Květen 2010

já chci a chci a chci ....

30. května 2010 v 13:24 | Silmarilli |  moe vykecávky
všechno je tak strašně zamotaný až mi z toho třeští hlava ! hledám za několik posledních dní opravdu krásnou chvilku a na nic pořádného vlastně nemužu přijít...Není to smutný? Chtěla jsem si včerejšek tak strašně užít ,ale jediný co jsem zase dělala..posílala usměvy na všechny světový strany a odcházela vždycky "na záchod" abych se mohla vyplakat a zase najít sílu opět házet usměvama. Kdybych neslíbila kamarádce,že sní oslavím její usoěšné odmaturpování šla bych domu a pořádně se vybrečela. Na jendu stranu je ale možná dobře,že jsem nemohla odejít....  Takhle bych asi propadla těžkým depresím a moc byhc si nepomohla. Navíc to co se stalo v noci...co zase muj "milovaný " tatínek pro vedl byla poslendí kapka k mému zhroucení. Potom jsem už brečela v kuse několik hodin... chci na všechno na chvilku zapomenout!
A co je na tom nejhorší? doufala jsem,že jakmile se teda byrečím a potom řádně vyspím...že to zmizí a nebo trošku stiší...ale ani jedno se nekoná...
smula...

Sonia Rossi - FUKCING BERLIN

27. května 2010 v 17:34 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
angelblack.blog.cz
Ideální dětství, milující rodina a nakonec cesta z rodné Itálie do Berlína na studia matematiky. Může být něco nevinnějšího a přímočařejšího? Ale nevyzpytatelné jsou cesty osudu a životní osudy hrdinky a autorky v jedné osobě se prudce odkloní od vytyčené cesty.
Bydlí v Berlíně, studuje matematiku a o víkendech se schází s přáteli. Obyčejná mladá žena - na první pohled. Kromě jiného má i práci: prodává své tělo. Jak se dostane studentka k prostituci? Jaké to je jít poprvé se zákazníkem na pokoj? Jak probíhá pracovní den s kolegyněmi a zákazníky? Jak sladit studium, partnerství a prostituci? Autobiografická a upřímná zpověď o prodejné lásce a dvojím životě.
Životní příběh Sonni Rossi nás přivádí do Berlína na začátku třetího tisícíletí a ukáže nejen přívětivou tvář sjednoceného Německa, ale i stíny a zákoutí polosvěta, kam většina turistů německé metropole nejen nikdy nezavítá, ale ani nemají tušení o jejich existenci.

muj názor: Miluju knížky ze života. Kolikrát mě to přinutí se nad světem zamyslet. Kolik hnusu tady vlastně je! Takovéhle knížky vám kolikrát otevřou oči. S touhle knížkou jsem byla docela dost spokojená...i kdžy jsem čekala,že občas zamíří do hlubších detajlu....

Stephenie Meyerová opět vydává další knihu :)

25. května 2010 v 19:06 | Silmarilli |  moe vykecávky
angelblack.blog.cz
Návštěvníci mého blogu jistě postřehli,že jsem faninkou twilight ságy. Oto víc mě těší,že vám tady mužu představit jednu malou novinku.Stephenie Meyerová neztrácí čas a do světa hodlá vypustit další novinku. Tentokrát ale hridnami nebude překrásný a tajuplný Edward Cullen ani Bella,ale novorozená upírka Bree Tannerová o které se Stephenie zmínila už ve třetím díle a to v zatmění. Této postavě Autorka nechala celou knihu zhruba o dvěstě stránek a na trhu si jí budeme moci koupit již v červnu! už se těšííím :)

Ředitelka chrání školu proti upírům, za dotace nakoupila amulety

25. května 2010 v 18:53 | Silmarilli
Základní škola v chorvatském Senkovaci je celá vybavena amulety a magickými předměty, které mají žáky i učitele chránit před upíry, zlými duchy a uřknutím. Školu takto důkladně vybavila její ředitelka, která na to vynaložila v přepočtu asi 236 000 korun ze státních dotací.
Na upíry stále ještě věří mnoho lidí.
Na upíry stále ještě věří mnoho lidí.


jsme mistři :D

24. května 2010 v 17:07 | Silmarilli |  moe vykecávky
Dobře...prvně se chci omluvit za mou neaktivitu,ale poslední dobou nemám čas vážně na nic! Ano na své přátele se kterými bych chtěla trávit mnohem víc času. Ale to není to o če chci mluvit. Chci říct,že ten komu to včera neuniklo uuž ví,že po více jak ěti letech jsme konečně v hokeji dosáhli pořádných uspěchu. Néí že bych byla náký věčný fanda,ale uznejte sami , jsme dobří :) natřeli jsme to rusákum :)
Mám z toho vážně obrovskou radost a ještě jetu jedna věc o které jsem se chtěla zmínit. Mamina už mi konečně koupila knížku autoškoly a tenhle týden se chci stavit za tím chlapíkem a domluvitse s ním :) Takže ze mě brzo bude držitelka řidičského prukazu ...pokud to teda zvládnu:D

