Listopad 2010

vzít si dovolenou?

29. listopadu 2010 v 19:29 | Silmarilli |  moe vykecávky
Je to zvláštní. Pokaždé když člověk něco získá tak i něco ztratí. vždycky jsem si říkala,že každý má určitý počet těch špatných věcí a v momentě kdy si jimi proleze se slzami v očích už ho čekají jenom ty hezké věci. Že někomu se stanou v pruběhu několika let a pak už je jenom to hezké a sem tam nějaký malí zádrhel a někdo to má třeba vyvážené. Čekám už netrpělivě na svou dávku toho pravého štěstí protože stejně pořád dokola mám pocit,že abych byla v klidu tak každý den je pro mě boj. Nechci mluvit moc konkrétně,někteří lidi by si to mohly vzít osobně a někteří by to mohly pochopit možná trošku jinak. Což je smula toho,že sem svuj blog,prozradila pár jedincum,kterým věřím. Občas bych to ze sebe potřebovala vysipat,jenže nechci. Takhle ne.
Někdy mě napadá otázka,jestli je vlastně život odměna nebo trest...Už na mě zase lezou ty pochmurné keci,které když za včas nezastavím tak u počítače skončím se slzami v očích a kapesníkama v každé ruce. I když se říká,že jednou začas by člověk měl pročistit oční kanálky. Já mám,ale strach...že jakmile povolím jednou uzdu,pak jí povolím po druhé,po třetí a pak se mi to zase vymkne kontrole.
Občas bych si potřebovala vzít od života dovolenou. Třeba jen na měsíc,ale prostě nic nemuset řešit zavřít se sama do krabičky a být v tichu. DObře možná bych časem zešílela samoto,ale uznejte sami...někdy je těch problému a starostí opravdu hodně. Kde na to člověk pořád má brát sílu?

Stephen King

27. listopadu 2010 v 10:35 | Silmarilli |  Citáty
"Srdce jsou od toho, aby se lámala, názory od toho, aby se měnily. "
"Jen nepřátelé mluví pravdu.
Přátelé a milenci lžou neustále, neboť jsou polapeni v síti závazků. "
"Fikce je pravda uvnitř lži a pravda o této fikci je jednoduchá: kouzla existují. "
"Dobré knihy neprozradí všechna svá tajemství najednou. "
"Cesta do pekla je dlážděna příslovci. "
"Samota. Ano, to je to klíčové slovo, nejhorší v anglickém jazyce. Vražda se mu nevyrovná a peklo je jen chudým synonymem. "
"Když byl jeho život zruinován, jeho rodina zabita, farma zničena, práce zmařena, křičel do nebes: Proč Bože? Proč já? A hromový hlas Boží odpověděl: Bylo tu jen něco, co mě na tobě sralo. "
"Jsem literárním ekvivalentem Big Maca a hranolek."
"Monstra jsou skutečná a duchové také. Žijí uvnitř nás a někdy vyhrávají."
"Vymýšlíme horory, abychom se vyrovnali s těmi skutečnými."
"Nejdřív přijdou úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. [Roland Deschain z Gileadu, Pistolník]"
"Amatéři sedí a čekají na inspiraci, zbytek nás se prostě zvedne a jde pracovat."
"Žena potřebuje muže stejně jako ryba kolo."
"Kniha bez příběhu je jako člověk bez duše."
"Bílá barva je nedostatkem paměti."
"Záhadou vesmíru není čas ale velikost."
"Bůh nás vždy trestá za to, co si nedokážeme představit."
"Někteří lidé říkají, že musím být hrozný člověk, ale to není pravda. Mám srdce mladého chlapce - - - ve sklenici na mém stole."
"Politika se mění pořád, příběhy nikdy."
"Jsem pomalý čtenář, ale většinou se dostanu za rok přes sedmdesát nebo osmdesát knih, většinou beletrie. Nečtu je, abych studoval řemeslo, ale protože mě to baví."
"Pokud nemáte čas na čtení, nemáte čas (nebo prostředky) na psaní. Jednoduché."
"Rowlingová a Meyerová.. obě promlouvají přímo k mladým lidem. Skutečný rozdíl je takový, že Jo Rowlingová (autorka Harryho Pottera) je úžasná spisovatelka, kdežto Stephenie Meyerová (autorka Stmívání) píše slátaniny. Není moc dobrá."
"Nejhorší okamžiky jsou vždy předtím, než začneš."
"Haven není skutečný.Postavy také nejsou skutečné.Jde o fikci s jedinou výjimkou:Tommyknockeři jsou skuteční.Jestli se vám zdá,že si dělám legraci,pak v noci vůbec nedáváte pozor."
"Dokonce i proklatci milují..."
"Toto je místo mezi kde stíny jsou zrušeny a čas zadržuje dech..."
"Někdy,když je všechno špatně,dostane se nám pomoci,kterou jsme vůbec nečekali.A někdy to pořád nestačí."
"Přerušit komunikaci znamená zapomenout na záchranu."
"Mozek vás občas vyvede na takové procházky - a když nechcete jít odvleče vás násilím."
".....já chci prostě říct,že mluví jen v klišé.Znáš to slovo?To je to,co říkají nebo čemu věří lidé,kteří přemýšlejí málo nebo vůbec ne."
"Tu sobotu převládali víkendoví zákazníci,mezi nimiž bylo víc mužů než obvykle;doprovázeli své manželky a obtěžovali je intelektuálně nevyzrálými návrhy."
"Pokud strčíte hlavu do písku, nebudete muset poslouchat špatné zprávy a nebudete muset měnit to, co děláte. Ale pokud posloucháte, dokážete se zbavit zlozvyku. Jo, nikdo z nás nemá rád kritiky, ale pokud svorně říkají, že něco stojí za hovno, mají pravdu."
"Čas vezme všechno, ať chceš nebo ne."


