Listopad 2014

Kakaové věnečky

30. listopadu 2014 v 22:57 | Silmarilli |  Vánoční pečení
Většina receptu pochází z internetu a bud jsem je pekla přímo já a nebo moje babička s kterou se o recepty dělím :) Každopádně si myslím, že každý by se měl podělit o své recepty at je to vánoční cukrový každý rok o něco spestřené. Péct dokola ty stejné tak by člověk za pár let toho měl plné zuby. Znám to. Než sem babičce ukázala internet tak to pekla a furt dokola a doted některé kousky cukrový nemužu ani vidět :)

Potřebujeme : 300 g hladké mouky,
100 g moučkového cukru,
250 g Stella,
1 vejce,
100 g mletých ořechů,
20 g kakaa.

Postup : Vypracujeme těsto, přes nástavec na masovém strojku těsto protlačujeme, tvarujeme věnečky, které upečeme. Můžeme pocukrovat a pocákat čokoládou.Samozřejmě kreativitě se meze nekladou a můžete si to všelijak vylepšit :)


Alex Flinn - Dýchání pod vodou

26. listopadu 2014 v 10:01 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Rok vydání : 2013
Rok vydání v originále : 2001
Počet stran : 2014
Nakladatelství : MOBA

Nick je jedním z vyvolených. Studuje vysokou školu, je inteligentní, oblíbený, bohatý. Lidé si myslí, jak snadný má život. Až na jednu věc. Nick nikdy nikomu neřekl o otcově násilnické povaze. Když se Nick setká s Caitlin, myslí si, že se všechny jeho problémy vyřeší. Caitlin má všechno, co Nick kdy chtěl - je krásná, talentovaná a miluje ho. Najednou se všechno změní. Nick se musí smířit s tím, že mu jeho otec dal víc než jen zelené oči a peníze. V trýznivé cestě sebeobjevování se Nick dozví pravdu o sobě samém - věta "jaký otec, takový syn" v sobě může skrývat i cosi děsivého.

Nebylo to špatné počtení. Člověk aspon trochu nahlédne do koutu, kde lidé manippulují , ubližují a mlátí. A my můžeme sledovat pohony v hlavě hlavního hrdiny co ho v ten moment napadá a co ho přinutí s tím přestat. Nevým, jestly oprvdu takovýhle lidé prožívvají přesně tohle, ale je to aspon malinké přiblížení

Citát

18. listopadu 2014 v 10:00 | Silmarilli |  Citáty


Vždy si pamatuj, že nezáleží na tom, pokud si myslíš, že jsi bezcenná, stále jsi pro někoho důvodem, proč vykouzlit úsměv.

Nebreč nad minulostí, breč, aby ses přes to dostala… Nesměj se pro skrytí bolesti, usměj se pro vyléčení bolesti.

Stále máš ještě čas změnit cestu, po které ses vydal.

Vím, že jsi unaven. Vím, že jsi fyzicky i emocionálně vyčerpán… ale musíš pokračovat na své cestě k úspěchu.

Nedovol nikomu, aby s tebou špatně jednal. Važ si svého srdce, své mysli, těla a duše.

Znáš mé jméno, ale ne můj příběh. Slyšel jsi, co jsem udělala, ale ne čím jsem prošla.

Soustřeď se na dobré myšlenky a stanou se dobré věci. Zůstaň pozitivní. Mysli pozitivně. Konej pozitivně.

Tvůj život je výsledkem rozhodnutí, které děláš. Pokud se ti tvůj život nelíbí, je čas vybrat si lépe.

Tvůj život je výsledkem rozhodnutí, které děláš. Pokud se ti tvůj život nelíbí, je čas vybrat si lépe.

Člověk bez smíchu je jako strom bez květu.* Osho


Adventní neděle

17. listopadu 2014 v 23:35 | Silmarilli |  Vánoce
Nejenom já, ale aby jste i vy všichni ostatní měly přehled, tak sem chci zveřejnit jak letos vychází adventní neděle. Takže si koukejte připravit svícny, já už ho mám nachystaný a a čekejte na příchod první adventní neděle

1. Adventní Neděle ( železná ) - 30.11.2014
2. Adventní Neděle ( Bronzová) - 7.12.2014
3. Adventní Neděle ( Stříbrná ) - 14.12.2014
4. Adventní Neděle ( Zlatá) - 21.12.2014

A než se nadějeme bude po adventu a nakonec i povánocích...


