Duben 2014

E.L.James - Padesát odstínů svobody

28. dubna 2014 v 19:19 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
díl: 3
Rok vydání: 2013
počet stran: 650
Nakladatelství: XZY
Rok vydání originálu: 2011

Romantické, osvobozující a zcela neodolatelné čtení. Světový bestseller. Trilogie Fifty Shades of Grey vás uchvátí, získá si vás a zůstane ve vás navždy. Když Ana Steelová potká podnikatele Christiana Greye, jejich jiskřivá a smyslná aféra nezvratně poznamená životy jich obou. Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné.a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností.

Simona Monyová - Kudlanka Nábožná

25. dubna 2014 v 19:18 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Rok vydání : 2007
Počet stran : 160
Nakladatelství : Belami

"Proč bezbožná?" divil se Honza, když jsem mu před dávnými lety darovala textík Kudlanky. "Protože Kudlanka bezbožná je mnohem horší než kudlanka nábožná," pravila jsem záhadně. "Horší? Co může být horšího než se nechat po sexuálním aktu sežrat samičkou?" "Oženit se s ní," odvětila jsem.


Simona Monyová - Jednou nohou v blázinci

24. dubna 2014 v 19:18 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Rok vydání : 2000
Počet stran : 112
Nakladatelství : Víkend

Humoristický román v povídkách věnovala autorka všem ženám, co obdobně jako ona ,,zhltaly kdejakou příručku o výchově dětí, a přitom nadále zůstaly pouhými amatérkami". Monyová ví, o čem píše, sama je matkou tří synů a rodičovství považuje za tu nejtěžší, a přitom nejkrásnější profesi.


E.L.James - Padesát odstínů temnoty

22. dubna 2014 v 14:44 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Díl : 2
Rok vydání v originále : 2011
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 656
Nakladatelství: XYZ


Poté co Anastasia Steeleová na vlastní kůži pocítí, jak temná jsou tajemství Christiana Greye, opouští ho. Přese vše, co se mezi nimi stalo, na něj stále nemůže zapomenout. Když jí tedy Christian předloží novou smlouvu, nemůže odolat a vrací se k muži, kterého miluje. Postupně odhaluje všechna tajemství a zjišťuje, že jeho padesát odstínů šedi je temnějších, než si kdy dovedla představit. A zatímco Christian bojuje se svými démony, Ana musí učinit nejdůležitější rozhodnutí ve svém životě…

První díl se mi zdál o dost lepší. Samozřejmně tam pro nás jakožto čtenáře bylo všechno nové a zajímavé stejně jako pro Anu. Nicméně povaha Anastazie je lepší v tom, že všechno jenom slepě něodkýve co se týče Christiana. Za což jsem nesmírně vděčná, protože mě to vedlo k nepříčetnosti. Jinak to byla typická zamilovaná sladárna a jsem zvědavá jak si povede třetí díl.

J.R. Ward - Nespoutaný milenec

18. dubna 2014 v 14:43 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Bratrstvo černé dýky
Díl : 5
Nakladatelství : Baronet
Rok vydání v originále : 2007
Rok vydání v ČR 2011
Počet stran : 560

Vishous je uskočný bojovník se zatvrzelým srdcem toužící jen po střetu s nepřáteli upírů, obdařený, destruktivními sklony a též schopností vidět do budoucnosti. Když je ale v b joi vážně poraněn , zamiluje se v nemocnici nečekaně a beznadějně do své lidské lékařky, doktorky Jane Whitcombové. Ta opětuje jeho city a léčí nejen jeho tělo ale i bolesti jeho duše. Vishous proti své vuli dostává nové poslání, čeká jej osud , v němž pro Jane patrně nebude místo

Tento díl mě malinko zklamal. Nemůže za to však obsah knihy. Na Vishouse jsem se strašně těšila a byla jsem zvědavá na jeho příběh. Jenže asi si od Bratrstva musím dát menší pauzu. Začíná mě doráže skutečnost, že už je to velmi předvídatelné. Věděla jsem od začátku, že to dopadne tak jak to dopadlo. Dobře. Ty dobré konce mě trošku iritují i když bych si špatný konec nepřála. Jaká ironie. Takže chvilku pauzu jinak bych to za chvilku začala z nuděně odkládat.

