Duben 2013

Lili St. Crow - Andělé noci

28. dubna 2013 v 8:05 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Andělé noci
Žánr : sci-fi a fantasy
rok vydání : 2012
Rok vydání v originále : 2009
Počet stran : 272
Nakladatelství : BB art

Loví v noci. Vrhá nože. Láme srdce.

Skutečný svět je plný hruz.Jen se zetptejte šestnástileté holky Dru andersonové, drsnačky, která sama sejmula slušnou porci padouchu.Je ozbrojená, nebezpečná a připravená zabíjez a teprve potom se ptát. Takže jí chvíli potrvá, než příjde na to, komu muže skutečně duvěřovat...Dru Andersonová je " divná", kam až její pamět sahá.Cestuje s otcem od města k městu a loví strašidelné noční potvory. Je to zvláštní život, ale dovrý - dokud všechno nevybouchne v ledovém, zchátralém městě v Dakotě, když se jí kuchynskými dveřmi vláme do domu hladový zombie. Osamocená a k smrti vyděšená Dru se ocitne v pasti, a bude potřebovat veškerý svuj duvtip a zkušenosti získané při tréninku, aby vyvázla živá. Příšery se rozhodly oplatit svým pronásledovatelum stejnou mincí, a tentokrát je na pořadu dne Dru. Šance přežít ? Mizivá až žádná. Pokud nevydrží do svítání, je po všem.

Temná,nebezpečná a Sexy! Dru Andersonová je nová hrdinky, jejiž příběh nedokážete odložit.

Musím říct,že nejhorší bylo zvyknout si na tu nespisovnost. Prvních padesát stránek pro mě bylo utrpením. Díky tomu jsem si nemohla zvyknout ani na samotný příběh. Ovšem potom kniha začala být tak zajímava, že jsem na tu nespisovnost bud zapoměla , nebo si na ní spíš zvykla. Pak už jsem knihu doslova zhltala. Dru, jakožto hlavní hrdinka mi byla opravdu sympatická a řeklabych ,že celkem i rozumná. Jenom záhadný Christopher by se mohl chovat trošku líp....

Avatar 7

27. dubna 2013 v 8:03 | Silmarilli |  Avatary

Vtipné momenty ze sportu

26. dubna 2013 v 8:03 | Silmarilli |  Kravinky (Kam to dát ??)
Nemohla jsem si nepomoc a tohle sem nedat je to kouzelné ...:) Mimochodem zdroj obrázku je http://a-n-e-t-t-t-y.blog.czMoudra

25. dubna 2013 v 8:02 | Silmarilli |  Citáty
Jestliže prochází láska žaludkem, tak kde teda potom končí?

Je to velmi nespravedlivé,že jídlo zustává několik sekund v ustech, několik hodin v žaludku a několik měsícu na botách

Na stará kolena se začínám podobobat dveřím - když jsem namazaný, tak si nevrznu....

Když ti bude v životě smutno a nic se ti nebude dařit, vzpoměn si na to, že jsi byla kdysi tou nejrychlejší a vítěznou spermií...

Přechod na letní čas mi fakt zpusobuje problémy...Před tím se mi ráno postavil doma , ted až v autobuse...

Peníze přicházejí a odcházejí... a odcházejí... a odcházejí ... a odcházejí....

Vždy když jsem vstoupil do tajemných dveří s nápisem " ženy" , našel jsem tam jenom wc...


Becca Fitzpatrick - Crescendo

24. dubna 2013 v 15:44 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Název : Crescendo
Série : Nora Greyová
Žánr : Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání : 2011
Rok vydání originál : 2010
Počet stran : 411
Nakladatelství : Egmont


Nořin život má stále daleko k dokonalosti, ale aspon získala strážného anděla. Ptch je tajemný, nádherný, magneticky přitažlivý, ale navzdory tomu, jakou roli má hrát v Nořině životě, se chová všelijak, jen ne andělsky. Je ještě vyhýbavější než dřív a k tomu se zdá,že tráví stále více času s Nořinou uhlavní sokyní Marcií Millarovou.
Nebýt Patchova nepochopitelného jednání, Nora by Scotta Parnella, starého rodinného přítele, který se přestěhoval zpátky do města, sotva vzala na vědomí. Jenže Noru ke Scottovi začně cosi přitahovat- navzdory pocitum, které varují, že Scott před ní zřejmě skrývá nějaká tajemství.
Noru navíc celou dobu pronásledují obrazy její zavražděného otce. Začne se zajímat , zda její puvod nemá co společného s jeho smrtí,a následkem toho jí hrozí větší a větší nebezpečí. Nora se zoufale snaží zjistit, co se vlastně v minulosti stalo, ale možná že některé události je lepší nechat spát, protože pravda muže zničit vše - a všechny kterým Nora věří a které má ráda.

