Srpen 2013

už to přišlo...

17. srpna 2013 v 7:50 | Silmarilli |  moe vykecávky


A je to tady ! Mám poměrně všechno sbalené a nachystané. Ještě všechno několikrát projít a ujistit se, že tu nic nezapomeneme a mužeme vyrazit.
Nádherných 13 dni u moře. Nemužu se dočkat. Jsem zvědavá jestly to bude vypadat přesně tak jako na fotkách a v televizi. Třeba to bude vypadat ještě mnohem lépe.
Každý se mě ptá...ty jsi ještě nebyla umože? Odpověd: Ne, nikdy
Jak je to možné ?
A ted už budu moct říct...jo byla ..
Tak jo... šla jsem se tady s tím vším jenom rozloučit a hurá si to užít. Mejte se tu všichni krásně a za dva týdny!

Cassandra Clare - Nástroje smrti - Město ze skla

12. srpna 2013 v 15:18 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Nástroje smrti
Žánr : Sci-fi a fantasy - romány
Rok vydání : 2010
Rok vydání v originále : 2008
Počet stran : 448
Nakladatelství : Mladá fronta
Na obálce : Sebastian

Aby Clary zachránila život své matce, musí se vydat do Skleněného města, dávného domova všech lovcu stínu, přestože vstup do města bez povolení je proti Zákonu a porušení Zákonu se trestá smrtí. A aby toho nebylo málo dozví se, že Jace jí ve městě nechce a Simona uvrhli Lovci stínu do vězení, jelikož jim upífr, kterému neublíží sluneční světlo, připadá krajně podezřelý. Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v temném lovci stínu Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly , aby jednou provždy zničily všechny lovce stínu, a jediná šance, jak ho porazit , spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Dokáží však podsvětané a lovci stínu zapomenout na vzájemnou nenávist a bojovat za společnou věc ? Jace si uvědomuje , jak moc je ochoten kvuli Clare riskovat. Podaří se Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi a zachránit Skleněné město ?
Je možné, že mě tenhle díl tak strašně moc nadchl ? Nevím co víc říct...jsem s tímto dílem naprosto spokojená. Přinesl plno zvratu a nečekaných okamžiku...

Nádherné bytosti

7. srpna 2013 v 15:17 | Silmarilli |  Movie
O tomhle filmu, jsem toho slyšela tolik. Původně jsem se chtěla pustit do knižní předlohy, ale přítel mě ukecal, že se spolu na to musíme podívat. Momentálně jsem ráda, že tyhle žánry se ted víc točí. Stejně jako je ráda čtu, tak je ráda shlédnu jako film.

Moje nadšená z tohohle filmu opadávalo hned několik minut po začnutí filmu. Hodnocení tohohle snímku mám o to jednoduší,jelikož jsem nečetla kníhu, tak to nemám s čím srovnávat. I tak jsem ale byla dost zklamaná.
Kolem Nádherných bytostí bylo tolik humbuku, že jsem od toho asi očekávala příliš mnoho.
Příběh to byl svým zpusobem opravdu zajímavý. Takže za nápad plný počet bodu. Líbila se mi představa, jak hluboce to zasahovalo do minulosti rodin a jak moc to mohlo ovlivnit " současnost". Nemohu se zbavit dojmu, že knioha to musela být užasná a že film trochu odrbali.
Přišlo mi, že ve filmu toho strašně moc chybí. Že si málo pohráli s rodinou zaklínaču a hrozně na všechno spěchaly. Ve filmu mi chybělo i víc akce a humoru. Navíc se nemohu zbavit dojmu, že chlapecký hlavní hrdina to tak uplně nezvládl. V některých scénách si vedl skvěle, v jiných jakoby pokulhával. Pořád jsem si opakovala, že si na něho zvyknu, ale nestalo se tak !
PO shlédnutí, mě napadla myšlenka , že jsem o moc nepřišla, když jsem to neviděla. Hlavně , že film je natočený jak kdyby ve spěchu a vubec si ho člověk nemá čas užít a vychutnat. Muj názor , ale je to tak !!

Ally Condie - Dokonalý pár

4. srpna 2013 v 10:34 | Silmarilli
Série : Matched
Žánr : Pro děti a mládež - Sci-fi a fantasy
Rok vydání : 2012
Rok vydání originálu : 2010
Počet stran : 328
Nakladatelství : Knižní klub

Cassie vždy věřila, že podřídit se těmto rozhodnutím je jen malou daní za dokonalý život. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera , nepochybuje o tom , že je to ten pravý ...Dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho uplně jiného. Cassie musí najednou řešit obrovské dilema - volit mexi Xanderem , jediným životem, jaký kdy poznala a dovedla si představit , a cestou,po niž se dosud nikdo nevydal. Musí volit mezi dokonalostí a citem, který možná dokonalá není , zato je však upřímný.

Další díl si už asi nepřečtu