Průběh aktu záměrného sebepoškození

18. května 2010 v 20:04 | Silmarilli
Podle Kocourkové (2003) má průběh sebepoškození určité znaky, specificky následující po sobě. Kocourková uvádí, že: "U osob, které se poškozují, hraje často důležitou úlohu precipitující událost (nejčastěji ztráta vzájemné vazby), kterou nelze vyřešit adaptivním způsobem a která specificky stimuluje rozvoj pocitů bezmoci, lítosti, vzteku, křivdy a přání pomstít se. Agrese se obrací vůči vlastnímu tělu."

Aldermannová (1997) uvedla návykový model záměrného sebepoškozování, který je cyklický, základními prvky jsou negativní emoce, tenze, disociace, akt sebepoškození, pozitivní efekty, negativní efekty.
Negativní emoce 
Představují tři kategorie: 
- vztek, hostilita, frustrace 
- odcizení, izolace, odpojení od reality, odmítnutí a osamělost 
- smutek a deprese 
Tento stav vede k rychlému naleznutí způsobu, jak se cítit lépe. 
Tenze 
Jakmile bylo sebepoškození vyhodnoceno jako možnost redukce negativních pocitů, emocionální zkušenost se posune do oblasti úzkosti a vysoké tenze. Jedinec je úzkostný, neboť nevidí jinou možnost kontroly vlastních emocí. 
Disociace 
Pramení z tenze, slouží jako mechanismus zvládnutí zátěže, k redukci tenze a k maskování fyzické bolesti. 
Akt sebepoškození 
oíddělovač

jak jsem se odreagovala:D

18. května 2010 v 9:16 | Silmarilli |  moe vykecávky
Za tenhle víkend jsem toho prožila opravdu hodně :) Kamarádka se mi pak smála,že jsu jak robot.
V pátek po škole jsem se šla nachystat na svuj první den na brigádě. Abyjste v tom měli jasno...na jedné diskotéce sbíráma  umívám skleničky :) Takže jsem tam od sedmi večer do sedmi ráno...hopsala jak idiot. Sice se mi spát nechtělo,ale nohy mě boleli a byla jsem nervní. Na konci už jsem se vztekala...protože když jsem to tam obcházela a sbírala ty skleničky tak mi pokaždý nezapoměl někdo šáhnout na zadek. Ale jinak to byloo fajn.
Domu jsem se dostala až v 8 ráno a šla jsem spát na čtyři hodiny. Pak jsem se najedla a skontaktovala holky,který mě slíbili,že se mno zajedou pro mamku večer na ednu akci. Jsme ani netušili kudma se tam jede takže to byla docela sranda...vyzvedli jsme maminu...a ještě se tam podívali na madrage jak tam hrajou a pak jeli pomalu směr domov asi kolem jendý ráno. Mamču jsme vyhodili doma a zjistili,že se nám spát nechce takže opět na diskotéku a návrat domu až kolem páté. Padla jsem vysílená do postele a vstala až ve dvé odpoledne. Po dlouhé době jsem se trochu odreagovaa. Už jsem to potřebovala :)

Nezapomen na mě / Remember me

17. května 2010 v 15:44 | Silmarilli |  Movie
Tak na tomhle filmu jsem byla v neděli v kině. Trošchu jsem se bála,ale nakonec jsem byla ráda,že´jsem do kina šla. Po dlouhé době opravdu skvělí film. Děj byl naprosto užansý... nechyběl tam humor,láska,smutek,napětí...zkrátka vážně  pěkná podívaná... V celém článku naleznete ještě trailer a popis filmu :)
oíddělovač

Castová P. C- škola noci 2 zrazená

13. května 2010 v 19:28 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
angelblack.blog.cz
Zoey Redbirdová si pomalu zvyká na upíří Škole noci a svědomitě se připravuje na roli předsedkyně elitní studentské organizace Dcery temnoty. Konečně má pocit, že někam patří, a dokonce má i chlapce. Možná i dva... Městem Tulsa však náhle otřese zmizení středoškolského fotbalisty, a když se jeho mrtvola najde poblíž areálu upíří školy, instinkt Zoey napovídá, že je to teprve začátek něčeho skutečně zlověstného.
Jako obvykle se nemýlí. Brzy přibude další hrůzná vražda, podezření padá na upíry a možná není tak docela neopodstatněné… Zoey proniká stále hloub do spleti intrik, ale zjišťuje, že je toho na ni příliš. To ale ještě netuší, že se její nejbližší zanedlouho ocitnou ve smrtelném nebezpečí a někoho z nich prostě zachránit nedokáže.
Zrazená přináší pokračování příběhu o napínavém osudu budoucí upíří velekněžky Zoey, který započal v Označené, první části světově úspěšné a populární Školy noci.


