Říjen 2009

M.J -This is it

31. října 2009 v 11:01 | Silmarilli |  moe vykecávky
Někomu jsem slíbila,že až pujdu na zminovaný dokument o Michaelu Jacksnovi This is it ,že sem napíšu svuj názor. A je to tady! Včera večer jsem navštívila jedno s kin Palace Cinemas a to konkrétně v Olympii. Na toto jeho dílo jsem slyšela tolik kritik,až jsem se nakonec bála tam vubec jít. Bála jsem se toho zklamání.
Michael ale opět ukázal,že jsem se bála zbytečně.
Pravdou je ,že to byl spíše koncert,ale opravdu nádhernej. Na začátku nastoupili tanečníci a jeden po druhém říkali co si o tom myslí. Bylo nádherné sledovat jak některým se chce štěstím brečet,že si je právě M.J vybral do svého týmu. Už to byl pro mě jasný znak,že to určitě nebude strašné. Ale to co se dělo celou dobu. Bylo to neuvěřitelné. On pořád dokola všem děkoval,na všechny byl milej...a viděli jste jaký je z něho perfekcionista. Všechno chtěl mít do nejmenšího bodíku naprosto dokonalé. Víte ani nevím co psát. Dlouho jsem z nákého takového dokumentu nebyla takhle unešená. Kdo má rád jeho hudbu a taneční kreace pak bylo tohle právě pro něj. Faktem je že tohle celé vidět naživo? Asi bych to jen tak nerozdejchala. Ty efekty co měli připravené...ty choreografie...jsem unešená :) Asi nejsem ještě připravená napsat opravdový usudek,protože jsem ještě omámená z té podívané. Pavdou zustává,že je obrovská škoda,že tohle už svět nikdy naživo neuvidí....Nikdy mě jeho smrt nepřestane rozesmutnovat.

Halloween

29. října 2009 v 19:23 | Silmarilli |  moe vykecávky
Jelikož se blíží Halloween ,podle mě jeden z nejmystičtějších svátku,na který se hodně těším i když ho tady bohužel neslavíme,rozhodla jsem dát příběh jak vznikl tento svátek. Našla jsem ho na jedno bezvadném blogu od bezvadné holčiny Marelia . Podle mě je to velmi zajímavý příběh. mě osobně se líbí :) Vlastně jen díky ní jsem si uvědomila,že už je halloween tak blízko :)

Vydlabaným dýním se říká Jack-o-lantern - latern je anglicky lampión, a proč Jack? O tom už je povídka o jednom irském darmošlapovi....
Jack byl tak opilý na Halloween, že jeho duše začala pomalu opouštět jeho tělo. Ďábel uviděl svou příležitost a přišel si okamžitě pro něj na Zem. Jack byl zoufalý z toho jak se vyhnout svému osudu, prosil ďábla aby mu povolil ještě poslední drink. Ďábel souhlasil, ale řekl Jackovi ať zaplatí své pití, protože on peníze nemá. Ale Jack tvrdil, že peníze také nemá. Zeptal se proto ďábla, jestli by se na těch 6 pencí nepřeměnil, Jack by zaplatil a ďábel by se pak přeměnil zpátky. Po zvážení se ďábel rozhodl, že Jackovo přání je rozumné, a změnil se na šest penci. Jack okamžitě popadl minci a dal ji do své peněženky. Ďábel byl uvězněn, začal prosit a pak hrozit. Potom se nakonec dohodli, že Jack Ďábla pustí když slíbí, že mu dá ještě rok volnosti. Tak se i stalo. Netrvalo dlouho a Jack se vrátil do starých kolejí, opět podlehl alkoholu.
Další Svátek svatých se Ďábel objevil a přišel si opět pro Jackovu duši. Jack přemýšlel jak znovu uchrání svou duši a podvede ďábla. Navrhl Ďáblovi, že si může vzít jedno z lahodných jablek visících na blízké jabloni. Nabídl ďáblovi, ať mu vyleze na ramena a natáhne se pro jablko. Jakmile byl Ďábel na stromě, vytáhl Jack z kapsy nůž a vyřezal do kmene kříž, a proto ďábel nemohl slézt ze stromu. Rozzuřený a zoufalý nabídl Jackovi dalších deset let, když ho pustí ze stromu. Ale Jack trval na tom, že už si ďábel pro něj nikdy znovu nepřijde a on tak bude svobodný. Ďábel rozzuřeně souhlasil. Jack se poté opět vrátil do starých kolejí, ale před dalším Halloweenem jeho tělo alkoholu podlehlo a Jack zemřel.
Od brány nebes byl pro podlost v životě odvrácen, ale i Ďábel ho odmítl od brány pekel, protože slíbil, že nikdy znovu pro něho nepřijde, a ať se vrátí odkud přišel. Na pomoc dostal Jack od Ďábla žhavou hroudu uhlí ať ho provází jeho cestou. Jack ji vložil do vydlabané řepy (Američáné začali místo řepy používat dýně) a od té doby mu svítila na jeho věčném putování.
Lidé proto dávají jack-o-lanterns na okna a římsy, protože věří že Jack vezme světlo a ochrání je před kýmkoli.

