Listopad 2011

jak zdobím... :)

28. listopadu 2011 v 13:30 | Silmarilli |  moe vykecávky
Tak slíbila jsem,že ukážu mé výtvorky na vánoční zdobení. Leží mi na stole malí svícinek,který jsem dostala od rodiču,takže ten sem nefotila,není moc hezký spíš dost kýčovitý,ale vánoce připomíná. Pak jsou tu ukázané bílé banky,které máme pověšené na oknech. Punčoška,která je připevněná na skříni a nakonec věneček,který mi ve výsledku přijde moc přeplácaný. Ale snažila jsem se a je v mích oblíbených barvách. Mám toho doma trošku víc,ale začal mi blbnout foták. Navic aby toho nebylo málo se začal trochu sekat počítač,takže se rovnou omlouvám za kvalitu :)


výzdoba

24. listopadu 2011 v 16:27 | Silmarilli |  moe vykecávky
Když jsem v pondělí zjistila,že vlastně už tuhle neděli je první adventní,opadla mě šílená mánie. Začala jsem zdobyt náš byteček. Přítel ze mě šílí,že vymýšlím kravinu za kravinou, a že do bytečku tahám další a další krámy,ale já jsem spokojená. Ještě to všechno sice není hotové a než sem dám fotky tak to taky bude chvilku trvat. Třeba jsem tvořila věneček,který sem dám na ukázku. No už se moc těším až si v neděli s přítelem sedneme do obíváku s hrnkem horké kávičky a zapálíme si jednu svíčku a z každého koutku na nás bude dýchat ta vánoční atmosféra.
Tohle období miluju. Je pravdou,že z toho obchody dělají komerční frašku,ale tímhle si přece nenecháme zkazit náladu. už aby to tu bylo ...:)


ROZBŘESK

22. listopadu 2011 v 13:34 | Silmarilli |  Movie
Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swanovou splněným snem a zároven noční murou, jež se nebezpečně proplétá s realitou. Bellu,zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároven upřímnou nákloností k vlkodlaku Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení aztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout zda vstoupí do temného,ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem,jako červená nit, na niž visí osudy obou kmenu

Přesně takhle zní zadní strana knižní předlohy,posledního dílu stmívání. Už od první knihy jsem byla veliký fanoušek této série a z dalšími přibývajícími díly,jsem to milovala čím dál víc. Už proto jsem možná vyrazila do kina na první díl,který byl natočen na námět knižní předlohy. Film se mi opravdu líbil a já se tak celé roky nemohla dočkat až sfilmují další a další díl.

V čera jsem měla čas a tak jsem s mamkou vyrazila do kina a to na breaking dawn - první část.
Tak strašně moc jsem se těšila a slibovala jsem si zřejmě od toho tolik,že prvních patnáct
minut jsem se nudila. Děj byl dobrý. Bylo to celkem dobře natočené,ale podle mého názoru ten začátek,kdy se Bella připravuje k oltáři moc prodlužovaly. Snažily se do toho vecpat strach,který Bella ze svatby má,ale zbytečně toho bylo moc. Aspon na muj vkus.
Ovšem když vyrazily na svatební cestu,film se začal hezky rozjíždět. Snažily se dát tam najevo Bellinu lidskost a s čím se jako člověk musí potýkat,což se mi opravdu líbilo.
Celé jejich líbánky,měli opravdu hezky zpracované. Jak si milenci užívají čas jenom oni dva spolu. Ovšem když se Bella dozví,že je nejspíš těhotná,film dostane trošku akčnější náboj.
V tomto díle se i vlkodlaci konečně mohly víc předvést. Ukázali tam jak to všechno vlkodlaci prožívají atd. Jak mezi sebou bojují a jak vždy musí poslouchat svého vudce.
Trochu jsem se bála,že film bude ( aspon co se porodu týče) hodně cenzurovaný,ale já byla se scénou spokojená. Podle mě to hodně stvárnily podle knihy, z čehoš mám opravdu radost.
No a navíc informací vyrazte do kina :)


Titulek článku nesmí být prázdný

15. listopadu 2011 v 10:14 | Silmarilli |  moe vykecávky
Bylo velmi zvláštní narazit na blog,který několik let nefungoval a byl zrušen.Když jsem na blog.cz začínala,byl mi takovou mou inspirací. Jak už jsem psala majitelce,v některých situacích jsem ho moc kopírovala,nejspíš sem v něm viděla něco co jsem chtěla vidět i u mě.
Pak jí ho nákej blbec ukradl. Heknul jí e-mail a ukradl jí blog,který pak následovně celý smazal. nevím co z toho kdo má,že někomu něco smaže,každopádně majitelka svým zpusobem zkončila. A dnes jsem se náhodou podívala na její blog a ejhle- je tam. sice články přidala naposledy v roce
2010 ,ale mě těší,že se od blogu.cz tak uplně neodvrátila.
bylo to velmi potěšující a já si tak mohla vybavit ty začáteční časy. Měli něco do sebe.

