Prosinec 2014

Vánoce 2014

24. prosince 2014 v 16:18 | Silmarilli
doufám, že se vám na vánoce daří stejně dobře jako mě. Zatím všechno probíhá více než krásně a já mužu jen říct, že letos byl ježíšek opravdu štědrý a konečně i po delší době proběhěly vánoce , zatím teda, bez větších hádek, což považuju za obrovský uspěch!

I když jsem spíše šetřivý člověk musím i tak pochválit přítele. Sice mi daroval hrozně drahý na muj vkus dárek ( notebook ) ,ale aspon mě tím opět připoměl, že život není jenom o šetření a občas si člověk radost udělat prostě musí. Pořád jenom hrabu penízky na hromádku, pro případ, kdyby se něco opravdu přihodilo at máme nějakou zásobu,ale taky to určitě není správné.

Jenom šetřit je blbost. Jistě v téhle době člověk potřebuje mít našetřenou nějakou rezervu,ale taky by jsme si měly uvědomit, že umřít a mít "pod madračkou" několik stovek tisíc našetřených za celý život asi taky není uplně ono. Každý by si měl občas udělat radost i za cenu toho, že jeden měsíc v roce člověk utratí víc, než by chtěl.

Moje maminka je snad ještě věčí šetřílek než já. Člověk jí dá i blbou vonavku a ona jí tak dlouho šetří , že v podstatě ke konci spíš vyčichne, než aby posloužila jak má.
Za chvíli pujdeme pustit lampiony štěstí a poslechnout koledy a hurá na večeři....miliju tu atmosféru těch Vánoc, akorát škoda, že ani letos jsme se sněhu nedočkaly !

Avril Lavigne- Hush Hush

15. prosince 2014 v 9:34 | Silmarilli |  Videoklipy
Avril LAvigne mám jako zpěvačku opravdu ráda, i když předposlední album se jí moc nepovedlo a na tom posledním jsou i výborné pecky tak i katastrofální :)
Ale dávám sem je protože při jejím poslechu si vždycky vzpomenu na vánoce. I když ta písnička s tím obdobím nemá nic společného


Advent a dva nápady

14. prosince 2014 v 21:58 | Silmarilli |  Vánoce
Na třetí a předposlední adventní neděly jsem si zde pro vás připravila dva typy jak si po domácku zkrášlit něco k Vánocum.Jako první jsem na stránkách deviantart.com našla malinké vánoční stromečky z korálku. Ve výsledku jsme to doma vyzkoušely a i když nevypadaly tak jako originál docela se povedly a budou zdobyt náš byteček a náš stromeček a tady už k tomu obrázku


Jako druhý typ, který se mi líbí hodně jsem v jednom časopise našla jak využít krásně šišky z lesa.Stačí si pouze udělat krásnou procházku po lese ( tohle se mi obzvlášt líbilo, protože tenhle typ relaxace miluju), zajít třeba s partnerem a utoho nasbírat pár krásných šišek. Doma potom jak vydíte na obrázku konce namočit ve třpytkách a následně v gelu, který potom zaschne a je to moh hezké a nebo konce našplíchat bílím sprejem, což také nevypadá špatně. A nakonec na kousek zlaté nitě dát štítek se jménem a omotat to kolem šišky a hotovo :)


Arthur Keir - smyslné zlo

10. prosince 2014 v 21:41 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Strážkyně Riley Jensonová
Díl : 3
Rok vydání : 2007
Rok vydání v ČR : 2014
Nakladatelství : Fantom Print

Ve světě magie a svodů odhaluje noc krásu, zatracení i touhu. Riley Jensonová, napůl vlkodlak, napůl upír, pracuje pro organizaci dohlížející na nadpřirozené rasy - avšak nyní je sama.
Nadřízeným i milencům věří asi stejně jako úhlavním nepřátelům, a tak hraje podle vlastních pravidel. Jejím nejnovějším úkolem je proniknout do přísně střeženého paláce rozkoší, které vlastní zločinec jménem Deshon Starr. Tento šílený vědec již po desetiletí experimentuje v oblasti genetiky.
O Rileyinu přízeň soupeří dva sexy muži: chladný, svůdný upír, a neodolatelně přitažlivý vlkodlak. Riley musí zůstat ve střehu, protože pokud zachrání svět před Deshonem Starrem, zároveň zachrání i sebe samu - a kolem ní se zatím svírá past…

Nějak se do toho nemůžu dostat. Chvilku se mi zdá že to pujde, že to není tak špatně a pak příjdou zase pasáže, které mě od toho názoru zase odvrátí. Mám na to rozporuplné pocity.

