Květen 2013

ke stažení část první

28. května 2013 v 16:09 | Silmarilli
Má nově vytvořená rubrika. Vím, že tohle hodně lidí neschvaluje, ale i tak si myslím, že není špatné to tu mít. J8 sama dávám přednost knihám, které mohu držet v ruce. Cítit vuni papíru. Ovšem díky mému tabletu zjištuji, že je pro mě kolikrát lepší mít knihy formou elektroniky. Nemám strach, že knihu někde zmuchlám a nestojí to tolik peněz.
Pořád si kupuju knížky, ale občas narazím na takovou, která se dá stáhnout. No říkala jsem si, že bych je sem mohla dát, pro případ, že je někdo kdo na tom taky není zrovna finančně nejlépe a rád čte...


Karen Chance - dotkni se temnoty

24. května 2013 v 8:05 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Název : Dotkni se temnoty
Série : Cassandra Palmer
Rok vydání : 2012
počet stran : 320
Nakladatelství : Baronet
Rok vydání originál 2010

Cassandra Palmerová dokže vidět budoucnost a komunikovat s duchy - coč je vlastnost , díky níž po ní touží mrtví i nemrtví. Duchové mrtvích obvykle nebezpeční nejsou : ti si jenom rádi povídají....pořád. Zato nemrtví, to je jiná kapitola. Stejně jako každá jiná rozumná dívka i Cassandra se snaží upírum vyhýbat. Když však krvežíznivý Mafioso, od něhož před třemi lety utekla, Cassie znouv našel a jde mu jen o pomstu, musí o pomoc žádat Senát upíru. Nemrtví senátoři jí však nechtějí pomoci zadaramo - a tak Cassie musí spolupracovat s jedním z jejich nejmocnějších členu, nebezpečně svudným upírským mistre, - a cena, kterou požaduje, muže být vyšší, než jakou je Cassie ochotná zaplatit....
Víte co, k tomuhle nenapíšu nic jiného než to,že mě to absolutně nebavilo!!

Richelle Mead - Trápení ( Sukuba)

22. května 2013 v 8:04 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Sukuba
Žánr : Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání : 2011
Rok vydání v originále : 2009
Počet stran : 312
Nakladatelství : Domino

1. díl série Georgina Kincaid. Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí měnit podobu a jediným jejím ukolem je svádět. Zní to tak lákavě!Dívka muže být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoliv pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svojí duší , ale proč zycháze do příšerných podrobností? Avšak život Georginy Kincaidové ,sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný utápnutý cjlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají delat legraci kvuli jedné její dávné proměně.A nejhorší ze všeho je to , že si nemuže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže vysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, aby se mohla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena! Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného...a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vuli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem...

Hodně jsem o téhle sírii slyšela a tak jsem jednoho krásného dne vzala první díl do ruk a začala číst. Na Georginu, jakožto hlavní hrdinku jsem si nemohla strašně dlouho zvyknout. Když se mi začala líbit tak se stalo něco co to zase na pár stránek zmizelo. Celí příběh mě ale nenechal spát, pořád i přez mé obtíže s hlavní hrdinkou, mě to tlačilo číst dál. Četla jsem tak strašně dlouho, až jsem nakonec Georgíně přišla na chut a už se těším na další díl.

Oliver Lauren - Delirium

17. května 2013 v 16:19 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Serie : Delirium
Žánr: Sci-fi a fantasy - romány
rok vydání: 2012
Rok vydání v originále:2011
Počet stran : 352
Nakladatelství : CooBoo

Dříve si lidé mysleli, že láska je dobrá věx. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není uniku. Ted je všechno jinak, vědsci jí dovedoz vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané do svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařdskému zákroku, díky nemuž by měli být vuči lásce imuní . Lena Halowayová se na ten den vždy tešila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A štastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného : Zamiluje se.
Na této knize mě hlavně zaujala jedna věc. Pravdou je, že když vám budou od malička cpát do hlavy ruzné věci a pravidla tak i kdyby se jiným zdály hloupé, vy to budete brát jako samozřejmost a pravidla, která se prostě nesmí porušovat.
Fascinoval mě svět , který si spisovatel zde vytvořil. Svět bez lásky, bez utrpení a bez citu. Když jste láskou zhrzené asi by jste za to v jednu chvíli byly i rádi, ale všichni víme, že by to nebylo zprávné. Nic by nás na světě už nemohlo těšit. Kniha mě svým příběhem opravdu zaujala. Bylo to zajímavé a poutavé.
Pravdou je, že je od začátku nad slunce jasné o čem to bude. Láska je zakázaná a hlavní hrdinka se zamiluje, což je i v popisu o knize, tím pádem to bylo pro mě dost nelichotivé. Čekala jsem i plno dalších věcí co se v knize odehrávaly, ale najednou se stalo pár zlomových okamžiku, které pro ěm byly šokující.
Chyba je ta, že nejsem moc náročný čtenář. V podstatě se začnu téměř do všeho a stačí aby byl závěr dobrý a já zapomínám na veškeré mé náměty po celou dobu čtení ale holduji jenom tím posledním dojmem. Je ti chyba, nicméně i přezto si myslím ( jak neobvyklé), že by jste si khinu měly přečíst. Velmi zajímavý příběh!