Citátky

15. listopadu 2011 v 9:36 | Silmarilli |  Citáty
Jestliže se milenci spolu nikdy nenudí,je to pro to,že stále mluvíte jen o sobě.

Jestliže se chováme k lidem podle toho,kdo jsou, škodíme jim. Jestliže se k nim chováme podle toho,jací by mohly být,pomáháme jim dosáhnout na jejich limity.

Jestliže chceš klidně spát,vem si s sebou klidné svědomí.

Když něco chci, tak se neptám jestli mužu

Pravý přítel není ten,co se s tebou směje,jsi-li štastný, ale ten, co ti utírá slzy, jsi-li na dně ...

Nejhorší je,když nevíš na čem jsi. Když se na Tebe podívá a Ty se vznášíš v oblacích,ale on se podíval jen tak, z milosti. A ty si jen něco nalháváš.

Jdi do toho pohlavě dřív,než se ti rozklepou kolena.

Smutek jen stěží utopíš v alkoholu,bývá totiž zatraceně dobrým plavcem.

Victoria Frances č 2

13. listopadu 2011 v 16:12 | Silmarilli
Zdroj : deviantart.com


Muž a žena

10. listopadu 2011 v 12:25 | Silmarilli |  Kravinky (Kam to dát ??)
Tahle blbost se mi moc líbila tak jí sem dávám pro pobavení :)


Pokemon

8. listopadu 2011 v 15:10 | Silmarilli |  moe vykecávky
Pokémoni. Nemohla jsem neodolat a musela jsem sepsat článek o tomto ( kdysi ) obrovském fenoménu. Byla jsem do tohohle seriálu jako dítě blázen. Dokonce se mnou rodiče museli jít do kina i na premieru filmu. Měla jsem i kazetu s písničkama,které měli být od " pokemonu ". Hltala jsem to.
Stráše se mi líbilo přátelství Ashe Ketchuma s Pokémonkem Pikatchu. Jako dítě sem jim možná trošku záviděla. Mít takového roztomilého kamaráda :)
A co teprve Raketáci. Pokaždé jim skřížily zvláštně cestu. Pokusily se jim zmařit jejich plány a pokaždé to dopadle přesně naopak. Ash a jeho kamarádi je vždycky přemohly.
Krásné vzpomínky. Celý příběh se odehrává hlavně o tom,že Ash a jeho přátelé se snaží najít všechny pokémony. Chytit je a vytrénovat si je.
A při hledání nákého krásného obrázku o Pokemonech sem narazila informaci,že to opět začaly dávat na Barrandově. Trošku se bojím se na to podívat. Do ted mám na to krásné vzpomínky...abych si pak neřekla-bože na co sem se to koukala?!
No Tady máte k poslechnutí asi nejznámější znělku z celého seriálu. Poslouchala jsem jí a vzpomínala na ty bezstarostné časy :)


Kutil Tim

8. listopadu 2011 v 13:20 | Silmarilli |  Videoklipy
Mám ráda tenhle seriál a tak sem si říkala,že bych vám sem mohla dát jeho ochutnávku a to v hudebním provedení :D


proč vymýšlet složitý nadpis?

4. listopadu 2011 v 15:10 | Silmarilli |  moe vykecávky
Mohu vám říct,hlavně těm co stále ještě studují,studujte ještě hodně dlouho. V téhle pekelné době najít zaměstnání je téměř nemožné. Začínám být mírně zoufalá několik set poslaných životopisu, několik telefonátu a osobních kontaktu od června a výsledkem je to,že jsem byla jenom jednou na zkoušku v práci,kterou mi ani nezaplatily a poslali mě domu a jeden officiální pohovor,který mám ještě před sebou. Příjde mi to hrozně nefér. Člověk ,který se opravdu snaží si něco najít je téměř bez šancí a stat mu navíc nepřispěje ani korunu. Kdežto kde jaký cikán má podporu a ještě všechno za něho platí stát. Vrcholem všeho bylo,když jsem nedávno šla s přítelem do lékárny pro prášky. Za dvoje ruzné tabletky jsme platily dvě stovky a cikánka před nama měla platit kolem pětistovky, ukázala papír z uřadu,že prostě nemá z čeho zaplatit a dostala to zadarmo. Proč by měl mít každý jíná pravidla. Proč se doprčic neměří stejným měřítkem. Bud at neplatí nikdo a nebo at platí všichni. Kde na ty léky atd. mají brát ostatní???
Český systém mě pěkně sere.... Je jak postavený na hlavu fakt