Červen 2014

Recepty

30. června 2014 v 11:03 | Silmarilli |  Recepty
Tuhle rubriku jsem se rozhodla vytvořit proto, že jednak stárnu a ráda zkouším nové věci a jednak aspon ty nové recepty nezapomenu a můžu se s případnými návštěvníky o ně podělit. Hlavně já sebe dost dobře znám. Vždycky si najdu nějaký nový recept, rozhodnu se ho vyzkoušet a tak jednoho krásného dne se na něho konečně vrhnu a čekám co z toho vyleze. Pokud se mi to podaří tak si vždycky říkám, že si recept musím schovat abych se k němu jednou mohla vrátit.
Vždycky si to tak krásně plánuju, ale nakonec, jelikož jsem bordelářka, recept někam strčím, nebo vyhodím a nebo stratím a pak lituju, že jsem si to víc nezaznamenala.
A tak jsem jednoho dne přemýšlela ( ano, opravdu přemýšlela), že by nebylo špatné zveřejnovat to zde. Takže voala :) v příštích dnech tu budete brzo vidět pár receptu, takže uvidíme jak dlouho mě to bude bavit :)

Richelle Mead - Odhalená

28. června 2014 v 8:04 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Sukuba
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 256
Nakladatelství : Domino

Georgina Kincaidová měla celou věčnost na to, aby se naučila rozumět mužům, ale oni ji stále dokážou překvapit. Tak třeba Seth Mortensen, muž, který riskoval duši, aby se mohl stát jejím přítelem.
Georgina to nemá lehké ani v jiných ohledech: její ďábelský nadřízený ji nutí, aby na sebe i nadále brala různé podoby a plnila základní povinnosti sukuby. A teď ji navíc vyslal do Las Vegas, města hříchu! Proč mu tolik záleží na tom, aby Georgina odcestovala ze Seattle - a tím pádem i od Setha?
Pochybnosti už mají i Georginini spojenci. A ona sama? Ví, že patří k nejlepším sukubám, ale pokud by se jí podařilo nalézt způsob, jak se stát normální ženou, ručitě by toho využila. Ať to stojí cokoli. Chce se vyhnout jen jedinému riziku: že by ohrozila muže, pro kterého to všechno podstupuje.....
Nejsem zrovna nadšená z toho, že série o této sukubě končí. Na druhou stranu tato poslední kniha byla dost předvídatelná, což mě malinko štvalo. Co malinko, přímo jsem hrdiny hnala k tomu aby už to a to řekly, nebo aby to a to udělaly. Nebyýt toho jak byla kniha snadno čitelná to byla skvělá série.

Richelle Mead - Stíny

26. června 2014 v 8:04 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Sukuba
Rok vydání : 2010
Rok vydání v ČR : 2012
Počet stran : 250
Nakladatelství : Domino

Georgina Kincaidová má záviděníhodné schopnosti: je nesmrtelná, svede každého muže, o kterého stojí, může měnit podobu a umí nosit tak vysoké podpatky, že by se na nich běžný smrtelník zabil. Tohle všechno je pro ni hračka. Ovšem sledovat přípravy na svatbu bývalého přítele, to je úplně něco jiného. Georgina se nedokáže rozhodnout, co je pro ni vlastně horší: jestli to, že si Seth bere jinou ženu, anebo to, že si musí sehnat nové šaty na svatbu. Ještě že ji od těchto příšerných starostí rozptyluje nový spolubydlící, nefil Roman, z něhož sex-appeal přímo prýští. A pak je tady Simone, nová sukuba ve městě, která se až podezřele zajímá o Setha Mortensena. Největší nebezpečí ovšem číhá přímo v Georginině hlavě. Stále častěji slýchá vábení jakési záhadné síly, která ji láká… pravděpodobně do záhuby. A Georgina ví, že je příliš slabá, než aby dokázala dlouho odolávat…
Strašně ráda, jsem se vrátila k téhle sérii. Není to sice nic pevratného , ale Georgina mi prostě přirostla k srdci a celý její život s ní. NAkonec i tenhle díl nebyl vyjímkou. To jak se vracela do své minulosti mě obzvlášt bavilo. Líbila se mi představa, že někdo to všechno zažil.

Destefano Lauren - Horečka

24. června 2014 v 8:04 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Zahrada nesmrtelnosti
Rok vydání - 2012
Rok vydání v ČR - 2012
počet stran - 352
Nakladatelství : Fortuna Libra

Reina opět v akci - Reina odhalí kuplířčiny úmysly a začce opět vzdorovat - Strastiplná cesta k Rowanovi - Vaughn je rozhodnutý přivést Reinu zpět do sídla - Tentokrát jde Reině o všechno.
Nemám k tomu moc co dodat. Není to špatně, ale tak jako první díl mě to nenadchlo


citáty 3

20. června 2014 v 10:58 | Silmarilli |  Citáty

Slova mohou lhát, ale činy vždycky řeknou pravdu.

