Leden 2016

smoothie

29. ledna 2016 v 9:57 | Silmarilli |  moe vykecávky
Jeden z Vánočních dárku, jsem od rodiny dostala mixér na smoothie. Ze začátku jsem se na to moc netvářila, protože ovoce miluju a baštím ho možná v nehezkých dávkách a tohle mi přišlo jak ovoce totálně zkazit.Nedůvěřivě jsem se s mixérem snažila skamarádit ale nějak jsem se k tomu pořád nemohla dokopat. Nakonec jsem svoje negativní myšlenky hodila stranou a mixér vyzkoušela.A jsem nadšená. Tohle jsem si měla pořídit už dávno. Nejen že je to naprosto výborné, navíc to bumbá i přítel, který jinak kolem ovoce chodí velkým obloukem. Tak si to oblíbil, že to používá možná více než já. Měla jsem potřebu se s vámi o to prostě podělit a pokud to popřípadě někdo nezná tak vřele doporučit :)


Já jsem na to šla celkem poctivě a vyhledávala si různé smoothie recepty, které byly naprosto fantastické, přítel to bral co dům dal a kupodivu to bylo taky výborné. A z toho plyne, jedno co , vždy to chutná výborně a všichni si to kupte, budete zdraví :)

Suzanne Collins -síla vzdoru

29. ledna 2016 v 9:56 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Hunger Games
Díl :
Rok vydání : 2010
Rok vydání v ČR : 2011
Počet stran : 342
Nakladatelství : Fragment

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss Záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí- s výjimkou Katniss. Uspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce- reprodrozdem- bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká

Myslím, že tento díl nepotřebuje komentáře, každopádně jsem ráda, že jsem to dočetla ještě před shlédnutím posledního filmu. Třetí díl byl pro mě určitě nejslabší, přesto užasný :)

Koule z provázku

21. ledna 2016 v 13:07 | Silmarilli |  Tvoření
Tak jsem si všimla, že mi tu chybí ještě výtvor, který jsem dělala na oslední chvíli na náš vánoční stromeček. Musím říct, že foták nezaznamenal jak dobře to vypadalo. Na těch fotkách vypadá dost nevkusně ale realita byla parádní. Až jsem nechtěla věřit co se dá vyrobit pouhým provázkem a lepidlem :) Nakonec už mi to kazili jen zelené háčky, které pořídil polovičák. A protože už nebylo tolik času a já se sama nikam nedostala, nechala jsem to na těch háčkách.

Nejprve sem se prala s balonky, které jsem musela nafouknout. Normálně by to šlo na pohodu, ale polovička koupil nějaké extrémně malé a nešlo to ani nafouknout jemu. A tak jsme použili pumpičku :D Pak přišel další oříšek, omotání šlo v pohodě ale když jsem začala nanášet herkules, nějak mi ty provázky začali sjíždět, ale nakonec se to povedlo :)
návod- jak na Falešný Patchwork

16. ledna 2016 v 11:55 | Silmarilli |  Tvoření
Táákže, prvně se chci omluvit Eleanor , která mě o tenhle návod prosila už před nějakou dobou, ale já byla neposedná a furt jsem se k tomu neměla. Postupně jsem si slíbila, že dodělám resty, které jsem naslibovala a tak jsem se pustila i do tohohle. Doufám, že ti to tedy udělá radost a pokud se po přečtení tohohle návodu rozhodneš falešný patchwork vyzkoušet, doufám, že se podaří a že se pochlubíš výrobky :)
Navíc neumím moc dobře vysvětlovat a tak snad to bud aspoň trochu pochopitelné :)

A teď k věci co budeme potřebovat

Špendlíky - budete jich potřebovat opravdu hodně. Prodavačka mi doporučila kratší a musímříct, že je to opravdu lepší. Jednak se s nimi líp manipulovalo a hlavně, koule nebyla tak těžká. Stuhy jsem nastříhala o něco málo delší, než je násobek jejich šířky. Což v praxi znamená stuha o šířce 2,5cm jsem nastříhala na 5,5 cm. Snad jsem to vysvětlila pochopitelně :D
Stuhy : Jedno jak široké,ale já dávám přednost 25mm.
Polystyrenovou kouli - Já mám v tomhle případě kouli o průměru 8 cm.
Nužky a propisku nebo nějaký zvíraznovač, cokoliv čím jde po kouli kreslit :)


