Duben 2016

Pampeliškový med

26. dubna 2016 v 11:39 | Silmarilli |  Tvoření
K pampeliškovému medu mě zase přivedla moje babička :D Její kamarádka ho dělá pravidelně a ona ho chtěla vyzkoušet,bohužel jak už to s důchodci bývá prostě na to neměla čas a mě to tak zajímalo, že jsem ho vyzkoušela a rozhodně nelituju :) Chutná trošku jinak, než klasický med od včelaře , ale přitom výborně :)
Jsem tak nadšená, že tenhle medík budu nejspíš dělat každý rok. Med nekupuju dostávám ho od včelaře mého strýce, ale je ho každý rok méně a méně a přítel med zbožňuje. Bohužel mu ho zakazuju jíst abych měla med do buchet a jiných receptů. Teď ho může baštit jak je libo :)
Kvalita fotek je nic moc....foták jsem zapůjčila tátovi a tak vše pořízeno mobilem....


Medvědí česnek

24. dubna 2016 v 11:29 | Silmarilli |  Tvoření
Už pár let chodíme pravidelně na medvědí česnek. Kdysi mi to poradila babička mé kamarádky a já jsem si to opravdu zamilovala. Dělávám z toho pesto, které je dobré na maso, do polévky, prostě v podstatě kam si vzpomenete. Navíc když to uchováte jako já, vydrží vám to v ledničce i rok :)



Neil Chloe - Na ostří špičáku

24. dubna 2016 v 10:26 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Upíři z Chicága
Díl : 4
rok vydání : 2011
Rok vydání vČR : 2015
počet stran : 256
Nakladatelství : Fantom print

Novopečená upírka Merit prožívá krušné časy. Od chvíle, kdy kožoměnci odtajnili světu svou existenci, začali lidé brojit proti nadpřirozeným bytostem - a protestují před Cadoganským Domem s transparenty, které mohou každou chvíli vyměnit za vidle.
Za dveřmi Domu vládne napětí mezi Merit a jejím Mistrem, zelenookým lamačem srdcí Ethanem Sullivanem. Potom však starosta Chicaga pozve Merit a Ethana na tajnou schůzku a informuje je o násilném útoku upírů, po němž zůstaly tři nezvěstné ženy. Vyjádří se stručně a jasně: udělejte si v Domě pořádek, nebo bude zle.
Merit potřebuje proniknout do jádra zločinu, jenže si bohužel není jistá, kdo je vlastně na její straně. A tak tajně požádá o pomoc někoho vysokého, tmavovlasého, kdo je členem skrytého upířího hnutí a má možnost získat hluboko ukryté informace.
Záhy se ocitá v temném, opojném srdci chicagské nadpřirozené společnosti - ve světě plném upírů, kteří jsou zjevně ochotni naplnit nejhorší obavy protestujících lidí. Právě tady zjistí, že nelze být upírem a nemít na rukou trochu krve.

Knihy o Merit a Ethanovi si zamilujete. Sice je postup opravdu pomalý a ze začátku si příběh opatrně ohmatáváte, ale časem zjistíte, že to vlastně není vůbec špatné a postupně se do toho dostáváte.
Tentokrát mi v knize chybí Mallory. Autorka jí v tomhle díle nedala uplňě prostor,což je škoda.
Občas se neudržím a kouknu se na různé komentáře, které neobsahují spojler a psaly něco o tom, že po přečtení bude čtenář v šoku. Nakonec jsem se rozhodla to hodit za hlavu a prostě si počkat až se do toho pustím. Udělala jsem dobře a knihu si užila.
Je těžké pokračovat ted v psaní tak abych nic neprozradila, ale pravdou je, že jsem byla na konci knihy v šoku a pořád si říkala, že to autorka nemůže udělat. Ale ona to evidentně udělala a abych byla upřímná závěrečný boj, jsem čekala krapet víc akčnější. Už hlavně jenom kvůli událostem, které se odehráli.
No nebudu to rozpytvávat, od dalšího dílu si dám chvilku asi pauzu, abych to rozdýchala :) Neumím si představit jak se s dalšími díli autorka popere

Neil Chloe - dvojí kousnutí

19. dubna 2016 v 10:25 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Orig.Název : Twice Bitten
Série : Upíří z Chicaga
Díl : 3
Rok vydání : 2010
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 256
Nakladatelství : Fantom Print