Život je mnohem krásnější,když se soustředíme na to, co je skutečně důležité.

Objetí beze slov znamená tisíce slov pro každé srdce.

Využij každé šance, kterou v životě dostaneš, protože některé věci se stanou jenom jednou.

Mladí potřebují radost a lásku, dospělí práci a přátelství, staří mír a pokoj. * Konfucius

Ten okamžik, kdy jsi připravená toho nechat, je obvykle ten okamžik předtím, než se stane zázrak. Nevzdávej se.

Mlčení a úsměv jsou dva mocné nástroje. Úsměv je způsob, jak vyřešit mnoho problémů a mlčení je způsob, jak se vyhnout mnoha problémům.

Nikdy neodcházej z opravdového vztahu kvůli několika nedokonalostem. Nikdo není perfektní. Nikdo není bez chyby.Láska je více než dokonalost.

EGO - tři písmena, která ti brání říci věci, které zoufale chce říci tvoje srdce: Miluji Tě. Chybíš mi. Omlouvám se.

Nemarni svůj čas vysvětlováním. Lidé slyší jenom to, co chtějí slyšet.

Zajímavé stránky s knihami

19. června 2014 v 10:55 | Silmarilli |  Kravinky (Kam to dát ??)
Rozhodla jsem se připravit tenhle článek za učelem, nejenom obohatit vás o ruzné blogy, ale taky abych já sama na ně nezapomněla. Našla jsem za poslední dobu plno zajímavých stránek a myslím, že je škoda aby se o nich nevědělo. NAvíc sama sebe moc dobře znám a vím, že jak si to někam neuložím tak na to časem zapomenu.

1 - Liter.cz - Tohle je stránka, která je pro všechny začínající pisálky, kteří by chtěly někde svoji tvorbu ukázat a možná získat i některé fanoušky :)
2 -knizni-bazar.blog.cz - Tahle stránka je něco jako taový bazar. Můžete tu knížky prodávat, kupovat vyměnovat. Myslím, že to není špatné. Jen aby to lidi začaly víc využívat
3 - Databáze - Databázy knih asi nemusím představovat. Je to podle mě vychytaná stránka co se knížek týče.

A ted pár stránek, které se soustředují hlavně na překlady knih, které u nás ještě nevyšli.


V momentě jak narazím na další, tak je sem přidám. Mám strach, že na něco zapomenu a nerada bych přišla o tak skvělé stranky tím, že všechno nechám na svou hlavu, která je někdy děravá jak cedník.

Noe

17. června 2014 v 10:55 | Silmarilli |  MovieZneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná zname
ní mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na "nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít.

Tento snímek pro mě byl obrovským potěšením i obrovským zklamáním. Dlouho jsem se na to těšila a chtěla film vidět. Možná i proto jsem od toho mnoho očekávala. Chápu, že hlavním prvkem muselo být náboženství. To je podle mě scela pochopitelné, ale to prolínání s obříkama mi přišlo trošku ujeté. Pusobilo to na mě jak vystřižené uplně z jiného filmu.
Nesedělo mi to tam a navíc to na mě pusobilo, jako že nevěděli co s příběhem tak vzaly starý film s " obříky" a použilo to.
Jinak to byl podle mě rozhodně silný příběh, který ve mě vyvolal plno pocitu. A rozhodně si odnáším poměrně silný zážitek.

J.R. Ward - Pomstěný milenec

14. června 2014 v 10:54 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Bratrstvo černé díky
Díl : 7
Rok vydání v originále: 2009
Rok vydání ČR:2011
Počet stran : 728

Další pokračování z rodu Coldwellu a šestice jeho ochráncu tvořících Bratrstvo černé dýky je opět plné dramatických příběhů, zápletek a osudů.
Jeho hlavní postavou je však temná postava - Rehvenge, upír, který čerpá životní energii z emocí ostatních, obchodník s drogami. Jeho reputace způsobí, že je naverbován, aby pomohl odstranit drsného a ostražitého krále Wratha, vůdce bratrstva. Pod tlakem hrozícího nebezpečí hledá morální podporu a tak propadne kouzlu ošetřovatelky Ehleny, která snad jediná mu může pomoci, avšak jeho city přehlíží.


