Květen 2014

Citáty

31. května 2014 v 7:56 | Silmarilli |  Citáty

Někdy ty nejmenší věci si vyžadují nejvíce místa ve vašem srdci.

Někdy, když uvidíte někoho brečet, je lepší se neptat proč.
Někdy to chce jenom čtyři slova, abys ji udělal znova šťastnou.
A ty čtyři slova jsou… JSEM TU PRO TEBE.

Pokud máš odvahu říci "sbohem", život tě obdaří s novým "vítej".
* Paulo Coelho

Nikdy se nesnaž někoho doběhnout.
Osoba, která si tě opravdu váží,
bude vždy kráčet s tebou.

Tvůj život je tvá zpráva světu.
Tak si dej záležet, aby byl inspirující.

Cokoliv chceš udělat, udělej to.
Existuje jenom omezený počet zítřků.

"Zkoušej riskovat v životě."
Pokud se to podaří, staneš se vůdcem!
Pokud ne, staneš se průvodcem!

Lídři přemýšlejí o budoucnosti,
o směru, kterým se ubírají,
aby si splnili, po čem touží,
a o tom, co mají udělat, aby se tak stalo.

Dělat si starosti je ztráta času.
Nic to nezmění.
Jenom to zaneřádí tvoji mysl
a ukradne tvoje štěstí.

Být k sobě upřímný je lepší,
než být lhářem,
jenom abys všechny ohromil.


Cooper Susan - Probuzení tmy

29. května 2014 v 7:55 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Probuzení tmy
Rok vydání : 2005
Rok vydání v ČR : 2007
POčet stran : 248
NAkladatelství : Albatros

2. kniha série Probuzení Tmy (první díl v češtině nevyšel).
Klasický americký fantasy příběh konečně na našem trhu! Uprostřed zimy, v den svých jedenáctých narozenin, odhalí Will Stanton, že má zvláštní dar je posledním z Dávných, nesmrtelných bytostí, jejichž posláním je chránit svět před vládou Tmy. Okamžitě se vydává na cestu za šesti kouzelnými Znameními, která jednoho dne pomohou Dávným v rozhodující bitvě mezi Temnem a Světlem. Na dvanáct dní kolem Vánoc, kdy se Temno probouzí k útoku, Willovi zaplní život divy, kouzla, hrůza i radost.Susan Cooperová patří k několika málo současným americkým spisovatelům, kteří mají živou představivost, vypravěčské nadání i originální vize. Díky jim vytváří obraz rozsáhlého střetnutí mezi dobrem a zlem, který se stává srdcem velké fantasy. Autorka navázala na tradici klasiků žánru J. R. R. Tolkiena a C. S. Lewise, její román Probuzení Tmy z roku 1973 zcela jistě ovlivnil i J. K. Rowlingovou

Pokud mám být upřímná,tak mě to vubec ,ale vubec nebavilo. Proto k tomu nemám co říct.

Destefano Lauren - Past

26. května 2014 v 7:52 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Zahrada nesmrtelnosti
Díl: 1
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2012
Počet stran : 368
Nakladatelství : Fortuna Libri

Co kdybyste se dozvěděli, kdy - na den přesně - zemřete?
Díky moderní vědě se každá lidská bytost stává tikající časovanou genetickou bombou. Bezohledné manipulace s genetickými informacemi způsobí, že muži se dožívají pouze dvaceti pěti let a ženy dokonce jen dvaceti. V této bezútěšné době jsou mladé dívky unášeny a nuceny žít v polygamním manželství, aby odvrátily hrozbu, že lidstvo vymře.
Tento osud čeká i šestnáctiletou Rhine Elleryovou. Je unesena, aby se stala jednou z vyvolených nevěst a vstupuje do světa bohatství a privilegií. Přestože její manžel Linden k ní chová opravdové city, jediným cílem Rhine je útěk - chce najít svého bratra-dvojče a vrátit se domů. Ale Rhine se musí vypořádat s více problémy, než jak znovu získat svobodu. Lindenův excentrický otec je odhodlán najít protilátku na genetický virus, díky kterému mu hrozí ztráta syna, i když to znamená jít přes mrtvoly, aby prověřil své experimenty…
Tohle je opravdu zajímevé. Je to zajímavý a poutavý příběh, navíc protkaný skutečností,že se tohle všechno stejně může stat. Člověk si uvědomuje plno skutečností,které považuje za samozřejmost,ale fakt,že tak to pořád být nemusí.Je to trošku děsivé a přitom výborné.

