Únor 2014

Milovat

18. února 2014 v 17:19 | Silmarilli |  Moje Básnicky

Milovat to znamená dopřávat mu štěstí
i kdyby jsi zpátky měla dostat jen pěstí

Milovat znamená, vážit si lásky.
a netahat lidi jen za provázky.

Milovat znamená dát mu všechno a mnohem víc
I kdyby on tobě nechtěl dát vubec nic

Tahereh Mafi - Jsem zlomená

14. února 2014 v 17:19 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Roztříštěná
Díl: 2
Rok vydání :2013
Rok vydání v ČR:2013
Počet stran : 392
Nakladatelství : CooBoo

Tik
tak
tiktak
tik tak tik tak…
Už je skoro časna válku!

Juliette uprchla ze spárů Warnera do Bodu Omega, což je místo ideální pro lidi, jako je ona. Pro lidi s darem. A také je to hlaví ústředí hnutí odporu proti stávajícímu režimu. Konečně je volná a nikdo ji nechce použít jako zbraň. Konečně může svobodně milovat Adama. Ale nikdy se nezbaví svého vražedného dotyku.
A ani Warnera, který po ní touží víc, než by bylo zdánlivě možné.

V druhém díle této dystopické trilogie musí Juliette učinit několik životně důležitých rozhodnutí. Musí zjistit, co vlastně chce a o čem si myslí, že je to správné. A možná bude muset volit mezi srdcem a Adamovým životem.

První díl se mi zdál lepší. Napínavější a zajímavější. Nebylo to napsané zle, jenom už to nebylo ono, neustále mě tam něco chybělo

citáty

11. února 2014 v 12:13 | Silmarilli |  Citáty

Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.

Choroba je nakažlivá - kéž by byla i láska

Smrt je jen začátek, ale až té druhé kapitoly

Teorie Lásky je božská, její praxe ďábelská

Život je příběh vyprávěný blbcem

Vidět a cítit znamená existovat, myslet znamená žít

Veronica Roth - Divergence

6. února 2014 v 12:12 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Povstalecká trilogie
díl : 1
rok vydání v origináel : 2011
rok vydání v ČR : 2012
Počet stran : 344
Nakladatelství : CooBoo

Nacházíme se v dystopickém Chicagu, kde je společnost rozdělena do pěti frakcí. Každá frakce se zaměřuje na jednu ctnost - Candor na upřímnost, Abnegation na obětavost, Dauntless na statečnost, Amity na mírumilovnost a Euridite na moudrost. Každý rok v předem určený den si všichni šestnáctiletí musí vybrat, které ze zmíněných ctností zasvětí zbytek svého života. Pro Beatrice tato volba znamená rozhodnutí mezi životem s rodinou a tím, čím je doopravdy. A to, co si vybere, nakonec překvapí i ji samotnou.

Během výcviku, který probíhá ve velmi konkurenčním duchu, si Beatrice zvolí nové jméno (Tris) a snaží se v novém prostředí najít místo, kam patří. A také si nějak utřídit své pocity vůči jednomu na jednu stranu fascinujícímu, ale na druhou stranu velmi nebezpečnému chlapci. Do toho všeho ji tíží jedno velmi zásadní tajemství, které (jak se později ukáže) může zachránit život všem, které miluje... ale také ji zničit.

Beatric a její povaha bylo něco, na co jsem si ze začátku nemohla zvyknout. Postupem času mi však přirostla k srdci a pravodu je, že na ten děj by jiná být asi ani nemohla. Divergence mě velmi příjemně potěšila a jsem zvědavá na druhý díl :)

J.R. Ward -Probuzený milenec

3. února 2014 v 10:35 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Bratrstvo černé díky
Díl 3
Žínr : Sci-fi a fantasy
Rok vydání: 2010
Rok vydání v originále : 2006
Počet stran : 464
Nakladatelství : Baronet

Zsadist je jediným z šesti upírských bojovníků Bratrstva černé díky bránícího svou rasu před neuprosnými nepřáteli.Nosí ve své duši temnou minulost plnou utrpení a pokoření, která v něm vyvolává neuhasitelnou zuřivost. Je znám svými strašidelnými činy a jeho divokosti se obávají jak lidé , tak upíři. Hněv je jeho jediným druhem a hrůza vášní- dokud neosvobodí krásnou dívku z nepřátelských rukou. Bellu okamžitě uchvátí Zsadistova nespoutaná síla. Oba v sobě nalézají zalíbení , ale bojovníkova touha po pomstě mučitelu jej přivádí k šílenství. Proto musí Bella pomoci jeho utrápené duši a najít cestu ke společné budoucnosti
Tak tenhle díl, byl pro mě...těžký. Až moc jsem chápala Zsadisty ( asi jsem se do děje příliš ponořila) Navíc jsem měla pocit, jakoby si autorka s tímhle dílem dala opravdu hodně záležet. Bylo to tak...Nevím jak to napsat. Akorát je škoda, že celá série nebyla víc promyšlená. Navíc konec jsem si také představovala trošku jinak...ale zatím se to vybarvuje celkem dobře :)