Listopad 2013

Sarah Rees Brennanová - Tajemstvý Lynburnů

27. listopadu 2013 v 16:44 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Žánr : sci-fi a fantasy
Rok vydání : 2012
Rok vydání u nás : 2013
Počet stran : 320
Nakladatelství : Levné knihy

Kami Glassová , miluje někoho koho nikdy nepotkala...chlapce s kterým mluvila ve své hlavě od chvíle, kdy se narodila. O svém imaginárním příteli mlčí během dětství a je tak trochu za outsidera v ospalém městečku jménem Sorry-in-de-vale. Má nejlepší kamarádku, píše pro školní noviny a jen občas je přistižena, jak mluví sama pro sebe. Její život je svým způsobem v pořádku i přes hlas v její hlavě.
Ale vše se změní když se do města vrátí Lynburnové. Lynburnová rodina vlastnila po staletí velkolepé a zlověstní panství s výhledem na Sorry-in-de-vale. Tajemné sestry (dvojčata) které opustili svuj domov se po generace vrací zpět , spolu s jejich dospívajícími syny, Jaredem a Ashem. Jared je Kami děsivě povědomí. Kami se nevyhýbá neznámým vecěm. Naopak, snaží se najít odpověd na všechny otázky, které sorry-in-de-vale nabízí. Kdo je zodpovědný za krvavé činy v hlubinách lesa? Co před Kami její vlastní matka skrývá? A ted když se z imaginárního přítele stal opravdový kluk dokáže ho stále milovat? Nenávidí ho ? Může mu věřit ?

Zklamání... nic jiného nemůžu říct. Moc jsem se na tuhle knihu těšila a to bylo možná ono. Strašně moc jsem od toho očekávala a ted mám pocit, jako by to bylo psané pro malé děti. Vůbec se mi to nelíbilo. Příběh zajímavý , ale jeho podání...

Ale věřím, že to bude dobré...

24. listopadu 2013 v 15:54 | Silmarilli |  moe vykecávky
Život nás občas zavede na roscestí a je pouze na nás kam se vydáme. Někdy se to zdá scela jasné a přitom je to přesně naopak. A já se bohužel asi nikdy nenaučím se rozhodnout správně. Vždycky si zvolím špatnou cestu a namísto hladkého proplouvání, potkávám jen samé výmoly, vystrčené kořeny stromu a balvany, které složitě obcházím a nebo se je snažím přelezt. Asi je mi souzeno, nemít to tak uplně jednoduché.
Nikdy nikomu jsem se se vším uplně nesvěřila a ikdyž jsem si několikrát snažila namluvit, že aspon tady jsem plně upřímná, musím si šáhnout hluboko do svědomí abych mohla přiznat, že to nění tak uplně pravda. Jsou věci, které asi nikdy nenapíšu všechny a ani neřeknu všechny.
Nevím proč. Možná mě děsí představa, že bych měla všechno najednou vysipat. Možná se bojím co by to se mnou udělalo. Možná mám jen strach, kdo všechno by si to mohl jednou přečíst. Možná si říkám, že když upustím vždycky jenom něco bude to tak lepší to snést. A možná si říkám uplně všechno do hromady. Nevím. Vím jen to, že je to příliš bolestivé.
Je to týden zpátky, kdy jsem s kamarádkou bumbaly víno a mluvily o zvláštních a smutných vecěch a ze mě ( samozřejmně v opilosti ) začaly padat některé věci. Věci o kterých jsem si vždycky myslela , že si je vezmu do hrobu. Najednou jsem měla neodbytný pocit, že to musím říct, že by mě to jinak sežralo zaživa.
Svým zpusobem to bylo osvobozující, i když jsem si pak ráno tloukla do hlavy s tím jak se na mě po tom všem může dívat stejnýma očima. Jak se asi bude chovat.
Nicméně mluvila jsem a mluvila ale ani jí jsem nedokázala říct všechno. Zastavil mě její pohled. Pohled plný utrpení, zoufalství a hlavně lítosti. Dívala se na mě tak soucitně se zatajeným dechema jenom nechápavě kroutila hlavou se slovy, jak je to možné? A v ten moment jsem se zarazila. Nechci kolem sebe lidi co mě budou litovat. Potřebuju aby se ke mě chovaly stejně. Jakoby se nikdy nic nestalo a jakobych nikdy nic neřekla.To pro mě bude vždycky jednoduší.
Jen občas bohužel potřebuju odpustit ventyl a páru abych to nějak zvládla.... Ale věřím, že to bude dobré...