Jeaniene Frost - Předurčená do hrobu

23. května 2014 v 7:47 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : noční lovci
díl: 4
Rok vydání v originálu :2011
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 239
Nakladatelství : Fantom print

Poloviční upírka Cat Crawfieldová a její nemrtvý milenec Bones se potkali před šesti lety a od té doby bojovali proti zákeřným nemrtvým, utkali se s pomstychtivým Mistrem upírem a stvrdili své vzájemné pouto krví. Nyní je čas dát si oddych. Ale naděje na bezchybnou dovolenou v Paříži se zhroutí v okamžiku, kdy se Cat jedné noci probudí z hrůzostrašného snu. Pronásledují ji vidiny, v nichž se zjevuje upír jménem Gregor. Ten je mocnější než Bones a má vazbu na její minulost, o níž neví ani sama Cat. Gregor věří, že Cat patří jemu a nedá si pokoj, dokud ji nedostane. Začíná bitva mezi upírem, který ji straší ve snech, a tím, kdo má její srdce. A je to jedině Cat sama, kdo dokáže Gregorovu moc zlomit. Aby zničila nejhoršího upíra, jakému kdy čelila, bude muset sebrat veškerou možnou sílu.
I kdyby takové síly mohla dosáhnout jedině předčasnou cestou do hrobu...
Tady v tomhle díle mě malinko zklamal Bones. To jak se v jedné situaci zachoval a co dělal se mi k němu moc nehodilo. Ale budiž. JInak to bylo opět dobré


Jeaniene Frost - nenávist až za hrob

21. května 2014 v 7:42 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série: Noční Lovci
Žánr: Sci-fi a fantasy
Rok vydání 2013
Rok vydání v originále : 2011
Počet stran : 240
Nakladatelství : Fantom Print

Cat společně se svým upírským milencem Bonesem dál pomáhají zvláštnímu oddělení Národní bezpečnosti v lovu nebezpečných nemrtvých bytostí. Situaci komplikuje to, že Cat , napůl člověk a na půl upír, začíná být jako Zrzavá smrtka až příliš proslulá, a navíc s ní má stále ještě nevyřízené učty její biologický otec, sadistický upír Max. K tomu dostane Bones nečekanou nabídku, která se jen tak neodmítá. Jeho Velmistr, starý egyptský upír Mecheres, mu předá část své moci a navždy tak propojí jejich klany. Za všechno se ale musí platit a rovněž tato na první pohled skvělá šance v sobě skrývá nebezpečí, které může znamenat nejen odloučení , ale i smrt

PO dvou dílech jsem si musela od Cat dát pauzičku. Ted toho trošku lituju.Je to skvělé. Určitě tam jsou chybičky, které nejdou nepřehlédnout ale možná právě v tom je ta krása. Co víc dodat..

Motivační citáty

18. května 2014 v 9:39 | Silmarilli |  Citáty

Všichni v životě děláme chyby,
ale to neznamená, že za ně musíme platit.


Někdy DOBŘÍ lidé dělají ZLÁ rozhodnutí.
To neznamená, že jsou zlí…
to jenom znamená, že jsou lidé!

A na konci, láska, kterou si sebou vezmete,
se vyrovná lásce, kterou jste vytvořili.
* Beatle

slabí lidé se mstí.
Silní lidé odpouštějí.
Inteligentní lidé ignorují.


Můj otec vždy říkal:
"Nezvyšuj svůj hlas.
Zlepši svoje argumenty."
* Arcibiskup Desmond Tutu

Pokud mám být upřímný, nemám slova,
abych tě udělal lepší, ale mám ruce,
abych tě objal, uši, abych si poslechl cokoliv,
co chceš říci, a mám srdce - srdce nedočkavé
tě vidět se smát.

Pokud je někdo dostatečně silný
tě stáhnout dolů, ukaž mu,
že si dostatečně silná,
znovu stoupat nahoru.

V životě jsou chvíle, kdy ti někdo chybí
tak moc, že stačí si ho jenom vybavit
v mysli a obejmout ho.

