Listopad 2009

adventní neděle

29. listopadu 2009 v 13:38 | Silmarilli |  moe vykecávky
Mnozí z vás jistě zaznamenali,že dnes je první adventní neděle. Tím jsem chtěla naznačit,že vánoce se nezadržitelně blíží a mě jímá hruza z toho,že dárky ještě žádné nemám.Celkově se na vánoce ale opravdu těším....Nic není hezčího,než když se sejdete s rodinou v dobré náladě,skvěle se najíte a užíváte si té sváteční pohody.
Já osobně se taky těším na vánoční pohádky. Jsem možná jako malá,ale každoročně sleduju naší českou popelku. Podle mě je to jedna z nejvíce podařených českých pohádek.
To,že u nás už celé náměstí svítí barevnými světélky je pro mě něco užasnýho. S každého koutu na vás čeká něco hezkého,apson takový máte pocit. Já se na ty svátky klidu opravdu těším....


Děti zbily spolužáky ... byl zrzek

26. listopadu 2009 v 20:36 | Silmarilli

tak tohle mě dostalo


Los Angeles - Sílu globální internetové sítě zřejmě na vlastní kůži pocítil dvanáctiletý chlapec v Calabassu v jižní Kalifornii.
Jeho spolužáci ho v pátek ve škole dvakrát zbili. Důvod? Měl zrzavé vlasy.
Děti k útokům zřejmě inspirovala stránka na komunitní síti Facebook, která na 20. listopad vyhlásila "Den kopání do zrzounů" (Kick a Ginger Day), oznámila kalifornská policie, která případ prošetřuje.
K bití dvanáctiletého chlapce se připojilo asi 14 spolužáků, napsal deník Los Angeles Times. Chlapce kopali a bili pěstmi do různých částí těla. Neutrpěl vážná zranění.

Ředitel školy přivolal po incidentu policii. Vyšetřovatelé pak obtelefonovali i další školy v okolí. Zjistili, že další děti internetový žert naštěstí doslova nevzaly.
Tvůrce stránky zřejmě pro svůj vtip čerpal inspiraci v jedné z epizod satirického seriálu South Park. V jednom z dílů z roku 2005 si animované postavičky v nadsázce posvítily na předsudky vůči lidem se zrzavými vlasy. Cartman v něm mimo jiné prohlásil, že zrzaví jsou zlí, nemají duši a trpí zrzavou nemocí.
K podobným incidentům došlo v souvislosti se "Dnem kopání do zrzounů" také před rokem, kdy se k obdobné stránce na Facebooku přihlásilo na 5000 fanoušků. V Kanadě pak spolužáci zbili třináctiletého zrzavého chlapce. Během dne od nich inkasoval asi 80 kopanců.
Čtrnáctiletý chlapec, který tehdy stránku na Facebooku založil, se pak omluvil s tím, že šlo o vtip.


Dětská láska :)

26. listopadu 2009 v 20:28 | Silmarilli |  Kravinky (Kam to dát ??)

Ten s velkým T

25. listopadu 2009 v 16:32 | Silmarilli |  moe vykecávky
Láska? Je to jen slovo a člověk si pod ním hned představí i neuvěřitelné věci. Někdo štěstí,někdo smutek. Je toho hrozně moc. Jak já toužila,cítít to samé a ted když to mám na dosah ruky ,tak se bojím toho nejhoršího...Že to budu jenom já,kdo to bude cítit. Prostě se v tom člověku nevyznám. Někdy mám pocit,jakoby pro mě udělal naprosto všechno a někdy,že jsem až ten někdo vzadu. Že prvně udělá milion a jednu věc,než se dostane řada na mě.
Zrovan ted cítím,že to je Ten s velkým T , a nebo ne ? Já fakt nevím a ta nevědomost mě ubííííjííííííí

cítím se jak loutka

22. listopadu 2009 v 14:34 | Silmarilli |  moe vykecávky
Mám pocit,jakoby mě každý tahal do určitého rohu. Každý po mě chce určité chování. Mám udělat tohle a tám to chovat se tak či onak, a běda jestli řeknu ne ! Nemám tohle ráda...A myslím,že nikdo.
Tohle je jedna z věcí která mi pobouří žaludek a já bych v tu chvíli nejraději vybouchla. Držím ten vztek pod pokličkou,ale vždycky mi chybí tak strašně málo abych začala dělat scény. Už mě to prostě ale vadí. Každý zavolá,když potřebuje a já mám naběhnout jak pejsek ? A když náhodou nenaběhnu pak je zle. Proč má každý pocit a tendenci se mnou manipulovat ? Tohle fakt nenávidím...potřebuju cejtit určitej prostor....a né tohle . Vážně už nevím co mám dělat...nechci se se všema rozhádat ,ale tohle mě kruciš vážně nebaví....

