Březen 2015

M.T. Majer - Hot Boys

27. března 2015 v 11:23 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Rok vydání : 2012
Počet stran : 288
Nakladatelství : Fantom Print

Hot Boys si říká skupina striptérů, kteří pravidelně přivádějí do varu návštěvnice nočního klubu Red Wolf. Jedním z nich je Chris, přitažlivý muž krátce po třicítce, který začíná být dosavadním životem unavený a uvažuje o konci striptérské kariéry.
Na jednom představení poznává fotografku Taru, která drze odolává jeho šarmu a vypracované postavě. Provokuje ho a dráždí a Chrise to k ní přes počáteční antipatii silně táhne. Snaží se ji získat, ale Tara se jakémukoliv sblížení brání. Ona jediná totiž ví, že v jejím životě je temný stín, kterému se snaží uniknout. Někdo natolik nebezpečný, že se obává o svůj život, i všech, kteří jsou jí blízcí…

Tak tohle bylo takové to počtení , naprosto nenáročné, místy usměvné a naprosto jednoduché. I když je to příběh, který je v podstatě už tak ohraný a plno lidí to kvuli tomu ani nepřečte, tak to bylo příjemné a přesně to co jsem ted potřebovala. Něco absolutně nenáročného...u čeho bych si mohla vyčistit hlavu a totálně vypnout mozek. Tak že i přez svou jednoduchost téhle knížce dávám bod :)


Náš přírustek do rodinky

21. března 2015 v 11:17 | Silmarilli |  moe vykecávky

Docela se divím, že jsem o našem miláčkovi nenapsala dřív. Myslela jsem, že jsem se tu už zmínila, ale jak je evidentní tak ne! A tak to musím samozřejmě napravit !
Bude to už v dubnu rok, kdy jsme si domu přivezly tuhle Korelku. Je to náš mazel a ted už ani nevím, proč jsem tehda byla celkem proti tomu pořídit si domu takovéhle zvířátko.
Můj Partner viděl jak dokáží být ptáčci úžasní a chytří. Můj děda má andulku a když polovičák spatřil jak dokáže být úžasná a hlavně vychytralá a taky, jak moc k ní muj děda přilnul, začalo nekonečné kolo domlouvání a přemlouvání at si pořídíme taky něco tak úžasného. Prvně jsem byla proti, možná taky proto, že moji rodiče ,před několika lety také podlehly a nakonec si ptáčka pořídily.
Do zverimexu šli za účelem andulky, ale nakonec se tam ujali Agapornise, který byl ještě mláďátko a nikdo ho nechtěl koupit, protože byl " poškozený". Jeho maminka ho odmalička klovala a zničila mu jednu pacičku. Jeden prstíček vůbec nemá a druhý o polovinu kratší . A moji rodiče se nad ním slitovaly a odnesly si ho domu. Jenže agapornis není ochočitelný ptáček!

Nakonec, po neúprosném přemlouvání jsem i já podlehla a dohodly jsme se, že si něco takového pořídíme. Nakonec jsem já seděla hodiny u počítače a zjištovala, který ptáček by byl pro nás ideální a který by pro začátečníky nebyl příliš náročný. Já jsem sháněla informace o tom, jak se ptáčka nejlépe pořídit a toho jsem se přesně bála. Že po přemlouvání budu muset všechno obstarat já!
Nakonec nastalo rozhodování mezi Korelkou a Andulkou a na plné čáře vyhrála Korelka. Přes ifaunu.cz jsem si zjistila vše potřebné, a nakonec jsme sehnaly kontakt na skvělého pána, který nám korelku zamluvil a čekalo se až se narodí.
Korelce byly dva nebo tři týdny, když jsme si jí vyzvedly a hrozně mě mrzí, že tady ted ten obrázek nemám jak jako miminko vypadal.

Nakonec nastalo několika týdenní dokrmování, kdy jsme se s polovičkou u Ferdy ( Korelky) střídaly a myslím, že oba dva k němu nakonec šíleně přilnuly. Myslím, že se u nás má jako prasátko v žitě. Někdy je s námi i celý den a střídáme se v hlídání. Navíc je naprosto kouzelný a kdo by si takového tvorečka nezamiloval!
Ještě pořád je to mládátko u kterého se pořádně nedá poznat pohlaví ( nebo aspoň mi laici ho nepoznáme), ale i tak je to jako naše dětátko a nakonec i moje drahá polovina mu věnuje víc času než já. Dokonce jsme mu na Vánoce museli taky koupit vánoční dárky, aby taky pod tím stromečkem něco měl!