Nugátové kroužky

9. prosince 2014 v 21:36 | Silmarilli |  Vánoční pečení
Nugátové kroužky


Z lineckého těsta vykrajujeme kolečka s vykrojeným středem. Upečeme. Na kolečko nastříkáme po obvodu nugetu, přiložíte druhé kolečko, také nastříkáme nugetu, přitiskneme sekané lískové oříšky, namáčíme do čokolády.


Medové rohlíčky

8. prosince 2014 v 21:34 | Silmarilli |  Vánoční pečení
Medové kokosové rohlíčky

Potřebujeme :
350 g hladké mouky,
80 g moučkového cukru,
100 g másla,
100 medu,
200 g kokosu,
trocha mléka,
1/2 prášku do pečiva


Postup: vypracujeme těsto, vtlačujeme do formiček, upečeme, vyklopíme, pocukrujeme, pocákáme čokoládou.


Skořicové tolárky

7. prosince 2014 v 21:32 | Silmarilli |  Vánoční pečení
Skořicové tolárky

Potřebujeme :
150 g hladké mouky,
75 g moučkového cukru,
100 másla, 1 vejce,
100 g mletých oloupaných mandlí,
1 lžíce rumu.

Postup : Vypracujeme těsto, necháme odpočinout v chladu, rozválíme dva válečky a rozkrájíme na kolečka tloušťky 5 mm. Kolečka vidličkou rozmačkáme na placičky a upečeme dorůžova. Vychladlé tolárky potřeme polevou ze 150 g moučkového cukru, 2 lžiček skořice a asi 4 lžic horké vody. Pokud je poleva příliš hustá, přidáme více vody.


Medová srdíčka

6. prosince 2014 v 21:30 | Silmarilli |  Vánoční pečení
Medová srdíčka

Potřebujeme : 450 g hladké mouky,
130 g moučkového cukru,
80 g Omega,
2 vejce,
2 lžíce medu,
1 lžička mleté skořice a perníkového koření,
1 lžička jedlé sody.

Postup : Vypracujeme těsto, necháme v chladu odpočinout, vyválíme, vykrajujeme srdíčka, potřeme je rozšlehaným vejcem a upečeme. Vychladlá slepujeme perníkovou náplní a pocákáme čokoládou. Smícháme 250 g strouhaného perníku, hrst mletých ořechů s 1 lžící kakaa, 3 lžíce medu, 4 lžíce marmelády a asi 10 lžic rumu (rum podle potřeby)


Linecké

5. prosince 2014 v 21:27 | Silmarilli |  Vánoční pečení

linecké těsto:

Potřebujeme : 300 g hladké mouky,
100 g moučkového cukru,
1 žloutek,
1 lžíce smetany,
200 g másla,
citronová kůra.

Postup : Vypracujeme těsto a necháme v chladu odpočinout. Vyválíme, vykrajujeme tvary, upečeme, slepujeme marmeládou a pocukrujeme.


Mikuláš

5. prosince 2014 v 14:11 | Silmarilli |  Recepty
Taky bych se s vámi chtěla podělit o něco co mi přišlo e-mailem. Je to nápad jak si doma vytvořit z těsta hlavu mikuláše. Já se na to teprve budu vrhat a tak svoje osobní postřehy tu zatím nenajdete, ale chtěla jsem to tu dát co možná nejdřív aby jste mohly popřípadě zkoušet doma :)