Black Star soutěž :)

29. října 2009 v 17:07 | Silmarilli |  moe vykecávky
Tak jo :) na Facebooku soutěžím o podepsané cdčko Avril Lavigne,které jsem velký fanda :) Zaukol bylo vymyslet něco podobného co mám dole :) Pochybuju jestli s mími schopnostmi něco vyhraju ale snaha se cení, no ne ? tak přečtěte a posud te sami :)


Black Star je vuně která omámítě
přiláká tvou pozornost
ze tvých snu vytrhnetě
a jen co si přivoníš,nikdy nemáš dost


sní se cítíš jako hvězda
dodáti energii a sebevědomí
je to vuně o které už se ti jen nezdá
tak utíkej si hned pro ní

poznámky ve škole

28. října 2009 v 12:14 | Silmarilli |  Kravinky (Kam to dát ??)
Na otázku jestli chce dostat za pět odpověděl,že za šest asi těžko.

Pořád mi tvrdí že mě viděl spát s otcem.P.S. Jardo ty jsi mu něco říkal?

Pozorně sleduje dívky, jak se ve třídě po tělesné výchově převlékají a baví ho to.

Při hodině jedl. Na otazku: "Ty svačíš?", řekl: "Ano, chceš kousnout?"

Kopal do dveří sborovny a kříčel: "Sezame otevři se."

Leze do pětimetrové výšky na dvoumetrový strom.

Mluví se mnou nahnutá přes katedru a při rozhovoru jí nevhodně vykukují ňadra z výstřihu.

Sebral třídní knihu, nechce ji vrátit a žádá výkupné.

Vaše dcera honí svého spolužáka a křičí na něj, ty bejku.

Váš syn si hraje o hodině s kondomem.

Jeho vědomosti stačí pouze na to,aby propadnul.

Při diktátu opisuje špatně od spolužáka,takže propadnou oba.

Ze školy odešel k lékaři s bolením břicha a vrátil se o berlích s nohou v sádře.Nedovedu si to vysvětlit.

Jeff Buckley-Hallelujah

28. října 2009 v 12:00 | Silmarilli |  Videoklipy

shuffle a Jumpstyl?:D:D

26. října 2009 v 17:37 | Silmarilli |  Kravinky (Kam to dát ??)
O tomhle už vím nějakou tu dobu,ale až ted mě napadlo se o to s vámi podělit. Tolik ruzných tanečních stylu se vyvýjí,že lidé už neví coby. Dobře když tenkrát prorazil hipho říkala jsem si paráda,něco novýho. Navíc se mi to líbilo protože v tom byla jaká si rozmanitost. Pořád se člověk učil něco nového a ve výsledku to vypadalo kolikrát vážně dobře. Jenže,brzo se někdo začal nudit a vznikl tecktonik. Tomuhle jsem se smála od samého začátku a dokonce jsem vám se dala odkaz. Jenže i tohle někoho brzy začalo nudit ze světa k nám přivedl například shuffle a nebo jump styl. Tohle už mi příjde opravdu vtipný!!!
a tady máte video kde se na obojí mužete podívat :D:D