Maya Banks - Pád

17. května 2014 v 9:19 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Bez dechu
Díl: 1
rok vydání: 2013
Rok vydání v ČR: 2013
Nakladatelství : BAronet
Počet stran : 408

Když Gabe Hamilton spatřil Miu Crestwellovou na galavečírku při příležitosti otevření jeho nejnovějšího hotelu, okamžitě věděl, že za to, po čem touží, skončí v pekle. Mia je přece mladší sestřička jeho nejlepšího přítele, jež vyrostla v překrásnou ženu. A Gabe čekal už tak dlouho.

Mia o Gabeovi sní už od doby, kdy se coby dospívající dívka zamilovala do nejlepšího kamaráda svého bratra. Co na tom, že je Gabe o čtrnáct let starší? Mia ví, že je naprosto mimo jeho ligu, ale přesto ji přitahuje stále víc. Nyní je dospělá a nemá sebemenší důvod, proč své nejtajnější touhy neuskutečnit.
Gabe ji vtáhne do svého provokativního světa a Mia si uvědomí, že mnoho neví ani o něm, ani o tom, jak vzrušující jeho požadavky mohou být. Jejich vztah je intenzivní a vášnivý, ale ve chvíli, kdy překročí hranici dělící tajný poměr od něčeho mnohem hlubšího, hrozí, že se jejich vztah dostane na veřejnost - zradou mnohem intimnější, než si oba kdy dokázali představit.
Nemůžu si prostě pomoci. Celou dobu jsem si říkala : " uplně jak padesát odstínu. JO Tady je to taky dost podobné. Tahle pasáž tam taky byla." Je to škoda, protože napsané to nebylo špatně. Ale jakoby autorka vzala padesát odstínu a krom některých detajlu to v podstatě přepsala. Nebo aspon tak to na mě pusobilo.

Zajíček

15. května 2014 v 9:19 | Silmarilli
A tady pro změnu něco hoooodně růžového :D Náhled ...stažení

Beruška

13. května 2014 v 9:18 | Silmarilli
Takový trošku hodně zelený výtvor. Je zajímavé, že ačkoliv o sobě nemůžu říct, že je to dobré a nebo, že je to aspon na slušné urovni ( pořád vyhlížím jako naprostý amatér a to už se o to nějaký ten pátek pokouším), strašně mě to baví. Když jsem doma sama a mam takovou tu pohodičku baví mě si s tím hrát. A neb když mám nějaké trápení. Tímto způsobem na to bezvadně zapomenu a je to fajn. A pak z toho vznikne něco takového no NÁHLED a tady kdyby náhodou stažení

Simona Monyová - Pletky s osudem

9. května 2014 v 9:18 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Rok vydání : 2006
Počet stran : 132
Nakladatelství : Belami

Hlavními postavami druhého vydání jedné z prvních knih Simony Monyové - PLETKY S OSUDEM jsou dvě sestry, která se sřídí známým rčením : Dá-li vám někdo nalinkovaný papír, pište napříč. A ačkoliv obě hrdinky svědomitě porušují zavedená pravidla, píší napříč za každých okolností, pokoušejí se osud obelstit i podplatit, štěstí jim stále uniká.


2.6 vzhled

8. května 2014 v 11:41 | Silmarilli |  Změny blogu
Dlouho jsem se snažila něco vykutit. Ta modrá mě hrozně rychle omrzela. Nejhorší na tom všem ale bylo, že jsem nemohla za boha přijít na to, čím bych to chtěla napravit. Nakonec jsem si v hlavě vytvořila obrázek, jak by budoucí lay měl zhruba vypadat. Myslím, že není třeba podotýket, že ve finále to vypadá uplně jinak.
Chtěla jsem aby z toho byly cítit léto a aby převládaly teplé a letní barvy. Ve výsledku to vždy skončilo katastrofou a nakonec z toho vzniklo tohle což se mím představám ani trochu nepodobá. Jsou to spíš hodně tmavé a studené barvy.
Ostatně, kdo muže říct, že si vždycky všechno naplánuje a ono to tak přesně dopadne ? Myslím, že je vás opravdu hrstka, pokud vubec.
Jinak abych se vrátila k tématu, tohle je asi ta nejrozumnější verze, kterou jsem dokázala vytvořit.Vím, není to nic mistovského, ale myslím si, že tady to stačí.


