Září 2011

Murphyho zákony

27. září 2011 v 13:46 | Silmarilli |  Citáty
V každém projektu je jen jeden člověk, který ví, o co jde. Toho je potřeba najít a zastřelit.

Jestliže vytočíte omylem špatné telefonní číslo, nikdy není obsazeno.
Lidé a národy začnou jednat podle zdravého rozumu, teprve až vyčerpají všechny ostatní možnosti.

Základem je týmová práce. Můžete to vždy hodit na druhého.
Nikdo neposlouchá co říkáte, dokud neuděláte chybu.
Není nic tak malé, aby vám to nemohlo přerůst přes hlavu.

1. Nedá-li se věc pochopit selským rozumem, jde o matematiku.
2. Když to nedává žádný smysl, pak se jedná buď o ekonomii, nebo o psychologii.
3. Je-li něco zelené nebo se to hýbe, je to biologie.
4. Jestliže to zapáchá, je to chemie.
5. Nefunguje-li to, je to fyzika.

Za každý velký objev vděčíme nějakému omylu.

když příjde čas

22. září 2011 v 13:26 | Silmarilli |  Moje Básnicky

přišel si pro ní i když nebyl ještě její čas
"měla by ses rozloučit" našeptával jí neznámí hlas
Když to všem říkala,věřit jí nikdo nechtěl
vždyt je mladá,skončit život jí ještě nesměl

A když přišel její soudný den a smrt se vkradla do domu
nepřinesla nic víc,než ohromnou pohromu
Vdáli je slyšet siréna,jak sanitka se rychle blíží
podivné myšlenky se všem v mysli výří

Nikdo nezapomene ty stěny pokoje
kde vzaly jí duši, tak to prostě je
Byla mladá a času by měla mít ještě dost
né, se všude prosit o pomoc

Všude po ní zbyl jen smutek a prázdný dum
plno lidí by rádo vzalo pistoli a udělali bum
jenže ona všem ukázala jak moc si vážit života
Ukázala,že každý musí za život bojovat

Minulost

20. září 2011 v 14:41 | Silmarilli |  moe vykecávky
Když jsem začínala s blogem bylo mi čerstvě 14. Zhruba dva měsíce před založením jsem narozeniny slavila. Je to pro každého pubertáka velmi těžké období a já jsem nebyla vyjímkou. Nikdy ačkoliv jsem nad tím často přemýšlela,tak jsem tu věci nepsala do uplných detajlu,protože ačkoliv je svět internetu docela obrovský,náhoda je blbec a jsou určití lidé,kteří by to nepochopily.
Tehdy mou velkou inspirací byla blogařka,která zhruba po pul roce mého založení s blogem tak trošku nedobrovolně skončila. Někdo jí ho smazal a jí se to už nechtělo budovat znovu od základu,ale její blog si pamatuju do dnes jmenoval se zh666.blog.cz. Hrozně sympatická holčina a hlavně strašně originální a zvláštní.
To ona mě tak nějak inspirovala k tomu jakou podobu jsem blogu hodila... muj první obleček na mém miláčkovy vypadal zhruba takhle:
v té době jsem všechno hrozně prožívala a byla jsem na své stránky hrozně pyšná. Hodně jsem se zaobírala věcma,kterým jsem moc ještě nerozuměla,jako byla Gothika atd. proto na mém blogu naleznete kolikrát i nesmyslné staré články!
Řekla bych,že jsem si tu začala rozvíjet svojí osobnost. Učila jsem se aspon někomu svěřit,protože jako člověk jsem byla strašně neduvěřivá. Ted jsem možná až trošku naivní,ale nevím co je lepší. Začala jsem tu vypysovat svoje pocity a emoci. Svoje problémy.
Začala jsem se hodně zaobírat tématikou týrání zvířat,deprese a sebepoškozováním. Nechyběla tu ani anorexie a bulímie. POdle mě tohle všechno jsou problémy o kterých by se mělo mluvit.
Sebepoškozování a deprese jsem tu řešila hlavně kvuli sobě....tak nějak jsem si možná chtěla dokázat,že je to blbost a že bych toho možná měla nechat. Je to už téměř 6 let a ještě jsem toho uplně nenechala.
Ale zpět k blogu,začala jsem tu poznávat plno lidí,kteří mi hodně dali. Jedním z nich,který vlastně ještě funguje je www.defendre-sa-vie.blog.cz/ - Rieuse. Sice už poněkolikáté změnila blog a tak podobně,ale pořád se tu pohybuje a mě to tak nějak hřeje na srdíčku,protože ti nejstarší přátelé jsou nejlepší :) Po získání několika užasných přátel jsem změnila opět vzhled blogu .