Kožoměnci z celé země se sjíždějí do Větrného města. Mistr upír Ethan Sullivan jako smířlivé gesto nabídl jejich vůdci velmi speciálního bodyguarda: Merit, nejnovější chicagskou upírku. Merit má chránit alfu Gabriela Keena, a když už je u toho, tak i dělat upírům zvěda. Naštěstí jí Ethan k tomu všemu nabídne i žhavé tréninky ve dvou, aby jí pomohl lépe se připravit na tuto misi…
Bohužel však po Gabrielovi někdo začne střílet a Merit se brzy ocitne v palebné linii. Bude potřebovat jakoukoli dostupnou pomoc, aby mohla vystopovat záhadného násilníka, jenže kamkoli se obrátí, narazí na vzrůstající napětí mezi nadpřirozenými bytostmi - a v neposlední řadě mezi sebou a jistým zelenookým, několik let starým upírem…

Na Merit jsem si musela zvykat hodně dlouho, tohle je první díl, kdy jsem si skutečně fandila, proto že mě zaujala a né pro to, že se to očekává. Buď je tento díl opravdu lepší, než ty předchozí, nebo se mi Merit konečně prodrala pod kůži. Kdo to ještě nedokázal je Ethan. Mám pocit, jakoby autorka jejich vztah chtěla udělat co nejvíc komplikovaný a zajímavý, až mi to k hlavním postavám moc nesedí. Nakonec když se přez to přenesete čeká vás sledování klasického dilematu, jestli to bylo dobře, nebylo dob ře, proč spolu mají být, proč spolu nemají být. V tomto ohledu bych čekala aspoň trochu kreativity. Na mě to působilo strašně otřepaně. Když ovšem pominu Merit a její intimní život, kniha byla podle mě povedená. Napínavá a konečně mě strhla tak jak jsem to u téhle série ještě nezažila. Zajímalo by mě jestli jsem měla ten problém pouze já a nebo i někdo další :)

Courtney Cole - Nocte

14. dubna 2016 v 10:22 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Nocte
Díl : 1
Rok vydání : 2014
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 344
Nakladatelství : CooBoo

Jmenuju se Calla Priceová. Je mi osmnáct a je mě jen půl. Moje druhá polovina - moje dvojče, můj bratr Finn - je blázen. Miluju ho. Víc než život, víc než cokoli. A i když se děsím toho, že mě stáhne s sebou dolů, jsem jediná, kdo ho může zachránit. Dělám, co můžu, abych si udržela zdravý rozum, ale topím se v tom čím dál víc. Takže se chytám stéb la. Dare DuBray. Je můj zachránce a můj antikrist. V jeho náruči se cítím v bezpečí. Ale taky se v ní bojím, že nevím, kam patřím. Bojím se, že jsem ztracená. Uzdraví mě, zlomí mě, bude mě milovat i nenávidět. Má moc mě zničit. Možná je to v pořádku. Protože to vypadá, že Finna zachránit nedokážu, a nemůžu milovat Darea, aniž bych všem ublížila. Proč? To kvůli tomu tajemství. Tajemství, které se tak moc snažím rozlousknout, že jsem vůbec nečekala, že to přijde. Taky vás to překvapí.

Konečně jsem se dokopala k téhe knize, na kterou jsem se opravdu těšila. Kniha opravdu vybočuje z řady, jak slibují mnozí čenáři a mě se to hrozně líbilo.
Když jsem knihu začala číst, byla jsem taková rozpolcená a nedokázala jsem určit jestli se mi líbí nebo ne. Něco mi na tom prostě nesedělo a to stejné nutkání mě tlačilo číst dál. Nakonec jsem se do toho opravdu začetla a celý příběh mě pohltil touhou, dočíst se k jádru věci a vyřešit co je za ten problém. S každou další kapitoou, jakoby vyvstaly další otázky na které bohužel do teď nemám odpověd.
Nakonec ale zjistíte jak moc je to silný příběh a jak moc je to smutný příběh. To že autorka hned v uvodu upozorňuje na to jak moc je to temné a smutné mě neodradilo a moc jsem tomu nevěřila. Nakonec jsem i já uroňila pár slziček ( na to se moc nedívejte, bulím u všeho ).
Určitě doporučuji a pokud na konci knihy budete nedočkavý a zvědavý jako já a kniha ve vás vyvolá tolik otázek co ve mě, tak mám pro vás ujištění, že se možná odpovědí dočkáme. Ve výsledku to má být totiž trilogie, aspoň podle toho co jsem na internetu vypátrala.