Ale jak i tohle někdy bývá, občas se stane nemilá nehoda. A když se to stane u takového maličkého tvorečka, který se v takových chvílích nedokáže ani sám ubránit, pak je to opravdu hrozné. Navíc když se to stalo mě! Nemám ani nakoho se vyvztekat, protože ten viník jsem jen a jen já!
Jak už jsem psala, Korelka snámi dělá opravdu všechno a jelikož jsme jí dokrmovali, tak se v podstatě od nás nehne na krok. Maximálně se párkrát proletí a pak šup nám zase na rameno. Zvykli jsme si s ní vařit, uklízet, dívat se na televizi ( nakonec i chodit na záchod, protože jinak furt křičí, že chce být s vámi). A minulý týden jsme přišly domu, já šla vařit krupičnou kaši a polovičák, pustil Korelku. Seděla mu na rameni a chodila s ním po našem bytě.
Když jsem měla uvařeno, začala jsem to přelívat do hlubokých talířku a Korelka mi mezitím přistála na rameni. V momentě kdy jsem to všechno přelila, jsem se na minutku otočila, že ten hrnec dám do dřezu a korelka skočila přímo do vařící kaše.
Myslím, že doživotně budu mít v paměti ten bolestný skřek co vydávala, když se do kaše nořila. Naštěstí jsem neváhala a hned jsem Ferdíka s kaše vytáhla a polovička s ním utíkala pod chladnou vodu. Hned jsme volaly veterinářovi a ten nás ujistil podle popisu, že to bude v pořádku. Ráno si ale Ferdík rozklovl a všude bylo plno krve. Když jsem viděla tu s spoušt znovu jsem se rozplakala, protože si to pořád vyčítám.
Nikdy bych nevěřila, že z tak malého a drobného zvířátka muže vytéct opravdu tolik krve. Z bidélka kapala krev z nožičky kapala krev a dole v kleci byla kaluž krve. Ferdíka jsem čapla a valila k veterinářovy. Naštěstí nám ferdíka ošetřil a vše dopadlo dobře. Ferdík měl na nožičce puchýřek, který včera samovolně praskl a i když nožičce ještě pořád trochu uhýbá, už má naštěstí dost elánu a je vidět, že každým dnem je lepší a lepší!

Mě z toho určitě plyne ponaučení a jen doufám, že se mu s námi nic jiného nestane, chudáček muj malinkej ...
.

Colleen Houck - Tygrovo prokletí

18. března 2015 v 11:16 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Tygří sága
Rok vydání : 2012
Rok vydání v originále : 2011
Počet stran : 408
Nakladatelství : CooBoo

První kniha Tygří série.
Vášeň. Sudba. Čest. Byli byste ochotni to dát na misky vah, abyste mohli změnit svůj osud?
Sedmnáctiletou Kelsey Hayesovou by nejspíš ani ve snu nenapadlo, co jí čeká tohle léto; že se bude pokoušet zlomit tři sta let starou indickou kletbu. A to se záhadným bílým tygrem Renem. Na druhé straně zeměkoule. Ale přesně to se stane. Kelsey je vtažena do dobrodružství, kde na ni číhají temné síly, prastará magie a mystikou zahalené světy, v nichž není nic takové, jaké se na první pohled zdá. Nakonec musí riskovat vše, aby pochopila dávné proroctví a mohla tak kletbu zrušit navždy.

Trošku mě mrzí, že mě tohle moc nechytlo. Možná to bylo právě mím rozpoložením a potřebovala jsem nákou oddechovku, při které člověk muže číst a přitom absolut ě vypnout. Což tohle nebylo a tak i když mě to hrozně moc mrzí, musím říct, že jsem tohle ani nedočetla....

