Červenec 2015

J.R.Ward - znovuzrozený milenec

30. července 2015 v 13:02 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Bratrstvo černé dýky
Díl : 10
Rok vydání : 2012
Rok vydání v ČR : 2012
Počet stran : 672
Nakladatelství : Baronet

Od smrti jeho shellan už by v Tohrmentovi nikdo nepoznal toho upířího vůdce, jímž kdysi býval. Fyzicky sešlého a beznadějně zoufalého, se zlomeným srdcem ho přivádí zpět k Bratrstvu padlý anděl, který chce prospět především sám sobě. Teď znovu bojuje, nelítostný a pomstychtivý, nepřipravený čelit nové, jiné tragédii. Když Tohr začne ve snu vídat svou milovanou - uvězněnou ve studené, izolované zemi-nezemi daleko od klidu a míru Stínu - obrací se k andělovi s nadějí na záchranu té, kterou ztratil. Protože mu ale Lassiter říká, že se musí naučit milovat jinou, chce-li osvobodit svou dřívější družku, Tohr ví, že už jsou všichni předem odsouzeni… Jenomže pak se mu začne dostávat pod kůži žena s temnou minulostí. Na pozadí běsnící války s bezduchými a s novým klanem upírů, který usiluje o trůn Slepého krále, potýká se Tohr se svou pohřbenou minulostí a velmi žhavou budoucností plnou vášně… ale dokáže popustit uzdu svému srdci a všechny osvobodit?

Po delší době jsem se opět pustila do Bratrstva a hltala jsem to jako každý jiný díl. Ovšem Autunm se mi k Tohrovi nehodí. To je ale možná jen můj názor. Navíc to jejich období potřeby , začíná mi trošku vadit, že o tom hned všichni ví. Jinak ale byo užasné stejně jako předešlé díly.změna 3.0

29. července 2015 v 13:54 | Silmarilli |  Změny blogu
Musím se přiznat, že jsem to tu trochu potřebovala předělat podle toho jak se cítím. Takže proto tahle změna a taky proto, že to co tu bylo se už hodně omrzelo...Každopádně i když to tak nevypadá s tímhle jsem si dost vyhrála. Teprve se učím dělat ikonky v záhlaví, chápu že pro zkušené grafiky je to hračka, ale pro mě to ještě před pár měsíci bylo něco zcela nepochopitelného, a tak jsem samozřejmně ráda, že se mi to jakš takš povedlo. Sice je před námi léto a já jsem vytvořila něco, co mi spíš připomíná nádech zimi, ale u mě už to snad jinak ani nejde :) Možná už mi haraší z toho jaké jsme tu měli šílené vedra, kdo ví :) No a před námi měsíc srpen a tudíž i měsíc, kdy mě čeká konečně dovolená :)

od 27.07.2015 - do 13.01.2016Chloe Neil - Kousnutí páteční noci

27. července 2015 v 13:02 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : upíří z Chicága
Díl : 2
Rok vydání : 2014
Poet stran : 272
nakladatelství : fantom print


Deset měsíců poté, co upíři odhalili smrtelníkům v Chicagu svou existenci, si coby celebrity užívají pozornost hodnou hollywoodských hvězd. Jakmile se však lidé dozvědí o jejich Mejdanech - hromadných večírcích, kde upíři hodují a kam si za tímto účelem vodí smrtelníky jako dobytek - začnou obyvatelé města brousit kůly.
Nyní záleží na novopečené upírce Merit, aby se znovu spojila se svou snobskou rodinou a fungovala jako prostředník mezi lidmi a krvesaji, a aby další nechutné detaily upířího života nepronikly do médií.
Někdo si však mír mezi nimi nepřeje - někdo, kdo v sobě chová dávnou zášť…

NA Merit si stále nemohu zvyknoout, nic méně se mi líbí, že Merit se Sulivanem si hned nepadají kolem krku, ale že je to mezi nimi napínavější :)

Oliver Lauren - Pandemonium

25. července 2015 v 8:51 | Silmarilli |  Knížky co sem četla


Série: Delírium
Žánr: Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání: 2013,
počet stran: 304
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání originálu: 2012

