Červen 2013

Frost Jeanine - Na pul cesty do hrobu

27. června 2013 v 10:38 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Noční lovci
Žánr : sci-fi a fantasy
Rok vydání 2012
Rok vydání v originále : 2007
Počet stran : 272
Nakladatelství : Fantom print

Poloviční upírka Catherine Crawfieldoví loví upíry s jedinám cílem - pomstou . A přitom doufá, že jednou ze stvur bez tlukoucího srdce bude její otec. Muž , který zničil život její mtace. Dříve než se jí to podaří je zajatá Bonesem, upířím lovcem odměn, a přinucena vstoupit do nerovného partnerství. Bones je ochoten Cat pomoci hledat otce, ale pouze pod podmínkou, že s ní, začne trénovat. Cat tedy souhlasí, aby jí přitažlivý noční stopař trénoval, dokud se jí bojové reflexi nezaostří jako tésáky jejího trenéra. Ale dřív, než si Cat dokáže plně užít svých nově nabytých schopnosí drsné lovkýně démonu, jí i Bonera se vydá ve stopách skupina zabíjáki. Nyní si Cat musí zvilit, na jakou stranu se přidá. A Bones jí přitahuje více než jakýkoliv jiný muž s bijícím srdcem.
Ze začátku mě příběh celkem dost slušně zaujal. Ovšem pak tam byly momenty, kdy to nebylo ono. Občas jsem nechápala chování Bonese a Caty už vubec ne. Když ovšem přejdete některé tyhle pasáže, ve výsledku si myslím, že to byla celkem slušná knížka. Každopádně se jdu kouknout po druhém dílu...

slavnosti chřestu...hrozná pakárna

24. června 2013 v 11:09 | Silmarilli |  moe vykecávky
Prvně jsem si říkala.. na co sem psát žvásty o chřestových slavnostech, které u nás probehly. Jenže po pár týdnech mi to stejně nedalo a potřeba napsat, co si o tom myslím, mě neustále pronásledovala. Tak je to tady!

Slavnosti chřesto, které se v našem městě pořádají každý rok, jako pokaždé zvedli velkou vlnu diskuze. Jak před začátkem tak po nich. Začínají vždy v pátek a končí v neděli. Kdysi u nás Slavnosti měli jakousi jiskru a každý se tam šel podívat rád, potkal hodně známích a celkově byli z té atmosféry nadšení. kromě letošku a minulého roku.

Na slavnosti jsme se šly podívat s přítelem v pátek. Mluvilo se o tom jaká to bude sláva, mi odcházely sklamaní. S tánek s chřestem tam byl jenom jeden, stánky s občerstvením po pár hodinkách všechno balili protože jim vše došlo a program byl dost chabý.

To by ještě nebylo to nejhorší, ale za stejný pruběh slavností v sobotu, kde jedinou vyjímkou bylo, že místo tuctové jedné kapeli tady měl vystupovat trošku známější zpěvák, chtěly vybírat hned 100 korunové vstupné. Mě b tak trošku zajímalo za co... Za to, že zachvilku neměli co občanum nabídnout ? Za to, že na to nebyly absolutně připraveni a každý odcházel zklamaný a ještě o stovku chudčí ? BYlo to celkem chabé...

citátky

23. června 2013 v 10:20 | Silmarilli |  Citáty


Pamatuj, že i ta nejtěžší hodina ve tvém životě, má jen 60 minut.

Chceme- li něčeho dosáhnout, musíme občas obětovat i svou hrdost

Představíme si, že by nám bylo vidět srdce, a to srdce by ukazovalo sílu lásky - už po deseti letech by bylo vybledlí.

Faleš není zlá vlastnost, je to pouze maska, která zakrývá naši slabost

Byl sice na správné cestě, ale šel po ní opačným směrem.

Cassandra Clare - Nástroje smrti - Město z popela

20. června 2013 v 10:19 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Nástroje smrti
Žánr : sci-fi a fantasy - romány
Rok vydání : 2010
Rok vydání v originále : 2008
Počet stran : 400
Nakladatelství : Mladá fronta
Na obálce : Clary

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život vrátil do normálních kolejí. Ale co je vubec normální , když jste Lovec stínu, zabíjíte démony, vaše matka je v komatu zpusobeném kouzlem a vy najednou vidíte obvatele podsvětí, jako jsou vlkodlaci, upíři a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu stínu zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem , ze kterého se postupně stává něco víc, než jen kamarád. Lovci stínu však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace.Navíc jediný zpusob , jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, nebezpečného a zákeřného lovce stínu, který je zároven její otec.