J.R. Ward - Nalezený milenec

16. dubna 2014 v 14:42 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Bratrstvo černé dýky
Díl:4
Žánr : Sci-fi a fantasy
Nakladatelství : Baronet
Rok vydání v originále : 2007
Rok vydání v ČR : 2011
Počet stran : 520

Butch O Neal má povahu bojovníka. Bývalý policista oddělení vražd je jediným člověkem, jemuž byl umižněn přístup do nejužšího kruhu Bratrstva černé dýky. A tuuží se ponořit ještě hlouběji do světa upíru a zučastnit se jejich války. Nemá co ztratit, jeho srdce patří upírce, aristokratické krásce, která je ale beznadějně nedostižná. Když jí nemůže mít, může bojovat po boku Bratrstva. Při záchraně jedné upírky se však Butch stane obětí nejtemnějších nepřátelských sil a na prahu smrti je ponechán svému osudu, Bratrstvo ho však štastnou náhodou nalezne a jediný způsob jak jej přivést zpátky k životu je zdá se být Marissina láska, ale není jisté , zda ho dokáže zachránit.

Butche jse mi ze začátku líbil. Ale , kvuli tomuhle dílu, kde má být hlavním hrdinou, jeho povahu spisovatelka dost překopala. Ano s láskou se asi každý muž v Bratrstvu změní, ale kus jeho osobnosti zustane. ZAtím co se Butch snažil ze sebe neustále dělat tvrdáka, dost vyměkl.
Naneštěstí mu to zustalo i v příštím díle, který právě čtu...

motivační citáty 5

13. dubna 2014 v 14:42 | Silmarilli |  Citáty

Odvaha ne vždy dělá randál.
Někdy je odvaha tichým hláskem,
který ti na konci dne pošeptá:
"udělám to znovu zítra".


Neměň se, aby tě lidé měli rádi.
Buď sebou a správní lidé budou milovat
tvoje skutečné já.


Nedělej si starosti. Všechno bude úžasné…


Nepodceňuj se porovnáváním
sebe s ostatními.
Jsou to tvé odlišnosti,
které tě dělají výjimečnou a překrásnou.


Pokud se lidé nesmějí tvým snům,
tak jsou tvé sny příliš malé.
* Azim Premji


Je to jenom tvá cesta.
Ostatní mohou kráčet s tebou,
ale nikdo nemůže kráčet za tebe…


Pokud vlastníš svůj smích,
nikdo tě nemůže rozbrečet
bez tvého svolení... Tak se usměj :-)


Náročné neznamená nemožné.
Jenom to znamená,
že máš pracovat tvrději.


Krása není jenom tvář,
krása je světlo v srdci.
* Kahlil Gibran

Simona Monyová - Krotitelka snů

11. dubna 2014 v 17:18 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Rok vydání : 2005
Počet stran : 156
Nakladatelství : Belami

Také bojujete s nadváhou, nedostatkem času a neposlušností vlastních dětí? Váš muž si našel milenku, co připomíná tyčku k fazolím a vaše ňadra jsou důkazem, že zemská přitažlivost skutečně existuje? Život vám přistřihl křidýlka, a vy netušíte jak dál? Třetí vydání nejúspěšnějšího románu Simony Monyové vám ukáže cestu.

Musím říct, že Monyová mě každou knížkou vždycky hromila a tohle není výjimka. Každý díl je něčím originální a přesto stejný. Nápaditý a rozhodně jak ze života


Simona Monyová - Konkurz na milence

9. dubna 2014 v 17:18 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Rok vydání : 2002
Počet stran : 128
Nakladatelství : Víkend

Leze Vám na nervy? Marně se snažíte vzpomenout, proč jste si ho před léty vzala? Zdá se Vám, že společné už máte jen příjmení? Zřejmě nastal čas vyhlásit Konkurz na milence!

Upřímně řečeno tak tohle bylo zajímavé. Nevím na kterou pasáž jsem se těšila víc. Nevím co ktomu víc dodat

Simona Monyová - Deník citového vyděrače

7. dubna 2014 v 20:47 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Rok vydání : 2000
Počet stran : 152
Nakladatelství : Rod Brno


Srbský spisovatel Dušan Radović řekl: "Jsou muži a muži. Někteří dokáží udělat šťastnými mnoho žen, a některým se s bídou povede udělat nešťastnou jen jedinou." František, hlavní protagonista knihy Deník citového vyděrače, se této teorii vymyká, a úspěšně ničí život své (v pořadí již čtvrté) manželky.
Pro mě byl tento román od známé spisovatelky, velmi zajímavý a hlavně čtivý. Myslím si, že jako spisovatelka umí některé životní situace perfektně vystihnout. NAvíc jsem se s takzvaným " citovým vyděračem" nejspíš také setkala, proto jsem z hlavní hrdinkou o to víc soucítila. Myslím, že to bylo zajímavé

Dostane mě smrt ?