:( :( ach jo

25. října 2009 v 10:18 | Silmarilli |  moe vykecávky

Dneska mi není zrovna dvakrát do smíchu. Ráno jsem vtsala jako jindy šla do kuchyně a povídala si s amamkou. Když v tom mě oznámila,že muj strejda. Báječnej strejda,se kterým je opravdu sranda. Je to vtipálek,který vám dává takovou tu chut do života. Pobaví vás a i když vám není zrovna nejlíp dokáže vás podržet. A který je hlavně muj prastrejda má možná rakovinu :(
Ještě ho poslali na ruzńá vyšetření a příští týden se to určitě dozví,ale já nechci! Při šlově rakovina si vybavím něco děsivéhoa to,že člověk musí za každou cenu zemřít. Vždyt už mi na rakovinu umřel děda! Mužujen slepě doufat a držet mu palce,aby to dopadlo dobře!

Dívce se zdálo o svém znásilnění, tak ho šla nahlásit policistům :D :D

25. října 2009 v 10:13 | Silmarilli
Opravdu živý sen měla teprve osmnáctiletá dívka, když se po opilecké noci probudila ve křoví. Měla silný pocit, že byla znásilněna a proto šla trestný čin ohlásit policistům. Až po měsíci však své snění přiznala kriminalistům, kteří tak mohli případ odložit.

Násilný incident se měl stát v polovině září letošního roku, kdy dívka znásilnění na policejní stanici nahlásila. Už při oznamování napadení si ale dívka nemohla vzpomenout, kde se přesně násilný čin odehrál. Nemohla ani násilníky popsat.
"Přiznala, že si pro svou silnou podnapilost pamatuje pouze, že byla napadena poblíž náměstí Jana Masaryka v Kladně - Rozdělově," řekla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková s tím, že policisté na případu měsíc intenzivně pracovali.
V polovině tohoto týdny se ale dívka na služebně policistů objevila znovu a řekla, že ve skutečnosti znásilněna nebyla.
"Byla ten den silně opilá, šla na záchod do křoví, kde usnula. Po probuzení měla silný dojem a vsugerovala si, že jí někdo znásilnil. Měla tzv. "živý sen", kterému uvěřila," doplnila Nováková. Policisté tak případ odložili.

Citátky

25. října 2009 v 10:12 | Silmarilli |  Citáty
pár citátkuŽivot není čas, který jsme žili, život je čas, který jsme věnovali těm, kterých si vážíme...

Život není těžký, jen je ho třeba vědět dobře žít!

je možné milovat a přitom nebýt šťastný, je možné být šťastný a nemilovat, ale milovat a být při tom šťastný, to by byl zázrak.

Hlas svědomí by byl nejlepším poradcem, kdyby jsme mu nenašeptávali, co má povídat.

Úspěšní jsou jen ti, kteří vstanou ze země jen o jednou víc, jak ti ostatní.

Štěstí, to znamená vědět, co člověk chce, a chtít to vášnivě.

Vánoce ?

