Září 2009

už 3 roky s vámi

20. září 2009 v 16:44 | Silmarilli |  moe vykecávky
S každým nadcházejícím rokem co jsem tu s vámi pokaždé přesně v tento den tady tvrdím stejné věci. Proč by to tentokrát mělo být jinak?Ano tři roky jsem to s vámi uspěšně vydržela a jsem na to opravdu pyšná....Ačkoliv si jistě pamatuju na své první začínající kroky a na první skvělé blogery ze kterých už nezbyl ani jeden. Každý s blogem po určité době končí a já jsem zvědavá na den,kdy tohle udělám i já. Kdy budu Natolik odvážná abych svému malinkému internetovému světu mohla dát definitivně sbohem.Dobře možná Riesume tu se mnou vydržela:)
Doufám,že to ještě nějakou dobu vydržím protože je mi tu s vámi opravdu skvěle. Lidi tady mě podrželi v tolika situacích jako nikdo jiný. Ač jsem pro některé lidi blázen až tady jsem poznala opravdové přátele. Pochopila smysl života a to jak by se k sobě lidi měli chovat. To co je správné a co ne. Narazila jsem tu na scela odlišné povahy,ale i scela stejné nebo si dosti podobné.
Muj blog ačkoliv né scela nejlepší( od toho má dost daleko) je pro mě už něco jako část mojí osobnosti. Moje vnitřní já kde jsou ukryty bolístky mého života. Někdy když se vracím ke starým článkum...jsem znovu vděčná za muj blog a za možnost vypsat se z toho co mě trápí,když v kruté realitě musím mlčet!
Pravda je,že čím díl mám blog, Tím mín článku tu je,ale je to jen nedostatkem času a né snad toho,že by mě blogerství omrzelo protože to rozhodně ne! Blog mi dal aspon to malé sebevědomí. Tím,že mě tu podporujete v mé tvorbě atd:)
Tím se dostávám k části kdy bych neměla jenom děkovat svému blogu ,ale i vám! Vám všem...!

Takže všem vám moc děkuji za vaši podporu

Zemřel herec Patrick Swayze

15. září 2009 v 7:55 | Silmarilli
Omlouvám se,že to sem cpu,ale pro mě byl tento herec naprosto užasný.....ještě tu o něm určitě dám článek.....odpočívej v pokoji:(
rok 2009 je šílený....padají hvezdy :(
Americký herec Patrick Swayze v pondělí podlehl rakovině slinivky. Hvězdě Hříšného tance bylo 57 let, s rakovinou bojoval dva roky. O jeho smrti informovala v úterý jeho mluvčí Annett Wolfová s tím, že herec zemřel doma obklopen svými blízkými.

"Patrick Swayze dnes odešel v klidu s rodinou po svém boku poté, co posledních dvacet měsíců čelil své nemoci," stojí v prohlášení Wolfové. Žádné další podrobnosti neuvedla.
Herec proslavený filmem Hříšný tanec a také televizním seriálem Sever a Jih o nemoci věděl od loňského roku. Jeho lékař George Fisher na začátku března 2008 uvedl, že Swayze má rakovinu slinivky. Přesto herec pokračoval v práci. Natáčel televizní seriál The Beast o veteránovi FBI. Roli přijal ještě předtím, než se dozvěděl o smrtelné nemoc a práce na seriálu ho plně vytížila. Občas musel být na place dvanáct hodin.
O práci na seriálu řekl, že hlavní postava tajného agenta mu sedne. "Jestliže opustím tuto zemi, chci opustit tuto zemi s tím, že budu vědět, že jsem zkusil něco vrátit a zkusil udělat něco užitečného," řekl, když letos v lednu vysvětloval, proč se rozhodl roli přijmout. "Moje práce je mým odkazem," dodal.
Spolu s manželkou připravoval knihu vzpomínek Ještě jeden tanec, která měla být i o jeho boji s nemocí.
Patrick Swayze na nedatovaném snímku
//<![CDATA[ var data_183173 = [{ alt : "Patrick Swayze na nedatovaném snímku ", description :"Patrick Swayze na nedatovaném snímku ", author : { author : "", authorUrl :"", source : "Reuters", type : "dynamic", sourceUrl : "http://www.reuters.cz" }, small : {url:"http://media.novinky.cz/317/183173-top_foto2-6cwl8.jpg"}, big : { url:"http://media.novinky.cz/317/183173-original1-6cwl8.jpg", width:800, height:548 } }]; //]]>
Patrick Swayze na nedatovaném snímku

drastické video

14. září 2009 v 18:35 | Silmarilli
Našla jsem opravdu drastické video na téma anorexie a bulímie..... ...Klikni pro shlédnutí...