Hobit a neočekávaná cesta

19. června 2013 v 10:50 | Silmarilli |  Movie
Je tomu již mnoho let kdy kniha o hobitovi vyšla. Jsem fanoušek celé té záležitosti o hledně příběhu pána prstenu atd. Pravdou je,že v psané formě mě to nebaví. Zato ta filmová verze ohromně. BYla jsem šíleně zvědavá na hobita a šíleně
zklamaná, když jsem se na něj nedostala do kina. Nyní už mám jeho zhlédnutí za sebou a mohu tady něco málo poreferovat.
Nebylo všechno dokonalé.
Samozřejmě náš Gandalf zustal stejný. Plno postav jsem si z Pána prstenu oblíbila, takže jsem byla ráda, že aspon pár jich v Hobitovi zustalo. Jeho kamarád kouzelník Hnědý byl takový správnácký, že bych si Hobita bez něho asi ani neuměla už představit.
Ze starých známých postav se tam oběvil i Bilbo Pytlík. No, né tak docela, herec to byl jiný, což mě taky mrzelo. A samozřejmě nechyběl ani hlavní Elf z roklinky.
Jako velké mínus musím filmu odepřít za jeho nesrovnalosti. Když bylo v Hobitovi ukázáno jak Bilbo vlastně přišel k prstenu, celkem dost se to lišilo od toho, co ukázaly v Pánu prstenu. Přišlo mě škoda, že se na to víc nezaměřily a tady ty nesrovnalosti nezkusily víc zahrabat, aby to tolik nebylo do očí. Ráda bych vám toho napsala víc, ale všechny nesrovnalosti si už taky nepamatuju.
Některé scény mi přišly příliš přehnané a zbytečně moc načančané počítačovímy efekty. Což né zrovna každému muže vadit já k tomu nemám zrovna pozitivní přístup.
Kdybych měla film zhot´dnotit jako celek, určitě bych ho hodnotila kladně. Mladý Bilbo se mi taky celkem líbil. Celkově byl podle mého ten film napínavý a mě ty tři hodiny utekly nesmírně rychle. Byly tam akční scény dojemné a já se i občas zasmála.
Škoda jen, že na další díl si budeme muset počkat dva roky. Skončilo to tak, že to vyloženě člověka láká počkat si a těšit se na pokračování. Což je určitě i záměr aby lidi nalákaly na pokračování....jak jinak

.

Cassandra Clare - Nástroje smrti - Město z kostí

17. června 2013 v 10:50 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Nástroje smrti
Žánr : Sci-fi a fantasy - romány
Eok vydání : 2009
Rok vydání v originále : 2007
Počet stran : 416
Nakladatelství : Mladá fronta

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského nočního klubu Pandemonium, vubec netuší , že se stane svědkyní vraždy,kterou navíc spáchají tři teeneageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, lterá by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vubec člověk ? Zde se Clary poprvé setkává s Lovci stínu, bojovníky, kteří mají chránit svět před démony, Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa , její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zautočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o običejné lidi , jako je Clary a její matka? A jak je možné , že má Clary najednou " vnitřní zrak" ? To by rádi věděli i Lovci stínu...
Určitě mě u tohohle vydání obálka knížky nezaujala, popis taky moc ne, ale na doporučení, jsem si tuhle knížku sehnala a přečetla. Musím uznat, že to bylo dobré a já se vrhnu na další díly. Jako mínus musím říct, že do knihy se ze začátku těžko dostává. Navíc mi hrozně vadí pasáže, kdy se autorka snaží čtenářovi něco tak moc přiblížit až to možná přehání a ty pasáže jsou pak nudné. Na druhé straně , autorka na nic nečekala a téměř na začátku se kniha pomalu noří do akce a příjemě se děj rozjíždí.
Za celou knížku jsem neměla pocit, že bych se chvilku nudila. Byla celou dobu napínavá a humorná :)

Richelle Mead - Žár ( sukuba 4)

16. června 2013 v 9:27 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Sukuba
Žánr : Sci-fi a fantasy - romány
Rok vydání : 2012
Rok vydání v originále : 2009
Počet stran : 312
Nakladatelství : Domino

