Listopad 2012

reklama

29. listopadu 2012 v 17:30 | Silmarilli |  Kravinky (Kam to dát ??)
já si prvně říkala chudáček myšička..to se nedivím proč tu reklamu nedávají,ale to co se dělo potom :D to jsem nečekala


Jacky Trevane - Fatwa život pod hrozbou smrti

27. listopadu 2012 v 12:33 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Tato kniha mě dostala. Je velmi zvláštní jak některé ženy dokážou zblbnout z lásky! Upřímě at si to přiznáme a nebo ne,ale od kluka do kterého jsme se bezvýhradně zamilovaly a který nám naslibuje snad uplně všechno a jen to nejkrásnější by jsme se nechaly zblbnout nejspíš všechny! A to se týká i Jacky. Jela na dovolenou do Egypta i se svým přítelem Davem,kde se od sebe nedopatřením odtrhli a ona potkala nádherného Omara. Byl kní pozorný a byl na ní neuvěřitelně hodný a ona se do něho zamilovala,potom jí prosil at si ho vezme ,proni to prvně připadalo jako šílenství,vzít si někoho po deseti dnech známosti,ale po neuprosném naléhání a slibování jejich nádherné společné budoucnosi nakonec přikývla. Začalo to tak krásně. Jacky se snažila zapadnout do zdejšího života a dělala co mohla aby s ní Omar a jeho rodina byly spokojení. On byl neustále pozorný a hrozně hezky s ní zacházel. Jenže krutá realita se postupně začala ozívat a klepat jim na dveře. Omar jí začal tlouct skrz každou maličkost a vubec nechápu jak muže někdo vydržet takovéhle surové bytí! Nakonec měli spolud vě krásné dcery! Jacky ho zprvu pořád ospravedlnovala a omlouvala jeho činy dokonce i když kvuli němu několikrát potratila. A t o když jí surově stloukl! Jacky probralo až to když několikrát vztáhl ruce i na její dcerky a tehdy se rozhodla že z Egypta uteče i snimi a podaří se jím to ? To si musíte přečíst...
Byla to užasná knížka ,škoda jen ,že je podle skutečné události.. bylo smutno z toho jaký měla Jacky život i když si ho vybrala sama netušila do čeho se to hrne. Byla zamilovaná. Láska je ošemetná věc...
Jinak určitě doporučuji si přečíst

Merry Christmas

24. listopadu 2012 v 11:45 | Silmarilli
Tenhle layoutek mi v počítačí leží už pár dní,říkala jsem si ,že mi tam prostě něco chybí a tak ho sem dávat nebudu,ted ale když jsem ho po pár dnech znovu zahlédla myslím,že výkon je ucházející ...Člověk,některé věci s odstupem vnímá lépe... Takže tady je NÁHLED na layout a tady ke STAŽENÍ pravidla všichn i znáte a znovu kdyby chtěl někdo jiné popisky v menu ... stačí napsat :)


Okno

24. listopadu 2012 v 10:35 | Silmarilli
Tak po dlouhé době jsem zkoušela zase něco spatlat, ještě pořád s grafikou teprve začínám takže bych vás chtěla požácdat o shovívavost. Na to že je to muj třetí výtvor,tak si myslím,že to mohlo dopadnout i huř :) Relativně jsem spokojená :) Takže tady máte NÁHLED a tady si ho mužete STÁHNOUT a ted něco k pravidlum. Myslím,že sem nemusím rozepisovat dlouhé články o tom co by jste měli a neměli ..myslím,že každý to chápe ! A pokud ne .. tak pohoří. Jinak jsem ještě chtěla říct,že kdyby chtěl v menu ty nadpisi někdo jiné,stačí napsat :) a já mu je vytvořím podle jeho přání

