Září 2013

opět foto

29. září 2013 v 17:58 | Silmarilli |  Moje fotky

Tak a opět jsou tu moje fotky. Brzy se tu objeví i fotky z chorvatska. Jen to chce menší strpeníčko. TA první fotečka, je hrozně brzy ráno. Vím že jsme od někud jely. Na jedné boční cestě jsme zsatavily a čekaly na východ slunce. Svým zpusobem romantické, ale upřímě jsem usínala příteli na rameni jak jsem byla už unavená. Ale vydržela jsem to a to čekání stálo za to


Iron Man 3

29. září 2013 v 17:56 | Silmarilli |  Movie
Kovového mužíčka jsem fanda stejně jako jiných komixových hrdinu. Spiderman, Batmen,Hulk a mnoho jiných. Tyhle fantasy filmy zbožnuju. Nenechám si žádný díl ujít.
Iron man v podstatě znázornuje budoucnost. Líbí se mi všechna moderní technologie, a i když se občas moderní doby trošku bojím tak vždycky žasnu nad tím co Tony Stárk opět vytvořil.Podle mě je tenhle hrdina jedinečný. Je vyjmečný svou povahou a i když si hraje často na tvrdáka, sem tam projevý to jak je v hloubce své duše citlivý.
Miluju jeho vtipné hlášky a sarkasmus.
Z třetího pokračování jsem se cítila mírně rozpolcená. Je vidět, že se toho ujal uplně někdo jiný než předešlého dílu už jenom pro ten styl. Na druhou stranu si myslím, že tím Iron man neochudily. Dobře, možná malinko. Chybělo mi tam trošku víc srandovních scén a o proti předešlím dvoum dílum, my tenhle připadl nejvážnější. Chyběl tam Starkuv nadhled nad věcí. Na druhou stranu byl snad ještě paličatější než dřív. Což byl celkem bonus.
Na místo odlehčené povahy Tony Stárka, jej nahradila povaha co v noci nemůže spát a trpí stavem uzkosti. To mi k postavě vůbec nesedělo ale budiž, každý to vnímá možná trošku jinak.
Akční scény byly opět na jedničku. Co se týče děje tak ten nezklamal. Nechyběly tam napínavé momenty a ani šokující zjištění. Což dělalo tenhle film ještě napínavějším.
Tony se vrací do své minulosti, kde se snaží poukázat na své chyby, které ho v budoucnosti doženou. Obraz nám s kočí do přítomnosti a my se setkáváme s hlavními záporáky. Klasicky proběhne pár bitev, které Stárk málem nepřežije, ale co si budeme vykládat, přežít musel. Jinak bychom film mohly v polovině vypnout. Nakonci opět zvýtězí. Konec mě naštval. Stark si nechal vydělat tu věcičku ( nemůžu si vzpomenout na název), která mu držela střepy dál od srdce. Takže šel na lékařský zákrok kde mu je odstranily a tu věcičku vyndaly.
Z toho jsem byla zklamaná, protože to bylo to co na něm bylo zajímavé. To co ho lišilo a připomínalo jeho minulost....Nevím. Možná se s tím jen špatně loučím :)

Lesní víla

25. září 2013 v 17:58 | Silmarilli
Uplnou náhodou jsem jedno odpoledne brouslila po internetu a narazila jsem tam na tenhle obráze a hned mi vyvstala myšlenka na layout. A tenhle možná použiju i sem takže uvidíme :)Náhled ke stažení . Nevím. Něco se mi na tom obrázklu hrozně líbí.

Tahereh Mafi - Jsem roztříštěná

21. září 2013 v 17:57 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Roztříštěná
Žánr : Sci.fi a fantasy
Rok vydání v originále : 2011
Rok vydání : 2013
Počet stran : 287
Nakladatelství : CooBooJsem prokletá. Mám dar. Jsem zrůda. Jsem víc než člověk. Muj dotek je smrtící. Můj dotek znamená sílu. Jsem jejich zbraň. Budu se bránit.

