Září 2014

J.R. Ward - Milenec jen můj

22. září 2014 v 18:02 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Bratrastvo černé dýky
díl : 8
Rok vydání v originále : 2009
Rok vydání : 2011
počet stran : 640
Nakladatelství : Baronet

Upírské Bratrstvo černé dýky se rozrůstá o dalšího bojovníka. John Matthew musel urazit dlouhou cestu, než byl nalezen mezi lidmi, kteří nepoznali jeho upírskou podstatu, stejně jako si jí nebyl vědom on sám. Nikdo však nezná ani jeho minulost, ani jeho pravou identitu. Osobní msta zavede Johna do nejzuřivějších bojů. A když se jeho spolubojovnice Xhexania ocitne v ohrožení, vkládá do jejího osvobození celé srdce. Xhex, kterou John přitahuje, však nechce podlehnout citům, protože právě ztratila milence, ale osud ukáže, je jejich spojení nevyhnutelné


BYl to opravdu zajímavý díl a musím říct, že Xhex s Johnem se mi k sobě opravdu hodí. Trošku divné bylo, ale to byl pouze muj problém, že mám Johna pořád v hlavě usazeného, jako toho malého kloučka. Horko těžko jsem si ho tedy představovala v těch erotických situacích, něbo těch bojových atd. Ale jak říkám, to je pouze muj problém a jinak se mi díl líbil. Pravdou je, že základní bratrstvo bylo asi nejlepší ale bylo to dobré.

Osm

20. září 2014 v 15:33 | Silmarilli |  moe vykecávky


Co říct, je mi už osm let. Především bych chtěl poděkovat mé majitelce a stvořitelce ... Né to je blbá sranda :D Momentálně mám trošku dobrou náladu tak ze mě lezou tady tyhle hovadiny. Každopádně jak už je nejspíš jasné, dnešek je den kdy tahle stránka existuje 8 let. Moc krásné číslo. Už se těším na první kulatiny, ale na to si budu muset počkat ještě dva roky. Dneska už ale vubec nepochibuju, že se toho tenhle blog dočká. Ze stárne se mnou a umře :)
Jak už jsem se možná párkrát zminovala, procházím ted těžkým obdobím, protože se o svém zdraví dozvídám jedno jobovku za druhou a snažím se nemít oči pro pláč ,ale pozitivně naladěné, což není zrovna jednoduché.
Navíc mě každý den přesvědčí fakt , že naše zdravotnictví je postavené na hlavu. Neustále si mě doktoři přehazují jak horký brambor. Nikdo mě nechce léčit a pomoct mi. Vždycky když řeknu název mé nemoci jakoby se jim v hlavě roztočily ty jejich kolečka a hledaly jak nejrychleji mě šoupnout na krk někomu jinému. Což je dost smutné, vzhledem k tomu jaké peníze odvádíme státu a mělo by být o nás postaráno.
Naštěstí s tím co mám se zatím dá žít uplně v pohodě, což mám veliké štěstí. Nevím co bude v budoucnu, protože to neví nikdo, ale rozhodla jsem se nad tím moc nepřemýšlet. Protože možná to by mě položilo a to nechci.
Každopádně to sem vubec nepatří, slavíme přece osm let ne :)

Citáty a motta

13. září 2014 v 8:45 | Silmarilli |  Citáty


Lidé tě budou nenávidět, hodnotit,
zatřesou tebou, nebo tě zlomí.
Ale to, jak pevně se tomu postavíš,
to tě udělá silnou.


Vstávej s odhodláním a jdi spát s uspokojením.

Jediní lidé, kteří se na tebe zlobí,
že říkáš pravdu, jsou ti, kteří žijí ve lži.
Tak to nevzdávej

Největší výzvou v životě je objevit, kdo jsi…
Druhou největší výzvou je být šťastný s tím,
co jsi našel…

Přílišné přemýšlení vede často
k negativnímu myšlení.
Proto věř své intuici!

Život je jako kniha.
Některé kapitoly jsou smutné,
některé šťastné a jiné vzrušující.
Ale pokud nikdy neotočíš stránku…
Nikdy se nedozvíš, co se bude dít dále…

Poznámka pro sebe:
Dělám to nejlepší, co dokážu, s tím,
co mám teď k dispozici.
A to je všechno, co očekávám
také od ostatních včetně sebe!

Rodina je ta nejdůležitější věc na světě.
* Princezna Diana

Veronica Rossi - pod hvězdnou oblohou

11. září 2014 v 8:44 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Nebe
Díl : 1
Rok vydání:2012
Rok vydání v originále : 2012
Počet stranek - 328
Nakladatelství : Knižní klub

První díl futuristické postapokalyptické trilogie na pomezí fantasy, romance a dobrodružného příběhu. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt - ve volné přírodě nemá šanci přežít. "Divoch" Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů.
Budu upřímná. K této knížce jsem se dostala jen díky tomu, že mě zaujala obálka. Tak jsem si přečetla o čem to je a říkala si, že to zkusím. Jsem ale dost zklamaná. Autorka hned na prvních několika stranách na čtenáře vychrlí plno názvu a plno pojmu a čtenář má pak pocit, že se uplně ztratil. I tak jsem ale vydržela a říkala si, že to časem bude třeba lepší. Nakonec to nebylo špatné, ale popis pořád dost okulhával. I když se autorka snažila občas něco popsat, nešlo jí to.

Sarah Crossan - Dech

7. září 2014 v 8:43 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Dech
Dil : 1
Rok vydání : 2013
Rok vydání v originále : 2011
Počet stránek : 264
Nakladatelství : Baronet

Nic pro nás není tak přirozené jako dýchání. Představte si ale svět, ve kterém si jen privilegovaní mohou koupit dostatek kyslíku k tomu, aby mohli tančit či si zahrát obyčejný fotbal. Svět, kde chudí jen stěží zaplatí účet za vzduch nezbytný k životu. Svět, v němž po netušené katastrofě přežívá zbytek obyvatel v hermeticky uzavřených městech s vlastní atmosférou. Pustou planetu Zemi, kde nejvzácnějším rostlinným druhem je obyčejný strom. Právě v takovém světě žije Alina, Bea, Quinn a jejich přátelé. Od ostatních mladých lidí se liší svou přemýšlivostí a odvahou něco ve svém okolí změnit. Odvahou nadechnout se jinak než druzí - svobodně. Dystopický román mladé irsko-americké autorky plný dobrodružství, při němž se doslova tají dech.
Od téhle Dystopie jsem nečekala, že bude tak dobrá. Myslím si, že se do naší doby i dost hodí, protože si dost dobře umím představit , že tak nějak tam pomalu směřujeme. Lidstvo si skázu připravuje samo, stejně jako tomu bylo i v této knize. Opravdu je to velmi dobré čtení...


Rachel Caine - Pulnoční ulička

2. září 2014 v 8:43 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Upíři z Morganville
Díl : 3
Rok vydánání : 2013
Rok vydání v originále : 2011
Počet stran : 256
Nakladatelství : Brokilon

Město, kde Claire Danversová studuje na univerzitě, sice ovládají upíři, ale příměří mezi živými a mrtvými poskytuje relativní bezpečí. Na chvíli. V okolí se objevují mrtvá lidská těla, pronásleduje ji psychopat a starověká pijavice jí nabídla soukromé vyučování. Claire brzy zjistí proč. A pojem večerní škola získá zcela nový význam.
Tohle, jak už jsem párkrát psala, není žádné mistrovské dílo, ale jako takováta lehká oddechovka to není nejhorší :)