Zhubnout až na kost? Zabiják anorexie čeká za dveřmi

14. září 2009 v 18:32 | Silmarilli
Anorexií netrpí pouze dívky, přibývá i mužů, kteří chorobně hubnou! Lidé, kteří trpí anorexií, mají dokonce své blogy a webové stránky, kde se v nutnosti hubnout utvrzují, často dokud nezemřou...
Až šest procent dívek na konci puberty trpí mentální anorexií. Na dvanáct nemocných dívek a žen připadá jeden nemocný muž. Čísla, která nevypadají jako žádná hrozba. Něco jiného však je, když si uvědomíme, že anorexie může i zabíjet. A také zabíjí!

Virózou k anorexii?

"Anorexie může být i následkem běžného tělesného onemocnění, jako jsou různé virózy a průjmy. Pacientovi se zalíbí váhový úbytek po doporučené dietě nebo následkem onemocnění a pokračuje sám dietou. Postupně omezí sladkosti, tučná jídla, někdy i tekutiny, začne cvičit a postupná redukce stravy vede k výraznému úbytku na váze," upozorňuje MUDr. Jana Šplíchalová, primářka dětské psychiatrie ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze.

Emerald de leeuw č 8

14. září 2009 v 18:13 | Silmarilli

kec v kleci

13. září 2009 v 12:17 | Silmarilli |  moe vykecávky
Jak už jsem mnohým psala. Blíží se konec prázdnin a léta jako takového. Plno z nás mají pocit,že se na ně houpou deprese . Pro mě zlé znamení,ale to je ted vedlejší. O čem tu psát? co vlastně říct? Chtěla bych toho napsat tolik,ale nejde to....a proč? když to někdo bude vědět at mi to řekne.
Tak jak jsem před tím nevěděla co dělat ted nevím kdy se zastavit :) Na jendu stranu je to dobře,nebudu přemýšel o věcech o kterých bych neměla na druhou stranu,co když se nebzmyšlenkovitě do něčeho uhrabu? Ano,otázka za všechny prachy. Snad ten život nějak dopadne. Brzy byhc se tu vážně chtěla rozepsat tak snad tu nikoho nebudu nudit svýma kecama !

Poradna - sebepoškozování

10. září 2009 v 18:10 | Silmarilli

Linka bezpečí vydala nedávno zprávu o tom, s jakými problémy se na ni obracely děti v minulém roce. Ukázalo se, že sebepoškozování patří mezi témata, která se začala v dětských hovorech objevovat mnohem častěji než v roce předešlém - zatímco v roce 2007 se Linka bezpečí zabývala problémem sebepoškozování ve 133 telefonátech, v roce 2008 již jejich počet vzrostl na téměř 250 hovorů...


článek o twilight

10. září 2009 v 16:57 | Silmarilli |  Kravinky (Kam to dát ??)
Jako zprávný fanoušek twilight ságy,bych za tohle měla být naštvaná ,cítit se rozladěně a buhví co všehcno ještě. Namísto toho mě tento článek pobavil. Lidové noviny nejspíš rádi všechny zesměšnují...a však nebudu tu už nic vykládat podívejte se a přečtěte si sami Zde !