Twilight sága rozbřesk druhá část

22. listopadu 2012 v 17:08 | Silmarilli |  Movie
Dvakrát už se mi ten článek smazal ještě jendou a ten kompl vyhodím z balkonu!!!! A ted k tématu :) V kině jsem na tom byla v neděli. Šla jsem tam jak s ohromným nadšením tak ze strachu aby mě tento poslední díl nezklamal. Zvědavost vyhrála a tak jsem s mojí mamkou vyrazila do kina. Když jsme se usadily a začali běžet začáteční titulky běželo mi hlavou : " a je to tady, naposledy na twilight sága v kině ".
Musím říct,že hned po prvních pár minutách jsem věděla,že jsem udělala dobře ! Film byl bezvadně natočený! Neříkám,že se některé pasáže nelišily od knižní předlohy,ale znáte náký film,který byl podle předlohy natočený uplně do detajlu? Já tedy ne,takže těch pár změn mi zase tolik nevadilo. Pravdou je,že konec je dost odlišný,ale i na proti tomu mě ten konec příjemně překvapil a v jednu chvíly jsem nestačila valit oči :)
Nevím jestli bych vám toho měla tolik prozradit ,nechci vás o ten zážitek z filmu obrat! Takže jenom okrajově, nechybělo mi tam ani pár vtipných scén takže já byla spokojená! Myslím,že tenhle díl ( a bohužel i poslední) se opravdu povedl. Bella jako upírka dokonalá a celkem mě Kristen svým hereckým výkonem v některých momentech hezky překvapila. A reneesme? Užasná ....
Když film skončil byla jsem nadšená a určitě peníze za kino za ten film stály! Mé nadšení si velice doma užil muj přítel..Chudák, musel o filmu poslouchat cel večer dokud jsme unavou oba neusnuli. Takže určitě se na ten film podívejte , nebudete litovat :)

" Dospělácký" život

17. listopadu 2012 v 15:36 | Silmarilli |  moe vykecávky
Jaká Ironie osudu,že se celičký muj život bojím stáří,že to nezvládnu a přitom se do těch " dospělích" věcí vrhám po hlavě. Zatím co věčina vrstevníku řeší,kde je nejlepší chlastačka a kde se nejvíc ožrat,nebo jestli si mají koupit halenku,mikinu já řeším aby jsme měli za co si nakoupit jídlo,aby bylo na nájem.
Jeden den jsem si říkala,že bych s tím " dospěláckým" životem měla trošku spomalit,vždyt už tak si s plno lidma nemám co říct,jsem uplně na jiném levlu života! Na místo toho už přemýšlím o hypotéce aby jsme mohly s přítelem žít ve svém .
Mám pocit,že jsem za posledních pár měsícu svého života prudce zestárla. Přemýšlím o nejlepším pracím prostředku, co budu vařit o víkendu- občas z toho šílím .
Já vím nemám naříkat,nikdo mě od rodiču nevyhodil a já si tenhle styl života vybrala sama. Jsem s ním i celkem spokojená,jen mi občas přelítne přez nos takováhle nálada.
Občas si říkám,že jsem byla tak bezstarostné dítko a ten život jsem si řádně neužila! Já vím ,třeba moje maminka v mích letech už mě vychovávala, já si neumím představit,že bych ted měla mít dítě, na to si připadám ještě nevyzrála. Mám o kupu starostí mín než měla ona a přitom z toho dělám kovbojku.
Možná potřebuju jenom něčím rozptýlit ..dostat se z toho stereotypního života

Doba Ledová 4

16. listopadu 2012 v 16:35 | Silmarilli |  Movie

Rok vydání : 2012¨
Originál název : Ice Age: Continental Drift
Animovaný / Dobrodružný / Komedie

