Červen 2011

Styl emo a sebepoškozování spolu prý nesouvisí

30. června 2011 v 13:12 | Silmarilli

O příznivcích subkultury emo se říká, že se řežou, sebepoškozují, někdy zkoušejí i schválně vykrvácet. Podle nového výzkumu je ale tato subkultura jiná, než za jakou se všeobecně pokládá a než jak ji prezentují média. Mladí se totiž prý poškozují, i když nejsou emo.

Podle zdravotnických záznamů se sebepoškozuje až desetina dospívajících bez ohledu na emo, říkají výzkumní pracovníci Pražské vysoké školy psychosociálních studií, kteří po více než rok studovali subkulturu dospívajících emo.

Emoce především
Být emo podle jejich studie znamená především naplno prožívat emoce včetně těch, které většinová společnost vytěsňuje - smutek, neúspěch, skepsi, deprese. Příznivce emo subkultury lze většinou poznat na první pohled, ale nemusí to platit vždy. Mají v oblibě černou, obnošený vzhled, nosí účesy s patkami, úzké kalhoty.

Příslušnost k emo mladé přitahuje možností vymezit se vůči světu dospělých. Na rozdíl od většinové společnosti, která podle výzkumu například tabuizuje smrt, se mimo jiné identifikují se světem záhrobí. Vzhled jim umožňuje velmi čitelně vyjadřovat postoje vůči ostatnímu světu a lidem.
Krvelačná pravidla
V češtině existuje soupis zhruba čtyřiceti "krvelačných" pravidel emo, která kolují po internetu. Jedno z nich například říká, že by měl "emař" plakat při každé příležitosti. Další pravidlo nabádá k pokusu o sebevraždu. Pravidla ale vznikla prý mimo emo skupinu s úmyslem ji poškodit a zesměšnit; jinde ve světě žádná taková pravidla neexistují.
Subkultura emo je podle Martina Kušky ze školy psychosociálních studií mírumilovná a své členy podporuje, funguje jako svépomocná terapeutická skupina. "Nepůsobí nátlakově na děti, aby se poškozovaly," uklidňuje Kuška rodiče.
Výzkumníky prý překvapilo, jak vyspělé názory k okolnímu světu "emaři" mají a jak jsou někteří sečtělí, kreativní a vnímaví k pocitům jiných. "Pokud se někteří dospívající poškozují, berou bolest fyzickou jako lék proti bolesti duševní," uvedl psycholog Karel Balcar. Jindy naopak podle výzkumníků příslušnost k emo i sebepoškozování funguje jen jako určitá póza nebo móda.
zdroj : www.tyden.cz

Nightwork- andělská dívka

23. června 2011 v 10:53 | Silmarilli |  Videoklipy
Tak vím,že tenhle videoklip není žádnou novinkou,ale chtěla jsem ho sem dát ,protože Nightwork jsou prostě užasní :) nevím kam na ty nápady chodí :) Jo a mimochodem doporučuji se podívat na videoklip až do konce :)


mám to v kapse

17. června 2011 v 12:31 | Silmarilli |  moe vykecávky
Tak od včerejšího dne jsem oficiálně vyučená kadeřnice :) Včera jsme měli poslední částř a to ustní formu...Bože jak já byla vyděšená. Ale zvládla jsem to a to je to nejhlavnější. Ted už mi zbývá jenom najít si práci a začít vydělávat peníze. Škoda jen že je to s tou prácí tedka tak složitý. Ale jak jsem řekla,nebudu ted moc přemýšlet nad tím co práce atd. Budu si užívat toho,že jsem to zvládla a žádný mračení skrz práci :)

1.4 kabátek

14. června 2011 v 11:30 | Silmarilli |  Změny blogu
Time: 24. srpna 2010 - 14. června 2011

To koukáte co ? měla jsem chvíli čas a jelikož už mě ten vzhled tady nebavil tak jsem téměř po roce udělala změnu....musím říct,že jsem s designem spokojená i když je tu ještě pár uprav ,které musím dodělat....Té černé pochmurné barvy už jsem měla dost,jak se mám dokopat k veselosti,když moje stránky opklopuje černá? je mi jasné,že možná za pár dní,příjde doba kdy zase budu chtít všechno hodit zpátky do tmava,ale taky vím,že to jen tak neudělám,protože se vždycky musím hodně přemlouvat abych to tu změnila....já doufám,že mím návštěvníkum se nový design bude zamlouvat....tady máte ikonku na majitelku designu
a tady už k náhledu ten starý layout se kterým se s uctou loučíme....a ještě mám pro vás takové menší překvápko..i když to ani tak není pro vás jako spíš pro mě...muj blog bude v září slavit 5 let od svého narození a jelikož pomalu pujde do " školy" říkala jsem si,že bych mohla připravit článek,který by značil celý ten pruřez životem tady na internetu s tímhle blogem. Bude to krásná cesta za vzpomínkami....
Vždycky je totiž plno utrap ale i štěstí co prožijeme a já bych si to všehcno chtěla připomenout.....:) a at to už nezdržuju náhled na starý layout

co tě nezabije to tě posílí

13. června 2011 v 12:56 | Silmarilli |  moe vykecávky
každý má své chyby,ale aby spolu dva lidi mohly žít a fungovalo jim to musí se navzájem tolerovat a vycházet si vstříc. Co když,ale oba mají pocit,že přesně tohle dělají ,ale pořád to tak trochu nefunguje ?
Je mi s ním krásně,a prožíváme opravdu krásné vzpomínky,které mě budou hřát na srdci i za deset let,ale chvílemi mám pocit,že spolu nemužeme být....že se k sobě hodíme jen na takovéto chvilkové povyražení a když se pak pár hodin možná i dní neuvidíme vubec nám to neuškodí ba naopak prospěje.
Pořád se tak nějak uklidnuju myšlenkou,že se spolu teprve učíme žít a náká ta hádka sem prostě patří a že jinak je nám přece fajn....ale co když jsme udělali chybu ? Co když jsme přeci jenom spolu začali žít tak nějak moc brzo-přesně tohle mi řekla už dřív mamka. Co když jsme díky tomu prošvihly plno krásných věcí. Vždyt ty začátky bívají nejhezčí a my jsme to tak nějak vzaly moc hopem.
Co je na tom všem možná nejsputnější je fakt,že už se to nikdy nedozvím. Bud to vzdám a ztratím tak někoho na kom mi záleží nebo to prostě risku a budu pokračovat. naštěstí už mám dávno rozhodnuto. Nebudu se schovávat jako šedá myška,prostě vyzkoušíme moje nervy co všechno jsem schopná vydržet.
Myslela jsem že život mi už dal dost lekcí,ale jak je vidět tak má ještě dost zásob a já bych se proto měla obalit trpělivostí a nervama a jak se říká....co tě nezabije to tě přeci posílí....nebo ne ?

co pro mě jsi

13. června 2011 v 11:42 | Silmarilli |  Moje Básnicky


Jsi list co tvořím stromum jejich tvář
pro mě však i neodolatelný lhář

jsi slunce co naobloze září
pro mě někdo kdo plány mi maří

Jsi poupě nádherné květiny
pro mě někdo uplně bez chyby

jsi voda co uhasí mou žízen
Jsi někdo,komu dávám najevo svou přízen

Jsi měsíc co ve tmě mi ukazuje cestu
někdo,kdo mě snad jednou chce za nevěstu

jsi ten,kterého nenávidím i miluji
ten se kterým si marně společnou budoucnost maluji