21. října 2009 v 19:56 | Silmarilli |  moe vykecávky
Vánoce? Člověk by si řekl,že jsou ještě relativně dlouho před námi,ale věřte mi,že to uteče jako voda. Na mě už delší dobu tahle nostalgie z vánoc číhá. už zhruba pul měsíce všude kam se podívám první co mě napadna je slovo Vánoce. I blbí světla od aut mi připomene vánoční světílka a ačkoliv je to divná, na letošní vánoce se z nepochopitelného duvodu docela těším. Jen silvestru se děsím. A nemám potuchy proč. Je to zvláštní... Letošní rok je vlastně celej zvláštní....V každém případě,pod pojmeme vánoce si hned přestavím dárky a to,že schánení bude zase makačka :) Nápady hlavně pro tatky by se šikl i když je ještě brzo....Raději brzo než zase na poslední chvíli :)

řetězák :)

19. října 2009 v 18:47 | Silmarilli
  • Po velmi dlouhé době řetězák .)
  • Jsi...
Upřímná? Snažím se být...ovšem někdy mi to taky tak uplně nejde...hned je mi každýho líto :)
Seběvědomá? no ...neřekla bych...
Hodná? snad jo
Přátelská? určitě...jenom k bližšímu kontaktu je to se mnou horší :)
Uzavřená? jak se to vezme....
Samostatná? jak na co :D
Rozhodná? to ne ...spíš jsem hodně nerozhodná
Hádavá? to vyloženě ne...ale pohádat se taky umím
Sobecká? Ulhaná?Agresivní? Tvrdá? : Sobecká si myslím,že nejsem.ulhaná snad taky ne agresivní ...z tho už jsem vyrostla :D a tvrdá ? neřekla bych
Jemná? to zase taky uplně ne
Milá? snažím se
Ukřičená? nemyslím si že bych byla

Mad World - Gary Jules

17. října 2009 v 11:45 | Silmarilli |  Videoklipy

Tak na tuhle užasnou písničku s užasným videoklipem mě navedla moje kamarádka Kačka vážně krásný....

copánky

16. října 2009 v 22:46 | Silmarilli |  moe vykecávky

na praxi jsem se trošku nudila se svojí koleginkou a ta mi udělala tyhle copánky :) viz.obrázek níže :D no tohle se mi docela líbilo...chodím s tím na palici už dva dny a neminím to jen tak sundat :D ne budu muset :D co nejdřív....když mě se to tak strašně líbí....aspon mi to zvedlo malinko náladu :) ps: na fotkách ten ksicht ignorujte :) Jinak žiju....snažím se se na kompl dostat co nejčastěji,ale zároven nechci rozvířit zbytečně nepěknou náladu doma tak se raději držím stranou snad to krapánek apson chápete :)
Jinak mé krásné oblíbené blogy obejdu co nejdříve jsem tu jenom na skok abych se vám ukázala,jak ted nejspíš přibližně chodím mezi lidmi :) Tak se pokochejte :) zlatíčka moe :)Slzy Slunce

14. října 2009 v 16:44 | Silmarilli |  Movie
Tenhle fim patří,podle mě, k jendomu z nejlebžích ve kterých se ukázal herec Bruce Wilis!Podle mě tam totiž podal užansý výkon spolu se svou koleginí Monicou Belucci. Oba dva alatsně celí jejich herecký tým byli součástí užasného scénáře,užasného náměta a ještě užasnějšího celkového filmu! Opravdu se jim tento snímek povedl....