Po útěku, při němž Alex umírá, se Lena ocitne v Divočině a musí se smířit s faktem, že vše, co doposud prožila, lidi, co znala - to všechno je už jen minulost a neexistuje žádné předtím. Připojuje se ke skupině Nežádoucích, kteří mají v úmyslu proniknout do světa "za plotem", kde se zúčastní velké demonstrace. Tu uspořádal ABAD - Amerika bez amor deliria - organizace hlásající nevyhnutelnost léčby. Když se však Lena setká s Julianem, synem zakladatele ABADu, klukem, jenž zosobňuje všechny její hodnoty, ani netuší, že se jejich osudy zkříží víc, než by si kdy pomyslela.Abych byla upřímná, druhý díl mě tak nenadchl jako ten první. Je sice pravda, že už je opravdu dlouho co jsem to četla, ale pamatuju si ten pocit, jak jsem z toho byla celá uchvácená a tohle ve mě nic takového nevyvolalo. A ten konec ? Nemůžu prozradit, ale ten mě trochu naštval....

Květ pouště

24. července 2015 v 8:51 | Silmarilli |  Movie
Nejspíš jsem velmi ovlivněná knihou, kterou jsem četla a film jsem si pustila i z toho důvodu. Neskutečně mě to zklamalo!! Jsou vynechány podle mě velmi důležité pasáže, které by podle mě ve filmu chybět neměly. Jistě obřízka byla šílená a chtěly ukázat jak moc šílené to je, ale na poušti se dělo daleko víc a je škoda, že to ve filmu neukázaly. Navíc pokud jsem knihu dobře pochopila, přesně to chtěla Waris. Dát světu vědět co se u ní v jejím pravém domově děje a film se tomu věnuje jen minimálně. Navíc její manželství, které bylo na oko probíhalo taky daleko víc katastrofálně a film to pojal velmi jednoduše. Je to škoda...podle mě když tyhle filmy natáčejí tak by měly věnovat věčí poornost věcem, které jsou důležité. Těžko říct, jak by to na mě pusobilo, kdybych nečetla knihu, takže nemůžu být objektivní.

Obsa :
Film Květ pouště vznikl podle stejnojmenné autobiografické knihy autorky Waris Dirie, která vyrůstala do svých třinácti let v Somálsku a po útěku do Londýna se stala jednou z nejznámějších světových topmodelek. Když se kniha v roce 1998 objevila na pultech knihkupectví, svět byl šokován. Bývalá modelka vypráví dechberoucí životní příběh, v němž popisuje svou neuvěřitelnou cestu od kočovného života v somálské poušti na nejznámější světová přehlídková mola. Byl to sen a noční můra zároveň. V New Yorku, na vrcholu své kariéry, poprvé v rozhovoru otevřeně promluvila o problému ženské obřízky, kterou sama vytrpěla, když jí bylo teprve 5 let. Krátce po rozhovoru se rozhodla, že skončí s kariérou modelky a zasvětí život boji proti tomuto starobylému rituálu. Od roku 1997 je Velvyslankyní UNFPA (United Nations Population Fund) pro odstranění problému ženské obřízky ve světě

zdroj : csfd.cz

Trailer : Bohužel jsem nenašla trailer v češtině


Vlnky jednoduché

21. července 2015 v 8:50 | Silmarilli |  Tvoření
Tohle mi přišlo e-mailem a tak jsem si řekla, že bych to mohla zkusit. Mám daleko husčí vlasy než modelka na obrázku a delší, tím pádem jsem pramínky musela rozdělit na víc, než jen dva. Ve výsledku to vypadalo moc dobře. Sice jinak než na obrázku, vzhledem k tomu jak jsem si postup upravila, ale pořád moc hezky...
Černobílý svět