Nikco neví, proč Juliettin dotek je smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň. Ovšem Juliettina představa je uplně jiná...
Přemýšlím, kde začít. Bála jsem se , že uvod bude příliš zdlouhavý ne-li nudný. Spletla jsem se. Už první stránka mě do příběhu dokázala ponořit. Za prvních pár kapitol, jsem se do příběhu totálně ponořila a plně vnímala celý příběh.
Juliette je velmi sympatická dívka, která se snaží vyrovnat s tím co je zač. Pravdou je, že v každém znás je kus dobra a zla, jde jen o to jakou stranu si zvolíme. Juliette byla několikrát zlákána k " lepšímu životu" na základě toho, že by ztratila své hodnoty a přesto neustoupila a nestala se tím zlím člověkem. Celí příběh se rozvíjel velmi zajímavě.

sedm

20. září 2013 v 8:19 | Silmarilli |  moe vykecávky
sedm let. Páni. Přesně v tento den , jsem si před sedmi lety zakládala tento blog. Nikdy bych netušila, že mi to nadšení pro tuhle zálibu vydrží tak dlouho. Rozepisuju se tady o tom snad každý rok, protože každý rok mi to příjde čím dál víc neuvěřitelné.
Žádný koníček, žádná záliba mi snad nevydržela dýl než tři roky. Kromě čtení. Proto je to pro mě takový uspěch. Každý říkal, počkej až skončí zima a začne léto, skončíš s blogem. Já neskončila. Každý říkal, počkej až pujdeš na střední nebo na učnák,skončíš s tím. Já vydržela. Počkej až začneš pracovat nebudeš mít na to vubec čas. A já i přez to vydržela. Možná až budu mít svou rodinu, možná tehdy budu ochotná se tohohle místa vzdát, ale zatím ještě ne. Zatím se na to necítím...

Lebka

18. září 2013 v 17:54 | Silmarilli
Miluju tenhle obrázek. Je to něco co jsem tu měla schované už jakou dobu. A ted jsem se to rozhodla ukázat světu. TAkže hlavy vzhuru připravit se a potom už mužete použít Náhled. Když se rozhodnete že jste spokojení pak tady jsou pravidla a nakonec ke stažení :)

Děvče

16. září 2013 v 17:53 | Silmarilli
Jedno krásné odpoledne jsem se opravdu hrozně nudila. Nedokázala jsem přijít na nic lepšího než je tenhle layoutek. Podle mě ale nepatří k těm nejhorší. Ba naopak. Tak tady náhled ke stažení a pravidla

Rachel Caine - Ples mrtvých dívek

13. září 2013 v 17:48 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
série : upíři z Morganville
Žánr : Sci-fi a fantasy
Rok vydání v originále : 2007
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 247
Nakladatelství : Brokilon

Před Claire leží několik výzev. Musí obstát ve škole, která upředňostňuje krásu před chytrostí a potýkat se s vraždícími spolužačkami na koleji. NAvíc zjistí, že univerzitnímu městu Morganville vládnou živý mrtvý. Na druhou stranu má nového přítele, jehož otec je lovec upíru. Když však místní studentské bratrstvo uspořádá ples mrtvých dívek, rozpoutá se peklo na zemi...

Netvrdím, že by kniha byla špatná. Taky netvrdím, že by to bylo mistrovské dílo. Hrozně mi tam celou dobu vodilo, (což si vzpomínám, že mi vadilo i u prvního dílu) že často z Clair v knize dělají malou holčičku. Mě to tak aspoň připadá. Dobře, její šestnáct, ale někdy tam z ní udělají naprostou hrdinku, která je statečná a někdy naprostého poseroutky. Jako kdyby se autorka sama nemohla rozhodnout, jaká Clair vlastně bude...

Cat Clarke - Jako v pavučině

9. září 2013 v 17:48 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Rok vydání : 2011
Rok vydání v originále : 2011
Nakladatelství : Nava
Počet stran : 244


Grace se probudí v bílém pokoji. Poslední, na co si vzpomíná, je to, jak byla vyvedena z místního parku, kam často chodívala a kam přišla, aby spáchala sebevraždu. Rychle jí dochází, kdo je její věznitel. Je to Ethan. Kromě nábytku, oblečení a jídla, jež jí pravidelně nosí, nenechal v pokoji nic jiného než tužky a papír, aby mohla psát. Je tak donucena znovu se vracet ke všemu, na co chtěla navždy zapomenout.
Nedávala jsem této knize ze začátku moc šancí, což se ukázalo jako obrovská chyba. Hlavní hrdinka je neštastná, smutná a léčí to sebepoškozováním, chlastem a klukama. Někdy je divoká a nespoutaná jindy se v ní najde kousek dětství. Grace po unosu se vrací zpět ke svému životu a zjištuje, že v některých chvílích byla opravdu mrcha.
Kniha napsaná z mladistvého pohledu, řekla bych. Možná proto se mi to četlo tak dobře a možná proto mě kniha tak hluboko vtáhla do děje. Nevím. Každopádně má pro mě obrovské plus. Celou dobu Vás to napíná a vy musíte pořád číst dál a dál, protože se chcete dopracovat k tomu konci, kde se dozvýte vše co je potřeba.