Sepetys Ruta - v šedých tonech

16. března 2015 v 10:53 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 288
Nakladatelství : CooBoo

Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Jednoho večera k nim domů ale vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou ji odvlečou pryč. Čeká je deportace do pracovních táborů na Sibiři.
Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat obtížná rozhodnutí, spolknout ponižování a bití a hlavně se nenechat zlomit, udržet si vlastní lidství. A to se jí daří díky rodině a také lásce k výtvarnému umění. I přes ohromné riziko si kreslí a zapisuje, co všechno ona a ostatní lidé okolo ní zažívají. Nejdříve kreslí, protože doufá, že se díky obrázkům a vzkazům jejímu otci podaří je najít a zachránit. Později proto, aby uchovala paměť národa a vzdala tak poctu tisícům nevinných lidí, kteří byli odsouzeni k smrti, ať už okamžité při popravách, nebo pomalejší v pracovních táborech.
Linin pohnutý příběh je plný lidské krutosti a nenávisti, ale zároveň lásky a naděje. Otázkou zůstává, zda naděje a láska dokáží udržet člověka při životě a s hlavou vztyčenou dostatečně dlouho…

Knihy s touhle tématikou mám opravdu ráda, už jenom proto, že by jsme si stále dokola měli připomínat to co se všechno stalo, aby nikdo nezpoměl kam až lidská chamtivost po nadvládě muže dojít....Je to kniha nad kterou člověk musí pořád dokola přemýšlet...Dashern James - Labyrint - Utěk

13. března 2015 v 10:53 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Labyrint
Díl : 1
Rok vydání : 2009
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 360
Nakladatelství : Yoli

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit...

Tohle byla a je kniha, která mě naprosto nadchla. Ani jsem netušila, že to bude tak užasné , jaké bylo! Už mám za sebou i filmovou verzi a obojí se mi velice líbilo. Každopádně tohle u mě opravdu vede....AA už se nemohu dočkat dalšího dílu....

Young Moura - Pustina

11. března 2015 v 10:56 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Dustlands
Díl : 2
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 358
Nakladatelství : CooBoo

Saba doufala, že se její svět vrátí do normálu poté, co porazila Tontony a zachránila svého bratra Lugha. Všichni teď míří na západ za lepším životem a toužebně očekávaným setkáním s Jackem. Avšak nový, mnohem nebezpečnější nepřítel je na vzestupu a postupně buduje svou vizi nového světa, kde jeho odpůrci nemají co dělat. A jaká je vlastně pravda o Jackovi? Opravdu je tím, za koho se celou dobu vydával? A kam až je Saba ochotna zajít, aby dostala to, co chce?

První díl byl pro mě naprosto fascinující...hltala jsem každý řádek a knihu jsem zbožnovala. Už proto jsem neváhala a hned jakl byla možnost jsem si přečetla i díl druhý a byla jsem dost zklamaná. To co se mi na prvním díle tak líbilo, tak ve dvojce totálně zničily! Nesmím se ale vzdát. Určitě si přečtu i trojku, jestli se autorka polepší a nebo opět zhorší...

Sobectví a nebo správná věc ?

9. března 2015 v 10:56 | Silmarilli |  moe vykecávky
Svuj počítač jsem zapínala s jasným cílem a s jasnou představou co chci napsat. Byla jsem toho plná. Jenže když jsem tak čekala , než se ten muj starý krám nastartuje, vyskakovalo mi v hlavě další a další téma, o kterém bych chtěla napsat, až nakonec nevím kde mám začít.

Chtěla jsem se tu opět svěřit a mluvit o věcech co mě trápí, jenže tak nějak vždycky když to chci sformulovat, začnu ztrácet nit. Celé roky jsem se snažila svojí povahu změnit, nebýt tak uzavřená a muj polovičák mě v tom na začátku dost podporoval. Když mi něco vadilo učila jsem se to říkat narovinu a když se mě někdo zeptal jak mi je, tak jsem se snažila odpovědět pravdivě a musím uznat, že ze začátku to byl opravdu lék.

Pomáhalo mi to znovu se nadechnout a i přez to všechno jít dál ,ale ted jakoby to byla jen překážka. Nevím jak to moje milovaná maminka myslela,ale to co onehdy vypustila ze svých ust mi do dneška vrtá hlavou. Začínám pochybovat o svým dokonalým plánu jak se změnit a jak začít nový život, který se mi ještě do nedávna dařil. Najednou jakoby ty roky snahy byly vniveč a já se opět musela rozhodnout, jestli je opravdu tahle cesta ta pravá. Protože at chci nebo ne tak v té slavné větě, řekla pravdu i lež zároven.