Člověk autorce téhle série sežere všechno co autorka sama chce. Celou sérii se mi Rehvenger nelíbil. Neměla jsem ho absolutně ráda. Ovšem sotva si ho autorka vezme na paškál a přiblíži tak jeho osobnost, najednou se přistihnu, že mu držím palce. Podle mě to každá autorka nedokáže i kdyby měla. Některé série když se na někoho zaměří koho nemám moc vlásce, může ho autorka vychvalovat jak chce , ale prostě to nejde. Wardová se něčeho ujme a šup - je hotovo.

J.R. Ward - Vyvolený milenec

13. června 2014 v 14:24 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Bratrstvo černé díky
díl : 6
Rok vydání v originále : 2008
Rok vydání v ČR : 2011
Počet stran : 568
Nakladatelství : Baronet

Se svou neskonalou věrností Bratrstvu se Phury obětoval pro zachování svého rodu a stal se muže, zodpovědným za jeho pokračování. Byl vybrán, aby se stal otcem mnoha synu a dcer a zajistil tak přežití rodu a zachování jeho tradic a zrodu nových jeho bojovníku.
Jeho první žena Cormia, která touží získat nejen jeho tělo ale i srdce, odkrývá Phuryho obavy skryté pod jeho vznešenou zodpovědností. Mezitím se však divokost útoků nepřátel rodu stupňuje, smutek se šíří sídlem Bratrstva, a Phury se musí rozhodnout mezi láskou a povinností.

Je zvláštní jak si Phury a Zsadist vyměnily role. JAk každý další díl bratrstva a i tenhle byl dobrý. Člověk má pocit, že se neustále opakuje

citáty

10. června 2014 v 18:37 | Silmarilli |  Citáty


Mít velké cíle je základní kámen pro váš úspěch.

Krása není o tom mít krásnou tvář. Je to o tom, mít krásnou mysl, dobré srdce a laskavou duši.

Jsi silnou, pokud znáš své slabosti. Jsi krásnou, pokud oceňuješ své chyby. Jsi moudrá, pokud se učíš ze svých chyb.

Nejlepší a nejkrásnější věci na světě ,není možné vidět nebo se jich dotknout. Musíš je cítit svým srdcem…

Nejsem dokonalá osoba. Dělám hodně chyb, ale stále miluji ty lidi, kteří zůstávají se mnou, i když ví, kdo doopravdy jsem.

Jestliže nemůžeš chodit, potom se plaz, ale v čemkoliv, co děláš, se musíš pohybovat kupředu. * Dr. Martin Luther King

Jestliže nemůžeš létat, potom utíkej. Jestliže nemůžeš utíkat, potom běž.

Nemarni svůj čas pomstou. Ti, kteří ti ublížili, dojdou své vlastní odplaty.

Jeden z největších nedostatků lidí je, že neříkáme těm, které milujeme, jak moc pro nás znamenají, když jsou tady.Takže nepromeškej svoji příležitost!

K úspěchu tě nezaveze výtah. Musíš jít po schodech.

Nic Nás Nerozdělí

8. června 2014 v 18:36 | Silmarilli |  MovieNic nás nerozdělí je film, který nese nálepku " podle skutečné události". Mnozí z nás si jistě pamatují na dobu, kdy byly zprávy plné o vlně tsunami,která zničila všechno co jí stálo v cestě. Tento film o tom vypráví.
Je to o rodině, která se rozhodla strávit vánoce v Thajsku. Začíná to štastnou rodinkou, ale to se brzy zvrhne poté co se na ně sesuna vlna tsunami.
Musím říct, že film je napínavý od začátku až do samého konce. Nutí diváka s žít se s hlavními postavami a naplno se ponořit do děje. Od samého začátku vás film chytne a nepustí ze svých drápu a nutí vás přemýšlet nad osudem postav. Celí film si budete lámat hlavu nad tím jak to vlastně dopadne, jestly někdo přežije a pokud jo kdo to bude, kolik jich bude. Nakonec možná jako já si budete přát aby přežily všichni, protože je to tak zdrcující že si říkáte atjsou nakonec aspon všichni pohromadě.
Navíc režisér se podle mě z hercu i dětských hercu snažil vydolovat maximum. Což se opravdu vyplatilo, protože i to se odrazilo na kvalitě filmu. Abych to shrnula a zbytečně to neobkecávala tak snímek Nic nás nerozdělí je podle mě opravdový unikát. A nikdo kdo má rád katastrofické filmy by tento snímek neměl přehlédnout.
Naopak každému doporučovat tak jako já to ted doporučuju tady .