Ani nevím, jestly je lepší jednička, nebo dvojka...Je to užasná série. Jsem z ní opravdu nadšená :) Neříkám,že souhlasím se všemi směry, který mi se rozhodla hlavní hrdnka jít, ovšem i tak to dopadlo užasně. Dost nečekaně ale užasně:)

P.C. Castová - Škol noci - Předurčená

23. dubna 2013 v 15:39 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Nakldatelství : knižní klub
Počet stran : 368
Rok vydání : 2011

Zoey s kamarády už zase chodí na tulskou Školu noci, ale nic není jako dřív, na všechno vrhají stín nedávné tragédie. Neferetiny intriky navíc dál rozsévají neklid mezi studenty i profesory, a zdá se, že dokonce ani ta nejpevnější přátelství před nimi neobstojí. Naštěstí se objevují také nečekaní noví spojenci. Zoey si uvědomuje, že jestli má konečně odhalit světu Neferetinu prohnilost a narýsovat jasnou čáru mezi Světlem a Temnotou, bude k tomu potřebovat i nepřátele svých nepřátel.
Pokaždé kyž dočtu další díl této série a zjistím,že to není poslední díl,jsem opět zklamaná. Knihy jsou sice celkem dobré...Některý díl je lepší, některý horší. Nicméně pořád si stojím za tím,že by to už chtělo dramatický konec :)

Dráček

20. dubna 2013 v 15:51 | Silmarilli
Tak tohle se mi mooc líbí. Mám ráda draky a tak jsem si říkala,že bych si s tímhle obrázkem mohla trošku pohrát. A dopadlo to celkem dobře :)


Becca Fitzpatrick- Zavržený

19. dubna 2013 v 15:51 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Autorka : Becca Fitzpatrick
Žánr: sci-fi, fantasy - romány
Nakladatelství: Egmont
Počet stran : 368
Rok vydání : USA : 2009 v ČR 2010


"Posvátná přísaha,zavržený anděl a zakázaná láska ! "

Nora Greyová je svědomitá , chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulosz je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší co kdy udělal , bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné- držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sově cítí jeho pohledy, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč jí vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájempoložit jen jedinou :" Jak hluboko dokáže padnout ?"

Příběh, mi trošku připomínal stmívání. To ovšem nemění nic na tom, že se mi to moc líbilo. Vubec jsem se nenudila. Bavilo mě to číst a podle mě tam bylo i dost vzrušujících scén. Líbil se mi nápad , proč Patch ve skitečnosti Noru hledal. A samozřejmě i jak to dopadlo. Mám ráda Happyendy, protože v realitě jejich tkak málo...

citátky 3

18. dubna 2013 v 15:50 | SilmarilliNe vždy děláme vše správně a ne vždy nás to mrzí...

Když nemůžeš odvalit kámen s cesty sám, popros někoho třeba se nad tebou slituje.

je jako slunce.. přichází,odchází,hřeje,někdy je za mraky,někdy se směje,
ale zase odejde a ani si nevšimne ze pro tebe tolik znamená...

,,Je vtipné, že to co je vtipné v jistých okamžicích vůbec vtipné není.. "


Pokud své city ukrýváš v sobě,neuděláš tak šťastná sama sebe ani druhé...
Otevři své srdce, otevři sebe..

blend

17. dubna 2013 v 15:49 | Silmarilli
Tady tady jsem si zase hrála s takovým jedním obrázkem :)


P. C. Castová - Lenobiin slib

16. dubna 2013 v 15:49 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Nakladatelství : knižní klu
Počet stran : 136
Rok vydání : 2012

Druhá novela ze světa Školy noci přibližuje pohnutý osud Zoeyiny oblíbené učitelky, instruktorky jezdectví, která také kdysi dávno byla jen obyčejnou lidskou dívkou… Francie, únor 1788. Lenobia Whitehallová je sice dcerou barona, ale jako nemanželské dítě má doma stěží vyhlídky na lepší život. Proto ji její matka pošle do Nového světa. Lenobia odplouvá smutná, na lodi však nachází rozptýlení - koně a mladého muže, který se o ně stará. Snad by její budoucnost přece jen mohla být naplněna štěstím a láskou - nebýt zla z její minulosti, se kterým se bude muset utkat.

Lenobie mě nějak nezaujala. I její příběh mi moc nešel číst. Konec byl velice dobrý, ale jinak mě to celkem nudilo. Chtěla jsem to přečíst, protože čtu celou sérii škola noci, a myslela jsem si,že to třeba v dalších dílech sehraje nákou roli. Každopdáně, pro ěm celkem ztráta času.