popis :
Do kin se po třech letech vrací oblíbená mamutí rodinka Mannyho, Ellie, jejich teenagerské dcerunky Broskvičky, lenochoda Sida, šavlozubého tygra Diega a potřeštěného krysoveverčáka Scratta, aby prožili nové napínavé dobrodružství. Právě Scratt, se svou vášní pro žaludy a jejich ukrýváním totiž způsobí katastrofu nevídaných rozměrů. Podaří se mu zasadit svůj žalud takovým způsobem, že pradávná Pangea začne praskat a lámat se na jednotlivé kontinenty a díky pohybu litosférických desek dojde i k rozdělení naší prehistorické party. Ellie a Broskvička zůstanou na jednom kontinentu a Many, Sid a Diego jsou unášeni proudem na ledové kře hluboko do širého oceánu. Ať to stojí, co to stojí, naši tři odvážní přátelé se musí dostat zpátky domů a při tom na ně čeká nejedno velké dobrodružství. Při cestě zpět jim dají zabrat nejenom mořské bouře, přílivové vlny a mořské příšery, ale musejí zvládnout i první společné soužití na jedné malé kře a tak se můžeme těšit na řadu komických scén plných vzájemného špičkování. Shodou okolností a náhod se na jejich provizorní loď, kterou si vytvořili z ledovce, dostane i Sidova babička, kterou skupinka zachrání v příboji mořských vln. Už, už se zdá, že naše partička kamarádů bude zachráněna, když se z oparu mlhy vynoří loď, jenže její podivínská posádka na palubě ani v nejmenším nehodlá našim kamarádům pomoci. Naopak, všichni jsou zajati a dostávají se do ještě větší šlamastiky

madagaskar 3

16. listopadu 2012 v 16:30 | Silmarilli |  Movie
Rok vydání : 2012
originál název: Madagascar 3 Europes most wanted
Animovaný,dobrodružný,komedie


popis Rafinovaným tučňákům se s pomocí hrubé šimpanzí síly podařilo opravit letadlo, ve kterém naši hrdinové havarovali během přeletu z Madagaskaru do Afriky, a vyrazili si užívat do kasina v Monte Carlu. Lva Alexe, hrošici Glorii, zebru Martyho a žirafáka Melmana ale na palubu nevzali, což čtveřici donutí doplavat za nimi po svých Středozemním mořem. Tučňáky nutně potřebují, protože bez tučňáků nemají šanci vrátit se domů. Zejvení divokých, i když přátelských šelem v epicentru evropské zábavy pochopitelně vyvolá rozruch, který dostane za úkol zkrotit kapitánka Chantal DuBois. Je to elitní agentka organizace na odchyt zvěře, pro kterou je její práce posláním. Představa, že svůj životopis vyšperkuje ulovením žirafy, lva, zebry a hrošice ji dovádí až k nadlidskému úsilí a k rozhodnutí dostat se jim na kobylku za každou cenu. V Africe se schovali celkem snadno, na civilizovaném světadíle jim poskytne jediné maskování kočovný cirkus, který se po evropské šňůře chystá i do New Yorku. Jenže staňte se cirkusáky, když nic zvláštního neumíte… Tenhle zpáteční lístek vyjde Martyho, Melamana, Glorii a Alexe hodně draze


1.09 vzhled blogu

15. listopadu 2012 v 18:06 | Silmarilli |  Změny blogu
no :) co víc dodat , zima , vánoce :) dneska jsem ho nastavila i v drobnostech jak h chci mít tak ho přidávám do historie :) Už se těším na tu krásnou vuni vánoc :) pomalu nakupuju dárky :) Páni, jsem té atmosféry plná !

Autor : já a zase jenom já :)
Time : 15.11.2012- 15.12.2012


citáty a motta

12. listopadu 2012 v 7:45 | Silmarilli |  Citáty
Je těžké ti něco říkat když mi nevěříš.
Je těžké ti vysvětlovat proč, když mě stejně nevnímáš.
Je težké tě opustit, když tě pořád miluju.
Je těžké se stebou hádat, když vím že se tím nic nezmění.
Je těžké ti říkat, že mi bez tebe bylo líp, když vím že to není pravda.
Je těžké si uvědomovat, že už spolu nikdy nebudem.
A ze všeho nejtěžší je to, že už tě nemám a nikdy mít nebudu.
Osud je jen výmysl slabých lidí, aby měli na co svést svoje chyby.

Všechny své vzpomínky si pečlivě uschovám tak, abych si je na konci života mohla ještě jednou projít.