Jeaniene Frost - Věčný polibek temnot

6. června 2014 v 18:36 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Svět nočních lovcu
Díl : 2
Rok vydání : 2010
Rok vydání v ČR : 2011
Počet stran : 360
Nakladatelství : Fantom Print

Ještě před pár dny nevěřila na upíry, a teď je jednou z nich. A k tomu miluje jiného upíra! Kira Gracelingová, soukromá vyšetřovatelka z Chicaga, měla toho rána prostě jen dál jít svou cestou. Smysl pro povinnost jí však nedovolil přeslechnout bolestivé sténání, vycházející před úsvitem z opuštěného skladiště. A tak se ocitla ve světě, který si uměla představit jen ve svých nejhorších snech. V jeho středu stojí Mencheres, mladý a sexy upírský mistr, potomek starověkých egyptských faraonů a dědic jejich moci. Za tisíce let na světě však už ztratil chuť žít dál. Ale pak se objevila Kira a odvážně čelila smrti, jen aby ho zachránila. Takovou ženu ještě nepoznal, a tak není divu, že se do ní zamiloval. Ale musí ji nechat odejít zpět do jejího obyčejného světa.
Kira však na něj také nemůže zapomenout. Všude ho hledá, až se omylem zaplete do nebezpečné hry Mencheresových nepřátel. Není jiné cesty: z Kiry se musí stát také upír. Dokáže její láska porazit hrozivou tmu v Mencheresově nitru a zároveň zničit zločinné intriky jeho závistivých odpůrců?
Abych byla upřímná Menchestra jsem měla vždycky divný pocit. Jeho osobnost mi ani v série s Cat neseděl a v tomto dílu tomu bylo zrovna tak. Nebylo gto špatné , ale ... Prostě to má podle mě své ale. Jediné co bych si přála aby spisovatelka napsala taky o Vladu Tepešovi. Ten se mi moc zalíbil :)

Jeaniene Frost - První rudá kapka

3. června 2014 v 18:31 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Svět nočních lovcu
Díl : 1
Rok vydání : 2010
Rok vydání v ČR : 2011
Počet stran : 368
Nakladatelství : Fantom print

Noc není pro smrtelníky bezpečná. Denise MacGregorová ví ze všech nejlépe, co se skrývá ve stínech - jejím nejlepším přítelem je poloupír Cat Crawfield, a ona sama již přišla o tolik, co by obyčejný člověk neunesl. Minulost její rodiny je zahalena tajemstvím a zasuta ve tmách, a jakýsi démon označil Denise za oběť.
Je tu však ještě záhadný a všemocný upír Spade, který se již staletí potlouká po zemi s úkolem chránit ty okouzlující lidi v ohrožení, i kdyby to mělo znamenat zničení vlastních soukmenovců. I když v jeho nejhlubších útrobách klíčí hlad po Denise a touha se jí zmocnit, Spade ví, že jej musí potlačit a čelit nočním můrám společně s ní.
Na Denise a Spada jsem se upřímě těšila. Oba mi byli dost sympatičtí a jsem ráda, že se spisovatelka rozhodla tuto dvojci spojit spolu a rozšířit tak jejich postavy. I když mi někdy Denise přišla trošku moc panovačná i tak to nezkazilo muj dojem. Doufám, že Jeaniene Frost příjde brzy zase s něčím tak napínavým. Knihy od ní mě vážně baví

Jeaniene Frost - Před záhrobím

2. června 2014 v 18:26 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Noční lovci
Rok vydání : 2013
Počet stran : 256
Nakladatelství : Fantom print

Poloviční upírka Cat Crawfieldová a její upíří manžel Bones bojovali o svůj život, stejně jako o svůj vztah. Jen co zvítězili v poslední bitvě, objevuje se další hrozba: Catiny nové, nečekané schopnosti mohou narušit dlouholetou rovnováhu mezi nadpřirozenými bytostmi… Upíři záhadně mizejí, šíří se zvěsti o tom, že se chystá mezidruhová válka. Jakýsi fanatik podněcuje napětí mezi upíry a ghúly, a pokud se tyto dvě mocné skupiny střetnou, mohou při tom trpět i nevinní smrtelníci. Cat a Bones musejí nyní vyhledat pomoc u nebezpečného "spojence" - samotné královny ghúlů v New Orleans. Cena, kterou zřejmě zaplatí za její pomoc, by však mohla znamenat větší hrozbu než samotná válka - nemluvě o následcích, které si Cat nedokáže ani představit.

Opět jeden z napínavých dílu Cat. Musím říct, že jí miluju čím dál víc a mrzí mě zklamání, že už mám před sebou pouze pár dílu. Každou knihu ted budu číst s pocitem, že už dlouho s ní život prožívat nebudu. Je to sice škoda, ale fakt je ten že všechno má svuj konec. A bohužel i knižní série o Cat a Bonesovi.