Vánoce

4. prosince 2014 v 14:09 | Silmarilli |  Vánoce

Moje nejkrásnější a nejradostnější období vroce je opět tady. Jsem natěšená a myslím, že i řádně připravená :) Už od pulky listopadu mě přítel musí hlídat a brzdit abych neměla nazdobeno a napečeno moc dopředu. ( hodně tomu asi napomáhá fakt, že se ještě pořád válím doma )
Miluju atmosféru, kterou v sobě Vánoční svátky mají. Musím všem připadat jako magor, protože v tohle roční období všichni spěchají, zmatkují, nakupují jak šílení, nadávají na hromadu utracených peněz ( i když je fakt, že čím jsem starší Vánoce získávají spíše komerční obraz) , neustále si stěžují, že nestíhají a podobně, zatím co já se s povzdálí připitoměle usmívám, protože i tohle mě na tomhle ročním období strašně baví. Ve výsledku se připojím knim a začnu taky zmatkovat, ale tak nějak radostně. Vždycky se přiřídím domu z obchodu padnu na sedačku a začnu se usmívat jak byl ten den fajn. Prostě magor.
Každopádně bych chtěla všem popřát, aby letos ty Vánoce proběhly jen s minimálními zmatkami a aby jste si to všichni dostatečně užily aspon trochu jako já :)

žloutkové kolečka

3. prosince 2014 v 23:29 | Silmarilli |  Vánoční pečení
Žloutkové kolečka

Potřebujeme : 150 g hladké mouky,
40 g moučkového cukru,
60 g mletých ořechů,
120 g Stella.

postup : Vypracujeme těsto, necháme v chladu odpočinout. Vyválíme, vykrajujeme kolečka, upečeme. Vychladlá slepujeme marmeládou a poléváme žloutkovou polevou.
Utřeme do husté pěny 2 žloutky se 140 g moučkového cukru a troškou rumu. Zdobíme alginátovým ovocem.


Sádlové kuličky - medové kuličky

2. prosince 2014 v 23:28 | Silmarilli |  Vánoční pečení


Sádlové kuličky

Potřebujeme : 300 g hladké mouky,
150 g moučkového cukru,
210 g sádla,
90 g kakaa.

Postup : Vypracujeme těsto, tvarujeme kuličky, dáme na plech, doprostřed vtlačíme opražený lískový oříšek, upečeme.


Medové kuličky

Potřebujeme : 100 g mletých lískáčů,
2 lžíce medu,
šťáva z 1 pomeranče,
2 lžíce rumu.

Postup : Všechny suroviny dáme do kastrůlku a za stálého míchání povaříme na slabším ohni asi 10-15 minut. Necháme vychladnout, tvarujeme kuličky, které obalujeme ve strouhané čokoládě a vkládáme do papírových košíčků.


Kávové oválky

1. prosince 2014 v 23:27 | Silmarilli |  Vánoční pečení

Kávové oválky

Potřebujeme : 250 g hladké mouky,
70 g moučkového cukru,
150 g tuku,
1 žloutek,
1 lžička silné černé kávy,
citronová kůra.
Postup : Vypracujeme těsto, následně ho vyválíme a pak začneme vykrajovat oválky a upečeme . Slepujeme kávovým krémem a poléváme kávovou polevou.

Marissa Marr - nebezpečně krásný

1. prosince 2014 v 14:12 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Wicked Lovely
Rok vydání : 2012

Málokdo z obyvatel Huntsdalu tuší, že existuje ještě jiný svět, svět elfů a víl. Svět plný tajemství a nebezpečí, který je smrtelníkům zapovězený.

Aislinn vidí víly od narození, ale nikdy netušila, že ve světě éterických bytostí, před nimiž celý život utíká, bude muset sehrát zásadní roli. Vše se pro ni změní v okamžiku, kdy se setká s Keenanem, letním králem. Ten v ní spatří svou královnu, kterou marně hledá již tisíc let. S její pomocí má zachránit svět letních elfů i lidí před zlovůlí kruté zimní královny. Najde v sobě Aislinn dostatek odvahy, aby podstoupila osudovou zkoušku? Bude ochotná riskovat vlastní život, aby pomohla nebezpečně krásnému elfovi, kterého ani nezná?

Tohle jsem ani nedočetla. Není to tím, že by kniha nebyla dobrá, jen tím že tohle mi nic neříká....škoda