20. července 2015 v 8:50 | Silmarilli |  Movie
Bohužel jsem neměla možnost si černobílý svět přečíst a tak když jsem zjistila, že je to i filmově zpracované, neváhala jsem. Téma minulosti s barevnými obyvateli je pro mě velmi důležité,myslím, že všichni bychom si takové věci mněly neustále připomínat aby jsme nikdy nezapoměly jaká zvířata umí lidé být!
Je jen škoda, že celý film se kolem této problematiky stáčí jen mírně a nedá tak divákovy zakusit, jaké to skutečně bylo. Jen v několika málo momentech se opravdu přiblížily k ralitě a to si myslím, že je škoda. Herci podle mě předvedly skvělé výkony i když na některé jsem si prostě nemohla zvyknout. Ve své podstatě to nebyl špatný film ale pro někoho jako jsem já je asi nedostačující,mmožná to ale byl záměr , který jsem já zatím uplně nepochopila. Každopádně je i pro slabší povahy a místy je to i usměvné a myslím, že na jedno podívání proč ne :)

Obsah

Eugenia "Skeeter" Phelanová právě dokončila školu a je rozhodnuta začít se živit psaním. Na rozdíl od dívek, v jejichž společnosti ve městě Jackson v Mississippi vyrostla, touží Skeeter po kariéře a je zcela smířena s tím, že manželství a děti budou muset nějaký čas počkat. To se setkává s velkým odporem jak u jejích vdaných kamarádek, tak především u její matky. Když se jí podaří získat práci v místních novinách, požádá o pomoc Aibileen, služku své nejlepší kamarádky, a následně začíná na popud nakladatele pracovat na tajném spisovatelském projektu.
Aibileen Clarková strávila celý život jako služebná v domech bílých lidí v Jacksonu. Vychovala pro své zaměstnavatele 17 dětí a jednoho vlastního syna, který tragicky a zcela zbytečně zemřel během nehody. Aibileen, zarmoucená ztrátou svého jediného dítěte, je velkou oporou jak víra, tak její nejlepší kamarádka Minny. Když jí do života vstoupí Skeeter, Aibileen zjišťuje, že je poprvé v životě ochotna se s někým podělit o své zážitky a zkušenosti - ačkoliv tento zdánlivě prostý čin s sebou nese velká rizika.
Přímočará Minny Jacksonová je třiatřicetiletá služebná, která má pověst nejlepší kuchařky v Mississippi. Pracuje pro Hilly Holbrookovou (Bryce Dallas Howard), ale následkem vzdoru je z práce vyhozena a nucena vydat se na periferii Jacksonu, kde pracuje pro osamělou Celii Footeovou (Jessica Chastain). Minny je Aibileenina nejlepší kamarádka a pomáhala jí vyrovnat se se ztrátou jediného syna. Ačkoliv je silná a nezávislá, je Minny současně velice rozumná a také zdravě skeptická, co se Skeeteřina projektu týče.
Mezi trojicí žen vznikne doslova sesterské pouto, které jim pomáhá překonat těžkosti, jimž jsou během svého snažení vystaveny, a pomáhá jim uvědomovat si, že občas je třeba vybočit ze zajetých kolejí - i pokud to znamená nutnost konfrontovat celé město tváří v tvář a ukázat mu, že doba se mění.

zdroj : csfd.cz


Trailer


Colleen Hoover - Bez naděje

18. července 2015 v 19:05 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Bez naděje
Díl : 1
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 384
Nakladatelství : Yoli

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím?

Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem - možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji - něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly.

Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.


Trochu jsem od této knihy čekala, že mě zklame. První polovina mě naprosto pohltila a četla a četla a četla až mě knížka totálně pohltila. Oba hlavní hrdiny jsem si zamilovala jako naivní pubertačka a čekala co se s píběhem stane. Několik pasáží mě tam opravdu překvapilo a řekla bych, že spisovatelka to měla celkem promyšlené. Bohiužel ke konci mě kniha malinko zklamala. NA začátku byla hlavní hrdinka vylíčená jako silá žena, jestli to tak můžu říct, a i když určitě zjištění co všechno se jí v minulosti stalo by leckoho nejspíš složilo k zemi, je možná pochopitelné, že posledních několik stran z ní byl jen uzlíček nervů a jak bych to řekla já ufňukánek. Tohle mě začalo trošku nudit. A taky ty zbytečně přeslazené fráze, které se tam opakovaly neustále dokola i když čtenáři už věděli jak moc se navzájem milují....

