Únor 2013

změna

26. února 2013 v 17:38 | Silmarilli |  moe vykecávky
Je zvláštní jak se měníme. Jak se mění to co nás zajímá. Když jsem zakládala tento blog, spíš zaměřený na fantasy obrázky. Na gothic obrázky atd. Pak jsem k tomu začala přidávat věci , které se zaměřovaly na Anorexii a Bulímii, sebepoškozování, týrání zvířat a pod.


Ve výsledku k fantasy obrázkum se už v podstatě vubec nevracím a k těm dalším věcem občas pořád jo. Pak se všude začalo oběvovat takzvaná " vykecávací technika" a jíá zjistila,že je to ten nejlepší zpusobom. Přibýval tu jeden článek za druhým o tom jak sama jsem se cítila. Plno pocitu nepominulo, jenže víc než stěžovat si mě ted baví přidávat knihy, které jsem přečetla. Muj osobní nazor na ně a vést si tak svuj čtenářský deník.


Víte co je strašně zajímavé? Tolikrát bych sem potřebovala něco napsat. Uklidnit se a vyčistit si tak hlavu. Jenže to nikdy neudělám. Poslední dobou vždycky když to potřebuju, tak nejsem sama. A co mám lidem kolem mě říct : " mohly by jste mi tak na pul hodky dát pokoj , odejít třeba do kuchyně já si potřebuju něco napsat a hned jsem zpátky." - to by nejspíš neklaplo!

Žolík

23. února 2013 v 16:35 | Silmarilli |  Moje Básnicky

Střípky snu tiše pozbírám
Vím,že už se to jen tak nespraví
slzy smutku v očích často mám
pláče i mé srdce bolavý

Rukama zhrnu z obličeje pramen vlasu
nenosím štěstí,ale jen smolíka
neposlouchám svého srdce hlasu
věčně v kartách dostávám žolíka

2.02 Kabátek

23. února 2013 v 10:08 | Silmarilli |  Změny blogu
Minule jsem tu žvatlata o věcech, že vzhled mi moc dlouho nevydrží. Ta fialová mě omrzela až příliš rychle. Tentokrát jsem zvolila něco uplně jiného. Autorčin blog je Gormal.blog.cz Nemám čas to naráz nastavit, takže tu jsou ještě menší nedostatky na kterých budu pracovat :) Jinak moc se mi to zatím líbí :)


Avatar 5

22. února 2013 v 16:31 | Silmarilli |  Avatary


Tady jsou Další AVatarky . Začalo mě to hrozně bavit. Uvidíme jak to dlouho vydržím no :)

P.C. Castová - Škola noci - probuzená

21. února 2013 v 16:31 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Anotace : Zoey a její strážce Stark se vrátili z onoho světa, ale nemají chut ani sílu odejít z bezpečného, magií prostoupeného ostrova Skye a čelit dalším intrikám zlé velekněžky Neferet a nesmrtelného Kalon. Temnota však nespí, naopak získává na síle a chystá se příznivcum Světla zasadit smrtící uder. A když v Tulské Školy noci dojde k nejhorší možné tragédii, Zqey už se nemuže dál skrývat, Čeká ji kruté probuzení....

Osmí díl této serie. Děj měl plno překvapivých momentu a zvratu. A podle událostí,které se v knize odehrávají to naznačuje,že devátý díl bude nejspíš skvělí. Nicméně stále si stojím za svým a to,že by autorky už měli přemýšlet o konci. Člověk má pocit,že i když je kniha chvílemy opravdu poutavá a zajímavá, tak konec v nedohlednu. Tím podle mě celá série značně klesá na kvalitě.
Po zajímvaých zvratech některých hrdinu v knize se i přezto celkem těším na devátý díl. Doufám jen že už bude brzy konec, už je to prostě mooc natáhlé.

Divadlo

20. února 2013 v 16:31 | SilmarilliBeruška

19. února 2013 v 16:30 | Silmarilli
TAk tenhle veselejší blend jsem vytvořila nedávno. Poslední dobou tak nějak nevědomky cpu všude berušky no. Tak snad se líbí :)


Avatary 04

18. února 2013 v 17:39 | Silmarilli |  Avatary


Tak, tohle je zatím výtvor s kterým jsem zatím nejspokojenější. Myslím,že se mi opravdu povedl. Jsou to takové neobviklé avatarky. I když určitě podobných má plno lidí moje to jsou první :) Rozlišení opět 100x100

The Avengers

17. února 2013 v 8:17 | Silmarilli |  Movie
Název : Avengers
Akční / Fantasy
Premiera USA 2012

Marvel studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se představý ikoničtí super hrdinové- Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Capitán Amerika, Hawkeye a Black Widow. Když se oběví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé jako S.H.I.E.L.D. zjistí,že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začín provádět nábor po celém světě.