Nevím , k čemu se vlastně přiklonit. Takovou dobu mi to trvalo. Učila jsem se o problémech hovořit a né je zamčít v mém srdci a pomalu se tím dusit jako dřív. V něčem to má možná uspěch. Když člověk řeší věci narovinu a vše co mu vadí chce řešit a snaží se svoje problémi co nejméně zadržovat v sobě,ale mluvit o nich aby mu bylo líp, je to správné a nebo je ten člověk jenom sobec ?

Lissa Price - banka těl- mladší

6. března 2015 v 10:55 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Banka Těl
Díl: 1
Vyslo v originále : 2012
VYšlo v ČR :2012
Počet stran : 344
Nakladatelství : Fortuna Libri

Dívka stojí před strašlivou volbou. Rodiče jsou mrtví, bratr nemocný, za peníze se stane někým jiným. Komu může věřit? Nikomu...
Děj tohoto strhujícího románu pro teenagery se odehrává v budoucnosti.
Během smrtelné nákazy zahyne většina lidstva. Díky zázračnému léku, podávanému zpočátku jen velmi starým a velmi mladým lidem, zůstanou na živu jen starci a děti - a ti najednou stojí proti sobě. Mladým se chce žít a starým se nechce zemřít.
Aby se děti uživily, pronajímají prostřednictvím tajné organizace svá těla bohatým starým lidem, kteří chtějí znovu okusit mladost - a prodloužit si život. Hlavní hrdinka tohoto napínavého románu, Callie, se nechtěně připlete do cesty intrikářskému senátorovi, který chce vydělat jmění na tom, že těla dětem jednoduše ukradne a pronajme je navěky... Callie najednou neví, komu může důvěřovat - a do toho ji zasáhne láska..

Určitě to byl velmi zajímavý příběh, navíc jsem tak uvažovala, jestli by to bylo opravdu možné. Aby se tenhle svět takhle změnil. Pokud ano oufám, že já to nezažiju.
Navíc musím řct, že příběh jako takový byl sice zajímavý, ale pro mě styl psaní jaksi nezáživný. Kvuli mé zvědavosti jak ten příběh celý skončí, jsem se zdárně dopracovala konce ...a pokud u nás vyjde druhý díl ...nebudu váhat a koupím si ho!

Sophie Jordán- Návrat

5. března 2015 v 10:55 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Drakie
Díl :3
Žánr : Sci-fi a fantasy
Rok vydání : 2013
Rok vydání v originále :2012
Počet stran : 260
Vydavatelství : CooBoo

V druhém díle Drakie se Jacinda rozhodla vydat za svou matkou, kterou dvakrát drakijský kmen vykázal z města. Předtím ale ještě chce zachránit Miriam, mladší Cassianovu sestru z enkroské pevnosti, protože cítí určitou odpovědnost za to, co se jí stalo.
S Jacindou chce opustit město u Tamra, která se jednou provždy utvrdila v tom že o ní Cassian nestojí a nikdy stát nebude, obzvlášt poté, co uzavřela svazek s Jacindou.Záchranou skupiny nakonec ale tvoří čtyři osoby:Jacinda Tamra Cassian a Will. Všichni i když s cyhradami, ve finále odsouhlasí nebezpečný plán, v rámci kterého se mí Jacinda dostat do pevnosti jako zajatec, najít Miriam a pak se jen nechat zachránit zbývající trojcí.Cassian by jí totiž díky poutu, které mezi nimi vzniklo po uzavření svazku, měl bezpečně najít. Jenže jedna věc je plán a druhá věc je Realita...

No upřímě řečeno, jsem tuhle knihu měla doma už víc jak pul roku a nebyla jsem schoipná se do toho pustit. Vevýsledku jsem jí četla spíše z povinosti a u té povinnosti i zustanu na dále. Nebylo to nejhorší ,ale ani žádné mistrovské dílo. Další díl si přečtu bohužel, taky jenom z povinnosti, že už jsem tuhle sérii rozečetla...