Mc Garry Katie - překroč svuj stín

16. července 2015 v 19:05 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : překroč svuj stín
Díl : 1
Rok vydání : 2012
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 376
Nakladtelství : CooBoo

Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, její svět se obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín, a co všechno je ochotná riskovat pro kluka, který ji může znovu naučit, jaké to je, když člověk miluje.
Musím říct, že ani byla to tuctová knížka s tuctovým příběhem, kde už od začátku tušíte jak to skončí. Není to nic pevratného a určitě tato kniha nikomu nezmění život. I tak, se ale četla velmi dobře a myslím, že to nbylo špatné. HLavní motivací pro mě v knize bylo, co se vlastně Echo doopravdy stalo. A i když to byla tuctová knížka, mě to opravdu bavilo a jse ráda, že jsem si to mohla přečíst, protože něco takového jsem potřebovala...

James Dashner - Spáleniště: Zkouška

14. července 2015 v 19:04 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Labyrint
Díl : 2
Rok vydání : 2010
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 344
Nakladatekství : Yoli

Labyrint byl teprve začátek. Nalezením cesty z labyrintu to mělo skončit... Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slune...

Nebylo to vůbec špatné, jenom musím říct, že u druhého dílu jsem měla co dělat se začátkem...nějak jsem se do toho nemohla dostat...

Jak jsem poznal vaši matku

11. července 2015 v 8:57 | Silmarilli

Jak jsem poznal vaši matku

Jak jsem poznal vaši matku (v originále How I Met Your Mother) je americká situační komedie, která měla premiéru na americké televizi CBS 19. září 2005 a 26. listopadu 2009 na Prima Cool. Hlavní osou příběhu jsou životní etudy hlavního hrdiny Teda Mosbyho , který v roce 2030, vypráví svým dětem příběh o tom, jak poznal jejich matku - to vysvětluje titulní název a také minulý čas užitý v názvu seriálu.
Seriál zaznamenal úspěch u kritiků a po celou dobu vysílání seriálu držel dobrý rating. Seriál byl nominován na 24 cen Emmy z nichž sedm jich obhájili.


Pro m je tohle po přátelích další sitkom, který mě opravdu chytl. Ted je tk trošku jako já, naivní a stále hledá toho pravého, přeje si děti a to je to co nás dva spojuje. Možná i to je jeden z duvodu proč mě to tak baví:) Každopádně jediné mínus je snad to, že z Robin udělaly holku, která se zamiluje snad do každého....

Zajímavosti

Herečka Anne Dudek ztvárnila v seriálu roli Natalie, dívky které Ted dal kopačky na její narozeniny - dvakrát. Bylo tomu tak v epizodě 1x04 - Return of the Shirt. Stejně tak v seriálu Přátelé (10x01 - Když si Joey a Rachel dali pusu) si zahrála dívku jménem Precious, která dostala kopačky od Mika, také na své narozeniny.

Tedovo prostřední jméno je Evelyn.


Celé jméno Robin zní: Robin Charles Scherbatsky Jr.


Slovo "úžasný" (v originálním znění "awesome") se objevuje téměř v každé epizodě. Není pouze v epizodě s názvem "Fialová žirafa" - 2. díl 1. série.


V díle, kde Barney (Neil Patrick Harris) zmíní svůj "boží" videoživotopis, odkazuje na webovou adresu barneysvideoresume.com, která skutečně existuje a životopis na ní lze zhlédnout.


Každá série seriálu představuje jeden rok v životě hlavních hrdinů.


http://slapcountdown.org - odpočet času do fackyBarney Stinson je pojmenován po obchodníkovi s heroinem z knihy Jamese Ellroye LA Confidential.


Na začátku šesté série se objevují dvě značky telefonů, a to BlackBerry a iPhone. Lily, Marshall, Ted a Barney jako Američani používají iPhone, Robin jako Kanaďanka používá BlackBerry, což je firma pocházející z Kanady.