Miluju filmy s Fantasy tématikou. Už odmala miluju hrdiny, jako jsou právě Hulk nebo mě dostal i Iron man. A proto, hned jak jsem měla možnost snímek Avengers spatřit, neváhala jsem. Pravdou je, že to píšu s malinkým odstupem. Upřímě jsem trošku na to zapoměla :) Chtěla jsem to sem napsat už dávno, ale moje hlava děravá no.
Nevím co vám k tomuto snímku zdělit. S takovýchhle věcí jsem opravdu nadšená takže muj názor nejspíš nebude scela oběktivní. Nicméně se mi hrozně líbí,že tvurci Avengers zbytečně nic neobkecávaly. Sázely na to,že znáte předchozí filmy. Aby nemusely zbytečně vysvětlovat kdo skončil v ledu a proč, co se stalo na Asgardu. Podle mě to bylo fajn, protože by byl film jinak zbytečně zdlouhavý, na druhou stranu,ten kdo to neví a předtím ty filmy neviděl muže být mírně zmatený... Proto doporučuju se na film podívat až zhlédnete film o každém hrdinovy zvlášt :)


City

16. února 2013 v 8:28 | Silmarilli
A konečně něco co se mi hrozně líbí ! je to tak jednopduché až se mi to opravdu líbí. Neříkám někdo by z toho obrázku dokázal udělat třeba něco lepšího,ale mě to nevadí. Jsem nadšená sama z toho jak moc se mi to líbí! No jsem zvědavá jak dlouho my to vydrží. Doufám,že dlouho :) Zběsilý čláenek co :) Tak abych to pořád neopkecávala takze tady Pravidla tady nahled a nakonec stahuj :)

Avatarky 03

15. února 2013 v 8:12 | Silmarilli |  Avatary


A již po třetí jsou tu avatarky o rozměrech 100x100. Tentokrát se mi líbí hodně. Jsou tak običejné až z nich vyzařuje ...prostě něco :)

Vrána

10. února 2013 v 17:37 | Silmarilli
Na tenhle obrázek jsem se chystala už strašně dlouho. Děsně se mi totiž líbí a já měla v hlavě hrozně moc provedení co všechno by s ním šlo. Naneštěstí se mi absolutně nic nepovedlo.Snad akorát na tohle se dá dívat! TAk tady je Nahled. Tady samozrejme pravidla a nakonec stazeni :)

Zkus mě rozesmát

8. února 2013 v 17:36 | Silmarilli |  Movie
Název originál : Just Go with it
Název v ČR : Zkus mě rozesmát
Komedie / romantický
USA premiera 2011

Ve filmu Zkus mě rozesmát požádá plastický chirurh, který chodí s mnohem mladší učitelkou ze školy, svou věrnou asistentku, aby předstírala, že je jeho co nevidět bývallou manželkou, aby mu tak pomohla urovnat jednu neuváženou lež, když se mu ale vymstí ještě několikrát dalších lží,vloží se do věci i její děti a všichni se společněě vydávají na víkend na Havaj, který jim všem zcela změní život.

Adama sandlera jako herce mam velmi ráda, téměř každý jeho film, podle mého názaru stojí za zhlédnutí. Viděla jsem jich celkem dost a jenom ve dvou snímcích mě dost zklamal. Stejně jako Jennifer Aniston. I ona podle mě patří k těm lepším herečkám a tak kombinace těhlech dvou hercu v tomto filmu mě přinutila se na to podívat.
Adama Sandler a jeho komedie mě vždycky dokážou rozesmát a spříjemnit mi tak den. Na jeho filmy koukám ráda a tak i tenhle se řadí k těm lepším. Nakonec není to krásná práce. Zaplatí všem dovolenou,kde se pokusí natočit film( který má podle mě uspech) a několrát násobně se mu to finančně vrátí.
Je to zajímavý snímek. Námět sice trochu otřepaný nicméně ve spojení těchto dvou hercu to získá jakýsi nový nádech. Jak už je zmíněno v popisu tak plastický chrirug přesvěčí svou asistentku aby mu hrála manželkou, která se má stát brzy jeho bývalou. Adam Sandler v této komedie přikládá jendu lež za druhou a nakonec Jenn musí na scénu vytáhnout i své dvě děti. Je vtipné jak je Adam musí uplácet aby byli ochotní hrát i jeho děti. A jak to tak už v těchto filmech bývá, prvn ě usiluje o jinou a nakonec se zamiluje do své asistentky. Děj se nám trochu zamotá kdy Adam pendluje mezi dvěma ženami a nakonec jako vždy vše dobře dopadne. Myslím,že to opravdu není špatný film :)Bez dechu