Harry Potter a Relikvie Smrti druhá část

16. září 2011 v 16:39 | Silmarilli |  Movie

Harry Potter. Těžko uvěřit,že éra Harryho pottera je téměř u konce. Do kin jsme na něj chodily téměř deset let a tím harry trhal jistě mockrát několik rekordu,ale ted je konec. I já jsem chodila do kina na téměř každý díl s vyjímkou několika málo snímku,kdy jsem se do kina prostě nedostala. A tak i já byla vylákána na druhou část sedmého dílu,tedy relikvií smrti do kina.
Děj navazoval přesně tam kde první část skončila ,takže člověk nebyl moc zmatený. Celkové pojetí se jim docela líbilo,ale samozřejmě několik pasáží bylo...jak bych to jenom vystihla. No zkrátka se mi nelíbily.
Třeba část,kdy jakoby Harry umře a oběví se v bílé místnosti,kde pod lavičkou leží zmožené miminko s obličejem Voldemorda a Harry se opět setkává s Brumbálem. Jedna z pasátží,kterémi vubec neseděli.
Navíc hlavní a konečný boj mezi dobrem a zlem -samozřejmě vyvrcholí až na konci filmu- mi přišla zvláštní. Nehodila se mi k filmu o Harrym Potterovi. Přišlo mi to spíš jako pasáž vystřižená z Pána prstenu.
Ale samozřejmě na muj názor moc nedávejte a podívejte se na film sami. Určitě nebudete litovat,pokud jste fanoušky,protože i přez některé scény,byl film jinak docela dobrý. Navíc jsem někdy přehnaně kritická,hlavně co se filmu týče.
No nebudu už do vás vrkat a koukněte se sami :)

lídé,kteří si to nezaslouží odchází až příliš brzy

15. září 2011 v 13:14 | Silmarilli |  moe vykecávky
Někdy by mě zajímalo,jak smrt vypadá. Vidíte světla v tunelu,jak to ukazují často ve filmech? Nebo se k vám snese anděl,který vám podá ruku, aby vám pomohl bezbolestně odejít? Nebo prostě jenom umřete a pak už nic. Jen tma.
Dnes ráno mému příteli umřela maminka. Dlouho očekávaný a přitom tak obávaný den přišel. A i když to všichni tušily strašně dlouho,pořád všem hraje v hlavě několik vět. Proč ted? proč tak brzo? Proč zrovna ona? I přez to,ale na ní muže být každý právem pyšný! Vždyt bojovala s rakovinou necelých deset let. V mích očích je hrdinka,protože tak dlouho oddalovat nevyhnutelný konec,je podle mě dar. Byla opravdu silná žena! A jsem ráda,že jsem měla tu čest jí poznat. Jednou bych chtěla být taky tak silná.
Nevím co víc k tomu napsat. Ani nevím,jestli je správné,že to tu takhle rozebírám. Ale záchvaty pláče už mám za sebou. není moc příjemné když vás zbudí telefonát,ve kterém vám přítelk oznámí s pláčem,že mu umřela ta nejmilejší bytost na světě. Už bych zase plakal. A i přez to jak moc se kárám,že musím být silná,už k vuli němu....