Láska je to jediné čím můžeš přikrýt své srdce až bude i hvězdám zima z lidského sobectví.

Zaplň listy papíru nádechy svého srdce.

Příroda

11. listopadu 2012 v 7:33 | Silmarilli |  Moje fotky

Ruzné fotografie. Taková směska přírody. I když některé ty fotky nejsou buhví jak krásné,mě se na nich něco prostě líbí :) Ani nebudu počítat kolik fotek mi ještě zustalo v počítači,ale podle mě nejsou tak pěkné aby si zasloužily být tady :)

Sherrilyn kenyonová

10. listopadu 2012 v 20:49 | Silmarilli |  moe vykecávky

Opět Vás tu všechny zdravím ! Narazila jsem na užasnou věc. Kdysi jsem četla knížku Noční rozkoše od Sherrylin Kenyonové. Při mé smule to byla jediná její knížka,která byla u nás kdy vydaná! Několikrát jsem se snažila dopátrat se dalších jejich děl, ale pokaždé jsem na nic nenarazila. Tentokrát jsem ovšem oběvila blog,který založily nadšenci její prácí a překládají tam její díla a je možnost si je i stáhnout! Popřípadě zaslat e-mail a oni vám to na něj pošlou!Já vím není nad to lehnout si s knížkou a nebo někam vyrazit a číst si jí po cestě,ale pro její fanoušky lepší než nic http://sherrilynkenyon.blog.cz


Neuvěřitelná fakta

10. listopadu 2012 v 8:27 | Silmarilli
 • Váš nos si dokáže zapamatovat až 50 000 vůní.
 • Je dokázáno, že lidské tělo může mnoho měsíců žít jen z vody a piva.
 • "Ithyphallofobie" je iracionální a chorobný strach z vidění nebo pomyšlení na ztopořený penis. Trpí jí i muži.
 • Ještě před toaletním papírem, na Hawaji používali kokosové skořápky!
 • Vylekat spícího člověka může způsobit jeho trvalou duševní poruchu.
 • Předstírání toho, že Vám někdo nechybí, způsobí, že Vám dotyčný chybí ještě více.
 • Je 95% šance, že lidská rasa bude v příštích 9 000 letech vyhubena.
 • Jeden galon motorového oleje snadno znečistí milion galonů vody.
 • Vaše mysl si přehrává vzpomínky znovu a znovu, když toužíte znovu je prožít.
 • Japonský cestující, který přežil havárii Titanicu, byl svým národem označen za zbabělce za to, že nezemřel s ostatními cestujícími lodi.
 • Obchody IKEA jsou navrženy jako bludiště s cílem zabránit zákazníkům odchod.

anděl.....

7. listopadu 2012 v 11:52 | Silmarilli |  Moje Básnicky


Jsi jako muj osobní anděl strážný.
Jsi užasný,svudný a tak krásný.
Pod svá ochraná křídla mě chceš vzít,
a pak do ráje se mnou společně odejít.

Jsi jako muj osobní anděl smrti
jsi jako temnota co mě celou pohltí
pod svá mučící křídla mě chceš vzít
a do horoucího pekla se mnou odejít

citáty další

6. listopadu 2012 v 20:36 | Silmarilli |  Citáty
Je těžké ti něco říkat když mi nevěříš.
Je těžké ti vysvětlovat proč, když mě stejně nevnímáš.
Je težké tě opustit, když tě pořád miluju.
Je těžké se stebou hádat, když vím že se tím nic nezmění.
Je těžké ti říkat, že mi bez tebe bylo líp, když vím že to není pravda.
Je těžké si uvědomovat, že už spolu nikdy nebudem.
A ze všeho nejtěžší je to, že už tě nemám a nikdy mít nebudu.
Osud je jen výmysl slabých lidí, aby měli na co svést svoje chyby.

Všechny své vzpomínky si pečlivě uschovám tak, abych si je na konci života mohla ještě jednou projít.

Láska je to jediné čím můžeš přikrýt své srdce až bude i hvězdám zima z lidského sobectví.

