Prosinec 2012

Všeho nej!!!

31. prosince 2012 v 14:10 | Silmarilli |  moe vykecávky
No nevim jestli si to vubec někdo přečte, ale chtěla bych vám popřát krásného Silvestra, krásný nový rok a at je lepší než ten předchozí :) Prostě do nového roku všeho nej, přeji všem :)
Článek je přednastavený, protože opravdu v den kdy se tento článek zveřejní, nebuddu mít nejspíš na kompl čas, takže aby to tu nechybělo. Ještě jednou všeho nej všem :)

A když vydržíš až do včera nepapat, tak uvidíš zlaté prasátko

24. prosince 2012 v 15:57 | Silmarilli |  moe vykecávkyVánoce..v pořadí mé sedmé tady na blogu:) Jako každý rok kdy tu žvatlám o tom proč mám vánoce ráda atd. A jak vám přeju aby se vám splnila vaše přání to letos nebude jinak :)
Sedím tu u počítače sepisuju článek, popíjím horké kakao a přitom jedním očkem pokukuji po nazdobeném bytě a stromečku vedle mě. Miluju tuhle atmosféru.Miluju procházet se posledních pár dní před Vánocemi městem a pozorovat shon lidí,kteří na poslední chvílku dokupují poslední dárky pod stromeček. Někdy mezi těmi lidmi běhám i já !
Vím , je smutné,že pro věčinu lídí už nejsou Vánoční svátky to co to bylo dříve, ale spíš jen nekoneční shon a utrácení majlantu peněz za dárky,které se stejně nejspíš víc jak polovině obdarovaných vlastně ani nelíbí.
Snažím si v sobě udržet takového toho dětského ducha vánoce. Neříkám taky bolí mojí penženku nákupy dárku,ale potom se to snažím vygumovat z hlavy a užít si to! Miluju to čekání ( i když posledních pár let marně ) na sníh. Jestli aspon letos budou bílé vánoce. Miluju ty rozjařené očka když někomu dáte dárek,který si tolik přál! Miluju všude blikající světílka. Ruzně barevná , jedno barevná. Tolik je blbustek na Vánoce !
Neměla bych se tu tolik rozkecávat. Za chvilku budu muset připravovat zbytek dárku,které ponesu ještě za chvíli k rodičum. Takže bych VÁM všem chtěla strašně moc popřád všechno nejlepší k Vánocum 2012.Hodně štěstí , zdraví a at najdete pod tím vaši stromček,přesně to co jste si přáli! Chtěla bych aby jsme tu o příštích Vánocích byly zase :) tak at se vám nikomu nic nestane a nezapomente ...musíte vydržet nepapat at uvidíte zlaté prasátko!

Jedním slovem - unava

22. prosince 2012 v 23:08 | Silmarilli |  moe vykecávky
Každý kdo mě zná tak by vám vyprávěl o tom jaký jsem blázen. Jak miluju Vánoce a tyhle svátky. JAk si užívám Vánoční shon. Jak s očekáváním sleduju lidi,kteří na poslední chvilku hledají poslední dárky. Zdobení Vánočního stromečku a celkovou výzdobu kam se podíváte. A i když už na ježíška nevěřím miluju pohled na stromeček a podním dárky. I kdyby v každém byl jenom text,že vánoce jsou super, tak bych to milovala. Nejde o ty dárky,ale o ty pocity a o tu krásu.
Letos je to jiné. Všechno tohle nadšení z velké části prožívám,ale letos k tomu ještě něco jiného. Tak nějak na mě dolehla určitá tíha a já se cítím vyčerpaná a jak na pokraji sil. Témeř každý večer padá do postele unavená a okamžitě usínám. Ráno vstávám jak kdybych spala sotva desetminut a tak to ted probíhá každý den. Mám pocit,že nic nestíhám a cítím se i psychicky vyčerpaná. Přítel už hovoří o tom,že je to se mnou k nevydržení. Jsem večně protivná a podrážděná. Sebemenší blbustka mě dokáže tak strašně rozčílit.
Nevím proč. Proč zrovna letos. Ale už aby to bylo za mnou a já se cítila po dlouhé době opět v plné síle a pohodě. MOžná to bude až po mích milovaných Vánocích....Kdo ví