Moje fotky č 6

14. září 2011 v 16:07 | Silmarilli |  Moje fotky


Andělé

12. září 2011 v 16:06 | Silmarilli
Po dlouhé době sem přidávám něco ,co jsem našla hluboko ve svém počítači. Ještě jsem tam našla pár dalších zajímavých obrázku,ale ted jsou na řadě tyhle :)Kofola

12. září 2011 v 12:28 | Silmarilli |  Kravinky (Kam to dát ??)
Miluju reklami na kofolu. Jejich docela dost a všechny jsou suprové. Doporučuju se podívat na všechny co tu mám. Je to takový výber toho na co jsem si vzpoměla. :) A začínáme snad tou nejznámějšícitátky

8. září 2011 v 15:10 | Silmarilli |  Citáty

Viděl jsem v aréně raněného býka a viděl jsem v pokoji ženu, ke všemu odhodlanou. Mohu s klidným svědomím prohlásit, že býci jsou bezpečnější.
Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým

Zamilovat se znamená přestat srovnávat.

K topení je nejlepší staré dřevo, k pití staré víno, k důvěrným sdělením staří přátelé a ke čtení staří autoři.

Muž tvoří a vychovává svět. Muže však vychovává žena

Milenec naučí ženu všechno, co jí manžel zatajil.

Muži většinou žárlí na své předchůdce, zatímco ženy žárlí na své nástupkyně.

Žena touží být raději čas od času přemožena mužovou silou, než denně laskána jeho slabostí.

Moje fotky :) č 5

7. září 2011 v 9:05 | Silmarilli |  Moje fotky


citáty

6. září 2011 v 11:36 | Silmarilli |  Citáty
Na cestě k opravdové lásce leží tři velké balvany, jimiž jsou sebeláska, ješitnost a žárlivost. Dokud je neodvalíš stranou, nedostaneš se kupředu.

Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl.

Kdo opustí smutného přítele, není hoden, aby se někdy dělil s jeho radostí.
Lépe než nenávidět a mstít se, je zapomenout a milovat znovu.

Není tak těžké za přítele umřít, jako najít takového, aby umírání stálo za to.
Žena je kořenem, muž stromem. Strom vyroste vysoko jen tehdy, má-li silné kořeny.

Trp člověče, jestli ti rvou po kouscích srdce, poděkuj jim ještě za svá trápení; jsou krásnější než neurčitá prázdnota těch, kteří nemají čeho litovat.

Dříve než se zítřek stane včerejškem, lidé často přehlédnou šance, které jim nabízí dnešek.

Neodsuzujte masturbaci. Je to sex s někým, koho máme rádi.Knihy podle abecedy

6. září 2011 v 10:51 | Silmarilli
Rozhodla jsem se udělat blog zase trošku přehlednější v tomto článku najdete knihy ,které jsem přečetla rozřazené podla abecedy. Tedy podle začátečního písmena spisovatele. Snad se vám to bude líbit. Tento seznam doplním vždy jednou za delší dobu :)

Naposledy aktualizováno 1.10.2018


Jak se vede?

4. září 2011 v 14:39 | Silmarilli |  moe vykecávky
Jak se tu máte? Dlouho jsem se tu řádně neozvala. Snažím se udělat něco se svým mizerným životem a zatím je to uspěšné. Aspon doufám.No,jak bych to jenom mohla zhrnout.
Ztratila jsem toho vživotě opravdu hodně a přestalo být pro mě smyslem řešit něco co evidentně nikam nevede. Proč bych měla pořád bojovat jenom já? Možná toho budu zase za čas litovat,ale ted si užívám toho,že jsem konečně k něčemu dospěla a jsem s tím spokojená
Plno lidí se zpoléhalo na to,že bude všechno v pořádku,že se všem omluvím -možná chvilku i odprosím- a bude zase všechno v pořádku. Toho jsem už,ale měla dost.
Chtěla jsem s tím něco udělat už dávno,ale chyběla mi odvaha a ted jsem to udělala. A i když jsem přišla o spoustu lidí ti nejvěrnější zustaly a za ty jsem štastná a vděčná. Aspon u nich vidím to pravé přátelství,které sem celá léta možná cpala do těch nepravých lidí,ale to už je minulost.
Někdy je možná nejlepší otřepat se a rozloučit se se všemi a počkat,kdo vása pochopí a kdo vás pošle někam....
No zatím se mi celkem daří a co vy ?