patchwork- tulipánky

10. dubna 2016 v 13:04 | Silmarilli |  Tvoření
Velikonoce už jsou sice dávno za námi, ale já jsem k té příložitost dělala z Patchworku tulipánky, které jsem dala do vázy jako ozdobu na stůl. Nakonec nám to bude ozdobou dál, protože jako dekorace to vůbec nevypadá špatně :) Pravda je taková, že jsem spěchala abych to opravdu stihla, jejich míň, než jsem měla původně v plánu. Možná pak ještě některé dodělám, uvidíme. Falešným patchwork mě prostě učaroval. Nevím na jak dlouho, ale jsem z něho pořád vedle a i když si musím vždycky odpočinout, protože mám bolavé a rozpíchané prsty, vždycky se k tomu vracím ráda. Navíc je pro mě velký uspěch i to, že jsem dělala vajíčka na prodejní výstavu a i tam byl o to obrovský zájem :) Za penízky, které jsem utržila, jsem si nakoupila další stuhy a budu vyrábět jak praštěná :D
Je prostě fajn objevit nějaký koníček u kterého můžu tvrdnout, když jsem nemohla vůbec chodit, nebo když je venku škaredě a nebo se jen tak z relaxovat:)
Polovička chodí a furt hudruje, že pořád někde nachází špendlíky. Když oni jsou tak malincí a kluzcí, že občas prostě nějaký spadne a já jak hledám tak ho prostě nemůžu najít. Nakonec mi tatka poradil vzít si magnet. Tak jsem lezla po čtyřech a s magnetem v ruce a divila jsem se kolik mi jich ještě spadlo a neměla jsem o tom ani potuchy :D
Zatím nikdo nepřišel k věčímu urazu a tak si já vesele dál patchworkuju a špendlíky dál padají na zem :)


Sarah J. Maas - Skleněný trůn

10. dubna 2016 v 10:21 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Skleněný trůn
díl : 1
Rok vydání : 2012
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 392
Nakladatelství : CooBoo

Celaene je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu - stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ovšem během výcviku se pokusí o útěk a je odsouzena k trestu smrti. Nemilosrdný král vládnoucí železnou rukou jí nabídne poslední šanci - stane se královským šampionem a nastoupí do hry o přežití. Jestliže porazí dalších 23 šampionů, získá svobodu.
Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností - Celaene teď o svůj život bojuje nejen se soupeři, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.

Příběh to nebyl špatný, nicméně někdy opravdu zbytečně zdlouhavý. Claena se mi hned v prvních stránkách zalíbila, navíc vás autor nenudí dlouhým nudným začátkem , ale v podstatě hned skočíte do zajímavého děje. Co mi na hlavní hrdince vadilo byla ta rozpolcená osobnost. Chvílemi na mě působila jako tvrdačka, která si poradí opravdu se vším a chvílemi jako holka, která je pravý opak.
Děj je sice napínavý, ale opravdu jsou místa kde jsem se nudila a přeskakovala.
Podle mého konečného názoru to není špatné dílo, druhý díl si určitě přečtu.....jsem zvědavá jak to bude vypadat dál.

Brakovala jsem levné knihy

9. dubna 2016 v 12:38 | Silmarilli |  moe vykecávky
Tak dlouho jsem si prohlížela v levných knihách knihy od Sherrilyn Kenyonové až jsem to nevydržela a nakonec pořídila :) Zvítězilo u mě, že nakonec do levných poputovaly všechny tři knihy, které u nás vyšlo. Noční rozkoše jsem už kdysi měla možnost číst a to byla chvíle kdy jsem objevila tuhle spisovatelku a začala pátrat po jejich knihách. A i když moc knih nekupuju, protože mě je líto peněz a i když je možnost plno knih sehnat na jednom blogu, kde autorky překládají jako diví, nemohla jsem odolat a nakonec si je objednala z levných knih. Ono přece jenom dát padesát korun za knihu, není tolik. Navíc ta radost když knihy dorazili. :) Nakonec jsem k tpomu pořídila i Sarah lotzovou a její trojici, kterou si chci přečíst už delší dobu a nemohla jsem jí nikde sehnat......Tak ted už je jenom zařadím do mé knihovny a budu se s tím muset poprat , protože přece jenom knihovna je malá a knih je moc :)
Jinak kvalita fotek nic moc, focené mobilem, protože foták jsem zapůjčila tátovi na focení svých nálezů s hledačkou :)