Nekterá přání se splní až ve chvíli, když už nám jsou k ničemu... Nadpřirozená svudkyně Georgina Nese rozchod se spisovatelem Sethem jen velmi těžce, Propadá starým zlozvykum a nesmrtelní kamarádi už nemužou její věčné nářky vystát. A pak provede Georgína něco tak hrozného, že jí její šéf, arcidémon Jerome, vykáže za trest z města. Provinilá sukuba se ocitá ve Vancouveru, kde má pomáhat tamnímu démonovi s problematickou skupinou satanistu. Její vyhnanství skončí stejně náhlr, jako k němu došlo : Mezi smrtelnými v Seattlu se děje cosi podivného a vše nasvědčuje tomu, že Jeroma někdo unesl a uvěznil. Jeho nesmrtelní podřízení rázem ztrácejí nadpřrozené schopnosti . Všichni se společnými silami pouštějí do pátrání po Jeromovi, aby všechno bylo jako dřív. Jediná Georgína v daném stavu nachází i kladnou stránku : když ted při sexu nebere mužum životní energii, mohla by se zase dát dohromady se Sethem. Jenže jak to udělat, když je zadaný ?

Tohle byl snad první díl, který jsem četla opravdu s chutí od začátku až do konce. Trvalo dlouho než se mi Georgína dostala pod kuži. Nápad s takovou sukubou je dost zajímavý, ale její vztah se Sethem mě dost rozčiluje. Příjde mi, že tam nebyla ani chvilková pasáž kdyby s nimi bylo uplně všechno v pořádku. Je mi tím pádem jich hrozně líto.

Richelle Mead -Sny ( sukuba 3 )

15. června 2013 v 9:08 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : sukuba
Žánr : Sci-fi a fantasy - romány
Rok vydání : 2012
Rok vydání v originále : 2008
Počet stran : 274
Nakladatelství : Domino

Jsou dny, kdy holka neví, který problém řešit dřív. Obzvlášt to plat v případě sukuby Georginy Kinciádové, která získává energii ze svádení mužu. Na první pohled závidihodná schopnost ovšem značně komplikuje její vztah se slavným spitovateleme Sethem - nemužou spolu mít sex , protože tím by ho Georgína bezpečně zabila ( a to přiznejme si , by odradilo každého muže i zamilovaného). Navíc je Seth pohlcen prací na svém nejnovějším románu a Georgína musí zasvěcovat novou poměrně neschopnou sukubu. A jakoby troho ještě nebylo dost , Georgínu trápí děsivé sny. Někdo nebo něco jí za noci pronásleduje, vysává jí energii a předstírá¨nepěkné vize její budoucnosti. Georgína hledá odpovědi u Danta, vykládače snu, která má spojení s podsvětím. Jenže jeho flirtování a šarm jí matou čím dál víc, mimo jiné i proto, že její vztah se Sethem prochází krizí. Georgína musí zkrátka řešit hned dva problémy najednou: znovu se ujmout vlády nad svým milostným životem a vypořádat se s nepřítelem , který jí vstupuje do snu. Je totiž docela možné, že pokud Georgína neuspěje, nebude už nikdy moc klidně spát...

narozeniny

11. června 2013 v 17:44 | Silmarilli
Dnes je to přesně 21 let kdy se narodila moje maličkost. Kdy poprvé spatřila tento svět. Každý rok když příjde tohle datum mám pocit, že se nic nezměnilo. Pokaždé mám plno plánu co musím stihnout a když ty narozeniny proběhnou, jenom koulím očima. Nestíhám tak jak bych chtěla a čas na mě nepočká, běží neustupně dál.
Věčina lidí má strach ze stáří. Z toho, že jednou budou na všechno moc staří a umřou. Já se nebojím stáří ani smrti. Podle mě je smrt nevyhnutelná apatří prostě k životu. Nemám strach z toho až budu umírat. Muj strach je trošku sobečtějšího rázu. Představte si, že si vezmete muže. Strávite s ním v manželství například 50 nádherných i kolikrát pochmurných let. Budete spolu žít v malém rodiném domečku a po večerech budete hrát karty. Budete se dohadovat na co se budete dívat na televizi. Budete spolu už možná jen ze zvyku, ale to je právě ono, jste k sobě tak moc poutáni těmi roky, že by vás ani nenapadlo od sebe někdy odejít. A pak to příjde. Z ničeho nic umře. Třeba na stáří nebo na nemoc, to je jedno, ale umře. A vy ? Zustane v tom době uplně samy. Nebudete se mít nad kým rozčilovat a někdo kdo vás znal čelý život bude pryč jako mávnutím kozelné hulky. Už nebude mít s kým hrát po večerech karty ani s kým se dohavodat na jaký program se budete večer dívat.
Z toho mám největší strach, že kolem mě mi všichni umřou a já zustanu sama. Uplně sama. Raději chci umřít první. V tom spočívá má sobeckost, at se s tou samotou potýká někdo jiný.Moc pěkné téma na narozeniny...