1.0 Změna Vzhledu

22. listopadu 2009 v 12:47 | Silmarilli |  Změny blogu
Time : 29. června 2009 - 22.listopadu 2009

Jelikož jsem si zapoměla vyfotit vzhled minulého layoutu tak tu máte přiložené cosi :) Ale zpět k tomu co chci říct. Po několika měsících je tu opět změna,tentokrát světlejšího rázu a s tím to layoutem jsem nadmíru spokojená. Vytvářela mi ho jedna užasná slečna,která mi ho i nastavila,za což jsem jí nesmírně vděčná :) Navíc autorka layoutu má taky užasný blog takže se na ní běžte podívat. Marelia je prostě šikovná holčina se skvělím blogem a se skvělíma layoutama :) Takže ještě jednou děkuju a TADY se mužete podívat na její blog :)Citátky a Motta

21. listopadu 2009 v 13:28 | Silmarilli |  Citáty
I ten kdo má štěstí,může dostat pěstí.

Názor je jako zadek, každý má nějaký.

Není možné být jenom trochu nevěrný, jako žena nemůže být jenom trochu těhotná.

Bohužel, jsou to pouze kanibalové, kteří berou člověka takového, jaký skutečně je!

Nebojte se zkoušet nové věci! Vždyť Noemovu archu postavil amatér, zatímco velká skupina profesionálů vykonstruovala Titanic

Všechno, co ženy dělají, musejí dělat dvakrát tak dobře jako muži, aby byly považovány za zpolovic tak dobré. Díkybohu to není těžké...

Být člověkem znamená nejasně cítit, že v každém je něco ze všech a ve všech něco z každého.

Často zapomínáme, že lidé, s nimiž musíme žít, také musí žít s námi.o.k?... nebo spíš.... k.o ?

20. listopadu 2009 v 15:55 | Silmarilli |  moe vykecávky
Víte co je zvláštní? Věčina pubertáku prahne po tom ,aby se na ně rodiče " vykašlali" . Snaží se vyhnout veškerým rodiným sešlostem a vyloženě si libují,když rodiče odjedou a totálně na ně zapomenou. Já prahnu po přesném opaku a ten se mi nějak nedostává. Chci aby všechno fungovalo jak má a naše rodiné sešlosti aby se nestávali v noční mury. Tak nějak jsem si na ten " nezájem" zvykla. Ale i tak...občas mě to zamrzí......
Nejspíš budu celý víkend někde v tahu takže opravdu netuším kdy se semka dostanu. Ted už se tomu domácímu prostředí vyhíbám....dokud to tu nebude o.k ....

pár citátu z Twilight ságy

16. listopadu 2009 v 11:46 | Silmarilli |  Citáty

When you can live forever, what do you live for?

→ Když můžeš žít navěky, pro co žiješ?
* Nothing will be the same ...
→ Nic nebude stejné ...
* And so the lion fell in love with the lams.
A tak se lev zamiloval do jehňátka...
*About three things I was absoluty positive. First, Edward was a vampire. Second, there was a part of him - and I didn´t now how dominant that part might be - that thirsted for my blood. And third, I was uncoditionally and irrevocably in love with him.
→ Ve třech věcech jsem si byla úplně jistá. Za prvé, Edward je upír. Za druhé, část jeho osobnosti - a
já nevím, nakolik silná ta část může být - prahne po mojí krvi. A za třetí, jsem do něj bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná.
* The forbidden fruit tastes the sweetest.
Zakázané ovoce chutná nejlépe.


