Květen 2016

Květnové výletování

29. května 2016 v 9:56 | Silmarilli |  Moje fotky
Polovičák a já jsme si opět udělali v květnu víkendový výlet a já jsem z něho opět byla nadšená. Hotel byl zvláštní na to kolik stál, ale ve výsledku to mělo i značné výhody. V podstatě hned vedle postele jsme měli obří vanu, což mě ze začátku překvapilo, nakonec jsme si do ní každý večer lehly, relaxovali a koukali na filmy :)
Tentokrát jsme zavítali do Českých Budějovic. Kde se opravdu líbilo. Hlavně to náměstí. Jen bylo zarážející, že u nás v našem malém městečku jsou obchody v sobotu otevřené do 20:00 a i v neděli, kdyžto tady v sobotu všechno v šest večer až na dvě hospody zavřely a otevřeli až v pondělí.
Nakonec jsem dala i nožce zabrat, protože jsem vermomoci chtěla vylézt na černou věž :)


10 knižních dní - 1 den - Deset skvělých knih

23. května 2016 v 14:48 | Silmarilli |  Meme,projekt, Výzva
Táák je to první den :D tohoto projektu :) Jsem ráda, že jsem konečně našla čas a chuť napsat první článek. Dneska totiž jen odpočívám o víkendu jsme byly pryč a já jsem uplně bez energie. Tolik toho chci vždycky vidět, že se pak vůbec nezastavíme a přijedeme domů rozlámaní a unavení a totálně vyčerpaní. Ovšem plno skvělých dojmů a skvělých zážitků :)

Jako první jsem měla napsat deset skvělých knih. Bylo opravdu těžké vybrat těch deset a do teď si nejsem uplně jistá zda jsem se rozhodla správně, ale už to lepit jinak nebudu a ani nechci. Byly to první knihy na které jsem si ihned vzpomněla, že by tu neměly chybět. Takže ve mě zanechaly určitý dojem :)

Ještě chci upozornit, že pořadí neurčuje oblíbenost :)Neil Chloe - Až do dna

22. května 2016 v 17:38 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Upíři z Chicága
Díl : 5
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 256
Nakladatelství : Fantom print

Nad Cadoganským Domem se stahují mračna a nedávno přeměněná upírka Merit netuší, zda se jedná o temnotu před svítáním, či o klid před bouří. Samotné město je zmítáno nepokoji kvůli paranormálním obyvatelům a stát vyhrožuje, že schválí zákon o povinné registraci nadpřirozených. Od chvíle, kdy upíři vystoupili na veřejnost, nebyla ještě nikdy situace tak vyhrocená. Kéž by se mohli na chvíli někam uklidit, aby lidé přestali panikařit.

A co čert neche, voda v Michiganském jezeře náhle zčerná a teprve teď začne jít pořádně do tuhého. Nová starostka Chicaga vytrvale tvrdí, že má vše pevně v rukou, ale Merit ví, že samou podstatu přírody dokáže změnit jen kouzlo vzešlé z té nejtemnější magie. Bude se muset obrátit na staré i nové přátele, aby zjistila, kdo za tím stojí, a zastavila ho dřív, než bude pro lidi i upíry pozdě.

Předem se omlouvám , ale ti kdo knihu nečetli, nepokračujte. Zkoušela jsem své dojmy napsat bez prozrazení děje, ale nejde to :) Proto se omlouvám za spoiler.

10 knižních dní

17. května 2016 v 15:22 | Silmarilli |  Meme,projekt, Výzva
Ani já jsem se tomu nevyhla. Pořád dokola jsem na tento projekt narážela, až jsem si říkala, proč do toho vlastně tedy nejít. A nakonec je to tady :D Koneckonců už je to hodně dlouhou dobu, kdy jem se naposledy do nějakého projetu opravdu zapojila. Navíc projekty, které jsu dlouhodobé mě vždycky přestanou bavit.