6. dubna 2014 v 20:44 | Silmarilli |  Moje Básnicky

Krvavé oči si mě prohlíží
Kouká z nich smrt a hlad
Jako hladový sup co nad obětí krouží
Ten, co nenechá mě v klidu spát

Pmalu strachy couvu ke zdi
Prý domluvenou jsme měli schuzi


Smrt se mi v kradla do mozku
A celou se jí snaží otrávit
Prý dostala tam propustku
To bohužel už nepujde zpravit

E.L.James - Padesát odstínů šedi

4. dubna 2014 v 18:55 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Fifty Shades
Rok vydání v originále:2011
rok vydání v ČR:2012
Počet stran : 610
Nakladatelství : XYZ

Padesát odstínů šedé (Fifty Shades of Grey) je první díl erotické trilogie, kterou napsala E. L. James a zaujala tak čtenáře po celém světě. Studentka literatury Anastasia Steel má za úkol zpracovat rozhovor s úspěšným a bohatým podnikatelem Christianem Greyem (Grey = angl. šedý, odtud název knihy 50 odstínů šedé) Na domluvenou schůzku přijde muž, který Anastasii neuvěřitelně přitahuje. Je okouzlující, krásný, neuvěřitelně chytrý, svůdný a hrozivý. Nezkušená a nevinná dívka poprvé zažívá pocit, že nějakého muže chce. Z jedné strany ji odrazuje jeho záhadná rezervovaná osobnost a z druhé strany se mu strašně touží přiblížit. Starší a zkušený Christian není schopen odolat klidné kráse, důvtipu a nezávislému duchu mladé dívky. Ať chce nebo ne, musí si přiznat - touží po ní, chce ji... ale za svých vlastních podmínek. Anastasia je šokovaná i vzrušená Christianovými nezvyklými erotickými chutěmi. Váhá, ale není schopná mu odolat. Vášnivý živočišný vztah odkrývá jejich tajemství i temné sexuální touhy.
Na tuhle knihu ( respektive na celou série), vzniklo plno rozporuplných názoru. Na jedné straně tu jsou tací, kteří bez knihy nedokážou " žít" a jsou naprosto pohlceni jejím příběhem a pak jsou tu tací, kteří neskrívají hodně drsnou kritiku. Nemohu osobě tvrdit, že jsem se zařadila mezi některou z nich, uvízla jsem někde cestou na pul.
Kniha je velmi čtivě napsaná a čtese v podstatě sama. Ani jsem nestihla mrknout a zjistila, jsem že už mám knihu přečtenou.
Co se týče hlavních postav Anastázii jsem měla problém kolikrát vystát a s tím i samotného Pana Greye. Někdy jsem měla chut hlavou tlouct o zed při představě jak si nechá plno věcí líbit a jak všechno háže na svou hlavu. A Greye? Vytáčel mě jeho přístup. Bud všechno po jeho nebo nic.
Děj byl lehce předvídatelný a už ted mám takovou malou představu o čem bude díl druhý.
Ale abych to jenom nehanila. Bylo zajímavé rozšířit si obrozy co se týče některých sexuálních praktik. Někdy jsem četla s otevřenými usty a se slovy : " Tohle se opravdu někomu může tak líbit?".
Abych to trošku shrnula, rozhodně nelituji, že jsem si knihu přečetla, bylo to velmi zajímavé. Sice krapet tuctové ale opravdu zajímavé. A tak se pouštím do druhého dílu...

Meg Cabotová - šlepá vášen

2. dubna 2014 v 20:42 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Tuhle knihu....jsem z ní celkem zklamaná a znechucená, protože si říkám, že v dnešní době nakladatelství vydávají uplně všechno.Nebudu tu knihu tady ani popisovat, protože to podle mě byla katastrofa, keterou jsem ani nezvládla dočíst.