěra....

14. června 2009 v 11:28 | angel |  moe vykecávky
hodně mě baví články,kde se mužete vyjadřovat Ted j se vás ptám co vy a nevěra? Podvedli jste partnera?Buď z dlouhé chvíle pro pocit že máte na to ulovit jiný exzemplář opačného pohlaví?Nebo jste si myslel(a) že to oživý váš vztah?Nebo ste to udělaly z pomsty?
Myslíte si že když se váš manžel(ka), přítel(kyně) podvede s prostitutkou/gigolem je to to samé jako kdyby si našel stálou milenku/milence?Je to nevěra? A proč vůbec podvádíme? Proč lezeme do postelí prostitutek a gigolu? Protože se nám v posteli s partnerem něco nedaří nebo nelíbí? A proč se to bojíte říct?


Pište Vaše názory!!:-) jsem na ně opravdu zvědavá :)

Elfové

14. června 2009 v 11:09 | angel