Když padne demokratický režim v Nigérii a moci se chopí bezohledný vojenský diktátor, dostane ostřílený veterán námořní pěchoty A.K. Waters (BRUČE WILLIS) zdánlivě rutinní úkol - zachránit ze země členku organizace Doktoři bez hranic Dr. Lenu Kendricks (MONICA BELLUCI), která se stará o oběti zuřící občanské války v odlehlé vesnici. Když ale Waters se svou jednotkou na místo dorazí, lékařka je ochotna opustit vesnici pouze pod podmínkou, že se
Watersovi muži postarají o převoz vesničanů na blízkou hranici. Pokud by byli zanecháni napospas osudu, brzy by padli za oběť početné armádě rebelů.
Waters podléhá přísnému velení svého nadřízeného důstojníka, kapitána Billa Rhodese (TOM SKERRITT), na jehož rozkaz nesmí do vojenského konfliktu nijak zasahovat. Když se ale spolu se svými muži stane přímým svědkem brutálního jednání rebelů, získá si jej Dr. Kendricks na svou stranu. Vojáci jsou ochotni vystavit se nejvyššímu riziku a doprovodit vesničany skrze hustou džungli. Během následného přesunu je však Watersův tým, složený z expertů na nepozorovaný pohyb a kamufláž, urputně pronásledován armádou rebelů. Brzy se ukáže, že objektem jejich zájmu je jeden z uprchlíků - jediný přeživší člen rodiny, která před převratem vládla Nigérii. Waters a jeho malá skupina vojáků stojí před nelehkým rozhodnutím, zda je život jednoho muže cennější než životy jich samotných a ostatních uprchlíků, jejichž záchranu považují za svou morální povinnost

popelka

13. října 2009 v 10:26 | Silmarilli |  Moje Básnicky
Tak jsem projížděla svoje starší složky a narazila jsem na mojí staqrou básničku,je opravdu velmi chabá ale říkala sjem si,že na muj blog patří :)mamika jí zemřela
když ještě dítě byla
S tatínkem žila štastně
kde je ten život ted, Vlastně?

Tatínek našel si ženu další
dvě dcery měla co jí tríznili
i když byla o pár let starší
pro tatínka skákala jak oni pískali

Netravlo dlouho a otec zemřel taky
Zbyla jen ona macecha a dvě dcery
z ní se stala pouhá služka

se Slzami v očích kařdý večer usíná
Za smrt rodiču život proklíná
Nenávidí otce za to že nechal jí tu samotnou
a macechu si vzal
Miluje ho protože život jí kdysi dal.

Umouněná od popela deně je
sestry jí nedají chvíli pokoje
uklízí od rána až do noci
bojí se že už jí není pomoci

Když jednou na ples se s mí podívat
a tak si s karty osudu trochu zamíchat
Připadne si jako v pohádce
když spatří onoho prince

Zatouží se další noc princeznou stát
karty osudu si znovu, a znovu zamíchat
Když spatřího opět srdce jí štěstím poskočí
Má pocit,že z hrudi jí brzo vyskočí

O pulnoci běží zase dolu
po cestě ztratí střevíček,když letí po schodech dolu
Podle něj se snaží princ najít tu vyvolenou
jde si za srdcem s ozvěnou

Až jí najde budou spolu žít zase štastně
do té doby opět umouněná od popela uklízí smutně

Nadace " Naše Dítě"

11. října 2009 v 12:52 | Silmarilli

STOP NÁSILÍ NA DĚTECH!

_

STRATEGIE A CÍLE

Hlavním posláním Nadace Naše dítě je péče o ohrožené děti, které se ocitnou v obtížné životní situaci.

Po deset let, do konce roku 2004, se nadace zaměřovala především na zajišťování zázemí včetně finanční podpory pro celostátní Linku bezpečí, Internetovou linku, Rodičovskou linku a Linku vzkaz domů.
Do druhého desetiletí vstoupila Nadace Naše dítě s cílem rozšířit mozaiku své činnosti o další pomoc týraným, zneužívaným, handicapovaným a opuštěným dětem.

Nadace Naše dítě se snaží dlouhodobě pomáhat:
  • dětem z problémových rodin a dětem v ústavní výchově
    (dětské domovy, kojenecké, diagnostické, výchovné ústavy)
  • dětem zneužívaným a týraným
  • dětem mentálně a fyzicky handicapovaným
a to především formou:
  • přímé finanční podpory (granty, individuální žádosti)
  • osvětové činnosti (vydávání publikací a letáků, pořádání kampaní)
  • prosazování legislativních úprav směřujících k zlepšení systému ochrany dětí
Nadace Naše dítě si přeje, aby v České republice ubylo dětských slz a přibylo usměvavých dětských tváří.
Lásku a bezpečí všem dětem!