8. února 2013 v 17:36 | Silmarilli |  Movie
Název : Abduction
Název Čr : Bez dechu
Premiera v USA : 2011

Mladž Nathan Harper ( Lautner) objeví svojí fotografii na webové stránce s pohřešovanými dětmi, rychle zjištuje,že jeho dosavadní otec a matka rozhodně nejsou jeho skutečnými rodiči. Nyní chce víc než cokoliv jiného odkrýt svojí pravou identitu. Do cesty se mu všal připletou vládní agenti a začína jej pronásledovat policie. Co stojí za tajemství jeho pravého jména a rodiny? Z pronásledování se stává divoká a nebezpečná hra o Nathanuv život, ve kterém při něm stojí jeho přítelkyně Karen. Svuj boj o pravdu Nathan nehodlá vzdát

Čím začít....Napadlo mě najít si film na netu a zjistila jsem,že má všude velice negativní recenze. I v zahraničí. Bud nemám teda vubec žádnej v kus, protože mě se film líbil a nebo jednoduše nemají vkus oni, což je méně pravděpodobné.
Pravdou je,že prvních pár minut, jsem měla problém abych Lautnera zbavila té mé nálepky, coby vlkodlak. Nicméně film se, podle mého názoru, ani jednou neocitl na prahu nudy, takže jsem se do filmu vžila snadno. Lauthner se mi líbil coby v roly drsnáka ovšem jak přišlo na milostné a dojemné scény , dost mu to pokulhávalo.
Mám ráda pořádné akčnáky a možná taky proto si u mě film tak šplhl. Byly tam výborné akční scény a až na pár scén kdy doslova bylo do očí počítačová uprava, to vypadalo celkem realisticky. Zbytečně tam nic neobkecávaly a děj se dal pochopit. Myslím,že to podle mě byl i dobrý nápad. Natočit film na tohle téma.
I Lautnerovy herečtí kolegové si ve filmu nevedly vubec špatně. Nevím kde se vzalo tolik negativních recenzí. Podle mě patřil film k těm lepším.


šmoulové

7. února 2013 v 17:35 | Silmarilli
Tenhle layout je hlavně zvláštní tím,že je tak uzký.Pořád jsem to upravovala a upravovala až z toho vylezlo tohle ! Šmoulíky miluju a tak se dalo čekat,že se brzo o něco takového pokusím :) Snad se na to dá aspon koukat. TAk Tady jsou pravidla. Tady pokud se chcete podívat tak Náhled a nakonec stažení

Alenka v říši divu

6. února 2013 v 17:28 | Silmarilli |  Movie
Název : Alice in wonderland
Název v ČR : Alenka v říši divu
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA Premiera : 2010
¨
Devatenáctiletou Alenku, občanským jménem Alice kingsleyovou, čeká zážitek, na který jen tak nezapomene. Když ji na viktorianské zahradí slavnosti na její počest požádá o roku Hamish, bohatý, ale přihlouplý syn Lorda Ascotových, sebere se a uteče pryč. Vydý se za králíkem v saku a kapesními hodinlami, kterého viděla pospíchat po louce.Bílý králik záhy zmizí do králičí nory. Alenka najednou pocítí zvláštní nutkání následovat ho, do nory spadne a po pádu, který pusobí skoro jako podivní sen, se ocitne v kruhové místnosti s celou řadou dveří. Poté, co si zkusí lahvičku s nápisem " Vypij mě" , jejíž obsah zpusobí, že se zmenší, a koláčem, na kterém je napsáno " sněz mě " , a po kterém se zase zvětší, se jí nakonec podaří jedněmi z dveří projít a ocitá se v ohromující a fantastickém světe. Tam se setkává s celou škálou pozoruhodných postav, od vychloubačného Plcha až po vyšinutého kloboučníka ( Johnny Depp), od zubící se kočky šklíby ( Stephen Fry) až po housenáka Absoloma, Kouřícího vodní dýmku, od podivné bílé královny ( Anne Hathaway) až po její zlou starší sestru Srdcovou královnu ( Helena Bonham CArter).

