Únor 2016

Apartmány na Vršku - Hobitín :)

16. února 2016 v 8:47 | Silmarilli |  moe vykecávky
Protože už mi z toho doma hrabalo a bohužel jsem byla protivnější, než je mi milé přiznat, zakoupila jsem mě a polovičce víkendový pobyt v Apartmánech na vršku. Řekli jsme si že to pojmeme oddechově a že si to užijeme. A i když Valentýna nějak neslavíme,tohle mělo k oslavě hodně blízko a tak jsme letos udělali výjimku. Odjížděli jsme domů opravdu nadšení a spokojení. Jen to trochu kazil návrat do reality :)
Apartmány byly nádherné jak z venku tak i ve vnitř a hlavně opravdu čisté. Nechyběla vybavená malá kuchyňka dohromady se spaním a koupelna, kterou by ocenila snad každá žena. Hlavně ta vyhřívaná podlaha byla naprosto užasná. Počasí se nám naštěstí v rámci možností celkem vydařilo.
Tyhle apartmány mají i tu zajímavost, že jich je pouze osm a každý apartmán je z jiného dřeva. My byly ubytování konkrétně v dubu :) Pak je tam ještě bříza, jedle, javor, modřín, buk, jasan a borovice. Jsou postaveny ve tvaru hobitích domečku :) Domečky jsou obaleny jílem, najdete tu věci převážně z přírodních materiálů.

Andrews Ilona - magie na vzestupu

16. února 2016 v 8:45 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Kate Daniels
Díl : 6
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 320
Nakladatelství : Fantom Print

Kate a její druh Curran, Pán šelem, se potýkají se závažnou situací, z níž se svírá srdce. Ve Smečce se mnoho dětí kožoměnců nedožije dospělosti, protože nejsou schopné ovládnout svá vnitřní zvířata. Sice existuje lék, který jim v tom může pomoci, ale tajemství jeho výroby bedlivě střeží evropské smečky a v Atlantě je ho k dostání jen velmi málo.
Kate nedokáže přihlížet, když trpí nevinní, ale hrozí, že řešení, jež se jim s Curranem naskytlo, může být ještě mnohem bolestivější. Evropští kožoměnci, kterým už se jednou podařilo nad Pánem šelem vyzrát, ho požádali, aby jako neutrální třetí strana zprostředkoval vyřešení jednoho sporu a zaplatí mu za to právě lékem. Kate a Curran vědí, že musejí nabídku přijmout - v sázce je přežití mladých lidí a budoucnost Smečky -, ale ani na minutu nepochybují, že míří přímo do pasti…

Jsem docela veliký fanda této celé série a o to víc mě těší, že knihy nztrácí na kvalitě. V tomto dílu se hrdinové vydávají za oceán a podle mě změna protředí knize jen prospěla. Navíc tam bylo opravdu plno napínavých scén a zajímavých zvratů, které vás nutí číst pořád dál a dál. Jedinou menší výtkou co mám je Curran, které by podle mě mohl být mírně sdílnější ke Kate, ale to už je jen taková menší chybička :)

Kiera Cass - první

10. února 2016 v 14:09 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Selekce
Díl : 3
Rok vydání : 2014
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 336
Nakladateltví : CooBoo

Když byla America vybrána do Selekce ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Není to nějak složitá série, která by nadchla náročnější čtenáře, ale taková ta jednoduchá oddechovka, po které zatoužíte být aspoň na chvíli princeznou. Aspoň po pasážích kdy popisují nádherné šaty a vy si je ve svých představách ještě zdokonalíte.
A i když to nebylo nic překvapivého a v podstatě už od prvního dílu tušíte jak to skončí, tak mě to opravdu bavilo. Hlavně se mi líbilo, jak moc se autorka snažila dát do děje trochu akce a překvapivých zvratů. Některé člověk očekává, některé moc ne.

špatné vztahy aneb když má mladá holka dítě

8. února 2016 v 13:31 | Silmarilli |  moe vykecávky
Pokaždé když jedeme navštívit rodinu mého přítele, domů se vracím naštvaná a znechucená. Lidé jsou bohužel různí. Maminku už nemá a tak nás u nich doma vždy vítá jeho táta, dvě sestry. Jedné říkejme N a druhé M a teď už i dva roky malé dítko, které splodila sestra M. To že si dítě pořídila ze špatných důvodu asi nemá smysl komentovat. Byla to čistě nechuť chodit do práce a tak si ho pořídila s fetákem, se kterým už rok chodila.