Nejprve začneme tím, že si na kouli načrtneme tyhle čáry, jedna už tam jakoby je a tak by jste měli získat zhruba 8 trojuhelníčků. Tohle rozdělení vám pomůže se víc zorientovat.

Suzanne Collins - Vražedná pomsta

13. ledna 2016 v 14:37 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Hunger Games
Díl : 2
Rok vydání : 2009
Rok vydání v ČR : 2010
Počet stran : 336
Nakladatelství : Fragment

Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

Ještě jsem se rozhodla tu zveřejnit další díl hunger games, který jsem dneska dočetla .Stejně jako první díl i tenhle byl plný napětí a scén, které ve filmu chyběli, trochu humoru a dalších užasných postav. Co bylo dle mého názoru menší mínus, tak fakt, že aréna je jen sotva v půlce. I když začátek nebyl nudný, trochu víc bych té arény uvítala:) A splátci byly užasní :) Asi ani nic negativního nečekejte, protože tuhle série zbožňuju

3.1

13. ledna 2016 v 14:36 | Silmarilli |  Změny blogu
Tak jo, dnešek jsem chtěla pojmout nějak oddechově, protože od nového roku jsem si řekla, že začnu být co možná nejsamostatnější. Což není tak lehké jak jsem předpokládala. Berle pořád musím tahat sebou, takže cokoliv si chci donés je to boj. Moje drahá polovička nad mou tvrdohlavostí jen bezmocně kroutí hlavou, protože ví, že jak si něco usmyslím nic se mnou nehne. Dnešek jsem ale chtěla proválet. Místo toho jsem se pustila do zvelebování stránek a hned mě stihl blog.cz nasrat. Nic neposlouchá, nic nefunguje, nic nevypadá jak má. Takže jsem nstavila jen to nejnutnější a zbytek někdy příště. Myslí, že příště si dobře rozmyslím, jestli budu něco měnit. Tohle tu zustane napořád:) Krom toho jsem se také pustila do očisty blogu, nebo jak to mám říct, ale za těch téměř deset let, co tenhle blog mám se tu nastřádala halda rubrik. Pořád jsem neměla to srdce nic mazat, protože jsem si říkala, že i to jsem byla já, ale nakonec praktičnost zvídězila a taky možná fakt, že jsem vytočená a opustilo mě 28 rubrik :D Hned tu mám věčí přehled :) Chtěla jsem toho nakonec udělat ještě mnohem víc, ale prdím na to. Tak mě blog.cz naštval, že jdu zase raději dřít s berličkami...Suzanne Collins - Aréna Smrti

7. ledna 2016 v 16:10 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Hunger Games
Díl : 1
Rok vydání : 2008
Rok vydání v ČR : 2010
Počet Stran : 384
Nakladatelství : Fragment

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her - boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti - a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.

Jako takové vánoční předsevzetí, jsem si dala, že zvládnut přečíst všechny díly hanger games, neboť jeho filmové spracování mě uchvátilo. Nakonec se to protáhlo víc, než jsem čekala, protože nás to čte víc a já jsem druhá v pořadí po kamarádce, která čte opravdu pomalu, nemám ještě ani dočtený druhý díl. Nicméně abych to nezapomněla, napíšu aspoň zatím o prvním díle.
Musím uznat, že kniha byla naprosto fantastická( což se asi dalo předpkládat), nevím jestli to ovlivnil fakt, že jsem si tenhle svět opravdu oblíbila už dřív. Pro mě to bylo opravdu povedené počtení. Podle mě byla kniha plná napětí, které mě nutilo číst dál i když jsem děj znala. Líbilo se mi, že jsem se dočetla plno věcí, které mi ve filmu chyběli. Navíc jsem se u knihy i zasmála, což je pro mě obrovské plus. Zjistila jsem, že mám Peetu teď o něco raději :) Takže abych to shrnula, kniha má pro mě nálepku - super četba :)

