Leden 2013

Jsem tvrdohlavá jako beran a to je možná problém

24. ledna 2013 v 19:36 | Silmarilli |  moe vykecávky

Muj přítel by o mě možná řekl,že bych se hlavou tak dlouho pokoušela prorazit zed až by nakonec zed ustoupila bokem aby mě nechala projít.
UVědomuji si ,že to kolikrát jistě není dobrá věc a taky si uvědomuji,že jsem si tím často zkomplikovala život, nicméně co by to bylo za život, kdyby jsme si o něm nemohly rozhodovat sami?
Jako malou se mě každý snažil řídit. Namísto abych sloužila jako miloučké autíčko, co mají vaši prarodiče a které je poslouchá, muj motor zavelel vždy na protest a já se vydala přesně na opačnou stranu. Když na mě křičely zabrzdi , já se rozjela, nohou sešlápnutý pedál plynu a frčela jsem jako o život. A samozřejmě i naopak!
A tak se moje osobnost pomalu vybarvovala a ze mě se stal snad ten nejpaličatější člověk na světě. Není to o tom,že bych za každou cenu měla mít u všeho pravdu. Spíš, když mi někdo řekne neskákej z toho okna, vytočí mě to natolik ,že just skočím!
Prostě nenávidím,když se mi někdo snaží poroučet, vnutit mi své názory a řídit muj život. Myslím,že jsem dost stará na to abych se dokázala rozhodnout co sama uznám za vhodné. A pokud ne, budu to já kdo si zkazí život. Mnohem víc bych se nenáviděla kdybych si ho nechala zkazit vuči nekomu.Žijeme jen jednou a navzdory pochmurným náladám a výbuchami vzteku či plačtivým večerum, kdy mám hlavu zabořenou do polštáře a ráno bych ho mohla ždímat, jak je nasáklí mými slzami, by jsme nad svým životem neměli zanevřít. Až se jednou ohlédneme do minulosti, co chceme vidět. Smutnou, věčně uplakanou holku, co má ze všeho strach a nikdy se nerozhodne proto co sama chce ze strachu,že by mohla někomu ublížit? Nebo věčně usměvavou a laskavou holčinu,která se navzdory všemu snaží mít ráda život a mít nad ním určitou kontrolu. Holčinu,která je i trochu sobecká a díky tomu si dokáže urvat náké to štěstí? Já bych se vsadila,že každý by chtěl jednou vidět tu druhou variaci. Tak nad čím všichni přemýšlíte? Zvědněte se a běžte něco dělat. Užíjte si život dokud to jde ....jdednou muže být pozdě

Upřímnost

23. ledna 2013 v 13:24 | Silmarilli |  moe vykecávky
Víte co je nepochopitelné? Že jsem si Blog založila aby mi pomohl.A taky to udělal. Byl mi nápomocen. Měla jsem komu se svěřit, komu se vyplakat a u koho jsem měla jistotu,že mě poslouchá a já mužu žvatlat pořád dokola. I kdybych stále opakovala jednu a tu samou větu tak on bude pořád poslouchat.
Tak mi řekněte proč najednou nedokážu být upřímná ani ke svému blogu?? Proč přemýšlím nad každou větou abych náhodou nenapsala něco nevhodného. Proč sepíšu scela otevřený článek o problémech, o starostech a o tom co se mi stalo a přitom si poplaču a mám nutkavou potřebu ho zveřejnit aby ze mě vše odplavilo, přesně jako dřív, ale na místo toho ho smažu, protože se cítím provinile.
Mohu být vubec upřímná někde, kde mám strach kdo všechno to muže zjistot a číst? Díky pár mým životným omylum o tom tady ví víc lidí, než by mělo a já se s tím nemužu vyrovnat. Zakládala jsem tyto stránky na základě anonymity, která se mě postupem několika let pomalu odhalovala a já ted vlastně ani nevím, kdo si to čte a kdo ne.
Existujou prostě lidi u kterých je lepší když nic neví. Akorád by Vám život ještě víc ztížily, takže mám jen pár možností.
Nevím ještě jak to všechno dopadne, protože potřebuju pro sebe náké utočiště! Každopádně tenhle blog nikdy nesmažu. Je v něm kousek mého srdce!

Strach a Bolest

20. ledna 2013 v 9:50 | Silmarilli |  Moje BásnickySrdíčko mě čím dál víc bolí
Je to jako když vám ránu posipou solí
bojím se a vlastně ani nevím čeho
Bojím se snad strachu svého?