Avery Williamsová - Alchymie věčnosti

8. května 2014 v 9:17 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Inkarnace
Díl: 1
Rok vydání:2013
Rok vydání v originále: 2012
Počet stran : 256
Nakladatelství : CooBoo

Serafína už zažila leccos. Na zemi strávila celých šest set let. Věčný život a bohatství mají ovšem vysokou cenu- životy nevinných lidí. Její přítel Cyrus před stoletími objevil alchymistickou metodu, která umožnuje duším střídat těla. A Serafina už ted není schopná neést vinu za to, co provádí... Rozhodne se Cyruse opustit, utéct od něj a zemřít. Do cesty se jí však připlete šestnáctiletá Kailey a Sera je zničehonic v životě dívky, o které nic neví a musí předstírat pravý opak...
Byl to velmi zajímavý příběh. Některé pasáže bych vystřihla, některé poupravila a něktré byly naopak dokonalé. Celou tuhle knihu se všechny tyhle pocity ve mě střídali. Když se mám na to, ale podívat s odstupem, musím uznat, že to nebylo špatné. BYlo to jiné, než co jsem četla.

motivační citáty 6

6. května 2014 v 8:32 | Silmarilli |  Citáty

Skvělé přátelství je založeno na dvou pravidlech:
Za prvé oceňování podobností…
a za druhé… respektování odlišností…


Přílišné přemýšlení může způsobovat problémy.
Proto se už konečně rozhodni a začni konat


Pokud má někdo s tebou problém,
pamatuj, že je to JEHO problém.


Nemá cenu nenávidět lidi, kteří ti závidí.
Respektuj jejich závist, protože si myslí,
že jsi lepší než oni.


Zpráva pro každou holku,
která sedí každý večer doma:
"Tam venku je kluk,
který si přeje, aby tě našel"


Pozitivní myšlení možná nevyřeší
všechny tvé problémy…
ale naštve tak mnoho lidí,
že to stojí za to úsilí. :D


Nejlepší věc na světě je,
když můžeš obejmout někoho,
koho miluješ,
a on tě obejme ještě pevněji.


Respektuj sám sebe alespoň proto,
abys odešel od všeho, co ti dále neslouží,
nepomáhá ti růst, nebo tě nedělá šťastnějším.

Simona Monyová - Otcomilky

4. května 2014 v 8:31 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Rok vydání : 2005
Počet stran : 142
nakladatelství : Belami

Otcomilky jsou humorně laděný příběh o vztazích otců a jejich dcer, o vylétávání z teplých hnízd a novém hnízdění. Otcomilky jsou knihou na každý noční stolek.


Jessica Inclán - když uvěříš

1. května 2014 v 8:29 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série: The Believe Trilogy
Žánr: Sci-fi a fantasy - román
Rok vydání : 2008
Rok vydání v originále : 2006
Počet stran : 336
Nakladatelství : Metafora

Kniha je prvním dílem trilogie o hrdinovi jménem Sariel, který se svými druhy přísahá, že bude ochranovat svět lidí. Miranda, ač uspěšná básnířka, není v životě příliš spokojená : nemá štěstí v lásce, jako by stále žila ve stínu své krásnější a uspěšnější sestry, a hlavně si připadá " jiná" než všichni kolem ní. Všechno se ale dramaticky změní, když se po uprku o život před třemi násilníky ocitne uprostřed lidí, o jejichž existenci vubec neměla tušení. Ti, kteří věří ce tři. Kdo jsou tihle tajemní, mimořádnými schopnostmi obdaření lidé v kápích? A kdo je její smutný zachránce, zázračný léčitel a telepat s podmanivýma jantarovíma očima a záhadnou minulostí?

Nemůžu si prostě pomoct. Námět byl jistě zajímavý a určitě to byl dobrý nápad. Nicméně po přečtení pár řádku, pár stránek a pár kapitol, jsem knihu odkládala s rozpoloženými pocity a s rozhodnutím, že knihu dočítat určitě nebudu. Autorka to píše stylem, který mi absolutně nesedí a já se přez to nejsem schopná přenést. Škoda děj jinak nevypadal uplně špatně...