Červenec 2014

12 let v řetězech

29. července 2014 v 9:56 | Silmarilli |  Movie
Solomon Northup měl milující rodinu,dobrou práci, talent,svobodu i právo na život. V jeden nečekaný moment o to všechno přišel a stal se otrokem. Přesně tak začíná popis tohohle filmu.MYslím, že to byla šílená doba a upřímně, představa že tohle se stávalo běžně je děsivá.
Solomona vylákali do Waschingtonu pod příslibem houslového melochu a to se mu stalo osudným. Opiliho a ráno se probudil spoutaný v řetězech a následně byl prodán do otroctví, kde na něj čekala jen obrovská dřina. Solomona potkalo snad všechno co ho jako otroka potkat mohlo...
Co dokázala nadělat običejná barva kůže že ?!
NA tohle se opravdu musíte podívat. Je to film, který chytí za srdce a nepustí i potom co skončí. Neustále vás to nutí nad minulostí a nad samotným Solomonem přemýšlet. NAvíc podle mě si ve filmu i bezvadne pohrály s kamerou a i když mi pár záběru přišlo zvláštních a možná i nevyhovujících ve výsledku to jako celek působilo opravdu dobře.
Neumím psát recenze, neumím správně poskládat věty a vždycky toho mám v hlavě o tom filmu tolik co vyprávět. Bohužel nevím co napsat první tak plácám páté přez deváté. Takže proto si myslím, že bohatě stačí když napíšu, že film stojí určitě za schlédnutí.

HArtman Rachel - Serafina

24. července 2014 v 11:46 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Serafina
Díl: 1
ROk vydání : 2013
Rok vydání v originále : 2012
Počet stran : 352
Nakladatelství : Fragment

V zemi zvané Gored žijí již po čtyři desetiletí lidé a draci v míru. Po tajemné smrti lidského prince je však příměří ohroženo. Podaří se Serafíně, která před světem skrývá své životní tajemství, odhalit skutečného vraha?

Omlouvám se, že není obrázek .... Jinak kniha mě absolutně nebavila. Lidi všude psaly, že jí člověk musí dát šanci, že ze začátku i na ně působila dost zmateně, ale já to nezvládla.

Arthur Keri - Polibek hříchu

17. července 2014 v 11:45 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Strážkyně Riley Jensonová
Díl: 2
Rok vydání: 2013
Rok vydání v originále : 2007
Počet stran : 240
Nakladatelství : Fantom Print

Svět Riley Jensonové je plný nebezpečí a vášně - od záře melbournských mrakodrapů až po pulzující noční kluby. Atraktivní vlkodlačka s kapkou upíří krve v žilách pracuje pro organizaci, jejímž úkolem je dohlížet na bezpečnost nadpřirozených ras. Když se však probudí v opuštěné uličce, nahá a potlučená, ví jen jedinou věc: že jí jde o život.
Za několik okamžiků se Riley střetne s tím nejvíce sexy mužem, jakého kdy viděla: svůdný Kade s ocelovými svaly, který svádí svůj vlastní boj o život. Riley, kolem níž se stahují staří milenci i nepřátelé, ví, že ji pronásleduje nový druh zločince. V její krvi se totiž skrývá tajemství, které může stvořit dokonalého bojovníka: pokud ovšem přežije vlastní nebezpečné tužby…
No z toohle dílu jsem víc zklamaná než nadšená. Z Riley se tady stává chvílemi husička. Její některé názory ...nevím. Navíc to jako spisovatelské dílo působí dost amatérsky. Autorka tam udělala i plno kiksu. Co mě ale asi nejvíc štvalo ta dokonalost. Každý chlap s kterým si Riley něco začala a nebo chtěla začít tak byl v podstatě dokonalost sama. Navíc byl neuvěřitelně výborný v postely a snad tam nebyla scéna, kdy si to s někým rozdávala a autorka napsala " a pak jsme vyvrcholily zároveň". Trošku moc velká dokonalost :)

Keri Arthur - volání uplnku

14. července 2014 v 11:45 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Strážkyně Riley Jensonová
Díl : 1
Rok vydání : 2006
Rok vydání v ČR :2013
Počet stran : 224
Nakladatelství : Fantom print

Riley Jensonová, vzácný kříženec upíra a vlkodlaka, se snaží najít své místo ve světě. A pro ženu, jako je ona, to je nelehký úkol, zvláště když ji její práce - pro organizaci, která dohlíží na nadpřirozené rasy - postaví tváří v tvář těm nejvíc sexy mužům, jaké je možno si představit. Riley, v níž samotné převažuje vlk nad upírem, je náchylná k měsíční horečce: období, kdy se jí zmocňuje nezvladatelná touha po muži. Ale když její bratr - dvojče - Rhoan padne do zajetí, Riley se musí soustředit - bez ohledu na to, že se na prahu jejího bytu objevil extrémně svůdný, zcela nahý a dezorientovaný upír, jenž hledá Rhoana. Nyní bude muset své touhy udržet na uzdě, pokud chce bratra najít. Protože ti, kteří Rhoana unesli, mají spadeno i na ni.