Cassandra Clare - Nástroje smrti -Město padlých andělů

8. září 2013 v 10:38 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Nástroje smrti
Žánr : Sci-fi a fantasy
Rok vydání v originálu : 2011
Na obálce : Clary a Simon

Smrtelná válka je u konce a Clary Frayová je zpátky doma v New Yorku, všechny možnosti jsou zase nadšeně před ní. Je na výcviku Lovce stínů a podává unikátní výkon. Její matka se vdává s láskou svého života. Podsvěťané a Lovci stínů jsou v míru. A.. to nejdůležitější.. Clary říká o Jaceovi, že je její přítel.
Ale nic není zadarmo.
Někdo vraždí Lovce stínů, kteří byli v Kruhu Valentýna, což vyvolává napětí mezi Podsvěťany a Lovci stínů, které by mohlo vést k další krvavé válce. Claryin nejlepší kamarád, Simon, jí nemůže pomoci. Jeho matka právě zjistila, že je upír a vyhodila ho z domu. Všude, kde se obrátí, chce ho někdo na svou stranu, spolu se silou prokletí jeho života. A jsou ochotni udělat cokoli, aby dostali to, co chtějí. Ve stejné době, chodí se dvěma krásnými, nebezpečnými dívkami, z nichž ani jedna o té druhé neví.
Když Jace začně od Clary odtahovat, je nucena se podořit do srdce tajemství, jehož řešení odhalí její noční můru: Uvedla do pohybu řetěz hrozných věcí, které by mohly vést ke ztrátě všecho, co miluje. Dokonce i Jace.
Láska. Krev. Zrada. Pomsta. V sázce je víc, něž kdy jindy - v Městě padlých andělů.

Další pokračování skvělé série. Nevím co víc k tomu říct, je to pořád dokola, u každého dílu bych opakovala snad totéž :)

2.4 kabát

7. září 2013 v 11:47 | Silmarilli |  Změny blogu
Po delší době tu máme opět změnu. S létem se pomaličku loučíme a přichází podzim. Tenhle layout mi kdysi dělala na zakásku jedna holčina. Layout mi poslala na e-mail a já na něj nějak zapoměla. Včera jsem něco hledala v mejlech a asi tři roky zpátky jsem na něj narazila. Nakonec mě tak uchvátil, že je tady.To nejnutnější jsem už dneska nastavila ale dodělávky ještě upravím později. Ted už na to opravdu čas nemám. Tak se nelekejte...že to tu ted bude takový trochu rozkopaný


Focení - brzy ráno

5. září 2013 v 9:26 | Silmarilli |  Moje fotky

Po velmi dlouhé době jsem se sem rozhodla dát zase něco z našeho focení. Pravdou je, že se nám rozbil foták a my jsme se nemohly dlouho dokopat k tomu pořídit si nový. Už ho máme a znova si to užíváme. Fotky téměř neupravuju. Mám ráda když se na něm občas ukáže i menší dávka nedokonalosti. Ukazuje to lidskost.Hřích

2. září 2013 v 9:26 | Silmarilli
No. Tohle tu mám dlouho , taky to podle toho taky vypadá. Nicméně slíbila jsem si , že sem budu dávat všechno tak dávám. Snad to pro vaše oči nebude až takové utrpení :) Jinak Tady Máte ke stažení nejprve ovšem Pravidla a potom kdo bude chtít tak Náhled

Ilona Andrews - Magie Zabíjí

1. září 2013 v 9:25 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Kate Danielsová
Díl: 5
Žánr : Sci-fi a fantasy- romány
Rok vydání v originále: 2012
Rok vydání : 2013
Počet stran : 272
Nakladatelství : Fantom print

Kate Danielsová možná odešla z Řádu rytířu milosrdné pomoci, ale stále se brodí až po kolena v paranormálních problémech. Nebo by se jimi spíš brodila, kdyby jí někdo najal. Založit si vlastní kancelář se ukázalo náročnějsí, než by čekala, zvlášt když ted Řád očernuje její jméno. Situaci jí taky moc neulehčuje, že se mnoho potencionálních klientu nechá odradit představou, že by mohli vbudit hněv Pána šelem, který se stal Katiným druhem.
Takže když jí zavolá jeden z nejlepších Pánů mrtvých ve městě a chce pomoci s upírem mimo kontrolu, Kate se dvakrát nerozmýšlí a nabídku zaplacené práce příjme. Ale ukáže se , že nejde o jediný případ události. Kate tomu všemu musí přijít na kloub a rychle, protože jinak by celé město i všichni její drazí mohli zaplatit cenu nejvyšší...