Je každého věc jak se svým životem naloží ale dokáže mě rozčílit když tím skomplikuje život všem. Kluk prohulil celičký den až mu nakonec sebrali i papíry a ona kouří jak fabrika, proto nemá ani na plenky pro dítě. Takže veškeré finanční záležitosti platí její táta. Tím pádem syn musel jít na vedlejší kolej a když tam jede na vánoce, zatím co on dostane jednu foňavku, na které nechají cenovku 200kč ony před ním rozbalují notebooky atd. Vánoce by sice neměli být o penězích a hmotných darech, ale ukazuju vám to jako příklad jak ho totálně odstřihli.

Myslím, že s tím se má polovička celkem i vyrovnala a spíš to nesu huř já než on, že ho takhle zanedbávají. Co mě ale dokáže vytočit k nepříčetnosti,když přijedeme a sestra M nám ještě vyčiní, že jsme pro dítě nic nepřivezli. Jako o Vánocích, koupili jsme dítku, malou kuchyňku a výsledek byl ten, že počkala až polovička odejde a pak mě nadala, že jsme nekoupili to co by si ona představovala. Že to není dost dobrý a ona by vybrala daleko lepší kuchyňku. To že ta o které mluvila stála téměř tři tisíce, snad nebudu ani komentovat.

Za dárky pro M a její dítě dostávám vynadano už nějký ten pátek, každé narozeniny, každé vánoce a takhle to bylo ještě než se malá narodila. Tak jak dárky dávám opravdu ráda, pro ni to nesnáším. Člověk si prostě rodinu nevybere a je tragické když žijí v představě, že je snad budeme dotovat. Nemluvím ani o situacích kdy jdeme do obchodu a ona mi začne ukazovat co mám dítku koupit atd. Něco jsem jí koupila a hned mě začala posílat, že to další co tam je, je daleko lepší. Začala jsem dělat že jí neslyším a jdu vždycky pryč.

Nakonec jsme před nimi plácli, že už hledáme vlastní bydlení a to byl oheň na střeše. Vlastní celkem velký pozemek a aniž bychom je snad o něho chtěli připravit, hned se tvářili, že ho po nich chceme. Evidntně soudím tebe podle sebe. A tak i když je to smutné se smrtí maminky přítel přišel i o velkou část rodiny. Je důležité že jsme tu jeden pro druhého a člověk by se nad těmi věcmi měl asi povznést. Jen kdyby to bylo tak jednoduché!

Andrews Ilona - magie střelného prachu

2. února 2016 v 14:14 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Svět Kate Danielsové
rok vydání : 2012
Rok vydání v ČR: 2014
Počet stran : 334
Nakladatelství : Fantom print

Román mimo hlavní řadu, zasazený do světa série Kate Daniels. Jako bonus novela Magické dary.

Andreu Nashovou možná vyhodili z řad Rytířů milosrdné pomoci jen proto, že je podle nich "hřích" být kožoměncem, ale ona se odmítá stáhnout do ústraní a lízat si rány. Možná přišla o vše, na čem dosud usilovně pracovala, ale když jí život staví do cesty překážky, je připravená se s nimi porvat - jen si na to musí vybrat ten správný kalibr. Zatímco se snaží znovu najít pevnou půdu pod nohama, pracuje pro Špičkově ostrou vyšetřovací agenturu, firmu své nejlepší kamarádky Kate Danielsové.
Ale když někdo nečekaně zabije kožoměnce pracující pro Rafaela Medranu, Andreina bývalého milence a alfu samců klanu Boud, dostane na starost ten nejhorší případ ve své kariéře. Andrea a Rafael budou muset spolupracovat, aby polapili mocného zabijáka, a stihnout to dřív, než se stačí zabít navzájem nebo než to jejich záhadný cíl udělá za ně. Ale když zachraňujete svět, občas je nějaká menší oběť potřeba, nebo ne?

Líbí se mi když si oblíbím nějakou sérii a oni vezmou jednu z vedlejších postav a rozvinou tak její osobní příběh :) I když to nebyl špatný příběh a chtěla jsem v příběhu víc Andrey a Rafaela, nějak jsem si nemohla pomoct, ale Kate a Currana jsem v tom hodně postrádala.
Hlavně jsem ráda, že autorka opět nezahálela a kromě akce, které je tam dostatek, nechybí opět ani humor. Což je pro mě obrovské plus.