Tim burton je podle mě skvělí režisér, ale trošku jsem se obávala, když natočil ALenku. Vždyt tato pohádka už má za sebou tolik ruzných zpracování, tak s čím novým a lepším by tentokrát mohl přijít? Neříkám, že se mu nepovedlo natočit celkem slušný film na který se dá relativně s chutí podívat, ale od Tima jsem čekala mnohem víc. Chybý tam jakási " Burtonská jiskra". Několikrát se mu povedlo natočit užasný film, tentokrát i když se mi Alenka celkem líbila, to podle mého je zcela pruměrný film! Herci byly užasní Johnny Depp jako kloboučník byl dokonalý a zase se ukázal jeko velmi zkušený herec. I ostatním hercu patří má pochvaly, myslím,že se každý své role ujal dobře. Jenom Anne Hathaway se mi v roli podivné bílé královny zdála, jak to říct .. divná? Nevím. Herečku mám prostě zafixovanou uplně někde jinde, takže tenhle negativní názor spíš tkvý z mé vlastní blbosti :)

Avatarky 02

5. února 2013 v 18:33 | Silmarilli |  Avatary

Tak tady jsou další moje avatarky a myslím,že jsou o něco málo lepší než ty předchozí :) No uvidíme. Jsou zase v rozlišení 100x100. Jiné se mi moc ani nelíbí takže at nikdo neočekává,že se tu hned oběví jiné rozlišení :)

Jestliže se chováme k lidem podle toho,kdo jsou, škodíme jim. Jestliže se k nim chováme podle toho,jací by mohly být,pomáháme jim dosáhnout na jejich limity.

5. února 2013 v 13:43 | Silmarilli |  moe vykecávky
Zatím co posledních několik let, tři možná čtyři, jsem tak tvrdě dřela a cítila jsem se dobře, ted je to všechno pryč, jako když mávnete kozelnou hulkou. Tolik jsem dřela abych ten život měla veselejší a né pořád ty pubertální výlevy smutku, kdy se oháním pocitama,že jsem na všechno sama a že mě nikdo nemá rád.
Z části si za to mužu sama a z části i moje maminka. Mám jí ráda, bohužel k mé smule je to veliký pesimista a tak i když to tak nemyslí, po pár hodinách strávených v její přítomnosti, člověk začne pochybovat pomalu o všem. Nemá smysl s ní něco řešit, všechn o vidí tak proklat černě!

Jako třeba když jsem jí tenrktá řekla,že jsem shodila pět kilo.Měla jsem z toho šílenou radost " Hned to budeš mít zpátky, uvidíš "! Byla její odpověd. Tak moc mě to mrzelo. Měla jsem radost ze své pevné vuli. A tak je to pořád. A ve všem.

Nejhorší na tom všem je,že to nemyslí ani v nejmenším špatně, chce mě prostě jenom připravit na možnost,že to nejspíš dopadne všechno špatně! Co je horší, že si neuvědomuje jak moc to dokáže kolikrát člověka ranit. Ani neví jak moc se v tomhle snažím být odlišná. Pořád myslet i na tu lepší variantu a všechno dělat s nadšením. S obrovským nadšením.

Někdy to prostě ale nejde. Snažíte se, všechno vidět v tom lepším světle a máte co dělat sama se sebou aby jste se v té myšlence udržely. Pak příjde někdo takový a totálně vás odrovná a vám nezbyde nic jiného, než oči pro pláč!

Občas je to s ní těžké ale na druhou stranu s kým to těžké není ?

Avatarky 01

3. února 2013 v 18:32 | Silmarilli |  Avatary
Tak moje první avatary tady na tomhle blogu :) Jsou to Avatarky o velikosti 100x100, které mužete klidně použít. Stáhne se kliknutím pravím tlačítkem myši a uložit jako. Myslím,že to věčina stejně zná.
Jinak už chci zase náký volno. To stávání mě jednou zabije .. :)

Oddělovače 6

2. února 2013 v 8:12 | Silmarilli
Tak, zase jsem si hrála ve photofiltru. Tentokrát jsem zkoušela něco co už jsem jednou dělala. Říkala jsem si,že je škoda ,že tenhůle druh oddělovaču mám jen v jedné barvě, tak jsem toho zkusila víc ...

Nevím proč, ale tyhle se mi opravdu líbí :)