V seriálu se nikdy nedozvíme, co vlastně Barney dělá za práci. Odpovědí je vždy jeho typické "Prosím!"
Barney je velkým milovníkem magie a kouzel. Stejnou zálibu má v reálném životě i jeho představitel Neil Patrick Harris.


Představitel sukničkáře Barneyho, Neil Patrick Harris, je ve skutečnosti homosexuál.Alyson Hannigan (Lily) Byla opravdu těhotná během natáčení 4.serie.

Vložila: Kellynátor
Při natáčení videoklipu "Let's Go to the Mall" k Robin Sparkles musela Cobie Smulders zazpívat písničku čtyřicetkrát. Zabralo to celý den, ale říká, že to zatím bylo to nejlepší, co v seriálu dělala.


Často se natáčí více epizod najednou, takže do premiéry mnohdy ani herci neví, jak bude díl vcelku vypadat.


Od druhé série se vysílají scény i před úvodní znělkou.


Natočit jednu epizodu How I Met Your Mother trvá tři dny, na klasický čtyřkamerový sitkom (např. Přátelé) stačí jedno odpoledne.


"5 z 11 scénáristů jsou ženy, bylo to záměrné rozhodnutí, nechtěli jsme, aby ze seriálu byl totální insult-fest," říká jeden z týmu scénáristů Craig Thomas.


Robot z videoklipu "Let's Go to the Mall" sedí na čestném místě v kanceláři scénáristů. Je to Omnibot 2000, scénárista Carter Bays ho chtěl jako malý kluk.

Ve 22. díle 2. série "Something Blue" Robin vyšiluje v restauraci, když si myslí že ji chtěl Ted požádat o ruku po tom, co najde na dně sklenice snubní prstýnek. Když Ted řekne: "To není moje," jiný muž za nimi vstane od stolu a řekne: "To je moje," a následně požádá svou přítelkyni o ruku. Tato žádost byla skutečná. Muž domluvil tuto scény s producenty seriálu a své přítelkyni řekl, že vyhráli soutěž a obejví se v seriálu How I Met Your Mother. Místo toho ji požádal před kamerou o ruku, takže tahle žádost bude navždy součástí seriálu.


Bar "MacLaren´s", kde se odehrává spousta scén v seriálu, je založený na baru "McGee´s", který se také nachází v New Yorku.


Potom, co Alyson Hannigan (Lily) oznámila tvůrcům, že je těhotná, Cobie Smulders (Robin) zjistila, že je také v jiném stavu. Kostyméři tedy během čtvrté série museli zakrývat rovnou dvě těhotenství hlavních postav.


Když jde Robin k oltáři, v pozadí hraje piano verze písničky Sand Castles in the Sand, kterou Robin nazpívala za svého mládí jako Robin Sparkles.


zdroj : Wikipedia a serialzone.cz

Amy Kathleen Ryan - Mlhovina

8. července 2015 v 8:55 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Vesmírná pouť
Díl : 1
Rok vyadání : 2011
Rok vydání v ČR : 2012
Počet stran : 304
Nakldatelství : Knižní klub


Planeta Země má nejlepší léta za sebou a vesmírem plují dva vícegenerační koráby s cílem osídlit Novou Zem. Ačkoli loď Nový obzor vyrazila na svou misi o rok dříve než Empyreum, obě se setkají ještě na cestě. A nepůjde o střet přátelský - osazenstvo Nového obzoru pod vedením despotické kapitánky Anne napadne posádku Empyrea a unese dívčí část posádky, mezi nimi i šestnáctiletou Wawerly. Příčina se brzy ozřejmí - ženy na Novém obzoru jsou neplodné… První část originální sci-fi trilogie o pouti za nadějí pro lidstvo nepostrádá napětí, milostný příběh, ale také zamyšlení nad tím, jak mohou ideologie ovládnout společnost jako celek i každého z nás.