Zdobení

14. listopadu 2014 v 9:58 | Silmarilli |  moe vykecávky


Opět jsem se dostala do situace, kdy mi přítel nadává zatím co já už začínám blbnout se zdobením. Miluju atmosféru vánoc a už od prvního října jsem natěšená na zdobení, na pečení, na balení dárků.Co je smutné, tak že by vánoce měly být svátky rodinné, plné lásky a pochopení, zatím co posledních několik let je to spíš komerční záležitost a věčina je akorát rozčílená z toho schonu a té hromady lidí co se hemží v obchodech.
Ale stejně jako já si nenechte kazit tu nádhernou moc vánoc a vychutnej te si je plnými doušky. A jelikož s přítelem jsem uzavřela dohodu ohledně zdobení bytu, tak to trošku vyzdobím aspon tady. Aby to aspon tu připomínalo vánoce :)

Citáty

9. listopadu 2014 v 9:58 | Silmarilli |  Citáty


Užívej si čas pro lidi, které miluješ. Jednoho dne přijde den, kdy si řekneš "Přál bych si, abych to byl udělal"
nebo "Jsem rád, že jsem to udělal". * Zig Ziglar

Bez komunikace není vztah. Bez respektu není lásky. Bez důvěry není důvod pokračovat.

Pokud se vejce rozbije silou zvenčí, život končí. Pokud se rozbije silou zevnitř, život začíná. Skvělé věci vždy začínají zevnitř.

Nikdy nedovol, aby se ti úspěch dostal do hlavy. A nikdy nedovol, aby se ti selhání dostalo do srdce.

Pamatuj, každý tě dokáže milovat, pokud slunce svítí. Ale během bouře zjistíš, komu na tebe skutečně záleží.

Pamatuj, každý tě dokáže milovat, pokud slunce svítí. Ale během bouře zjistíš, komu na tebe skutečně záleží.

Nejlepším pocitem na světě je vědět, že tvoji rodiče se smějí díky tobě.

Se slovy a srdci se musí zacházet opatrně. Vyslovená slova a zlomená srdce se nejhůře napravují.

Během svého života jsem: miloval, lhal, cítil bolest, ztratil se, chyběl, věřil, dělal chyby, ale ze všeho nejvíce jsem se učil.

Ward J. R. - Milenka pout zbavená

6. listopadu 2014 v 9:08 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Bratrstvo černé díky
Díl : 9
Rok vydání : 2009
Rok vydání v čr: 2011
Počet stran : 560
Nakladatelství : Baronet

Vishousovo dvojče, sestra Payne, je ukuta ze stejného bojového ducha jako on. Po nekonečné době věznění z vůle všemocné Stvořitelky se jí podaří osvobodit, jen aby vzápětí utrpěla hrozné zranění. Její záchranu svěřuje Bratrstvo do rukou lidského chirurga, Manuela Menella, jediné možné spásy. Ten nikdy nevěřil na bytosti zjevující se v temných nocích a tím spíše se nechává svádět touto silnou ženou. Jejich světy, lidský a upíří, se však nutně dostávají do konfliktu, když je Payne předložen prastarý účet a jak její láska, tak život, se ocitají v nebezpečí

Tahle série mi jednak příjde nekonečná a jednak jak na horské dráze. Chvílku moc dobré pak zase horší, naštěstí tenhle díl patří k těm lepším dílum a byla jsem opět ráda za společnost chlapů z bratrstva. Navíc na Payne jsem se hrozně těšila, protože na mě působí příjemným dojmem.

Zvonečky

3. listopadu 2014 v 21:40 | Silmarilli |  Kravinky (Kam to dát ??)
Při jednom hledání po internetu, když jsem se poohlížela co spunktovat na Vánoce jsem narazila na tohle užasné video :) Ženy kochejte se na krásné chlapíky, kteří umí nádherně zvonit zvonečkama :) Navíc milovnice Vánoc...už se to blíží. Než se nadějeme jsou tu Vánoce jako na koni :)


Oliver Lauren - chvíle před koncem

1. listopadu 2014 v 9:44 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Rok vydání : 2010
Rok vydání v ČR : 2011
Počet stran : 384
Nakladatelství : CooBoo

Co kdyby vám zbýval jen jeden den života? Co byste dělali? Koho byste políbili? A jak daleko byste zašli, abyste si svůj život zachránili?
Samantha Kingstonová má všechno: kluka, o kterého by stála snad každá, tři úžasné nejlepší kamarádky a prostě všechno nej na střední škole Thomase Jeffersona - od nejlepšího stolu v jídelně až po nejlepší parkovací místo. Pátek 12. února by měl být jen další z řady dnů jejího perfektního života. Místo toho se ukáže, že je to den poslední…

Musím říct, že to bylo...zajímavé. Určitě to byl zajímavý nápad. Bohužel to pro mě nebyl nějaký zázrak. Celou dobu mi přišlo, že to už jsem někde viděla a nebo četla. Bohužel...