Jacky Trevane - Neviditelné ženy

21. prosince 2012 v 18:30 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Název : Neviditelné ženy
Rok vydání org : 2005
U nás : 2006

Druhý díl od Jacky Trevane , měl podle mě stejný uspěch jako ten první díl. Proč byl jiný? V prvním díle se zaměřuje pouze na svuj osud. NA život v Egyptě a na to čím si musela projít, tady uvádí příběhy jiných žen,které za svuj život potkala po návratu " domu" , nebo s nimi komunikovala prostřednictví své webové stránky.
Některé životní příběhy žen jsou šokující! Jak to jinak nazvat. Zvláštní je , že vlastně i vaše nejlepší kamarádka muže mít za sebou šílený osud a VY o tom nemusíte mít ani tušení.
Navíc pro mě bylo trošku zděšením,že tohle všechny se tady děje v podstatě v současnosti. Čověk by si myslel,že tyhle strašné věci se děli kdysi dávno- nebo aspon tak nám to každému nejspíš připadá,dokud se s něčím podobným osobně nesetká- a ono vlastně ne. Máme to všichni nadosah ruky a přesto se to děje. Mužu být jenom ráda- i když trošku sobecky- že mě zatím nic takového nepotkalo a doufám že nic ani nepotká.
Každopádně tuhle knížku doporučuji taktéž. Čte se náramě dobře a navíc některé příběhy jsou opravdu zajímavé

2.00 - Vzhled blogu

15. prosince 2012 v 10:30 | Silmarilli |  Změny blogu
Njn dlouho jsem to nevydržela,ale mě se tenhle už tááák nelíbil a tak doufám,že tenhle už tu konečně zustane o něco déle :)

Název: Silmarilli
Autor: já a jenom opět já
Time : 15.12.2012 - 5.01.2013


tučnák s tučnákem

13. prosince 2012 v 18:24 | Silmarilli
Jedno ráno jsem chytla v televizi pohádku o tučnácích z madagaskaru. Už nevím jestli to byla prima a nebo nova , ale jeden z nich to byl určitě! A pak aniž bych nad tím přemýšlela jsem dala do vyhledávače tučnáky a našla jsem tenhle kouzelný obrázek! I když by za jisté mohl být layout krásnejší, já jsem z něho stejně unešená. A jak se znám tak je to jenom díky tučnákum :) žeru ty malé stvořeníčka. Tak tady je NÁHLED a tady si mužete STÁHNOUT a tady jsou PRAVIDLA

ZŠ,SŠ - Záměrné sebepoškozování

12. prosince 2012 v 17:56 | Silmarilli

V odkazu naleznete metodický materiál, který vznil v rámci projektu MZ - OZS/16/313/2011 "Záměrné sebepoškozování dětských obětí interpersonálního násilí".

Autorkami materiálu jsou PhDr. Zora Dušková (z Dětského krizového centra), MUDr. Eva Vaníčková (dlouhodobě se věnuje problematice zdravého životního stylu dětí, všem formám násilí na dětech, sociálně patologickému chování dětí - zejména komerčnímu sexuálnímu zneužívání dětí) a Jana Votavová (projektová manažerka "Kecejme do toho - Strukturovaný dialog mládeže").


