Květen 2011

Miluju......

23. května 2011 v 16:52 | Silmarilli |  Moje Básnicky


Miluju to jak se na mě díváš
Miluju vuni,kterou míváš

Miluju jak zrudneš když se stydíš
miluju tvou tvář,když zjistíš že se v něčem mílíš

miluju to co s tebou cítím na svém srdci
miluju když k tobě se mužu přitulit i v noci

Miluju lásku,kterou ted prožívám
a to díky tobě,že tě mám

Miluju i tvuj dokonalí smích
miluju i když vím,že jsi i pro mě hřích

Pink proti anorektičkám a sebepoškozování

20. května 2011 v 20:31 | Silmarilli
Pink ráda šokuje a neubírá jí v téhle snaze ani fakt, že je právě v očekávání svého prvního potomka. Tentokrát si dloubla do "dokonalosti", po které šílí současné teenagerky.

Video natočila k novince F**kin' Perfect ze své nedávné výběrovky Greatest Hits... So Far!!!. "Jsem si jistá, že moje nejnovější video bude hodně podobné některým mým předchozím videoklipům, což v podstatě znamená, že očekávám, že některé lidi zvedne ze židle... Chci, aby mě umění nutilo přemýšlet. Abych toho dosáhla, tak je často potřeba, aby mě naštvalo, nebo ve mně vyvolalo nepříjemné pocity. Jedině tak docílím určitého povědomí, změny nebo alespoň diskuze a to je mým cílem," okomentovala Pink svůj nejnovější videoklip. Reagovala tím nejspíš na kritické hlasy, kterým se nelíbí, že je v klipu naplno vidět sebepoškozování. Pink si ale myslí, že právě to by mohlo holkám, kterým je sebepoškozování vlastní, otevřít oči a ukázat, jaké hlouposti se dopouštějí. Je ale pravda, že se nezdráhá naservírovat nám pořádnou vyzáblost, řezání žiletkou a nemálo krve.
Jak sama Pink tvrdí, rozhodně tím nechce propagovat sebevraždy. Naopak! Děsivými záběry chce upozornit na problémy dívek v naší společnosti. "Je to problém a měli bychom o něm hovořit," vysvětluje, proč se nezdráhá ukázat i brutální záběry.
"Mnozí z nás viděli některé hvězdičky s čerstvými jizvami stát na červeném koberci, obvykle těsně před tím, než se vrátili na svou oblíbenou terapii," obouvá se rebelka i do kolegyň z branže.
Rozhodně jí nelze upřít, že dosáhla svého. Kolem klipu se živě spekuluje a problém sebepoškozování je diskutovanější než kdy jindy
zdroj: sebeposkozovani.ath.cx

Corinne Hofmannová - Bílá masajka

19. května 2011 v 20:14 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Corinne Hofmannová, úspěšná švýcarská podnikatelka, se rozhodne strávit se svým snoubencem dovolenou v Keni. Hned po přistání na letišti v Mombase je touto zemí zcela očarovaná. Při přejezdu řeky na féře náhodou zahlédne urostlého masajského válečníka Lketingu a fascinuje ji jeho krása i chování. Je to láska na první pohled a Corinne udělá všechno pro to, aby se s Lketingou znovu setkala. Zpátky do Švýcarska odjíždí s neochvějným přesvědčením, že se do Afriky a k svému milému Masajovi brzy vrátí. V krátké době rozprodá veškerý majetek, opouští dosavadní způsob života v civilizované společnosti a zaslepeně se vrhá do neznáma. V keňské buši hluboko ve vnitrozemí vede po boku svého negramotného masajského válečníka život plný strastí - bez vody a toalet a nedostatku potravin -, ale přesto se zpočátku cítí šťastná. Navzdory boji s byrokracií oslaví s Lketingou v jeho domorodé vesničce z chatrčí i svou svatbu. Stane se z ní bílá Masajka, která se musí podřídit rituálům kmene. Její radost je završena, když se jí narodí dcerka Napirai. Avšak každodenní živoření v neuvěřitelně primitivních podmínkách s sebou přináší neustálé problémy: smrtelně nebezpečné nemoci a infekce, hladovění, materiální strádání i nepřekonatelné kulturní rozdíly a předsudky. Corinne je žena do nepohody, statečně se snaží všechno zvládat, dokonce i tady se pouští znovu do obchodování, ale po vyčerpávajících čtyřech letech se ocitne na konci svých fyzických i duševních sil a bez finančních prostředků.