Březen 2014

Shakira - Empire

30. března 2014 v 8:08 | Silmarilli |  Videoklipy
Dlouho jsem sem nedala písničku na které poslední dobou ukíždím. TAk je čas to napravit . Nová skladba i s videoklipem od Shakira


motivační citáty 4

20. března 2014 v 17:37 | Silmarilli |  CitátyJá se nevzdávám, jenom znovu začínám...

Dělat si starosti je tak hloupé.
Je to jako mít nad sebou deštník
a čekat až začne pršet.

Jestliže se budete kamarádit se slepicemi,
budete kdákat,
ale pokud se budete přátelit s orly,
budete stoupat vysoko.

Pokračuj...
Další kroky mohou být těžší, ale nezastavuj!
Výhled je překrásný… na vrcholu!

Pokud jsi šťastná, štěstí k tobě přijde,
protože štěstí chce být tam, kde štěstí je.

Největší nebezpečí pro většinu z nás není,
že naše cíle jsou příliš velké
a my je nedosáhneme,
ale že jsou příliš malé
a my je dosáhneme.
* Michelangelo

Obvykle nedostaneš to, co si přeješ,
ale to, na čem pracuješ.

Každý den je nový začátek,
proto se zhluboka nadechni a začni znovu.

Nikdy nejsi dost starý na to,
aby sis stanovil nový cíl
nebo snil nový sen.
* C.S.Lewis

Na konci bude všechno v pořádku.
A pokud to není v pořádku,
ještě to není konec.

Bez tebe ?

14. března 2014 v 17:36 | Silmarilli |  Moje Básnicky
Co by byla hvězda bez nebe?
a co bych byla já bez tebe?

Co by sama moje duše byla?
Vždyt bez té tvé by nepřežila

A co teprve moje srdce
bez toho tvého by žilo trpce

Veronica Roth - Rezistence

10. března 2014 v 17:35 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Povstalecká trilogie
Díl: 2
Rok vydání : 2012
Rok vydání v originále:2012
Počet stran : 368
Nakladatelství : Cooboo

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout
už jednou - a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale
vyrovnat se vším, co to znamená.


Každý díll této spisovatelky hltám. I když neříkám, že by se některé části knihy nedaly upravit mnohem lépe, ale i tak to mělo své kouzlo a u konce jsem se jen připitoměle usmívala jak moc mě kniha vtáhla do děje. Navzdory tomu, jsem měla často pocit, že z Tris dělají všichni mnohem dospělejší než ve skutečnosti kolikrát byla... Jinak to bylo vejmi, velmi zajímavé a dobré počtení

Přátelství na věky

7. března 2014 v 19:26 | Silmarilli |  moe vykecávky

Kdo může říct, že takového přítele opravdu má ? Je fascinující, že za školních let si plno znás našlo bezvadnou kamarádku. Já si s tou svou plánovala budoucnost a těšila se novým zítřkum. Neznám nikoho komu by jeho dětské přátelství opravdu vydrželo.
Já se svou kamárdkou dělala snad uplně všechno.Prožívaly jsme všechno spolu a já se těšila z její podpory. Když jsem ze základky každá odcházely jinam, slibovaly jsme si, že to zvládnem. Že nás přece nic rozdělit nemůže.
Jenže už tehdy jsem pocitovala lehké otřesi našim dlouholetým přátelstvým. Nakonec jsme si každá našly partnera. Přišly neshody, každá jsme po škole začaly plánovat sami za sebe a našly si jiné přátele. Občas si napíšem ale to už je asi tak všechno.
Musím se přiznat, že ze začátku mě to hodně mrzelo. Ted už jsem možná i ráda. Bylo to krásné období, ale všechno jednou musí skončit. Každý se mění a je jenom zajímavé jak lidi nové zkušenosti změní a začnete zjištovat, že tohle pro vás asi nebylo to pravé.
Někdy si říkám, že už možná nikdy nenajdu takovou bezvadnou kamarádku. Jindy mám pocit,že jí vidím v někom jiném. At si to přiznáme nebo ne, přátelství je důležité. Důležitější než partner a životní lásky. Pravá kamarádka bude s vámi i když se budete hřát na výsluní a nebo naopak padat a válet se v kaluži s bahnem. Je jenom hloupé zahodit něco tak cenného jako je přátelství. Smutné je,že si to uvědomíme až když to ztratíme.
Často se v noci vzbudím a vzpomínám jaké to bylo a často mi to vykouzlí usměv na tváři. A kdybych mohla vytesala bych do kamene, že přátelství je důležité a dala bych to všem lidem, aby to měli na očích a vždycky si na to vzpoměly.
Za

Rachel Hawkins - bitva o hex hall

5. března 2014 v 17:32 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Hex Hall
Díl:
Žánr : Sci-fi a fantasy
Rok vydání v originále: 2010
Rok vydání : 2012
Počet stran : 232
Nakladatelství : Knižní klub

Na Sophii Marcerovou je toho poslední dobou moc. Jen co si zvykla na to, že je démon a naučila se své neobyčejné schopnosti ovládat, jí je RAda zase odebere. Archera a Táti viděla naposledy v hořícím vězení a jedinými spojenci mají být nyní Branickovy. Shodou okolností odvěcí nepřátelé Prodigia. Rodinné překvapení naberou konce a jen tak mimochodem je na spadnutí válka, v níž má hlavní ulohu sehrát právě Sophie, NA tom se shodnou všichni ne už však na tom, na jaké straně bude Sophie stát. Jenomže bez své magie je Sophie bezbranná. Podaří se jí získat zpět kouzelné schopnosti dříve, než bude pozdě?
Nebyla to špatná triliogie, taková ta klasická oddechovka u které si příjemně odpočinete a nemusíte nad ničím přemýšlet. Každopádně závěr mě malinko zklamal. Čekala jsem ho víc napínavý a víc děsivý a každopádně divočejší. Měla jsem z celé série prostě pocit, jako by to Sophie zvládala levou zadní a vlastně si hrála jen na to, že to bylo zlé a zdrcující. Jakoby autorka do psaní vložila málo emocí.

motivační citáty

2. března 2014 v 17:22 | Silmarilli |  Citáty
Neočekávej, že všichni porozumí tvojí cestě, hlavně pokud nikdy nekráčeli tvým směrem..

Začni dělat, co je nevyhnutelné a potom dělej to, co je možné. A najednou budeš dělat nemožné

Pokud chceš opravdu změnit svuj život,nejprve musíš být ochoten změnit svoji mysl

Náš hlavní smysl života je pomáhat ostatním.A pokud jim neumíme pomoci tak jim alespon neubližujte...

Každý je génisu. Ale poklud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom bude si celý svuj život žít s vědomím že je neschopná...

Být svobodný neznamená že nevíš nic o lásce. Znamená to jenom že víš, proč se na pravou lásku vyplatí počkat..