Ta bolest prostoupá mím tělem
Třeba už se brzy setkám se svím andělem
Ten strach tu stále se mnou je
Strach, ten nejspíš všechno přežije

Tři mušketýři

19. ledna 2013 v 10:05 | Silmarilli |  Movie

Název : tři Mušketýři
ČR premiera : 20.10.2011

Nové moderní zpracování nadčasového románu Alexandra Dumase "Tři mušketýři". Mladý, horkokrevný D'Artagnan společně se třemi mušketýry, někdejšími legendami, které se dnes již drží spíše v ústraní, se musí sjednotit, aby společně zabránili chystanému spiknutí proti francouzskému králi. Dvojitý agent, krásná Milady de Winter, a její ničemný zaměstnavatel, kardinál Richelieu, usilují nejen o francouzský trůn, ale chtějí dostat do války celou Evropu
Je to už pár týdnu co jsem měla možnost spatřit tento snímek, ovšem článek jsem se dokopala napsat až ted. Pravdou je ,že když mě přítel nutil podívat se s ním na tenhle snímek, vubec se mi do toho nechtělo. Tří mušketýru už je tolik ruzných spracování.
Hned začátek mě mile překvapil.Byly tam jak akční scény tak i vtipné. Orlanda Blooma bych ve filmu vubec nepoznala. Z hercu jsem byla taky celkem nadšená. Jejich herecké výkony byly mnohdy mírně nadpruměrné. Kdo mě ve filmu prudce zklamala byla Milla Jovovich. Scény s ní byly podle mě dost přepísknuté a velmi nerealistické. Její " bojové" výkony mě srážely do kolen. Myslím,že by se vubec nic nestalo,kdyby její roli kompletně předělaly. Nebo udělaly aspon trošku více realnou!

Oddělovače 5

17. ledna 2013 v 13:46 | Silmarilli

Tak opět pár oddělovaču :) za chvilku jich budu mít tolik,že je budu moct používat každý den :) Zkouším pořád nové a nové věci a jednou se třeba opravdu perfektně zdokonalím :) no uvidíme ....citáty

16. ledna 2013 v 13:45 | Silmarilli |  Citáty
Láska je stav duše. Něco jiného je, když člověk vzplane poprvé, jinak ji vidí táta a máma s dětmi a jinak staří lidé v takzvaném prázdném bytě. Láska je slovo a slova jsou ošidná.

Nemiluj přespříliš nebo vyčerpáš všechnu lásku určenou pro dva...

Láska je jedno z těch utrpení, jež není možno skrývat. Stačí jedno slovo, jeden nepatrný pohled, dokonce i mlčení k tomu, aby se projevila v plném rozsahu.

Sexuální prožitek dosahuje maxima v našich představách. V praxi je poloviční.

Všechno krásné musí jednou skončit, aby mohlo začít něco nového, možná hezčího.

Život je psaní bez gumy

Oddělovače 4

15. ledna 2013 v 13:38 | Silmarilli
Tak jsem si zase hrála a vytvořila jsem tyhle oddělovače :) Jsou sice nic moc,ale mohlo to dopadnout i huř :)
Ladovská zima

14. ledna 2013 v 13:37 | Silmarilli |  Videoklipy
Celkem mě překvapilo,když jsem zjistila,že tuhletu písničku tu ještě nemám ! No lepší pozdě než vubec. Miluju tuhle písničku od Nohavice :) já myslím,že jí všichni znáte :)


Vanity

10. ledna 2013 v 16:00 | Silmarilli
Nebudu to opkecávat, nemám na to náladu ani čas , takže tady to je
P. C. Castová- Kristen Castová : Škola noci- Vyhořelá

9. ledna 2013 v 16:25 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Název : Vyhořelá
Autor : P.C. Castová - Kristen Castová
Nakladatelství : Knižní Klub
Rok vydání v orifinále: 2010
Rok vydání v ČR : 2011

Anotace : Zoeyina duse se ocitá na onom světě - roztříštěná na kusy, vyhaslá, pronásledovaná výčitkami svědomí. Její kamarádi se však nechtějí vzdát naděje, že se vrátí a zachrání svět, v němž se schyluje k bitvě mezi pradávnými silami a Temnotou.Stark je ochoten riskovat dokonce svuj vlastní život, aby se dostal tam, kam předním ještě žádný bojovník nevstoupil. Stevie Rae v Tulse svádí soukromou bitvu s Temnotou sama se sebou. Být Velekněžkou červených mládat totiž znamená spoustu zodpovědnosti- navíc musí občas skrývat své city a střežit svá tajemství , a to za cenu lži- a někdy dokonce i životu...

Zatím co předešlí díl mě chvilku nebavil a chvilku bavil, tenhle byl od začátku poutavý.Hned na začátku jsem se ponořila do děje a jen těžko se od knížky od trhávala. MYslím,že tenhle díl se holkám zatím oprävdu povedlo. Podle mě, tento díl patří k těm lepším. Aby jsme knihu pouze jenom nechválily mám i malinkatou výtku. Příběh byl sice skvělí a poutavý, ale v některých pasážých až moc ukecaný. Vubec by se nic nedělo kdyby několik věcí z knihy vystřihly . Ale i tak má tento díl u mě velké plus a zase se ke škole noci vracím s chutí...

Forest

8. ledna 2013 v 16:25 | Silmarilli
A je to tady zase jeden z mích výtvoru. Miluju tyhle obrázky . Měla jsem je schované hluboko ve svém počítači a uplnou náhodou jsem na ně narazila. Tak jsem si říkala,že když už je tu mám, tak něco zkusím spatlat!! TAk tady to je ...Tady máte NÁHLED tady jsou samozřejmě PRAVIDLA a pokud i přezto se rozhodnete stáhnout tak tady!!