když jí najdeš

16. května 2013 v 18:10 | Silmarilli |  Moje Básnicky
Já toužila po lásce
která by zahřála moje srdce
Netušila jsem ,že to jde tak hladce
dokud jsem nepoznala toho chlapce

v jeho očích se celá topím
aby zustal semnou se modlím
když tu není tak cítím jak se celá hroutím

už je to pár let co mi vyznal lásku
neměl na své tváři žádnou masku

Ted se vedle sebe probouzíme a chodíme spát
máme vytvořený náš malí soukromý Hrad
není to jen na pár chvil, ale napořád

Oddělovače 11

15. května 2013 v 10:46 | Silmarilli


Step up - Revolution

12. května 2013 v 10:09 | Silmarilli |  Movie

Odjakživa mám ráda tanec. A sním i taneční filmy. Step up je v pořadí 4 díl tanečního filmu. Tentokrát místo aby proti sobě šly dvě bandy, v tomto dílu jde o něco mnohem hlubšího. O zachování jeich čtvrti. V tomto snímku uvidíte neotřelé taneční vystoupení. Budou tančit jak v luxusní restauraci v bysnis centru,v galerii a nebo prostě jen tak na ulici.
Z tohot dílu mám pocit, jakoby se autoři snažily tento díl trošku odlišit od těch předchozích. Což se jim nejspíš podle mě povedlo, samozřejmě v pozitivním slova smyslu.
Pro milovníky hudebních a tenčních filmu, je tento snímek určitě přínosem a já jim títmo chci vzkázat, aby neváhaly a film si opravdu pustily.
Byla jsem nabytá hudbou, která zněla ve filmu i s herci jsem byla spokojená. Hlavmí hrdinka byla sympatačky a hrdina jak by smet. Doufám tedy, že se bude fikm líbit i dalším.

Lili St. Crow - Zrádce

10. května 2013 v 10:45 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Andělé noci
Žánr : sci-fi a fantasy
Rok vydání : 2012
Rok vydání v originále : 2009
Počet stran : 280
Nakladatelství : BB art

Nebojí se temnoty. Ale měla by se bát.

Skutečný svět je děsivý. Jen se zeptejte šestnáctileté osiřelé holky Dru Andersonové, která už měla tu čest se slušnou dávkou padouchu. Je ozbrojená, nenezpečná a nevzdává se bez boje. Takže jí nějakou chvilku trvá, než zjistí, komu muže věřit...Chudák Dru. Její rodiče jsou dávno po smrti. Jejího nejlepšího ( dobře, jediného ! kamaráda pokousal vlkodlak. A ona se právě dozvěděla, že krev , která jí proudí v žilách, není tak docela lidská. Christophe, její podivný a krásný zachránce, jí ted ukrýl v tajné škole pro Džampíry a vlkodlačí dorost. Potíž je v tom,že ona je tam jediná holka. Je to opravdu tak nepříjemné? instinkt Dru napovídá,že jeden z jejich spolužáku si přeje její smrt. Všechny oči se upírají na ni. Odhalení zrádce uvnitř řádu by mohlo znamenat mnohem víc než jen společenskou sebevraždu....Dokáže Dru přežít dost dlouho na to, aby zjistila, kdo zradil její duvěru - a možná i její srdce?

oddělovače 10

7. května 2013 v 10:45 | SilmarilliBecca Fitzpatrick - Ticho

6. května 2013 v 10:44 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Název - Ticho
Žánr - sci-fi a fantasy- romány
Nakladatelství : Egmont
Rok vydání : 2011
počet stran : 416

Třetí díl navazující na romány Zavržený a Crescendo. Nedorozumění mezi Patchem a Norou je zažehnáno. Společně překonali tajemství svázaná s Patchovou temnou minulostí, smířili dva dosud nesmiřitelné světy a čelili bolestným zkouškám víry a naděje, to vše pro Lásku,která má sílu překonat hranice mezi nebem a zemí.Patch a Nora vyzbrojení pouze svou bezpodmínečnou duvěrou v toho druhého, se vrhají do zoufalého boje a pokoušení se zastavit zločince, který má moc navždy zničit vše, o co se snažili, dokonce i jejich vzájemnou lásku.

Tenhle díl mě zatím bavil ze všech nejmín.Noru postihla amnézie a všechno co jsme se jako čtenáři dozvěděli v minulích dílech Nora zjištuje znovu. Tím podle mě díl ztratil dost na kvalitě. Když se ovšem vzpamatuje a nakonec zjistí co a jak vlastně bylo, kniha začíná nabírat postupně na obrátkách a celkem se to slibně rozjelo. Jenom ten konec jsem čekala trošku akčnější, možná je to ale předehra k poslednímu dílu...tak uvidíme

Oddělovače 9

2. května 2013 v 10:43 | Silmarilli
Další oddělovače :) trošku netradiční no :)