Ačkoliv mám ráda filmy a knížky s upíří tématikou a po prvním díle jsem si myslela,že tohle je to co opravdu zase budu číst,ted si nejsem tak jistá. Pravda..některé pasáže byly opravdu napínavé a já se od nich nemohla odtrhnout...ovšem knížka jako celek na mě moc nezapusobila. Už v prvním díle na mě pusobila trochu moc dětsky na tenhle žánr,ale říkala jsem si,že dívka bude ppostupně s knížkami stárnout a bude to čím dál více stravitelnější...na místo toho mi to příjde možná čím dál více hloupější...Každopádně,je mi líto mít rozečtenou ságu a nedočíst jí do konce...takže uvidíme zda se tu oběví i další díly této serie

živý pohár

11. května 2010 v 16:58 | Silmarilli |  Moje Básnicky
Pohled do zrcadla tě děsí
bojíš se co zase spatříš v něm
ruce a obličej celé od krve
ne,tohle bohužel není sen

Zmateně chytíš se za vlasy
zase jsi se tomu neubránila
když si toho muže v parku potkala
ta touha po něm tě tak neodolatelně vábila

připlížila jsi se temnotou
než něco ucítil stála jsi hned za jeho zády
a už si jen cítila
,jak do krku mu zabodáváš své tesáky

Zalilo tě vzrušení,
když s tebou prát se chtěl
a tak  pila si zněj dál
tak sladkou krev on měl.

jako živý pohár on ti sloužil
takhle nehezky jeho život skončil

Tic Tac Toe - Spiegel

11. května 2010 v 16:58 | Silmarilli |  Videoklipy

zase moje hloupé myšlenky

10. května 2010 v 18:44 | Silmarilli |  moe vykecávky
Včera večer,když jsem se snažila usnout,jsem se zamyslela.Celí víkend se mi mamka divila,že jsem doma...nikam se mi nechtělo. Stejně tak se mi poslední dobou nechce vubec nikam. Už to dělám zase! Zase přestávám komunikovat se svým okolím. Na své kamarády zvysoka kašlu a jen vy vytvářím aliby abych nikam nemusela a mohla se v klidu užírat v pohodlí svého domova. Není to správné...nechci přijít zase o všechny mí bezva kamarády jen díky vlastní hlouposti! Díky tomu,že se nechám TÍM zase strhnout a o všechno co jsem si zpátky těšce budovala zase  příjdu! už mě to unavuje....měla bych se probrat. Tohle není normální... Ale nechce se mi...něco ve mě by zustalo nákou dobu rádo samo...Jak ale to přinutit ,že je to to nejhorší co mužu udělat?

Wanna Be ??

9. května 2010 v 14:30 | Silmarilli
Nemám ráda ruzná hloupá pravidla na ruzných blozích a proto tu nenaleznete nic o návštěvnosti a povinnosti komentovat.

Chápu totiž ze své vlastní skušenosti,že na to občas prostě není čas! Jediné co opravdu považuji za nutnost je mít muj odkaz blogu zveřejněný na vašich stránkách a to samé udělám i já. Myslím,že je to fér.

Stejnou volnost jakou dávám já vám-očekávám od vás !

 Jelikož jsem docela dost zaměstnaný člověk nestíhám přidávat články na svuj blog jak bych chtěla,natož pravidelně navštěvovat vaše stránky. Tím nechci říct,že se u vás nikdy neukážu,jenom že to nebude pravidelné....

Takže pokud s tímhle vším nemáte problém...potom klidně napište, já budu jenom ráda :)


Silmarilli

Osud 5 - Utíkej! Ne!

9. května 2010 v 14:28 | Silmarilli
Z tlamy se tomu obrovskému vlkovy vydralo další zavrčení a já už viděla jak moje rodina stojí u hrobu. " Utíkej" zařval někdo za mnou. Otočila jsem se leknutím a spatřila Victora. " no tak utíkej." Křičel stále.
" a co ty?" Zašeptala jsem spíš pro sebe,nebot jsem se bála se jakkoliv vyjádřit,ale on to slyšel. "Neptej se na mě ale uteč." Děsivě zavrčel podobně jako ten vlk a jedním dlouhým skokem se přesunul k vlkovi.
Udělala jsem pár kroku vzad,ale na víc jsem se nezmohla...Oči jsem měla upřené na Viktorovi... Jak se děsivě rve s tím vlkem. Nebylo to jakoby se pral člověk,ale jakoby na proti sobě stáli dvě zvířata.
Uslyšela jsem křupnutí a Děsivý křik Viktora. To mu vlk zlomil nejspíš ruku. Vlk na něj skočil ve snaze mu prokousnout hrdlo. Viktor se jednou rukou snažil bránit ale nevypadalo to moc nadějně. Ve chvíli kdy ho
znovu hryzl tentokrát do druhé ruky,aniž bych chtěla jsem samu sebe slyšela křičet at ho nechá.
V tu chvíi jsem an sebe strhla pozornost. Vlk se proti mě rozběhl a já se rozběhla pryč. Opět mi byl v patách. Jenže ani jsem nestihla vyběhnout z toho lesa a Victor na něj zezadu skočil a strhl ho k zemi. Tentokrát to byl vlk ,který zakňučel bolestí. Jedním rychlím pohybem mu Viktor zlomil vas.