JAK POMOCT PRÁVĚ TEĎ?

Stačí poslat dárcovskou SMS ve tvaru:

DMS NASEDITE
na číslo 87777

(cena 30 Kč.)
a nebo poslat SMS ve tvaru:

DMS ROK NASEDITE
na číslo 87777


(a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč.)

PROSÍM DEJTE SI ASPOŇ TUHLE IKONKU NA BLOG ツblbí keci....:(

11. října 2009 v 12:43 | Silmarilli |  moe vykecávky
Tukám tu do klávesnice už nějakou dobu. Mám touhu se pořádně vypsat jakožto tu už dlouho nebylo. Napsat něco inteligentního abych na vás zapusobila co možná nejlépe :) ale marně. Vždycky se sáhodlouze o něčem rozepíšu co mě zrovna napadne chci k tomu vyjádřit svuj názor a ono to najednou nejde. Najednou jakoby se ve mě všechno skříplo a já to bezmyšlenkovitě smažu. Přitom když se na to dívám po mírném odstupu zjištuju,že ty články kolikrát nebyly ani špatné. Jen moje šílená horlivost se rozhodla ,že to špatné je!
A jak ted vlastně žiju? Věčná otázka na kterou si sama ani nedokážu odpovědět. Tatka se ukázala opět v tom nejhorším světle a připoměl mi mou touhu zmizet-aspon odejíd co možná nejrychleji od rodiny. Připoměl mi to proč to tak moc chci. A ikdyž se tak moc snažím to přecházet vím,že věčně to nejde. Cítím jak to ve mě pomalu všechno vrcholí a jediný čeho se vážně bojím je,že příjde den kdy udělám velkou hloupost. Že řeknu věci co nechci,že udělám věci co nechci.
Připoměli mi co bylo to co jsem tu tak strašně nenáviděla a já mám pocit,jakobych se místo velkého posunu dopředu sunula spíš zpátky. Vím,že tyhle slaboduché keci nikam nevedou. Přece jenom,každý máme problémi. Někdo horší,někdo menší,ale každý. Připadámi nanejvíš sobecké tu těmito žvásty krmit vás všechny,ale taky vím,že pokud bych to nenapsala všechno by bylo stokrát horší. Nejspíš se takovýchle článku je

ště pár dočkáte......

ne !! :)

11. října 2009 v 11:53 | Silmarilli |  Kravinky (Kam to dát ??)
V kavárně:
MUŽ: Dobrý den. Je vedle Vás volno?
ŽENA: Ne!
MUŽ: No, nevadí. Přesto bych si s Vámi rád promluvil.
ŽENA: Ne!
MUŽ: Dobře, Tak Vám alespoň objednám skleničku.
ŽENA: Ne!
MUŽ: Proč ne? Chviku by jsme spolu poseděli...

mrtví motýli

10. října 2009 v 11:47 | Silmarilli |  Moje Básnicky
Na louce leží dva mrtví motýli
slzy naděje padají tiše dolu
Jsme jediní dva,kteří jsme přežili
tuhle tu dlouhou válku.

Smrtka s tuškou dělá resumé
prochází se v bílé robě
Na proti sobě ted ležíme
Duší jsme proti sobě

Myslíme na sebe,myslíme já a ty
Co platilo včera dneska už neplatí
včera pronásledovala nás láska,dneska jen žal a zloba
už se těším až za náma uběhne nějaká doba

Největší mýdlové blubliny

10. října 2009 v 11:33 | Silmarilli
zdroj je z jednoho blogy a to a-n-e-t-t-k-y.blog.cz aspon myslím,že je to takhle

37 letý Sam Heath, se věnuje foukání mýdlových bublin téměř celý svůj život.
Během dvaceti let se snažil smíchat jeho vlastní tajné směsi, což mu umožnilo trhnout rekord největších mýdlových bublin.