Květen 2015

Jeaniene Frost - Z hrobu

28. května 2015 v 12:54 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Noční Lovci
Díl : 7
Rok vydání : 2014
Počet stran : 256
Nakladatelství : Fntom Print

Poslední román série Noční lovci…

Kolem upírů Cat Crawfieldové a jejího manžela Bonese vládne poslední dobou až podezřelý klid. Zdání však klame, protože je co nevidět čeká šokující odhalení, které je pošle zpět do akce. Musí totiž zabránit válce obrovských rozměrů…
Díky tajným a zrůdným aktivitám agenta CIA, který se vymkl kontrole, se nebezpečně stupňuje napětí mezi lidmi a nemrtvými. Cat a Bones svádějí souboj s časem, aby uchránili přátele před osudem horším než smrt, protože čím více tajemství odhalí, tím fatálnější jsou následky. Pokud selžou, jejich životy - stejně jako těch, na nichž jim záleží - budou viset na nepatrném vlásku.

Když se autorka této série, pokusil u prostřet knihy zabít Bonese, moje první myšlenka byla - to až tady jednou bylo ne ?. A samozřejmě taky, že umřít nesmí :)
Nicméně to bylo napsané tak nějak rychle, takže jsem v pruběhu čtení, přestávala věřit tomu, že byy Bones umřel. Nenapsala to moc přesvěčivě. Také musím řít, že i když někdo Happyend, muže považovat za takové klišé, já jsem za Happyendy ráda. Vždycky, když očtu knihu z dobrým koncem, tak jí odložím a cítím se v pohodě. Když se špatným koncem, celý den mám knihu neustále v hlavě....Takže díky za tenhle konec, užasné série :)

Richelle Mead - Šachovnice bohu

23. května 2015 v 15:07 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Věk X
Díl : 1
Rok vydání : 2012
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 542
Nakladatelství : Domino

Když vyženeme bohy z našeho světa, jednou se stejně vrátí. A pomsta bude krutá.

V blíže neurčené budoucnosti se vinou náboženských extrémistů svět dostal nebezpečně blízko k samotné hranici zkázy. Následný vývoj událostí připravil velkou chvíli pro Justina Marche, detektiva se specializací na náboženské skupiny, který byl ovšem po zásadním profesním selhání poslán do exilu. Sám je překvapen, že dostává druhou šanci, a v doprovodu Mae Koskinenové se vrací do Republiky spojené severní Ameriky, aby tam splnil nejvýznamnější misi svého života.
Mae byla vychována jako příslušnice aristokratické kasty, ovšem nyní je členkou nejelitnější a nejděsivější jednotky v armádě. Vyniká nejen uměle vylepšenými schopnostmi a reflexy, ale také mrazivě dokonalou krásou, což je paralyzující kombinace - zejména pro samotného Justina.
Společně jsou nasazeni k případu série rituálních vražd a oba si brzy uvědomí, že je pátrání vystavilo strašlivému nebezpečí. Jak totiž jejich vyšetřování pokračuje, shlukují se kolem nich neznámí nepřátelé. Justinovi a Mae se brzy potvrdí neblahé tušení, že kdesi v neznámu se chystají k úderu tajemné mocné síly: vyčkávají na svou šanci zmocnit se vlády nad světem. A pokud se jim to podaří, lidé se stanou pouhými figurkami na šachovnici samozvaných bohů

NO, od téhle spisovatelky a téhle série,jsem opravdu čekala víc. Hrozně mě to zaujalo a možná je moje chyba, že jsem od toho hned něco očekávala. Ve výsldku jsem se místy modlila at to mám přečtené. Abych knížce ale jenom nekřivdila, tak i já musím uznat, že se tam občas našli pasáže, které byly čtivé....

Hvězdy nám nepřály

19. května 2015 v 15:07 | Silmarilli |  Movie


Název : Hvězdy nám nepřály
Délka :125 min.
Země USA, 2014


Hazel a Augustus jsou dva svérázní teenageři, které spojuje záliba v černém humoru, opovržení konvencemi a láska, která s nimi pořádně zamává. Jejich vztah je výjimečný i vzhledem k místu, kde se potkali. Zamilovali se do sebe totiž během sezení v podpůrné skupině pro boj s rakovinou. Snímek Hvězdy nám nepřály je filmovou adaptací celosvětového bestselleru Johna Greena

Tohle byl opravdu krásný, smutný a vtipný film. Moc se mi to líbilo a to, že je to momentálně hit je jen takový malý bonus. I když tenhle film si to zaslouží :)