Co odhalil známý vampýrolog?

8. května 2010 v 20:23 | Silmarilli
Stephen Kaplan tvrdí: "Upíři jsou skuteční!"
Známý vampýrolog Stephen Kaplan (1940-1995), který se prý setkal již s víc jak 600 upíry, tvrdil, že jenom v samotném Los Angeles jich je víc než čtyři desítky a dožívají se až 250 let. Tento muž byl vampýry natolik posedlý, že v New Yorku založil Upíří výzkumné středisko (The Vampire Research Center) a výzkumu se věnoval přes 20 let. Otázkou však zůstává, jestli ti, které označoval pojmem upíři, jsou bájní "nemrtví" vstávající ze svých hrobů, aby pili krev živým?co mám dát jako nadpis???

7. května 2010 v 20:06 | Silmarilli |  moe vykecávky

Vážení čtenáři mého skromného blogu:) s novým vzhledem jsem rozjela rekonstrukci na kterou se psychicky připravuju už docela dlouho:) Chci tu zařadit několik nových rubrik...pár jich asi smazat....a udělat to celkově přehlednější...Pravdou je,že změny asi hned nepostřehnete a  upřímně si mysím,že mi to i bude dlouho trvat,ale je to už zapotřebí. Naplácala jsem sem toího tolik,že už to menší upravu chce :)
Asi před hodinkou jsem dojela z praxe...nenávidím to tam..ne kvuli kadeřničině i lidi by se dali přežít,ale máme šílenou Učitelku,Mistrovou,vedoucí? Říkejte té osobě jak chcete. ořád nás jen ponižuje ,schazuje před zákaznicema a my si pak všichni připadáme jak neschopní trdla. Naštěstí už jsem si za ten necelej rok zvykla,takže si to nějak neberu. Ale už to skončilo a týden budu mít zase klid.
Zároven vás ale dneska chci upozornit na jedny užasné stránky. Prohlížím si je už nákou dobu a až ted mě napadlo je sem dát,jsem o ale hlava skopová :) No sránka je zaměřená hlavně na knížky...vlastně,jenom na knížky. Řekla bych,že jsou docela zajímavé...takže tady to je http://www.renatac.cz/

citátky

6. května 2010 v 9:11 | Silmarilli |  Citáty
Ke komu se půjdeš vyplakat, když jediný člověk na světě, který by mohl zastavit tvé slzy, je právě ten, kdo tě k nim dohnal?

Když miluješ málo, ublížíš tomu druhému.
Když miluješ moc, ublížíš sobě.
Když milujete oba stejně a upřímně, je to moc dokonalé a krásné na to, aby to vydrželo...


Chraň si své srdce do poslední chvíle, jelikož až jej otevřeš, neexistuje cesty zpět... A spálíš-li se, už nic nebude jako dřív...

Šíp tvého pohledu, hroznou je zbraní. Zamíří do očí, srdce však zraní.

Láska je jako vítr...přiletí, nadělá paseku a zase odletí jako by se nic nestalo...

Srdce je orgán, který v těle ani necítíme... Ale když nám ho někdo zraní, bolí nejvíce ze všech...


1.2 Změna Vzhledu

3. května 2010 v 16:17 | Silmarilli |  Změny blogu
Time : 24.ledna 2010- 3.května 2010

Po čtyřech měsících je načase změnit zase layout. Předešlí mi pořád připomínal zimu a uznejte sami,že ted už je oproti zimě opravdu krásně.
Přiznávám,že na mě ten layout moc křičí barvama,ale na druhou stranu...potřebovala jsem to tu trošku rozsvítit. Něčím mě prostě tenhle novej layout uchvátil. Jinak na svědomí ho má Blanch ! Od ní už jsem tu pár layoutu měla.... Užasná holčina :)


Jamie Cullum Music Is Through

2. května 2010 v 13:27 | Silmarilli |  Videoklipy
no není to krásná písnička :)

Rekonstrukce

1. května 2010 v 10:07 | Silmarilli
Blog v rekonstrukci
Takže pkud vám něco nefunguje,nebo se vám oběvuje něco divného-nelekejte se prosím :)