Srpen 2015

Sarah Crossan - vzdor

20. srpna 2015 v 16:23 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Dech
Díl : 2
Rok vydáni : 2014
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 288
Nakladatelství : Baronet


Bea, Alina a Quinn jsou na útěku. Odstartovali povstání a byli nuceni odejít z kapsule, jediného místa, kde je dostatek kyslíku. Bea přišla o rodinu, Alina ztratila domov a Quinn výsadní postavení. Podaří se jim přežít v nebezpečné Divočině? Mohou dokončit revoluci, již začali? V patách jim je mladý voják ze Speciálních jednotek a jejich jedinou šancí je zůstat pohromadě, přestože je okolností nutí se rozdělit. Budoucnost lidstva je v ohrožení a tito čtyři mladí lidé se musí rozhodnout, kde leží jejich loajalita.

Upřímně je obrovská chyba, že jsem druhý díl sehnala až potak dlouhé době. Absolutně jsem ztratla přehled o tom co se událo, a velkou část knihy jsem si to dávala dohromady. Možná za to ,ůže i to, že je to psáno z více uhlu lidí. Proto možná v mích očích kniha mírně klesla, ale to je můj problém. Kromě toho by to podle mě jinak bylo stejně dobré jako díl první.

Kiear Cass - Elita

17. srpna 2015 v 16:23 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Orig.název : The elite
Série : Selekce
Díl : 2
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 318
Nakladatelství : CooBoo

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey.
America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí.
Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.

Trochu mě mrzí, že jsem osobně nikdy nezažila to, že bych se nemohla rozhodnout, koho miluju víc, možná bych tak pochopila Americu a možná bych přestala tolik nenávidět Aspena:) Několiik věcí tam bylo přehnané, ale i tak tahle série mě prostě něčím opravdu baví. A to i když mi někdy svým chování příjde America lehce dětinská. Každopádně i tenhle díl jsem zhltala a už se nemůžu dočkat až se mi do rukou dostane třetí díl. Každopádně jsem se dozvěděla, že se chystá i čtvrtý díl, který bude vycházet v zahraničí a opět je obálka prostě okouzlující :)

Jandy Nelson - Nebe je Všude

11. srpna 2015 v 15:44 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Orig. název : The Sky is Everywhere
Rok vydání : 2010
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 320
Nakladatelství : CooBoo

Sedmnáctiletá Lennie je knihomolka, má ráda muziku a svůj klarinet. Žije ve stínu své báječné sestry a trochu jí hraje druhé housle. Sedmnáct let se dělily o šaty, myšlenky, radosti i strasti. Ale teď je Bailey mrtvá a Lennie najednou přespává v domě smutku pod zamračenou oblohou. Jako by někdo vypnul nebe. Lennie se navíc dotoho všeho zamiluje- poprvé v život a hned do dvou kluků. joeho tajemný usměv trumfne snad jen jeho hudební talent a Toby je tichý pohodář, skejták a hlavně Baileyina velká láska.

Lennie z toho má pěkně zamotanou hlavu, jeden z kluků jí pomůže vymanit se z smutku, druhý jí do něj naopak uvrhává. Lennie se pokouší vypsat si duši na každý kus papíru, který najd , ale nepomůže jí to najít tu pravou cestu, svou vlastní melodii ve všem tom hluku na světě? Křehký a dojemný příběh o ztrátě a životě, palčivých pocitech bezmoci a nenávisti i lásce zároveň.

Tohle jsem měla přečtené až překvapiv rychle. Lennie a její osud mě pohltil a i když byla kniha chvílemi dost předvídatelná a svým způsobem i dost originální.
To že je v knize dost smutku je asi pochopitelné a naštěstí mi to nelezlo krkem. Koho jsem ovšem nemohla vystát byl Toby a to i když jsem věděla, že je to hodnej kluk. Prostě jsem měla pocit, že nám tu hlavní hrdinku furt brzí a tak nějak stráhá zpět do depresí, což koneckoncu byl asi i záměr. Jinak nenáročné, a moh hezké počtení :)


Teorie Všeho

6. srpna 2015 v 15:43 | Silmarilli |  Movie
Celkem dlouho jsem přemýšlela cod vlastně chci o tomhle filmu napsat. Ani tak vlastně o filmu jako o samotném příběhu, který jak jistě věčina z vás ví, je natočený podle skutečné události a slavný Stephen Hawking je stále mezi námi, i když je to neuvěřitelné. Jeho život byl jistě krutý a o to víc si cení, že i v životě si tento pán nechal velký kus optimismu a humoru, který mu jistě pomáhá překonat nejtěžší období jeho života.

Nevím nakolik se film podobal realitě, ale pravdou zůstává, že jsem s jeho manželkou soucitila a velmi jí obdivovala. Každou chvíli jsem se přistihla při myšlence, jak užasná byla a jak bych tohle já nikdy nezvládla. Strašně jsem se styděla když jsem své svědomí načapala při tom, že jsem vlastně šíleně sobecká a asi bych neuměla svůj život obětovat své životní lásce. I když bych sit o strašně přála. Taková prostě nejsem i když se to těžko přiznává.

Každopádně si myslím, že člověku tenhle film dost dá a je škoda, pokud ho někdo neshlédne.


OBSAH

Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho "nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu - neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít.
zdroj : csfd.cz

Trailer


J.R. Ward - Vytoužený milenec

3. srpna 2015 v 15:36 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série :Bratrstvo černé dýky
Díl : 11
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 688
Nakladatelství : Baronet

V jedenáctém svazku sledujeme příběh Qhuinna, "syna nikoho" - rodina se ho zřekla, aristokracie se ho straní; nalezl svůj osud mezi bojovníky ve válce proti Vyhlazovací společnosti. Teď má na dosah i možnost založit vlastní rodinu, přesto je ale uvnitř prázdný, protože jeho srdce patří jiné bytosti než krásné Vyvolené… A je tu Blay, který se rozhodl zapomenout na svou neopětovanou lásku ke Qhuinnovi. Příběh zvláštní lásky se prolíná s dobrodružným bojem upířích vojáků o přežití jejich rasy; na scéně se totiž objevuje nový nepřítel, který pro Bratrstvo představuje smrtelné nebezpečí.

ZAčínám nenávidět autoy , kteří se snaží ze svých výtvoru vytískat maximum. Možná bych nebyla jiná a ikdyž bych se konkrétně s Bratrstvem černé dýky těžko loučila, není lepší ukončit to ted, než časem vydávat propadáky ?
I když jsem si Qhuinna zamilovala od začátku co se v této sérii objevil, trochu mě štvalo to nekonečné omílání romáknu s Blayem a ikdyž chápu , že autorka chtěla aby se Qhuinn vnitřně otevřel a tak nějak jsem z toho měla pocit, že z něj udělala bábovku a po drsnákovi ani stopa. Chápu, že pravá láska možná, že udělá bábovku z každého druhého chlapa, ale tohle chování se ke Qhuinnovi absolutně nehodilo. Trochu to podle mě chtělo přikořenit.
Navíc mi docela vadí, jak se tam zamíchávají další a další osudy, jakoby se spřízněné duše potkávala pořád....Čistě můj názor ovšm. Jinak ale jsem zvědavá na další díl, kde by měl být opět ten hlavní Wrath Za což jsem strašně ráda a možná by nebylo naškodu se k základnímu Bratrstvu ještě jednou vrátit trochu hlouběji. Aspoň já bych to uvítala