zdroj : Káťa

Alice v Zrcadle

9. září 2009 v 17:04 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
popis

Drásavý příběh o boji matky a dcery s anorexií.
V deseti letech byla Alice bezstarostná, veselá dívka s velkým smyslem pro humor. Všichni, kdo ji znali, ji měli rádi. V jedenácti se u ní začaly objevovat zvláštní rituály, které přerostly v obsesivně kompulzivní poruchu. Když jí bylo čtrnáct, potíže s nutkavým chováním se změnily v anorexii.
Dnes je Alici devatenáct let a pomalu se uzdravuje. V knize, kterou se chystáte číst, se její matka Jo ohlíží zpět na uplynulých devět let života a podrobně popisuje cestu krajinou "Planety Anorexie", což je její vlastní označení dceřiny nemoci. S vděkem vzpomíná na podporu, které se jí dostalo od profesionálů i blízkých, ale rozhodně nezapomíná na dlouhá období zoufalství, pocitů viny, hněvu a především hrůzy, kterou prožívala jako milující matka trpící dcery.
V druhé části najdete stejný příběh sepsaný z pohledu Alice, která živě a neobyčejně otevřeně hovoří o svých pocitech, nemoci, léčbě a postupném úniku ze spárů zákeřné anorexie. Setkáte se s jejími přáteli, spolupacienty a dozvíte se mnoho zajímavého o tom, jak vnímala svůj vztah s matkou, kamarádkami a sestrami.
V knize Alice v zrcadle Jo a její dcera nabízí pomoc všem, kdo zažili nebo ještě stále prožívají podobné trápení, všem, kdo se s láskou starají o anorektické dítě.

muj názor: Tak tahle knížka je jedna z těch,které mě moc nezaujali. Čekala jsem ,protože jsem od téhle knížky dost slyšela,že to bude uplně něco jiného. Bylo to jako kdyby místo vyprávění dívky co zažila tak jako když nezáživně...velmi nezáživně píše o něčím žívotě,....tohle mě moc nebavilo,ovšem na muj názor se nedívejte a sami se na knížku klidně mrkněte...konec koncu třeba vám se to líbit bude!

kdysi dávno

9. září 2009 v 16:36 | Silmarilli |  moe vykecávky
Kdysi jsem sem dala článek s názvem " muže být vaše dítě goth?" mužete ho naleznout Zde . Co chci ale vlastně říct,dávala jsem ho sem prvně tak ějak naskoušku. Do dále přidávánahé článku jsem dokonce mám takový dojem uváděla,že tomu nevěřím a jeto takový pokus jak se k tomu budete všichni vyjadřovat a výsledek ? článek se uchytil ačkoliv velmi negativně ovšem komentáře sice za několik let přesáhli konečně stovku,ale bez toho aniž byhc na daný článek nějak upozornovala! Řekla bych,že je to docela velký uspěhc pokud mi tam komentáře naskakují sami:D muj blog se třeba trochu proslaví:D:D:D

blog...užasná věc

7. září 2009 v 18:59 | Silmarilli |  moe vykecávky
Tak snad jsem všehcno splnila,všem jsem oběhla jejich užasné blogy a smířila se s nádherným faktem,že počítač je znovu doma.Je příjemný pocit,protože všude je ted tolik depresí a smutku až se mi tomu nechce věřit. Je to snad s přicházejícím podzimem? Dufám,že to brzo odezní....jak moc budu muset být silná abych všehcno tohle zvládla? je mi mnohem líp,když tu ted už na plno mužu být s váma.....je mi s váma vážně dobře. Připadla jsem si jako by mě část čehosi chyběla....vždycky když potřebuju milá slova,nebo pocit,že někomu na mě táleží..spoléhám se na vás...Je to špatné já vím,ale je to tak

citátky

7. září 2009 v 18:53 | Silmarilli |  Citáty
Když se lidská mysl otevře nové myšlence, nikdy se už neuzavře zpět do původní polohy.

Osudem duch byl člověku dán, jenž dovede bolest snášet.

Člověka soudíme ne podle toho, co o sobě říká nebo co si o sobě myslí, ale podle toho, co dělá.
Žádná bolest se nesnáší hůř, než vzpomínky na štěstí v době neštěstí.

Netrhejte motýlům křídla, vždyť oni pak pláčou. Nešlapte po kytkách, vždyť kytky tak krásně voní. Nezabíjejte lásku, vždyť láska je křehká jako ty kytky, a hlavně nezabíjejte lidi, vždyť lidi se milují.

omluvám se

6. září 2009 v 20:04 | Silmarilli
Ráda byhc všechny mé věrné návštěvníky vyvedla z jistých omilu. Nebyla jsem nikde přítomna na netu z duvodu,že mu počítač se náhle vypl a nešel a nešel zapnout....Marně jsme to zkoušeli a tak jel do opravny. Před ale pár minutamy jsem ho mohla opět přivítat v našem rodiném kruhu a zasednout k němu a chvíli abych vám tak dala najevo co se mnou je....Ted tu dlouho nebudu ale v co nejkračím termínu dám všechno do pořádku:)