Říjen 2013

Halloween 2013

27. října 2013 v 17:56 | Silmarilli |  moe vykecávky
Už je to tu zase. Blíží se nám Halloween. Jako by to bylo včera kdy jsem přítele takřka nutila, že si musíme vyřezat dýni (
nechce to přiznat, ale myslím, že ho to nakonec bavilo) Na to jsem zase našla ruzné Halloweenské nápoje, takže byl vyslán do obchodu a já zkoušela. A to muj malej chudáček, ještě netuší, že to bude muset letos absolvovat znovu :)

Ale ne, ve výsledku jsme se u toho dost pobavily a pravdou je, že jsme všechny dýně ( no spíš malinké dýničky) nakonec ani jako ozdobu nepoužily. Vždycky jsme to nějak pokazily :D Myslela jsem si, že takové nemehlo jsem jen já, ale když jsem viděla jeho, tak si myslím, že k sobě opravdu patříme. :D

Miluju tenhle svátek, takže všichni utíkejte sehnat si dýni. Já už to udělala a nevím jestly je to uspěch ale podařilo se mi něco vytvořit. A náhodou si myslím, že to dopadlo celkem slušně :)


A. J. Molloy - Jmenuji se X

24. října 2013 v 18:31 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Žánr : Romány pro ženy
Rok vydání: 2013
Rok vydání v originále : 2012
Počet stran : 247
Nakladatelství: Fragment

Dvaadvacetiletá americká studentka Alex ( pro přátele X) přijíždí do Neapole, kde chce získat pro svou práci podklady o Italské mafii. První večer se v luxusní kavárně setkává s elegantním mužem, který ji naprosto učaruje.
Marc Roscarrick- potomek šlechtického rodu - je přátelský, společenský , inteligentní a neuvěřitelně přitažlivý.Kolem něj se však vznáší aura záhadnosti.Atraktivní muž v X probudí dosud nepoznanou spalující touhu. Jeho tajem,ství je ale pro dívku šokující.

Vztah X s Marcem je možný pouze za jeho podmínek. Dokáže se X vzdát svých přání a podřídit se?

Hned mě knížka zaujala. Od začátku jsem tento příběh hltala a nemohla jsem se dočkat toho jak to celé dopadne. Ráda bych vám knihu blíže přiblížila, ale tím bych prozradila ono tajemství o kterém se píše v uvodu :) doporučuji

Chorvatské krásy 2

17. října 2013 v 18:02 | Silmarilli |  Moje fotky

Tady máte krásné moře a ještě vyfocený přístav. Nejvíc mě asi u nich zarazilo, když jsme přijely do věčího města a viděla jsem jejich paneláky. Slušní a normální lidé bydleli v panelákách ve kterých tady u nás sotva bydlí cigáni.Nebo asopn na mě to tak z venku pusobilo.

Rachel Hawkins- Démon z hex hall

16. října 2013 v 18:02 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Hex Hall
Díl: 2
Žánr : Sci.fi a fantasy
Rok vydání v originále : 2011
Rok vydání u nás : 2012
Počet stran : 248
Nakladatelství : Knižní klub

Druhý díl z knižní série o Hex Hall se hlavní hrdinka Sophie Marcerová dozvý o původu svých magických schopností. Ačkoliv se jich po setkání s duchem své babičky naučí částečně používat, zjistí také, že její matka má svou stinnou stránku. A to je hlavní důvod proč chce Sophie podstoupit odstranění. Ritual, kterým bude její moc odebrána, Jenže tento rituál nemusí přežít, proto do Hex přijíždí Sophiin otec, jakožto člen Rady její žádost odmítne a požádá jí aby s ním strávila prázdniny v londýně a teprve potom se rozhodne....

Sophie si uvědomuje že v Londýně sídlí L´Occhio di Dio A také tam bude Archer Cross. Přesto nabídku příjme. Záhy se věci dají do pohybu..

západ slunce

14. října 2013 v 17:31 | Silmarilli |  Moje fotky

Tentorkát tu máme krásný západ slunce. Vždycky když jsme se šly s přítelem projít jsme neodolaly tomu krásnému slunci co vytvářelo na obloze. NAvíc jak se to sluníčko odráží od té vody je to nepřekonatelná krása

Avril Lavigne feat Chad Kroeger - Let me Go

12. října 2013 v 7:43 | Silmarilli |  Videoklipy
Nechtěla jsem to sem dávat ale neodolám Avril LAvigne vypustila do světa novou písničku, která se stane budoucím singlem. Nazpívala jí s Frontmanem kapely Nickelback. A myslím si , že je dokonalá :)


Amanda Hocking - Dědička

11. října 2013 v 18:01 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Svět Trylli
Žánr: sci-fi a fantasy
Díl: 1
Rok vydání: 2012
Rok vydání v originále: 2010
Nakladatelství : Fortuna Libri

Když bylo Wendy pouhých šest let, matka se ji pokusila zabít. Tvrdila jí, že je monstrum. O jedenáct let později se Wendy začíná obávat, že matka měla tehdy možná pravdu. Dochází jí, že asi není tím, kým si po celý život myslela, že je. Toto poznání jí pomáhá odhalit Finn Holmes.

Finn, záhadný spolužák, zprvu Wendy jen neustále pozoruje. Něco na něm Wendy neskutečně přitahuje, ale zároveň děsí. S jeho pomocí se dozví i pravdu o sobě a svém životě: Jako miminko byla zaměněna s jiným dítětem, chlapcem. Ještě v šoku se Wendy vydá s Finnem za svou pravou matkou. Netuší ale, co ji tam čeká...
Nový domov Wendy nutí nechat dosavadní život za sebou, zapomenout na školu jí problém nedělá, ale jak se vypořádá se ztrátou svého bratra a tety? Wendy se musí poprat se svým novým údělem a s tím, že ani u své pravé matky nenajde city, které celé dětství tak moc postrádala.

