Srpen 2014

Alma Katsu - Elixír

31. srpna 2014 v 8:42 | Silmarilli
Rok vydání : 2013
Rok vydání v originále : 2011
Počet stran : 432
Nakladatelství : Knižní klub

Napínavý historický román s vazbou do přítomnosti začíná v současnosti na severovýchodě Ameriky. Na kliniku policisté v noci přivezou mladou ženu, která v lese zabila neznámého mladého muže. Záhadná Lanny začne lékaři vyprávět o své minulosti, která je plná temných tajemství. Nechybí v ní osudová láska ke krásnému synovi bohatého zakladatele města, pozdější skandály a prostopášný život s uhrančivým hrabětem. Příběh neutuchající lásky i čiré zrady, který přesahuje čas a smrtelnost, udrží čtenáře v napětí od první až do poslední stránky.

Tak tohle nebyl zrovna muj šálek čaje. Nevím styl psaní mě vubec nesedl a tak jsem po pulce zabalila

změna - 2.7

30. srpna 2014 v 15:04 | Silmarilli |  Změny blogu
Je strašná ironie, že zatím co minule jsem se pokoušela o něco letnějšího a veselejšího vytvořila jsem tmavě fialový layout, který se na letní období absolutně nehodil i když možná odrážel mou náladu. Ted se s létem pomalu loučíme, ale já jakobych ho tímto vzhledem chtěla přivolat zpátky i když jsem se snažila o něco se zimním nádechem. Nebo aspon tak mi to připadá.
Někdy se věci prostě vyvrbí jinak, než jak by jsme si přály. A bohužel k naší smůle se to stáva hrozně často,až si tak začínám říkat, že život má černý humor a smysl pro ironii.
Zatím co minule jsem byla psychicky z práce uplně vyštavená, ted mám problémy zase po zdravotní stránce, ale to zas až někdy jindy. Ted to sem tak uplně nepatří.
No doufám, že to není jeden z mích nejhorších výtvoru, ale naopak jeden z mích lepších, z čehoš mám opravdu radost. Ovšem je to jen a jen můj názor,realita může být uplně jiná a já jí ted jenom nevidím :)

30.08.2014 - 4.01.2015Citáty 1

20. srpna 2014 v 10:05 | Silmarilli |  Citáty


Nečekej na perfektní okamžik.
Vezmi tento okamžik a udělej ho perfektní.

Usměj se, ať každý ví,
že dnes jsi mnohem silnější,
než jsi byla včera.

Žádný vztah nikdy není škoda času.
Pokud ti to nepřinese to, co chceš,
tak tě to naučí poznat to, co nechceš.

Pokud tvůj plán selhal,
změň plán, ale nikdy neměň svůj cíl.

Nezávisle na tom, kolikrát jsem selhala,
vždy je ve mně něco malého, co říká
"NE, ještě si neskončila".
Tak se taky PUSŤ DO TOHO!

Vždy zkoušej něco nového,
protože tvůj život začne být nuda,
pokud zůstaneš omezen v tom,
co již znáš.

Místo toho, aby sis utírala slzy,
raději odstraň ze svého života lidi,
kteří tě rozbrečeli.

olala dovolená

8. srpna 2014 v 10:05 | Silmarilli |  moe vykecávky
Dnes večer opět odjíždím na dovolenou. A opět k moři. Je strašně zvláštní, že když každý vykládal jak je moře užasné a jak se tam pokaždé těší víc a víc, jak jsem si říkala, že to přece nemůže být tak krásné. Když jsem tam byla poprvé ( a to loni) z dálky když jsme přijížděly jsem si říkala, že je to akorát trošku větší mušov.
Jenže když člověk dorazí a poprvé se proplave v té slané vodě, zažije tu jinou kulturu a ochutná třeba i jejich jídlo tak se mu opravdu nechce zpátky do toho fádního života.
Já jsem třeba byla unešená i z toho jak místní lidé jsou v klid. Na všechno mají plno času a i obsluha cizincu probíhá v naprosté pohodě. Nikam nespěchají. Kdežto u nás je to jenom samí schon. Pořad všichni nekam spěcháme a honíme se za uspěchem a vlastně možná ani nevíme proč kolikrát žijeme v takovém schonu.
Kdybych měla možnost, hned se odstěhuju do toho klidu. Určitě tam mají i problémy, ale tak nějak máte pocit, že se to tam dá všechno zvládnout. Aspon teda na mě to tam přesně takhle pusobí.
Takže hurá do auta a na cestu za mou vysněnou krajinou. Za jedenáct dní zpátky ...

Veronica Roth _ Aliance

6. srpna 2014 v 9:57 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
díl : 3
Rok vydání : 2014
Rok vydání v originále : 2012
Počet stránek : 364
Nakladatelství : CooBoo

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Prior kdysi věřila, je v troskách - zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek.
Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy - i své vlastní - zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce.

Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.
Tahle série pro mě bylo opravdu silná. Bavila mě od prvního dílu a co pro mě bylo hodně pozitivní, že to bylo plné akce a napjetí. Nechyběla tam samozřejmě láska. Každý díl byl napínavý od začátku až do konce. NA tomhle posledním třetím díle mě trošku vadilo,že se tam na muj vkus až příliš kecalo a oproti předešlím tam bylo o poznání málo akce. Ovšem jako celek to musím shrnout jako užasnou trilogii. S chutí bych si to přečetla znovu

MArie Lu - Legenda

3. srpna 2014 v 9:57 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Legenda
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 280
Nakladatelství : CooBoo

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika - stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day naproti tomu vyrůstal ve slumu a už ve svém mladém věku je nejhledanějším zločincem Republiky.

Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu.
Tak tohle bylo opravdu zajímavé počtení a dost mě to bavilo. Těším se na další díl, protože plno otázek pro mě nebylo ještě zodpovězených a jsem opravdu velmi zvědavá. NA druhé straně si myslím, že autorka mohla dát hlavním hrdinum trošku jiný věk. Tak třeba sedumnáct aby to bylo pro mě víc realistické. Vždycky jsem si říkala, že patnáct je málo na to co museli všechno prožít. NA druhé straně špatná doba donutí dřív dospět.