ohlédnutí aneb udělejme si krásný nový rok

2. ledna 2016 v 13:34 | Silmarilli |  moe vykecávky
Vánoce už jsou zase pryč, nový rok jsme určitě všichni náležitě přivítali a ted nám nezbývá nic jiného, než ten následující rok nějak přežít a udělat si ho co možná nejkrásnějším a nejštastnějším:)
Já mám vždycky na začátku pocit, takové té čistoty a pocitu, že nový rok bude takový jaký si ho udělám ( pokud nám ho někdo nezkazí) a toho se chci držet i letos. A co mi dal předchozí rok ? Plno zklamání, ale i štěstí a radosti. Byl opravdu různorodý.
Ztratila jsem další přátele, díky jejich chamtivosti a pocitu, že všichni musí žít jako oni, jinak nevedou správný život. Zklamala mě moje maminka, i když to možná nemněla v umyslu, ale udělala a řekla pár věcí, které mě budou trápit celí život a jen tak na ně nezapomenu. Mnozí mi v tloukají věty, že maminku máme jenom jednu a musíme si jí vážit, ale kdo nezná mojí situaci, nikdy to nepochopí.
Zastihla mě trpká realita co se týče dospělsti a osamostatnění se. Už nějakou dobu se s polovičkou koukáme po nějaké nemovitosti, aby jsme neustále peníze nevráželi do podnájmu, ale do něčeho svého a protože se musíme kvůli mě do budoucnosti koukat po něčem bezbariérovém, je to v podstatě nereálné. Nic nezděníme a hypotéky jsou šílené.
Moje psychika dostala ještě další ráno ohledně mého zdravotního stavu, kterou jsem naštěstí ustála a díky rychlému řešení, to možná dopadlo dost dobře ( v rámci možností).
Nebojte, nebudu na rok 2015 pouze nadávat, stalo se v něm i hodně pěkného. Polovičák se v době mé totální neschopnosti o mě perfektně staral. Někdy možná trošku neohrabaně, ale i snaha se počítá. Jiní členové rodiny mě zase opravdu překvapili jak moc mě podpořili. A hlavně, že operace dopadla opravdu dobře! I když jsem na Vánoce sice nemohla pořádně z domu a prošvihla tak každoroční advent na náměstí, moje polovička se nenechala odradit a rozhodl se mi je udělat co možná nejlepší doma. Donesl obrovský Vánoční strom, který jsme pak spolu zdobili ( ja dirigovala, on věšel ozdoby). Pomohl mi ozdobit celý byt a pomohl napéct trochu cukroví. Takže Vánoce dopadli opravdu dobře, co víc si přát.
A teď něco co mě opravdu uchvátilo :)