A teď něco o projektu. Já jsem na projekt narazila u blogerky Ettelwen. Ale jeho autorkou je Vysvobozená. Projekt je na deset dní, neboli na deset článků. Protože deset dní posobě bych nezvládla díky povinnostem :)


J.R. Ward - Král

14. května 2016 v 10:28 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Bratrstvo černé dýky
Díl : 12
Rok vydání : 2014
Rok vydání v ČR : 2014
Nakladatelství : Baronet
Počet stran : 592

Wrath, syn Wrathův, po staletí odmítal převzít po svém otci trůn krále upírů, ale nakonec se ho ujal - s pomocí své milované ženy Beth. I když ho koruna tíží neméně než královské povinnosti, vykonává svou funkci poctivě a zvládá i svou slepotu. Jenomže válka s Vyhlazovací společností neustává, upíří aristokracie spolu s Bandou bídáků plánuje převrat a Wrathovi nezbývá, než všechno riskovat a nebezpečím čelit. K tomu ještě čelí osobním problémům - Beth chce dítě, ale Wrath reaguje úplně jinak, než by si přála. Zvítězí spravedlnost a pravá láska? Další část románové ságy Bratrstvo černé dýky si nezadá s předchozími díly - čeká vás napětí, láska, vášeň i skvěle vykonstruovaný příběh.


Donutky

9. května 2016 v 8:39 | Silmarilli |  Recepty
Tak jsem jednou zase pekla a kupodivu to dopadlo celkem dobře :) Hodnotím to hlavně díky prázdným talířkům a podle počtů pochval, kterých bylo víc než dost :)
Tentokrát jsem si vybrala Donutky. Pátrala jsem na internetu a hledala receptík až jsem nakonec jeden našla. Trošku jsem si ho sice upravila k obrazu svému, ale s výsledkem jsem spokojená :) Nakonecn jsem vám ty moje klučiny nafotila a přidámni receptík :)Julie Gregoryová - Bezbranná

3. května 2016 v 10:25 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Originální název : Sickened
Rok vydání : 2004
rok vydání v ČR : 2006
Počet stran : 221
Nakladatelství : Ikar

Juliina matka si usmyslela, že její dcerka je nemocná. Jak lépe by se jinak stala středem pozornosti? Tak trápila Julii hlady, aby svá tvrzení nějak podložila. A tak Julie nezná nic jiného, než jen bolestivé testy, operace a to vše úplně zbytečně. Autorka si prošla peklem, ale i po tolika letech se dokázala postavit na vlastní nohy.

Moc nemám co bych o téhle knize řekla, byl to zajímavý příběh toho jak někdo, kdo byl v minulosti týrán je v budoucnosti sám tyran. Je to druh broblematiky o které jsem slyšela jen letmo a bylo zajímavé se do tohoto příběhu ponořit hlouběji a zase mu o trochu líp porozumnět.


Evie Hunterová - rozkoše zimy

2. května 2016 v 10:32 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
origin. název : The Pleasures Of Winter
díl : 1
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 382
nakladatelství : Jota

Extázi předchází bolest…

Reportérka Abbie Marshallová potřebuje uniknout z Hondurasu a její jediná šance je soukromý tryskáč s hollywoodskou hvězdou na palubě. Letí domů s irským hercem Jackem Winterem - notorickým sukničkářem a vůbec postrachem společnosti. Poté, co letadlo ztroskotá v odlehlém deštném pralese, jsou nuceni bojovat o přežití, a Abbie za Jackovou image filmové hvězdy zachytí záblesky komplikované povahy. A čím víc ho poznává, tím víc cítí, že působí na nějakou její niternou potlačovanou stránku...
Abbie po návratu k normálnímu životu nemůže zapomenout, co se mezi nimi stalo. Její úsilí pochopit své trápení ji vede rovnou zpátky k Winterovi, který je právě tak posedlý jí. Ale pokud spolu mají vstoupit do vztahu, Abbie ví, že musí přijmout jeho skryté touhy… a uznat svoje vlastní. Už ji nezajímá nic jiného, než jejich opojné milostné dobrodružství a Abbie se nechává vtahovat hloub do Winterova temného srdce - a tajemství, které může všechno zničit…