Layout 15 ( Waiting )

16. listopadu 2009 v 11:15 | Silmarilli
Obrázek jsem našla na deviantartu. Mě samotné se vzhled náhodou docela líbí. Je to jeden z mích lepších výtvoru a taky starších. Strašili mi v komplu docela dost dlouho a už bylo načase je ukázat taky světu. Naopak se mi líbí natolik,že jsem chvíli uvažovala,že bych tomuhle layoutku jednou přenechala takový prostor aby pobíval na mém blogu,ale nakonec jsem si to rozmyslela. Možná je to i dobře :)


něco se změnilo a něco zustává pořád stejné

15. listopadu 2009 v 13:36 | Silmarilli |  moe vykecávky
Ačkoliv jsem porušila svuj slib a udělala jsem něco co mi mělo pomoct.A ačkoliv jsem se snažila,všehcno to stejně bylo k ničemu. Protože jsem stihla během posledních pár dní zklamat lidi,kteří mi věřili. Kteří mě v daný moment potřebovali a já jim slíbila svojí učast a pomoc a pak....Jsem jednoduše ....se na ně vykašlala. Ano je to ode mě hnusný a vím jistě že dřív bych nikdy nic takového neudělala a proto se možná teda ptám,kde je mé staré já? Kam se mi jenom zatoulalo?
Nevím jestli je to tím vším co se děje,že možná proto se takhle chovám,ale vím,že se takhle chovat nechci! Zase v noci tiše rečím do polštáře,který už tak mich slz spolikal víc než dost. Zase mám ty staré pociti a to všechno okolo,ale přesto je něco jiné... Jen nedokážu definovat co.
Chci oprázdninách jed na celé dva měsíce do Rakouska. Něco si přividělat a hlavně odsud vypadnout. Třeba mi to pomuže. Docela se na to těším. Tady všechno opustit a odjed. Jen aby mi to vyšlo. Protože to je to čeho se držím :) tak zatím papa a snad vám všem je mnohem lépe....


" !!!ať žije přetvářka !!!"

Momentky

15. listopadu 2009 v 13:14 | Silmarilli

Plýtvání časem

15. listopadu 2009 v 13:07 | Silmarilli |  Kravinky (Kam to dát ??)
7 let marodění
Podle statistik strávíme stonáním 7 let ze svého života. Faktem ale je, že mnoho takových pracovních neschopností má zřejmě úplně jiné důvody než nemoc.

7 let čekání ve frontě
I když se to nezdá, takhle hloupě promarníme i dvě hodiny denně.

24 let spánku
Za život prospíme průměrně 24 let, tedy celou třetinu času.

1 rok hledání ztracených věcí
Každý den je to stejné - jednou hledáme klíče, pak zase telefon či třeba pantofle. Dohromady půl hodiny denně.

Rozhodnu to

11. listopadu 2009 v 17:30 | Silmarilli |  moe vykecávky
Každý druhý mi otlouká o hlavu,že to všechno brzi přejde a já budu moct zase štastně žít. Tak at už to krucinál přejde!! Já,vím. Mám mít trpělivost. Jenže já mám v sázce mnohem víc,než jen skaženou a depresivní náladu. Nechci TO zase udělat do háje. tak dlouho...tak dlouho se držím až mi stojí pomalu všechny vlasy na hlavě a ted to mám všechno zahodit?
jenže at se přemlovám jakkoliv jiný východisko nevidím....aspon malinko musím. Jsem na všechny protivná ....a ....a....strašně všem křivdím....A je rozhodnu to. Kašlu na předsudky,kterejma sem se vázala tak ohromě dlouho!!!!!!Vlastně k čemu všemu mi to je ? proč se od něčeho držet takovým násilím,když mi to vlastně pomáhá ?
Asi tady věčina z vás nic nechápe. Nevadí...hlavně že já rozumím ! Vím o čem mluvím a to mi stačí ....