Michael Jackson

10. června 2013 v 16:49 | Silmarilli
Po dlouhé době jsem si projížděla muj blog a narazila jsem na tuhle rubriku, kde jsem zjistila, že jsem zapoměla na jednu výjmečnou osobnost.
I když už je pár let po smrti, podle mě tento člověk si zaslouží aby se o něm mluvilo a lidi ho měli rádi. A jak už vypovídá název , ano pořád mluvím o Michaelu Jacksonovi.
Tento člověk pro mě znamená mnohé. Díky němu jsem začala tenkrát tancovat a získala ne jednu modřinu,když jsem ho jako dítě hájila. Věčina lidí mu neřekne jinak, než pedofil. A i plno dětí se mi smálo,že muj favorit je pedofil, jak hloupé.
V mích očích je, byl a vždycky bude Michael Jackson jednou z nejneuvěřitelnejších osob. Jeho hudební i taneční nadání mě nikdy nepřestane uvádět do rozpaku a s tím i pohltí závist nad jeho uměním.
Kromě toho to byl vyjmeční člověk se srdcem na pravém místě. Takový lidé by neměli umírat.
Těško říct co všechno je a není pravda. Média ho kolikrát opravdu roznesla na kopytech. Nikdy nezjistíme jestly byly rozhovori s ním opravdu tak realné,nebo jen sestříhané verze. Nikdy se nedozvíme, jestly to co on sám prozradil tak opravd bylo.
Já osobně nevěřím v to, že by byl pedofil. Moje teorie z těch x rozhovoru co jsem s ním viděla, těch moře dokumentu a článku je takový, že sám s vým zpusobem je myšlenkově na urovni malého kloučka a tak ho přítomnost malích dětí těšila. Ovšem jen tak jak těší dět ve školce, že tam mají kamarády a mají si s kým hrát.
Ale vrat me se k jeho uspěchum. Jeho pověstný moonwolk, je naprosto famozní a nikdy mě nepřestane mrzet, že jsem ho neměla možnost spatřit na živo. Celkově jeho taneční kreace byly uchvatné.
Jeho názory na náš svět ( které byly čistě negativní ) byly na svém místě , i když dost nereálné. Nikdy by se mu nepodařilo náš svět tak rapidně změnit, i když by to potřeboval.
Nevím co víc dodat. Prostě ho budu mít doživotně v mém srdíčku. Doživotně budu litovat, že jsem ho nikdy nemohla spatřit na živo. Že jsem s ním neměla možnost mluvit a třeba se i od něho naučit náký ten tanec. Pro mě to je legenda. Vím, že ho tu dost vychvaluju i když měl své stinné stránky, jenže už nic nemuže vrátit zátky i kdyby sám chtěl.
Chtěla jsem sem napsat pár věcí, celkem zajímavých , co jsem o něm zjistila. Jenže, proč sem psát něco za co nemužu dát ruku do ohně, že to tak opravdu je? Psát sem ruzné teorie když se nikdy nedozvíme jestly je to pravda...

Richelle Mead - Na vrcholu ( sukuba 2)

9. června 2013 v 12:01 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Sukuba
Žánr : Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání : 2011
Rok vydání v originále : 2008
Počet stran : 285
Nakladatelství : Domino

Georgina Kincaid vysává. A to doslova. Láska totiž zranuje a ničí a nikdo jiný to neví lépe než právě Georgina protože ze svých milencu ysává život. Nemuže jinak. Georgína je totiž Sukuba - démonka živící se mužskou touhou. Je však ironií osudu, že Georgína, démonka , jejihž ukolem je svádět, nedaří získat srdce toho, jenž nejen ví, ale ještě ke všemu jí bere takovou , jaká je. Chaos v její srdci však není jedinou věcí, která jí trápí. Má starosti o Douga, jejího spolupracovníka v knihkupectví. V poslední době je fakt divnej a Sukuba cítí, že je za tím mnohem víc, než se zdá. Tak moc by při pátrání po příčinách Dougových potřebovala pomoc svého nejlepšího přítele z rodu nesmrtelných. A však Bestien na ní nemá čas.Georgína musí tedy pátrat na vlastní pěst a to hodně rychle, protože Doug určitě nebude ten poslední v řadě