Je to i muj život

16. května 2015 v 15:06 | Silmarilli |  Movie

Název : Je to i muj život
Délka : 109 min.
Země USA, 2009

Co drží rodinu pohromadě? Nick Cassavetes, režisér Zápisníku jedné lásky a Johna Q., v tomto filmu o milující rodině, zkoušené - a semknuté nemocí dítěte, znovu dokazuje, s jakou jistotou umí zacházet s příběhy o hloubce lidských emocí. Cameron Diaz, Abigail Breslin, Alec Baldwin a další členové výjimečného hereckého obsazení s velkým citem oživují příběh jedenáctileté Anny Fitzgerald, která má být dárcem pro svou nemocnou sestru, ale nakonec se začne domáhat práva rozhodovat o vlastním těle. Tento akt svobodné vůle možná Fitzgeraldovy rozdělí - anebo se stane prvním krokem k vítěznému pochopení oddanosti, důstojnosti a významu rodiny.


Krtkuv dort

10. května 2015 v 15:06 | Silmarilli |  Recepty
NA korpus

2 vejce,
80g moučkového cukru,
50g hladké mouky
1/2 kypřícího prášku
20g kakaa
50ml oleje
Tuk a hrubá mouka na formu

NA náplň

500 ml smetany ke šlehání
1-2 lžíce moučkového cukru
1 želatinový ztužovač zastudena
3 banány


Vejce vyšlehejte s cukrem a potém vmíchejte mouku s kypřícím práškem, kakaem a olejem. Do vymazané kulaté dortové formy, rozetřete těsto. Pečteb asi 30 min. při 160 C. Po upečení prvně nechtě vychladnout a až pak vyklopte.

Smetanu si vyšlehejte s cukrem dotuha. Želatinu připravte podle návodu a pak smíchejte se smetanou. Nakonec do náplně přidejte na drobno nakrájený banán a nechte v ledničce lehce stuhnout.

Zchladlý korpus shora lžící lehce vydlabejte a získanou část rozdrobte. Zbylé banány podélně rozkrojte a položte na korpus . NA ně kopulovitě navrště krém a posypte drobečky z korpusu. Dort uložte do ledničky a nechte ztuhnout

50 odstínu šedi

6. května 2015 v 15:05 | Silmarilli |  Movie
Motto : Nech se ovládat
Délka 124 min.
Země USA 2015

Studentka literatury Anastasia je podle vlastních slov nezajímavá a nudná "šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye , kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii - své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z toho jde strach.

SAmozřejmě na knihu to určitě nemá. Čtenáři jistě chápou, i tak to ale nebylo uplně nejhorší. Hlavní postava chlapa se mi vzhledově moc nelíbila, takže na tohle jsem si musela zvykat hodně. Jinak to podle mého názoru nebylo nic mistrovského,takový normál....
Jeaniene Frost - Jeden hrob za druhým

4. května 2015 v 8:51 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Noční lovci
Rok vydání : 2014
Počet stran : 224
Nakladatelství : Fantom Print

Od hrobu ji dělí jeden neopatrný krůček… Jen tak tak zabránili válce nemrtvých a Cat Crawfieldová si teď nepřeje nic jiného než trochu oddychu se svým manželem, upírem Bonesem. Nadání, které získala od voodoo královny New Orleans, přetrvává, až je nakonec vrhne opět do boje, tentokrát proti zákeřnému duchovi.
Heinrich Kramer byl před několika stoletími lovcem čarodějnic. Teď na sebe každý rok o Halloweenu bere fyzickou podobu, mučí nevinné ženy, a nakonec je upálí zaživa. Tento rok však Cat a Bones musí riskovat vše, aby ho navěky poslali na druhý břeh. Jak lze ale zabít vraha, který už je dávno mrtvý?

Já tu Cat prostě žeru, tak strašně mě mrzí, že je tohle předposlední díl, že jsem se celou dobu modlila, abych tu knížku četla věčně ! Jednou ale musí skončit všecchno a tak i tomuhle se blíží konec. Nicméně jsem si tenhle díl užila, čekám už jen na ten poslední a pak truchlit tak dlouho, dokud nevydají od ní něco dalšího. Mohly by třeba tu série co spisovatelka píše o Vladovi ...to by mohlo být taky dobré

Muse - Dead Inside

2. května 2015 v 10:19 | Silmarilli |  Videoklipy
Muse nemá vubec špatné písničky a vlastně mě zaráží, že tu žádné od nich ještě nemám a tak to musím napravit peckou, která je z připravovaného alba a ten videoklip je prostě užasný !!! :)