Sophie Jordan -Útěk

16. listopadu 2013 v 17:20 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Drakie
Žánr : Sci-fi a fantasy
Rok vydání v originále : 2011
Rok vydýní : 2012
Počet stran : 264
Nakladatelství : CooBoo

Jacinda vyzradila tajemství svého druhu drakijského kmene, aby zachránila chlapce, kterého miluje. Převtělila se kvůli němu před lidmi a tak porušila jedno z nejpřísněji dodržovaných pravidel. Ted se ale musí ke kmeni vrátit s vědoím, že Willa možná už nikdy neuvidím. Will má zastřenou pamět a jeho vzpomínky na onu osudnou noc a slib, který Jacindě dal, jsou zřejmě ty tam.Za své prohlášení a za to, že z Drakijského města utekla, ale hlavně proto, že se zamilovala do lovce draků, Jacinda přichází o výsadní postavení i o nejlepší kamarádku Azurku. Cítí se strašně sama a začíná pochybovat o tom, jestli přece neděla chybu, když se vzpírá kmenovým pravidlum a jestly by se jim nakonec neměla podrobit. Přesto se upíná k naději, že na ni Will uplně nezapomněl,najde ji a zase budou spolu....Proč v každé sérii,kde se hlavní hrdinka zamiluje do někoho koho nemá, následuje uplně stejný druhý díl. Ted mě napadá jen drakie a stmívání. Mě tyhle díly moc nebaví. Hlavní hrdinka se vždycky snaží na svou osudovou lásku celý díl v podstatě pojednává o tom, jak těžké to je . Než se to začne opět vracet do těch známích starých kolejích. Hlavní hrdina se opět najde a hlavní hrdince opět zamotá hlavu. NOtenhle díl skončil ještě troškku zajímavěji což nebudu prozrazovat. Ale jelikož tu nudnější část série mám asi za sebou vrhám se do trojky

Deborah Harkness - Čas čarodějnic

14. listopadu 2013 v 17:19 | Silmarilli
Série : All Souls Trilogy
Žánr : sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání : 2011
Rok vydání v originále : 2011
Počet stran : 544
Nakldatelství : knižní klub

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svuj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice , ale i démoni a upíří. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, věděc, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství. Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti.
Když se to tak vezme kolem kolem. V podstatě to byl popis toho co Diana dělala a jako bych četla něčí život a v podstatě nic akčního se tam nedělo. A přitom jsem každý řádek hltala očima a nemohla se od Diany odtrhnout. Byla sympatačka, která mi mě silně připomínala svou paličatostí. I já i když mám strach se ho před svými "nepřátely" snažít zakrýt.
Bylo zajímavé vidět Dianu a Matthewa jak se postupem knihy vyvíjejí. Určitě se s chutí pustím i do dalšího dílu.

Podfukáři

10. listopadu 2013 v 10:37 | Silmarilli |  Movie
Je zajímavé, že i když víme, že kouzla nejsou a tyto věci nám nemůžou přinést nic reálného, stále jsme ochotni se na to se zvědavostí a zaujetím dívat. A proto ani já jsem neodolala snímku Podfukáři, který ještě nedávno brázdily na filmových plátnách v kinech.
Původně jsem to ani neměla v plánu, když jsem si přečetla jednu velmi nelichotivou recenzi. Já, po shlédnutí s ní nemůžu souhlasit.
Film začíná vyprávět příběh o tom, kdy a jak se naši kouzelníci daly dohromady.V podstatě to vyprávý jejich příběh.Jak se dostaly na výsluní, proč se tam dostaly a kdy začaly lidi zajímat. Samozřejmě když ukradnou peníze jedné banky začnou značně být do očí a všimne si jich i policie. Jako hlavní vyšetřující je nasazen Dylan Hobbs ( Mark Ruffalo), který má ze začátku trošku tuctovou roli. Jako klasicky se zamiluje do své kolegyně, která mu byla na začátku případu přidělena a s kterou se samozřejmě ze začátku, nemůže snést. Což je syce tuctové, ale nemyslím si, že by to filmu nějak extra ubralo na kvalitě.
Ve filmovém obsazení se mi strašně líbil Jesse Eisenberg a Woody Harrelson. Podle mě se oba na tu svojí roly bezvadně hodily a oba jí ukázkově zvládly.
Nevím, možná nemám v kus a možná je to opravdu jen laciný snímek, který má spoustu děr. Třeba to opravdu byla jen hloupá ztráta času. Já se ovšem nemůžu zbavit dojmu, že ten film byl dobrý...

Aprilynne Pike - křídla

4. listopadu 2013 v 17:35 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Žánr : Sci-fi a fantasy - pro děti a mládež
Rok vydání : 2011
Rok vydání v originále : 2009
Počet stran : 304
Nakladatelství : Fortuna Libri

Aprilynne Pikeová nadchla svým debutem i slavnou spisovatelku ságy Stmívání Stephenii Meyerovou.Není divu, příběh - originální fantasy s přídechem thrilleru a horroru, ale i prvky love story- o dívce se zvláštním jménem Laurel se čte doslova jedním dechem. Patnáctiletá hrdinka jde poprvé do školy ( předtím jí učila matka) a snaží se přizpůsobit novému prostředí. Brzy najde přítele, který jí podá pomocnou ruku. David se musí přemáhat, nová spolužkaska je nesmírně krásná, jemná a milá dívka. Vypadá jako víla, říká si David, ale to ještě netuší, že není daleko od pravdy a že jej po boku Laurel čekají pěkně horké chvíle. Bytosti z jiného světa se dostávají mezi lidi a začíná boj na život a na smrt

Tato kniha má u plno čtenářu obrovský uspěch. Já jsem v polovině knihu zavřela a odložila na poličku s datem - na dobu neurčitou. Prostě to nebyl muj šálek čaje.