Od téhle knihy jsem si pro změnu neslibovala vůbec nic a byla jsem příjemě překvapená. Nikdy z téhle série asi nebude obrovský trhák, ale takhle to bylo zajímavé, akční a hlavně mě to bavilo. Občas jsem tam sice měla zmatek v postavách a jejich charakterech, ale když pominu tohle, nebylo to vůbec špatné

Morgan Kass - prvních 100

5. července 2015 v 8:50 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Prvních 100
Díl : 1
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 280
Nakladatelství : CooBoo


Od ničivé nukleární války žije lidstvo ve vesmírných lodích vysoko nad radioaktivním povrchem Země. Nyní je však sto mladých delikventů, které společnost považuje za postradatelné, vysláno na nebezpečnou výpravu s cílem znovu kolonizovat planetu. Může to být jejich druhá šance na život… nebo sebevražedná mise.
Stovka odsouzenců, pronásledovaných nástrahami divoké přírody a tajemstvími své minulosti, musí bojovat, aby přežila. Nikdy se z nich neměli stát hrdinové, ale nakonec mohou být poslední nadějí pro CELÉ lidstvo.

K tomuhle se budu stavět dost skepticky. Knihu jsem sotva dočetla a nadíávala jsem, že to vypadalo daleko líp, než bylo. Nakonec jsem od čtenářu této knihy slyšela, že je stejnojmený seriál a že je o moc lepší. Musím říct, že měly pravdu. Sériál je o moc lepší než kniha

Tahereh Mafi - Jsem rozohněná

3. července 2015 v 11:00 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Roztříštěná
Díl : 3
Rok vydání : 2014
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 344
Nakladatelství : CooBoo

Juliette přežila a její příběh pokračuje… Nic už ale není jako dřív. Juliette čeká velká zkouška, musí ovládnout svou sílu a přestat být tou malou zlomenou dívkou.

Osud Bodu Omega je nejasný a každý, na kom Juliette kdy záleželo, se ocitl v nebezpečí. Válka je na dosah ruky a Juliette ví, že jediná cesta, jak se udržet naživu, je svrhnout nový systém. Její smrtící dotek přestává být prokletím a stává se velkou výhodou. Ale i tak to sama nedokáže - pomoct jí může jen někdo, o kom byla vždy přesvědčená, že mu za žádných okolností nemůže důvěřovat: Warner

Nepamatuju si moje vyjádření k druhému dílu k této sérii, ale jelikož když jsem třetí díl začčínala číst a nemohla si vybavit nic z druhého dílu, myslím, že za moc nestál. Nakonec třetí díl jsem zhltla, že jsem ani nevěděla jak. Tím, že Juilliette dospěla a přestala pořád tak fňukat, si zasloužila muj obdiv a hned se mi kniha četla líp. Jediné mínu , pro mě bylo to, že závěr byl rychlí. Řekla bych až příliš rychlí, navíc konec knihy autorka vzala opravdu zbytečně moc hopem. Jinak by to bylo opravdu povedené

Scull Luke - Temné bratrstvo

1. července 2015 v 10:59 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Temné Bratrstvo
Díl : 1
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 448
Nakladatelství : Host

První díl strhující trilogie od nejslibnějšího nového hlasu britské fantasy.
Je doba temna. Zásoby kouzla čerpaného z mrtvých bohů pomalu docházejí. Démoni a netvoři zamořují zemi a poslední hranice mezi říšemi se začínají hroutit. Žárliví mágové tří velkých měst sedí ve svých kamenných věžích a přemítají nad tou špetkou magie, která zbývá… Není to doba stvořená pro hrdiny. Hrdinské písně jsou už dávno zapomenuty, jejich činy zůstávají nezapsány.
I v takových chvílích se však najde pár odvážlivců, kteří si uchovají jiskru naděje, spojí své síly na obranu proti tyranii nesmrtelných pánů a vytvoří nezvyklou skupinu - Temné bratrstvo.

Asi nemám na to číst knihy od spisovatelů. Nemůžu si pomoct ale knížka mi vždycky připadá ochuzená o ženské ruce. O takovou tu žeskost na kterou jsem zvyklá a kterou u knih vítám, pokud to není přehnané....A tak možná díky tomu ve mě kniha nevyvoll žádný silný zážitek, ale nemohu říct, že by to bylo špatné, to ne. Jen mi to nesedlo