Fialová

3. března 2015 v 14:03 | Silmarilli
Tak tady ten vzhled byl pro muj minulý vzhled tohohle blogu. Tenhle se mi tu obzvlášt líbil, protože jsem těm použitým barvám v layoutu naprosto podlehla. Filaová je slastná brava i když poněkud chladná ... Každopádně tady odkaz ke stažení a tady náhled, kdyby někdo chtěl

potrat

1. března 2015 v 14:02 | Silmarilli |  Kravinky (Kam to dát ??)
Maminko, mám jen 8mm, ale mám všechny moje orgány. Miluju zvuk tvého hlasu, vždy když ho uslyším, pohnou se mi všechny kostičky v těle. Zvuk tvého srdíčka je moje nejoblíbenější melodie. 2. týden: Mami dnes jsem se naučil jak si mám cucat paleček, kdyby si mě viděla, řekla by jsi definitivně že vypadám jako miminko.. ještě nejsem dost velké na to, aby jsem mohlo opustit můj domeček..Je tu krásně a teploučko.. 3.týden: Víš co, mami? ..jsem děvčátko, doufám, že tě to potěší, chci, aby jsi byla šťastná protože nemám ráda, když pláčeš, tvůj hlas zní tak smutně a já pláču s tebou i když mě neslyšíš.. 4.týden: Mami, moje vlásky už začaly růst..Jsou však ještě malinké, ale pěkné..Používám tento čas na cvičení..Už umím pohnout s hlavičkou, pohnout s prstíky, i ručičky a nožičky umím vztáhnout ,ale mám ještě dost času.. 5.týden: Byla jsi dnes u doktora. Mami, on ti lhal, říkal ,že nejsem ještě žádné dítě..Mami, já jsem dítě a jsem TVOJE dítě..mám city..Mami, co je to potrat? 6.týden: Zase poslouchám doktora, působí tak chladně a bez srdce..Někdo se mi vkrádá do mého domečku..Doktor tomu říká jehla..Mami, co to je? Strašně to pálí! Mami, prosím tě, řekni mu ať přestane! Mami, já od tebe nechci odejít! MAMI POMOZ MI!!! Mami prosím..Ubližuje mi to! MAMI!!NEEE!!! 7.týden: Mami, mám se dobře..jsem v nebíčku a Pán Bůh mě drží v náručí..Vysvětlil mi co znamená potrat... Mami.. proč jsi mě nechtěla...?? -Lucka
Maminko, mám jen 8mm, ale mám všechny moje orgány. Miluju zvuk tvého hlasu, vždy když ho uslyším, pohnou se mi všechny kostičky v těle. Zvuk tvého srdíčka je moje nejoblíbenější melodie.

2. týden:
Mami dnes jsem se naučil jak si mám cucat paleček, kdyby si mě viděla, řekla by jsi definitivně že vypadám jako miminko.. ještě nejsem dost velké na to, aby jsem mohlo opustit můj domeček..Je tu krásně a teploučko..
3.týden:
Víš co, mami? ..jsem děvčátko, doufám, že tě to potěší, chci, aby jsi byla šťastná protože nemám ráda, když pláčeš, tvůj hlas zní tak smutně a já pláču s tebou i když mě neslyšíš..
4.týden:
Mami, moje vlásky už začaly růst..Jsou však ještě malinké, ale pěkné..Používám tento čas na cvičení..Už umím pohnout s hlavičkou, pohnout s prstíky, i ručičky a nožičky umím vztáhnout ,ale mám ještě dost času..
5.týden:
Byla jsi dnes u doktora. Mami, on ti lhal, říkal ,že nejsem ještě žádné dítě..Mami, já jsem dítě a jsem TVOJE dítě..mám city..Mami, co je to potrat?
6.týden:
Zase poslouchám doktora, působí tak chladně a bez srdce..Někdo se mi vkrádá do mého domečku..Doktor tomu říká jehla..Mami, co to je? Strašně to pálí! Mami, prosím tě, řekni mu ať přestane! Mami, já od tebe nechci odejít! MAMI POMOZ MI!!! Mami prosím..Ubližuje mi to! MAMI!!NEEE!!!
7.týden:
Mami, mám se dobře..jsem v nebíčku a Pán Bůh mě drží v náručí..Vysvětlil mi co znamená potrat...
Mami.. proč jsi mě nechtěla...??


Zdroj : Facebook -Lucka