P.C. Castová - Drakova přísaha

15. dubna 2013 v 15:48 | Silmarilli |  Knížky co sem četla

Série : škola noci
Nakladatelství : knižní klub
počet stran : 128
Vydáno : 2011


Drakova přísaha je samostatná povídka přidružená k cyklu Škola noci, věnovaná osudům jedné z jejích postav, bojovníka a učitele šermu Draka Lankforda. Odehrává se v devatenáctém století a vypráví o zapuzeném synovi anglického šlechtice, jenž se stal upírem, odešel do Ameriky a poznal svou budoucí manželku Anastasii. To z lásky k ní kdysi odpřisáhl, že bude svou nezřízenou sílu krotit milosrdenstvím. To pod vlivem této přísahy daroval život podivnému havranovi s lidskýma očima. Avšak nyní - tváří v tvář událostem odehrávajícím se v současnosti - svůj slib odvolává a nahrazuje novým: že už nikdy nikoho neušetří……

Tato kniha, jakožto dodatek k serii škola noci, se mi moc libila. Bylo zajímavé číst si příběh Draka. Navíc byl poutavý a dost čtivý. Ovšem čím dál víc mám pocit, že Castová a její dcera se snaží ze série vytřískat co nejvíc peněz.

Hodiny

14. dubna 2013 v 10:29 | Silmarilli
Tak tady zase jeden blendík. Něco jsem s ním zkoušela a nakonec se mi to vubec nepovedlo.


Simona Monyová

13. dubna 2013 v 9:41 | Silmarilli |  Knížky co sem četla

Vražda Simony Monyové zasáhla nejvíc její nejbližší, ale stejně tak i její přátelé a také její čtenáře...
Poté, co začala kolovat řada spekulací a učelových informací, chtěli jsme všem , kdo o to budou stát, přiblížit Simonu takovou, jaká podle nás byla.

Moje maminka tuhle spisopvatelku měla hrozně ráda, jejch knížek má nespočet a i já jsem si od ní pár knih přečetla a hrozně mě bavily. Byly psané jakoby životem. A když si moje maminka pořídila tuhle knížku, kde líčí jaký byl její život a poslední chvilky jejího života, než byla zavražděná svým manželem, neodolala jsem a musela jsem si jí přečíst. A určitě toho nelituji.

citátky 2

12. dubna 2013 v 15:42 | Silmarilli |  Citáty

Čím míň se ti někdo věnuje, tím víc se tvému srdci vzdaluje.

Chcete-li žít v České Republice, měli by jste se stát politikem. Nikomu jinému tu totiž život asi brzy dopřán nebude ...

V zimě je vidět jak vám při výdechu utíká život..

I cesta dlouhá tisíc mil začíná prvním krokem.

... Rány, které si člověk zpusobí sám, se lečí těžko.

Láska je mechanismus bankéřů,jenž nás donutí přečerpat ůčet.

Fantasy

11. dubna 2013 v 15:41 | Silmarilli
Tak tady je použito pár obrázku,které jsem kdysi našla na deviantartu. Pravdou je ,že barva je poněkud zvláštní,ale jinak se mi to moooc líbí :) Takže tady pravidla tady náhled a tady ke stažení

Here's To Never Growing Up - Avril Lavigne

9. dubna 2013 v 16:44 | Silmarilli |  Videoklipy
Tohle sem prostě musím dát. Avril mám hrozně moc ráda a tak tu nesmí chybět ani její nový singl Here's To Never Growing Up! Na který jsme všichni její fanoušci strašně čekaly! :)


Medvídek

8. dubna 2013 v 15:40 | Silmarilli
Tak tady jsem se pokusila něco vytvořit s medvídkama, které jsou moje oblíbené :) Prostě to mám ráda :) Ještě mimochodem abych něco nezapoměla říct. Rozhodla jsem se zapojit do takového projektu. Ještě to upřesním. Je to určitě zajímavý projekt takže doufám,že se třeba někdo zapojíte ! Jinak tady jsou pravidla tady je náhled a tady ke stažení

Oddělovače 8

8. dubna 2013 v 15:39 | Silmarilli


2.03 - kabátek

7. dubna 2013 v 17:49 | Silmarilli |  Změny blogu
No, strašně ráda bych tu už měla teplo. Chtěla bych na své tváři cítit sluneční paprsky. Mám pocit, že tohle počasí ze mě pomalu vysává život. A tak jsem si říkala, že bych mohla aspon tady na blogu změnit vzhled na náký, který připomíná aspoň trošku léto. Třeba ho tímhle přivolám....

Jinak autorka je gormal.blog.cz