Keri arthur - nebezpečné hry

3. dubna 2016 v 10:21 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Strážkyně Riley Jensonová
Díl : 4
Rok vydání : 2007
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 224
Nakladaelství : Fantom Print

V melbournském podsvětí existuje noční klub, kde se dají ukojit všechny touhy a naplnit všechny fantazie. Pro Riley Jensonovou se však jeden takový klub stal posedlostí. Riley, vzácný hybrid upíra a vlkodlaka, se sem ale nežene za vášněmi, nýbrž sleduje neznámého zabijáka, pro kterého se žhavý noční podnik stal loveckým revírem.
Riley si má naklonit jedinou "vstupenku" do přísně střeženého klubu: Jina, barmana s neodolatelným tělem, který by jí mohl poskytnout klíč k odhalení vraha, jakého Direktorium nepamatuje. Riley, která se musí vypořádat s bývalým zvlčilým kolegou, a také s pozorností bývalého milence, následuje Jina do říše rozkoší, o jakých se jí ani nesnilo.
V zápalu vášně a ve stínu nebezpečí se rozkrývá šokující tajemství, a sama Riley se stane předmětem touhy číslo jedna.

Opět jsem se musela usmát nad tím jak Riley volila mezi Quinnem a Kelenem. Tahle kniha je originální hlavně díky hlavní hrdince, která především přemýšlí svými spodnímy partiemi. :)

U Autorky je z každdým dalším dílem viděn určitý posun a zlepšení kvality celé série. Trochu mě mrzí, že někde uvázlo vydávání dalších dílů, protože když už to mám rozečtené, chtěla bych číst dál. Na to si všem budu muset určitě počkat.

Mám ráda v knihách humor, takže každá kniha u které se občas zasměju, nebo pousměju má ode mně hned plusové body,ktéhle knize patří taky. Nakonec kniha nezklamala ani svou akcí a mě jen může mrzet, že nemáme k dispozivi další díly :)



Messum Kent - Návnada

1. dubna 2016 v 10:20 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Název : Nádvnada
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 222
Nakladatelství : Alpress


Šest lidí se probudí na opuštěném ostrově, aniž tuší, jak se sem dostali. Všechny drží ve spárech neovladatelná závislost na heroinu. Z lodi kotvící na dohled jim nikdo nespěchá na pomoc. Pak najdou vzkaz, že pro další dávku si musí doplavat na vedlejší ostrov přes zátoku zamořenou žraloky. Pozorovatelé na lodi se baví a sázky na život se zvyšují…

Když mi tahle kniha byla doporučena od kamarádky, jen jsem nedůvěřivě na knihu zírala. Nálepka pod kterou se kniha snaží víc prodat ( pro příznivce hunger games ) mě spíše odrazovala. Člověk se totiž těší na to nejlepší a častokrát je pak opravdu zklamaný. A nespletla jsem se.
Ten potenciál tématu se kterým se v této knize pracuje je obrovský, ale nevyužitý. Mohlo z toho být daleko víc. Celkově to na mě působilo, jako odbyté dílo. Jednak jsem se do děje nemohla plně ponořit, což možná způsobil i styl psaní, kdy neustále odbíhal autor do minulosti postav. Nebo to má na svědomí děj, který na mě pusobil jak si odfláknutě. Autor nešel ani do hloubky příběhu, což taky podle mě ubralo na kvalitě. Chtělo to mnohem detailněji vykreslit charaktery postav. Neměli jste prostě možnost si na postavy zvyknout. Čekala jsem taky mnohem více napětí a větší rozmanitost. Navíc bych očekávala, že se autor více ponoří do problémů závislých a bude tam více konfliktů. Trošku mi neseděl celkem hladký průběh, vzhledem k tomu co jsem o postavách věděla.
Kniha se tedy bohužel moc nepovedla a znova opakuji je to škoda, protože potenciál byl opravdu hodně vysoký