Popřečtení druhého dílu této série jsem měla zvláštní pocity. Celou dobu jsem si říkala, proč to sakra vubec ještě čteš? Pak jsem se sama se sebou dohodla, že knihu aspon dčotu. Po přečtení jsem bezmyšlenkovitě sáhla po dalším dílu a začala číst. I když mě to v podstatě asi moc nebavilo, nedokážu přestat....

Andělé noci

6. června 2013 v 14:44 | Silmarilli
Už je to trošku déle, ale tenhleten blend jsem posílala do jedné soutěže o knihu. Puvodně jsem ho sem nechtěla dávat, ale na druhou stranu si říkám, proč ne ? Sice je dost ubohý, ale i tak. Je to tu o mě, tak proč to schovávat.


Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva

5. června 2013 v 14:44 | Silmarilli |  Movie

Asterix a obelix. Pohádka na které jsem vlastně vyrustala. Zbožnovala jsem jejich kreslenou verzi a každé ráno o víkendu s nadšením čekala na nový díl. Když přišla první z filmovaná verze, byla jsem nadšená. Mám takový pocit, že jsem dokonce tahala at jdou se mnou na to do kina.
Obelix, jako ten který spadl do kouzelného lektvaru když byl malí a proto jej nesmí pít, je kouzelnej. Mírně hloupoučkej, ale hodnej. Nicméně to na člověka pusobí jakoby pro herce Gerarda Depardieu tato role byla ušitá na míru. ( Aspon já mám z toho takový pocit).
Podle mě tvurci udělaly už tu chybu, že neustále mění herce, který hraje Asterixe.Pokud mě má pamět nešálí tak se na téhle pozici už vystřídaly téměř 3 herci.
První s filmovaný Asterix a obelix měl podle mě velký uspěch. Druhý díl Mise kleopatra, se mi taky líbila. Zaměříme-li se už na další díly, kvalita podle mě značně pokulhává, na místo aby stoupala. Olympijské hry jsem sledovala s tím, že jsem se chtěla podívat už jen proto, že jsem na nich vyrustala.
Jako většina filmových společností se snaží na našich známích hrdinách vytřískat co nejvíc peněz.
Já už určitě do Asterixe neinvestuji ani korunu. Co se týče posledního dílu Asterix a obelix ve službách jejího veličenstva, jsem byla hodně zklamaná. To, že vyšel nový díl , jsem se dozvěděla dost pozdě, takže proto to sem dávám až ted. Na naše slavné piráty, kteří pokaždé příjdou o svou lod nezapoměli, což nevím jestly je možná neměli vynechat.
Celé pojetí nejnovějšího Asterxie a Obelixe mi spíš, než nový díl, přišlo jako jaká si parodije na předešlé díly. Místo vtipu, u kterého byste se smály až by jste se za břicho popadaly, mi spíš film připomínal parodie jako To je sparta!
Což je podle mého obrovská chyba.
No nic, smiř me se s tím, že na Asterixe už nejspíš do kina chodit nebudeme :)

Ilona Andrews - Magie utočí 3

4. června 2013 v 14:43 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Kate Daniels
Žánr : Sci-fi a fantasy
Rok vydání : 2011
Rok vydání v originále : 2009
Počet stran : 256
Nakladatelství : Fantom Print

Od chvíle , kdy začala Kate Danielsová pracovat přo Řád rytířu milosrdné pomoci, má tahle žoldačka práce s paranolmlními problémy až nad hlavu. A v Atlantě, kde magie přichází a odchází ve vlnách jak se jí zlíbí, to už o něčem vypovídá. Když je její vlkodlačí kamarád Derek nalezen polomrtví, Kate zjištuje, že stojí proti dosud největší výzvě její kariéry. Její vyšetřování jí totiž zavede k Pulnočním hrám.Ultimátnímu turnaji nadpřirozených bytostí jen pro zvané, kde neplatí téměř žádná pravidla ani omezení. Jí a Curranovi Pánovi šelem, se podaří odhalit tajemné plány , jež by mohly navždy změnit osudy všech atlanských kožoměncu...
TAk mě přijde, že každý díl je lepší a lepší. Tenhle jsem hltala a těžko sem jí dávala z ruky. Škoda jen, že nemohu sehnat další díl. Chvilku to asi potrvá no ...