oddělovače 2

8. prosince 2012 v 16:14 | Silmarilli
time

8. prosince 2012 v 10:22 | Silmarilli |  moe vykecávky
Je strašné jak čas neuprosně žene do předu! Co si pamatuju tak za těch pár let co jsem tady na blogu o tomto tématu nebudu hovořit poprvé! Opět mě tíží to,že nestíhám absolutně nic, měla jsem tolik plánu a tak hezky promyšlené jsem to měla. Nakonec jako vždycky mi to absolutně nevychází.
Mám tolik knížek,které bych si chtěla přečíst a samozřejmě než se k těm knížkám vždycky do kopu, tak vím že to jen tak nestihnu. Mám jich ted doma pět a potřebovala bych je nejlíp do konce prosince vrátit. Což se asi nestane , protože jsem ještě nepřečetla ani tu první.
Měla jsem k tomu rozplánované i Vánoční cukroví co a jak začnu píct. Ted jsem měla být ve stádiu nákupu surovin. Ještě jsem si ani nevybrala co přesně to budu péct. První adventní neděli jsem si udělala v uterý večer, protože přitom spěchu jsem na to uplně zapoměla. Nemluvě o tom,že mám koupený jenom jeden dárek.
Jediné z toho co jsem opravdu chtěla stihnout a stihla jsem je předvánoční uklid. Vygruntovala jsem si byt a umyla jsem i okna. Musela jsem přemluvit přítele abych mohla vyhodit zbytečnosti,které schováváme se slovy - " co kdyby se nám to mohlo někdy hodit ". Takže jsem vyhazovala dva obrovzské pytle bordelu. Z toho mám opravdu radost.
Jinak absolutně nic pořád práce a doma pak uklízím a pořád někde lítám...

Fotky - Čertovy kameny

6. prosince 2012 v 17:56 | Silmarilli |  Moje fotky

První fotka..tak to už nevím kde to bylo focené... ty dvě další v Lednici na zámku v tom parku. To si pamatuju uplně přesně ,protože to byl jediný zámek,který jsem letos navštívila! K těm dvoum posledním fotkám mam asi nejlepší vzpomínky. Je to focené na čertových kamenech! Strašně sem se tam bála vylézt. Ta uzoučká cestička a to zábradlí,které bylo šíleně prorezavělé a hned by následoval pád dolu ...br... to byl adrenalin :)Prohlášení o pravidlách

3. prosince 2012 v 17:21 | SilmarilliMuj malí svět grafiky,je teprve na začátku. Zjištuju jaká veškerá kouzla se dají s photofiltrem vytvořit a pylně na tom pracuji. Výsledky jdou pomalu ale myslím,že se po stupně trošku zlepšuji. To ovšem neznamená,že když jsem lajk,že tady nebudou jistá pravidla

X at použijete layout a nebo jiné části mé grafiky,vždy musíte mít na svém blogu odkaz na autora ( na muj blog). Nechci sledovat mé usilí se zlepšit tím,že najdu na některém blogu mé věci,které autor vydává za své. Takže vás prosím o toto , vždy uvádět zdroj. Většinou ho uvádějí do menu nebo do zápatí,je mi to jedno,hlavně aby tam bylo!

X Dále bych vás chtěla poprosit aby jste mou grafiku nějak neupravovaly. Myslím tím spíš mé layouty! Nechci si dát práci se záhlavím a pak zjistit,že layout na kterém sem tak pylně pracovala je včudu. Pokud by jste ale přece jenom chtěli něco předělat napište a vždycky se dá nák domluvit!

X a potom ještě snad už poslední, trošku jsem ho už nakousla v prvním bodě. Neprohlašujte mou grafiku za své. JAk už jsem psala dá mi to dost práce a já bych chtěla aspon tolik slušnosti,že se to nebude šířit pod někým jiným!

Myslím,že je to všem s případnými dotazy se prosím obracejte do komentářu i když myslím,že na tom není co k nepochopení! No řekla bych,že zveřejnovat to je celkem zbytečné ,jsme přece lidi, navíc kdo by mou tvorbu zatím chtěl! Ale na druhou stranu at máme všichni jasno ne :)

hlásek

1. prosince 2012 v 8:34 | Silmarilli
tak jo..nevím co mě to popadlo,ale po hodně dlouhé době jsem skusila štěstí a zapojila se do jedné soutěže takže prosím o hlásek :) http://davi-d-eyl.blog.cz/1212/sonc-i-1-kolo

Vánoce? už se blíží

1. prosince 2012 v 8:07 | Silmarilli |  moe vykecávky
a je to tady. 1.posince :) včera večer u nás bylo slavnostní rosvícení vánočního stromečku a tím se zahájil první adventní víkend :) Za chvilku už tu sou :) Užila jsem si tu atmosféru ted si pujdu ještě vyzdobyt řádně svuj byt a pak už jenom nákupy dárku a čekání na vánoce :) No jako obvikle si přeju aby Vánoce byly u nás na sněhu,ale už ted tomu přestávám věřit ...I když by to byl po tolikati letech krásný zážitek :)