Harry Potter

26. listopadu 2010 v 16:11 | Silmarilli |  Kravinky (Kam to dát ??)
V sobotu se chystám na Harryho Pottera... Zamluvit lístky bylo docela těžký na dobrý místa,ale i tak se nám to povedlo... Už se na něj nemužu dočkat...Trailer vypadá užasně :) Tak snad to bude dobrý.... :)


rozsvícení vánočního stromečku

26. listopadu 2010 v 10:04 | Silmarilli |  moe vykecávky
Dneska večer se má u nás na náměsti rozzářit vánoční stromeček. Těšila jsem se na to,už takovou dobu. Všechno mi totiž příjde trošku veselejší a živější. Poslední dobou,ale těšení vytřídalo něco jiného. Na náměstí se nedostanu protože se o mě zase hlásí angína,ale to je to poslední po čem ted toužím.
Vždycky jsem hlásala,že přátelství má být na prvním místě a taky,že má. Jenže poslední dobou se asi byla moc zaslepená čím si a přátelství odsouvala do pozadí v domění,že na mě počká. Toužila jsem po tom být zase štastná a chvilku na nic nemyslet,ale ne za tuhle cenu. Asi jsem to všechno zkopala.
Není to omluva,ale je to tak. Ted sbírám posledních pár kousku své odvahy aby jsem to dala zase do pořádku a doufám,že to zpravit ještě pujde.
Zvláštní...tak moc jsem věřila že letos ty vánoce a vánoční svátky,rozsvícení vánočního stromečku, zpívání vánočních koled a uždibování vánočního cukroví prožiju konečně v té pravé vánoční náladě,ale na místo toho,ještě než to stihlo začnout,budu nahrazovat svoje chyby. Hold asi neumím skloubit víc věcí zaráz. Nechápu t... a Mrzí mě to

Jsme dva

1. listopadu 2010 v 21:16 | Silmarilli |  moe vykecávky

Jsme dva. Dva na všechno - na lásku, na život, na boj i bolest i na hodiny štěstí. Dva na výhry i prohry, na život i na smrt - dva. - Karel Čapek

Nádhernej citát...ani nevím kde jsem ho vzala ,le má co do sebe...vždyck se to lépe táhne s někým,než na něco být sám. Muže to být nejleší kamard/ka a nebo přítel či přítelkyně. To je celkem jedno...hlavně když v tom co vás trápí ejste sami...nemám pravdu ?