Zaplň listy papíru nádechy svého srdce.


Fotky - mraky před bouří

4. listopadu 2012 v 20:33 | Silmarilli |  Moje fotky


opět jsem si našla trošku času a rozhodla jsem se vám sem zase hodit pár foteček :)Ty první dvě jsou focené dokonce za jízdy v autě :D Fotky v podstatě vubec neupravuju. Líbí se mi když jsou čisté,přesně tak jak je vyfotím.Jinak mám pocit,že ta poslední je focená v jeseníkách,když se na nás hnala bouřka!Seriál psycholožky Báry

3. listopadu 2012 v 20:34 | Silmarilli

Seriál psycholožky Báry o sebepoškozování z webu rozhlas.cz.

Co je to sebepoškozování?

1. díl seriálu psycholožky Báry o sebepoškozování.
Co je to sebepoškozování?
Sebepoškozování je čím dál tím častějším problémem teenagerů a dospívajících mezi 13 až 19 lety, o něco častěji se vyskytuje u dívek. K chování, které se označuje jako sebepoškozování, patří:
•řezání,
•škrábání,
•bití sebe sama,
•pálení sebe sama,
•zhoršování ran nebo jizev,
•propichování kůže, např. jehlami,
•bodání se,
•pojídání velkého množství léků (možno i s alkoholem) bez záměru se zabít.
Proč se mladí lidé sebepoškozují?
Jedna jasná příčina sebepoškozování neexistuje. Bývá to souhra mnoha možných důvodů. Pro většinu lidí je sebepoškozování způsob, jakým se vyrovnávají se svými problémy. Pocity spojené se sebepoškozováním někteří popisují například takto:

ČERNÝ ANDĚL

3. listopadu 2012 v 20:21 | Silmarilli
Tak je to opět jeden z mích layoutu. Tak tenhle se mi líbí ještě mín než ten před tím.... no uvidíme třeba se bude líbit apson někomu :) NÁHLEDSTAŽENÍ
NO snad se příští povede o něco lépe :)

Laurell. K. Hamiltonová - Rozesmátá Mrtvola

2. listopadu 2012 v 10:21 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Městem St. Louis se běžně pohybují upíři, lykantropové nebo ghúlové. A taky bytost, která zaslepeně zabíjí a vzápětí zmizí do noci, aniž by ji kdokoli viděl, natož mohl zastavit. Případ se ve spolupráci s policií snaží vyřešit Anita Blakeová, oživovatelka zombií a odbornice na nadpřirozené zločiny. Podaří se jí najít vraha včas, než si najde další oběti? Jak draho ji přijde, že si proti sobě poštvala seňoru Domingu, královnu vúdú? Proč se ochrnutý milionář snaží Anitu přinutit, aby pro něj oživila zombii jeho předka? Jak pevná je Anitina zásada nepoužívat při rituálech lidskou oběť? A co na to stvůra ve sklepě?

Po dlouhé době se mi konečně dostal do ruk i druhý díl této serie. Nejspíš tuhle serii nikdy nedočtu,protože těch dílu je tolik,že nevím kdy bych na to brala čas. Ale celkově mám z knihy dobrý dojem! Je to něco trošku jiného než jsem zvyklá číst,možná proto mě to tak baví,protože je to změna ! :)

citátky

1. listopadu 2012 v 10:21 | Silmarilli
Až ucítíš ukrutnou bolest, nutnost křičet, slzu, která ti stéká po tváři... nelekej se... Je to láska

Miluju šeřík. Miluju jeho vuni. A nedokážu pochopit jak něco, co jen tak vyroste, muže tak krásně vonět.

Láska, mu dává sílu vás zničit.... A vám víru ,že to neudělá...

Druhý konec vlákna,jimž dábbel spoutal tvé ruce,přivázal k mé noze...

Projděte se po nádražní hale a uvedomte si ,že všichni ti opilci a zdrogovaní pankáči mají někde rodiče,kteří se kdysi těšili na miminko!