citáty

3. června 2013 v 15:47 | Silmarilli |  CitátyLáska je nejgeniálnější myšlenka srdce

Zustaň - to je kouzelné slovo v přítelově slovníku

Život je stále plynoucí proces, v jehož pruběhu se vždy objeví nějaké nepříjemné věci - mohou zanechat jizvu, ale život přece plyne a pokud se nezastaví, zvětrá stejně jako voda. Jdi statečně kupředu, muj příteli, protože každá zkušenost je lekcí.


Ilona Andrews - Magie spaluje

2. června 2013 v 10:57 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Kate Daniels
Žánr : Sci-fi a fantasy
Rok vydání : 2011
Rok vydání v originále : 2009
Počet stran : 256

Jelikož se Kate Danielsová živí odtraňováním nepořádku, která s sebou přináší magie, má docela přehled o rizicích vlastního povolání. Vlny paranormální energie obvykle zaplavuje město a zase ustupuje, podobné mořskému příboji. Ale jednou za sedm let nastane čas erupce, kdy se magie utrhne ze řetězu. A tentokrát se Kate bude muset poprat s problémem nevídaných rozměru. Doslova Božských.
Další díl o Kate, která to tentokrát vzala hezky z hurta. Tato kniha mě dalším a dalším dílem nepřestane udivovat. Pokaždé se tam najde něco co mě překvapí... Milostnou zápletku pořád natahuje a vy jste naptuné jako struny...
No snad to nepřežene a i další díl bude stát za to..

Ilona Andrews - Magie mrtvých

1. června 2013 v 10:26 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : KAte Daniels
Žánr : Sci-fi a fantasy
Rok vydání : 2011
Rok vydání v originále : 2009
Počet stran : 256
Nakladatelství : Fantom Print

Atlanta by byla příjemným místem k životu , jen kdyby nebylo magie ... Když magie pohltí svět, objevují se monstra a odpadlí mágové spřádají svá kouzla. Pistole se zasekávají a auta odmítají startovat. Ale pak se technologie znovu přihlásí o slovo a magie ustoupí stejně nevypočitatelně, jako se předtím objevila. Jen po ní zbudou nejruznější druhy paranormálních problému. Kate Daniels, žoldačka, které se smula lepí na paty a do kapsy má hluboko, se živí odstranováním právě takových magických potíží. Ale když je zavražděn její opatrovník, honda za spravedlivostí jí tánhne do mocenských boju mezi dvěma nejsilnějšími frakcemi magických bytostí v atlantě. Mezi Pány mrtvách, nekromanty ovládajícími upíry, a smečku, polovojenský klan kožoměncu. Tyto dvě strany se vzájemně obvinují ze série vražd - a smrt Katina opatrovníka by s tou záhadou mohla být spojená. Obě organizace na Kate vytrvale tlačí, aby případ vyřešila a ona si začíná uvědomovat, že si ukousla věčí sousto, než dokážde zvládnout....

Co o téhle knize říct...Chvilkami mi to připomínalo od Lauren Hamilton sérii o Anitě Blakeové. Nevadí mi Anita a ani Kate mi v tomto přípěhu vubec nevadila. Na knize se mi líbilo, že byla Dynamická a každou chvilku se tam odehrála nějaká událost, která vás nenechala chladným a nutila mě to pořád číst dál a dál.
Kate se nebojí bezhlavě vrhnout se do jakéhokoliv boje. Což díky tomu možná knihu obohatila o ruzné bitevní pasáže. Podle mě se autorský pár tohohle nápadu chytil celkem zajímavě a jsem zvědavá kam dál to naši Kate zavede. I Curran co by vládce šelem se mi moc líbil. S čím jsem měla trošičku problém... Knize nechybělo napětí ani humorné pasáže tam moc nechyběli, co bylo horší tak milostné scény. Byl tam pokus o jakousi scénu, která se podle mě autorum moc nepovedla. Pusobila dost neohrabaně a jakoby nevěděli kam to mají směřovat, rychle to utly.