Sherrilyn Kenyonová - Noční objetí

7. ledna 2013 v 18:51 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
název : Noční objetí
Rok vydání org: 2003

Miluju knihy od Sherrylin Kenyon. O to víc mě potěšilo když jsem narazila na blog,kde jistí hodní lidé její knihy překládají :) Odkaz máte v menu!
Tato kniha mě chytla za srdíčko hned na začátku. Dojala mě hlavní hrdinka. Sunshine byla totiž žena jako já. Hrozné tele :) Nepředpokládala nic divného už na tom,že svuj skicák nechala v ledničce. Nebo,že svému zachránci omylem zničila snad všechno jeho oblečení a klíče a peněženku. Mě se tyhle věci dejou pořád , taky jsem takový nešika a proto jsem jí ohromě fandila!
Talon byl zase muž na správném místě a tak milující :) hold aspon někde si musíme užít tu romantiku, když v realu to vypadá poněkud jinak. No kniha se mu hodně líbila až na maličkost. Vím,že to bylo nutné vzhledem k ději , ale to jak se neustále v racel ke svojí minulosti. Nevadilo by mi to,kdybych neměla pocit,že ta jeho minulost trvalá déle, než je nezbytně nutné. Ale to se dalo v pohodě zvládnout a pak už nic nebránilo v tom krásně si počíst. Moc povedená knžka!!

Blend - sedm hříchu

6. ledna 2013 v 17:55 | Silmarilli
Miluju tuhle sadu obrázku a tak , když jsem neměla co dělat tak jsem si s nimi pohrávala v prográmku tak dlouho, dokud z toho nevylozelo něco kloudného. Tak a tady jsou. Nic moc ,ale něco se mi na tom prostě líbilo :)P.C. Castová - Škol noci - pokoušená

5. ledna 2013 v 12:08 | Silmarilli |  Knížky co sem četla

název : pokoušená
Rok vydání org : 2009
v ČR : 2011

Trvalo mi hodně dlouho než jsem splašila další díl této serie a tak se nemužu divit,že jsem téměř zapoměla kde jsem skončila a byl pro mě celkem šok zase navázat!
Nicméně názor na tuhle sérii u mě ale knížka dost změnila!Nevím jestli to bylo tím dlouhým odstupem,ale strašně dlouho člověku trvalo než se do děje řádně ponořil. Každou chvilkou jsem se strácela ! Ale příběh byl opravdu povedený. Řekla bych,že to byla výborná a stále je myšlenka. Nicméně né pokaždé se to autorce povedlo pochytit ...
Navíc si myslím,že dílu stále přibývá a už je to " ohrané" až na pár detajlu se tam pořád řeší to samé. Každopádně se pokusím serii dočíst do konce, když už jsem začala!
Navíc možná se to zdá jen mě a ostatním se to třeba pořád líbí!

2.01 vzhled blogu

5. ledna 2013 v 12:07 | Silmarilli |  Změny blogu
Pamatuji si na doby, kdy mi layout vydržet i téměř rok.Ted jsem to měla dost divoký a dost sem to měla. Zvlášt možná proto ,že to byly layouty tématického rázu. Nyní jsem ale narazila na tento layout a jsem z něco nadšená.Není to moje práce. Něco takového by se mi prostě jen tak nepovedlo. PAtří jedné moc šikovné hoolčině! Myslím,že si zaslouží pochvalu, protože je prostě užasný. VYloženě mě učaroval.

Autor Kvakva adresa nahoře ve vzhledu
05.01.2012 - 23.2.2013


Madagascar

4. ledna 2013 v 18:48 | Silmarilli
Nevím co mě to napadlo. Možná mé rozhodnutí koriguje fakt,že jsem nedávno viděla madagascar 3 a byla jsem z něho nadšená. Miluju pohádky, takže to dřív nebo později muselo stejně přijít :) Takže tady to je NÁHLED a pokud by někdo z vás chtěl stáhnout tak prvně přečíst PRAVIDLA a potom STÁHNOUT !

Oddělovače 3

3. ledna 2013 v 18:47 | Silmarilli

Mořská panna ?

2. ledna 2013 v 18:46 | Silmarilli
Dnes v noci se mi zdál zvláštní sen,který mi dal tak trošku inspiraci! Bohužel, tak jak jsem byla z prvu z tohohle layoutu nadšená, čím víc se na něj dívám tím víc se mi nelíbí! možná to je tím nepovedeným menu co já vím...každopádně to není to co jsem od toho očekávala. No tady je NÁHLED a tady pokud budete chtrít si ho mužete tky STÁHNOUT a tady něco k PRAVIDLUM

Santa Superstár

1. ledna 2013 v 13:50 | Silmarilli |  Videoklipy
Nemužu se téhle písničky nabažit. Sice nemám mc ráda Jandovou,ale tohle se jim povedlo :D