Tak tohle byl oříšek..Každý se rozepisoval o tom jak je ta kniha dobrá. A mě to furt nebavilo a nebavilo. Nutila jsem se to číst pořád dál a dál. Až to konečně přišlo. Ten zlomový okamžik, kdy najednou knihu nepustíte ze svých ruk a musíte číst dál a dál

Chorvatské krásy

10. října 2013 v 18:00 | Silmarilli |  Moje fotky


Máme tu další sérii fotek. Tentokrát se vrháme na opravdovou krajinu v chorvatsku. Na První fotce se nacházíme na místě, kde se řeka střetává s mořem. Na kilometr je tam voda všude sotva po kolena a vyplavují se tam malinké mušličky. Takže veškeré prcky, které jsem si dovezla domu jsou odtud. Zbylé fotky jsem všechny fotila z trajektu, kterým jsem cestovala na poloostrov v chorvatsku.

kolekti a krádeže

8. října 2013 v 19:28 | Silmarilli |  moe vykecávky
Kolektiv je snad to nejduležitější aby jste byly v práci či ve škole spokojení. To si aspon myslím já. Pokud vám to někdo znepříjemnuje tak vám znepříjení i chodit do práce.
O co horší ale je když vám někdo z kolektivu začne krást?
V práci na našem středisku jsme čtyři. Minulí kuchař musel odejít z toho duvodu, že se strašně opil a schodou okolností tam zrovna přijelo vedení. Navíc se nám tam ve velkém začaly ztrácet peníze. Bohužel jejich ztrátu jsem musela doplatit já, protože právě za to jsem odpovědná. Nakonec se ukázalo, že i to měl na svědomí náš pan kuchař.
Na místo kuchaře přišel nový a byl klid. Na myčku přišla po nějaké chvilce nová pomocná a síla a bohužel krádeže peněz opět vypukly. Nechci nikoho obvinovat a ani ukazovat prstem, ale nechápu jak si někdo něco takového může dovolit.
Opět tedy moje peněženka schudla o nějakou tu stovku a já můžu jenom plakat na snadno utracenou částkou.
Kdyby tak všechno bylo lehčí a snadnější někoho nachytat a obvinit a mít tam lidi, kterým můžu duvěřovat. bohužel nic není jednoduché a já můžu jen vymíšlet jak nejmín bych zloději dala příležitost něco vzít. Snad na něco příjdu...

Vodopády

7. října 2013 v 17:22 | Silmarilli |  Moje fotkyPo návratu z dovolené jsem se v mezi čase věnovala upravováním fotek. Dovolená byla naprosto okouzlující. Českou republiku mám procestovanou uplně celou snad a tak bylo zajímavé se konečně vydat i za hranice. Jeden den jsme si dokonce udělaly malí výlet na Vodopády , které se nacházejí v Bosně a Hercegovině. V životě jsem nic krásnějšího neviděla. Bylo to jako v pohádce. Šumění vody laskalo moje ouška a oči se mohly popást tou krásou. Měli jsme v plánu se tam zastavit jen na krátko a pak se zajet ještě někam podívat. Když jsme to ovšem všichni uviděly hned nám bylo jasné, že jen tak neodejdeme a nakonec jsme tam zustaly celý den.

Rachel Hawkins - čarodějnice z hex hall

3. října 2013 v 17:06 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Hex Hal
Díl: 1
Žánr : Sci-fi a fantasy
Rok vydání v originále: 2009
Rok vydání: 2011
Počet stran : 240
Nakladatelství : knižní klub

Před třemi lety Sphie Marcer zjistila že je čarodějka. Od té doby jí to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka jí podporovala jak jen bylo možné a radila se s jejím otcem- nepolapitelným čarodějem- jen v těch nejnutnějších případech. Avšak když Sphie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodn o jejím trestu : exil na hex hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce.A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podařilo prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně , které vypadají jako modelky : zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje: děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíc nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole. Mnohem horší je však zjištění, že na studenty utočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelá číslo jedna.Když však série hrůzostrašných utoku začne stupnovat, Sophie se musí připravit na největší ze všech: starobylé tajné společenstvý, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především ji.
Nad touhle knihou jsem dost váhala. Hodně lidí jí přiřazovalo k Harrymu v sukni. Já mohu jenom souhlasit. I když se kniha v několika věcech dost lišila tak se i dost podobala. Jinak musím říct, že to pro mě bylo příjemně osvěžující čtení. Taková ta lehká oddychovka a já se vracela k mládí kdy jsem milovala Harryho Pottera a musela jsem jít na každý díl do kina. Nebylo to vubec špatné. Žádné mistrovské dílo, ale příjemně napsané. Podle mě...

Sophie Jordan - Drakie

2. října 2013 v 17:58 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Drakie
Žánr : Sci-fi a fantasy
Rok vydání v originále : 2010
Rok vydání : 2012
Počet stran : 296
Nakladatelství : CooBoo

Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu. Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpusobit...
To spojení nebezpečné lásky by si člověk myslel, že už je ohrané. Ale i tahle autorka si s tím dokázala pohrát a člověk to hltal. Pravdou je, že u téhle knihy jsem musela chvilku počkat, než mě to tak pohltí ale vubec to nebylo špatné. Schutí si přečtu druhý díl