Odškrtávačka 2016

2. ledna 2016 v 12:33 | Silmarilli |  Moje maličkost
Tento seznam ani tak neslouží přípdným čtenářum , ale mě! Jsem šíleně zapomnětilvá a tohle je možnost jak si zapamatovat knihy, které si chci do budoucna přečíst. Každý rok seznam aktualizovávám a letos tomu není jinak! Během roku možná přibudou knihy, které mě zaujmou a jako na konci každého roku budu opět zvědavá, kolik jsem toho zvládla :)
 1. Andrews Ilona - Magie na vzestupu
 2. Andrews Ilona - Magie střelného prachu
 3. Andrews Ilona - Magie Ničivá
 4. Andrews Ilona - Magie změny ►
 5. Andrews Ilona - Magické dary
 6. Amanda Hockingová - Trilogie o Tryllech 2
 7. Amanda Hockingová - Trilogie o Tryllech 3
 8. Arthur Keri - Nebezpečné hry
 9. Busby Cylin - Jednou ano, dvakrát ne
 10. Boorman A. Kate - Smrtná zima
 11. Cass Kiera - první
 12. Castová P.C. - Kalonuv Pád
 13. Castová P.C. - - Neferetino prokletí
 14. Collins Suzanne - Aréna smrti
 15. Collins Suzanne - Vražedná pomsta
 16. Collins Suzanne - Síla vzdoru
 17. Courtney Coleová - Nocte
 18. Cass Kiera - Dcera
 19. Douglas Helen - Eden
 20. Doyleová Fowley Moira - smolná sezona
 21. Darhowerová M. J. - Sempre- navěky
 22. Ee Susan - Pád Andělu
 23. Ee Susan - Svět poté
 24. Fitzpatrck Becca - Černý led
 25. Frohling Ulla - Ukradený život
 26. Green John - Příliš mnoho kateřin
 27. Green John- sněží, sněží
 28. Gregoriová Julie - Bezbranná
 29. Hovver Colleen - Ztracená naděje ►
 30. Hán Jenny - Všem klukům, které jsem milovala
 31. Harkness Deborah - kniha života ►
 32. Hunterová Evie - rozkoše zimy
 33. Hocking Amanda - Rozpolcení
 34. Hocking Amanda - Boj o trůn
 35. Isbell Tom - Líhen
 36. Jonesová Darinda - První hrob na pravo ►
 37. Kenyonová Sherrilyn - Objetí noci
 38. Kenyonová Sherrilyn - Milenec snů
 39. Kenyonová Sherrilyn - Tanec s ďáblem
 40. Kenyonová Sherrilyn - Noční polibek
 41. Kenyonová Sherrilyn - Noční hra
 42. Kenyonová Sherrilyn - Zmocni se noci
 43. Kenyonová Sherrilyn - Hříchy noci
 44. Kenyonová Sherrilyn - Živly noci
 45. Kenyonová Sherrilyn - Temná strana měsíce
 46. Kenyonová Sherrilyn - Snolovec
 47. Kenyonová Sherrilyn - I ďábel může plakat
 48. Kenyonová Sherrilyn - Snový pronásledovatel
 49. Kenyonová Sherrilyn - Acheron
 50. Kenyonová Sherrilyn - Jedné tiché noci
 51. Kenyonová Sherrilyn - Snový bojovník
 52. Kenyonová Sherrilyn - Špatně vycházející měsíc
 53. Levithan David - Líbali jsme se
 54. Levithan David - Ještě jeden den
 55. Lu Marie - Mladí vyvolení ►
 56. Lotzová Sarah -Trojice ►
 57. Labanová Elizabeth - esej o tragedii
 58. Lockhárt E.- Ostrov lhářu
 59. Moyes JoJo - Než jsem tě poznala
 60. Moyes Jo Jo - Poslední dopis od tvé lásky
 61. Maasová J. Sarah - skleněný trůn
 62. Messum J.Kent - Návnada
 63. Nelson Jandy - Dám ti slunce
 64. Neil Chloe - Dvojí kousnutí
 65. Neil Chloe - Na ostří špičáku
 66. Neil Chloe - Až do dna
 67. Neil chloe - Mrazivé kousnutí ►
 68. Rossi Veronica - Do poklidné modři
 69. Riggs Ransom - Sirotčinec slečny Peregrinové ►
 70. Schwab Victoria - Archiv
 71. Sepetys Ruta - Sůl na moři
 72. Shah Hannah - Imámova Dcera
 73. Tahirová Sabaa - Jiskra v popelu
 74. Ward J.R- Bratrstvo černé díky - Král
 75. Ward J.R- Bratrstvo černé díky - Prokletý milenec
 76. Walgermo kjetil aif - Tlukot mého srdce
 77. Weinová Elizabeth - Krycí jméno verity
 78. Wallach Tommy - všichni jsme hleděli vzhůru ►
 79. Young Moira - Planoucí hvězda
 80. Young Natalie - Dokonalá chut
 81. Yancey Rick - Pátá vlna
 82. Zeh Julie - Pod Vodou