TAk nějak nevím co na to napsat. Chvílemi se mi to líbilo a chvílemi mě to příjde divný. Aspoň, že Riley vypadá jako správná ženská a to mě drží při myšlence pustit se do dalšího dílu

kouzlo života

11. července 2014 v 16:40 | Silmarilli |  moe vykecávky
Čím dál víc si uvědomuju, jak je život křehky. Jak stačí málo a jeden život se rozplyně. Připadám si spíš paranoidní. Každou chvíli mě budí noční muri s tím, že někdo muj blízký umřel a nebo umírá. Každou chvíli ráno stávám s oroseným čelem a přemýšlím, kdy se to opravdu stane.
Přítel pracovně hodně cestuje a dřív mi to tolik nevadilo,ted za každou jeho cestou vidím hromadu bouraček a ruzných přepadení a celou dobu se modlím aby se vrátil v pořádku. Začíná mi to drásat nervy. Dřív jsem to tolik neřešila tak proč tak najednou? Co můj mozek přinutilo k takovým drastickým závěrům ?
Říkám si, že toho musím necha, že z toho akorát tak scvoknu a nebo to přinejhorším opravdu přivolám, ale kdyby to bylo tak jednoduché.
Někdy si říkám, jestly lidi kteří jsou uplně sami na tom vlastně nejsou líp. Nejsem připravená se takhle o někoho strachovat. Vážně to nezvládám.
Připadám si jak hysterka. Jedna z těch ženských, kterým jsem se vždycky smála a ono mě to popadlo taky. Opravdu to není jednoduché. Kdyby šlo aspon jenom o tu jedno osobu,ale jedná se o kruh přátel a rodiny bez, kterých bych tu nechtěla být i když vím, že něco je nevyhnutelné. KAždý jednou umřeme, já mám jenom panickou hrůzu z toho, že všichni kolem mě mi zemřou a já tu zustanu sama. Vím co by následovalo ani při té představě se necítím jinak. Pokud bych neodešla hned za nima tak bych to opravdu nezvládla.Moje srdce by se utopilu v žalu.
Někdy bych si přála aby životy těch na kterým nám nejvíc záleží šlo malinko ovlivnit a nebo jenom určit svuj život. Řict si jak dlouho tu chce být a proč. I když možná by tím život ztratil to kouzlo...

citátky 4

9. července 2014 v 11:05 | Silmarilli |  Citáty


Všechno se zdá být nemožné, až do momentu, než je to hotové.
* Nelson Mandela

Tvůj život se nezlepší náhodou, zlepší se tím, že se změníš ty.
* Jim Rohn


Nikdy se nevzdávej. Pokud spadneš… postav se. Nezáleží na tom, co se stalo včera. Dnes je opět nový den. Je to na tobě, aby ses znovu vrátil na cestu. Je to na tobě, aby ses dostal blíže k tvým cílům a snům. Zvládneš to.

Není to o dokonalosti.Je to o úsilí. A když budeš usilovat každý den, to je to místo, kde začíná proměna. To je způsob, kdy se stane změna.

Urči si vysoké cíle a nezastavuj, pokud je nedosáhneš.

Nikdy se nevzdávej. Všichni mají své špatné dny. Vzchop se a pokračuj dále.

Pokud si připraven toho nechat, tak jsi blíže cíli, než si myslíš.

Svoji budoucnost si vytváříš tím, co děláš dnes, ne zítra.

Jsem silný, jsem bojovník. Bojuji každý den za to, co chci a za to, co si zasloužím. Nemůžeš mě zastavit. Nikdo nemůže.

Dnes jsi opět o den blíže svému cíli.

Brownies z USA

7. července 2014 v 11:04 | Silmarilli |  Recepty
Díky faktu, že přítel miluje buchty a všeobecně je na sladké, tak buchty,koláče atd. jsou jedny z věcí, které peču asi nejčastěji. Navíc, tohle je čokoládové a kdo nemá rád čokoládu? I mě to moc chutnalo. A ted už k samotnému receptu nejprve si probereme :INGREDIENCE : Máslo - 100g , Čokoláda- 200g, Vejce- 4ks, Cukr krystal - 250g, Hladká mouka - 100g, Kypřící prášek - 1 lžíce, Kakao - 30g

POSTUP PŘÍPRAVY :

Nejprve si předehřejeme troubu na 180 stupňů. Čokoládu a máslo si rozpustíme v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni, zchladíme na pokojovou teplotu, poté přidáme vejce a cukr, promícháme, do promíchané hmoty přidáme mouku, kakao, a kypřící prášek a vše důkladně promícháme. Dáme do vymazaného plechu či pekáčku a pečeme v předehřáté troubě 25-35 minut.

Musím uznat, že je to opravdu výborné. Navíc já jsem si to ve výsledku i trošku zkrášlila, takže každý si to samozřejmě
může také vylepšit a přizpusobit svým chutím :) Příště bude i fotografie, bohužel tohle jsem vyfotit zapoměla, takže se moooc omlouvám :)

Bonduelle

2. července 2014 v 11:04 | Silmarilli
Vždycky když vás v televizi vyruší reklamou, jsme naštvaní a z nechucení, už jen proto, že poslední dobou jsou reklamy stále delší a delší a od kvalitního televizního zážitku nás vyloženě zdržují. Občas se ale mezi tou haldou reklam najdou takové na které se podíváme s chutí. U mě k tomu patří například reklami od Kofoli. TY už tu ovšem mám. Potom si ještě vzpomínám, že mě vždycky nadchla reklama na Bonduelle. MAjí je veselé, melodické a vždycky se u toho člověk aspon trošku pobaví. Uznejte sami nejsou lepší než reklamy třeba na vložky ?