světélka v očích....ostatních

8. listopadu 2009 v 13:17 | Silmarilli |  moe vykecávky
Připadám si už....opravdu blbě. Když všechno zvládám tak se vám tady prakticky neozvu a když nezvládám vubec nic ,tak vám tu zase jenom melu a melu samí kraviny plný sebelítosti. Pocitu marnosti,bezbranosti a neschopnosti. Dokázala bych takových slov říci ještě milion. Protože přesně tohle všechno a mnohem víc mě napadá,když mám náladu pod psa. Když na mě padá deprese!
Jenže,každý na světě má plno problému a příjde mi naprosto sobecké,předhazovat pořád dokola jen ty moje problémi. Na jednu stranu si odporuju zase tím,že každyčký jedinec na světe potřebuje aby ho někdo občas vyslechl,obejmul ho a řekl,že všechno to zase bude dobrý. Bohužel moje rozpolcená osobnost se s touhle hádá a háže do ringu zase trumfi typu ,že nikoho nemám otravovat atd. atd.
Příjde mi to naprosto šílené.
Asi už vám došlo,že když tohle celé píšu tak je to proto,protože to všehcno přestávám zvládat že ? Dokud sem si hleděla jen svých problému a chovala se trochu sobecky,všechno bylo o.k .Jenže pak se moje maličkost začala vracet do starých kolejích. Začala podávat opět pomocné ruce a jak vidíte dlouho jsem to nevydržela. Mám ráda když v něčích očích spatřím ty krásné světílka naděje a poděkování za to,že jsem mohla pomoct. Ráda se na takové lidi dívám,ale dlouho to evidentně nezvládnu

Hana Pestle - Need

8. listopadu 2009 v 13:04 | Silmarilli |  Videoklipy
No není to užasná písnička ?


jak žiju?

7. listopadu 2009 v 16:01 | Silmarilli |  moe vykecávky
Tak jsem si říkala,že bych se vám tu měla ozvat. Pravdou je,že to tu malinko chřadne a já nějak nemám čas. Dospěla jsem do bodu,kdy raději vypadnu z baráku abych byla co nejmín v kontaktu s rodiči abych měla o trochu věčí klid,takže je pochopitelné,že ted se moje aktivita trochu zhoršila. A jak se vlastně mám ? Ted žiju krapánek hektičtějš. Mám pocit,jakobych se potřebovala zastavit a vyplakat se ze všeho,zároven ale vím,že pokud to udělám,už se jen těžko od toho všeho zase odpoutám. Takže se z toho všeho snažím vymáčknout co nejvíc to jde. Ale pomalu cítím,že bych potřebovala už chvilku vypnout a jen tak ležet a přemejšlet.....život je hold těžkej :) a jak se máte vy všichni?

layout 14 ( sweeney Todd )

6. listopadu 2009 v 17:10 | Silmarilli
no hrabala jsem se starými věcmi a našla jsem tohle. Jsou tu ještě staré avatary takové velké a divné...měla bych je při příští příležitosti zpravit :)

Přesně mám vyryté do paměti kdy jsem tenhle layut dělala. Zdroj obrázku je deviantart. pamatuju jak moc mě ten snímek uchvátil s hlavním hrdinou Johnnym Deppem. A layout se mi popravdě docela líbí....no posudte sami


Miluj mě ! Prosím

4. listopadu 2009 v 18:03 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Miluj mě ! prosím
: Knížka nabízí, jak je snad mým dobrým zvykem, napínavé a vzájemně se proplétající příběhy několika mladých lidí. Nechybí tu láska, nevěra, sex, intriky ani překvapivé zvraty. Na hlavní hrdiny čeká páteční večer plný dramatických událostí, kdy často půjde o život. A až do konce není jasné, kdo bude vítězem a kdo skončí v poli poražených

názor: Musím uznat,že knížka mě hlavně zaujala svžm zpusobem,jakým byl napsaný. Šlo o skupinlu lidí,jejichž příběhy se jeden večer nějak spletly ale každého jeho osud ho přesto nasměroval jinam. Pravdou je že už jsem četla lepší,ale tohle rozhodně nebylo špatné čtení

Hvězda naděje

4. listopadu 2009 v 18:03 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Hvězda naděje
:Ve svěžím příběhu čtyř sourozenců - Michaely, Moniky, Vika a Romana - se čtenářky setkají se vším, co tvoří život dnešní mládeže: s prvními láskami i s prvními zklamáními, s úspěchy ve sportu i ve studiu, stejně jako s průšvihy, jež nemají daleko ke kriminalitě. Prostředí škol a učilišť, tenisového oddílu i pochybných hospod, diskotéky i primitivní mejdany, to vše tvoří pestrou kulisu knihy, která nesoudí morálku jednotlivých charakterů.

Muj názor : Na téhle knížce mě zaujalo,že každý s těch sourozencu měl tak strašně odlišnou povahu. Líbilo se mi jak autorka kladla často na srdce duležitost dvojčat ,ale jinak to pro mě nebyla zase až tak dobrá knížka. Hodně často se to smotávalo dohromady.