Červenec 2016

Ilona Andrews - Magické Dary

20. července 2016 v 11:53 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Origin. Název : Magic Gifts
název : Magické dary
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 100
Nakladatelství : Fantom print
poznámka : Součástí knihy magie střelného prachu

Kate má vždy o zábavu postaráno. A to i v případě, když si chtějí s Curranem prostě jenom zajít na večeři. Shodou okolností se stanou svědky nenadálé smrti jedné z upírských tovaryšek a jak už to tak bývá, je to teprve začátek celé lapálie.

Ukáže se, že za její smrtí stojí nebezpečný náhrdelník, který svým nositelům vysává život. A to doslova. Kate s Curranem by
to vše brali jako zvláštní případ, ale ve chvíli, kdy je ohrožený život dítěte, jim srdce i mozek velí, aby udělali vše, co je v jejich silách, aby mu zachránili život. Zbývá jim ale omezený čas…

život

18. července 2016 v 13:58 | Silmarilli |  moe vykecávky
Mám jednoho strýce,který by se líbil asi každému z vás( no strýce, je to bratr mojí babičky). Je to neuvěřitelný srandista, nezkazí žádnou zábavu a každý v rodině jsme kolikrát skřípali zuby nad tím, jak nám někde udělal "ostudu". Ale uměl být i neuvěřitelně chápající a nikdy jsem nezažila situaci, kdyby někoho odbyl, nebo zrovna neměl náladu. Vživotě jsem ho neslyšela na někoho křičet, pouze u měl důrazněji odpovídat, ale to se stávalo tak zřídka, že kdybych si měla vybavit přesný ton hlasu, nejspíš bych to nezvládla.

Milovala jsem ho. Jako dítěti když mi babička oznámila, že dorazí, se mi rozsvítili očka nedočkavostí a nervozně jsem postávala u dveří. A když vešel utíkal mě obejmout a u toho nezapomněl udělat nějaký svuj vtípek, kterému se celá domácnost smála. Prostě když vešel, jakoby se rozzářila celá místnost.
Usadil se na židli, sestřenice mu pletla copánky na bradce a strašně se s námi smál, že z něho děláme kozlíka :) Ještě ted se připitoměle usmívám, když si to vybavím.


Avokádová pomazánka

15. července 2016 v 9:20 | Silmarilli |  Recepty
Když k nám měla přijet vzácná návštěva, hodně jsem přemýšlela co udělat jako pohoštění. Tak jsem udělala pár tradičních věcí a pořád se koukala co vyzkoušet nového. Nakonec mi volala mamka, že vyzkoušela tuhle avokádovou pomazánku a prý je výborná.
A tak jsem nelenila koupila avokádo a vrhla jsem se na to. Nejprve jsem se při vytváření pomazánky nevěřícně mračila nad zelenou barvou a říkala si, že moc vábně to nevypadá. Ale když jsem ochutnala, pomalu mi tekly sliny po bradě jak to bylo výborný. Nakonec to měla takový uspěch, že jsem si jí zařadila do věcí, které budu dělat pravidelněji.


Ořechovka

12. července 2016 v 11:38 | Silmarilli |  Tvoření
Už loňi jsem poprvé zkoušela domácí ořechovku a byla naprosto luxusní. Udělala jsem jí tolik, že jsem předpokládala , že nám nějakou dobu vydrží,ale nakonec jsem jí darovala i příbuzným a po ořechovce se jen zaprášilo. Letos každý hudroval, že ořechů je strašně málo a já se bála, že se k tomu letos nedostanu. Nakonec se nám ale podařilo několik ořechů splašit, takže i letos se můžeme těšit na ořechovku.
A protože jsem si říkala, že je škoda tenhle recept si nechat jen tak pro sebe tak se s vámi o něho podělím, kdyby měl někdo zájem si to také vyzkoušet :)


Amanda Hocking - Boj o Trun

10. července 2016 v 16:31 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Svět Tryllů
Díl : 3
Počet stran : 312
Nakladatelství : Fortuna Libri

Wendy Everlyová čelí nepříjemné volbě. Trylly může zachránit před nemilosrdnými nepřáteli jen tím, že se sama obětuje. Pokud se nevzdá Vittře, její lid se ocitne v brutální válce s neporazitelným nepřítelem. Ale jak by Wendy mohla opustit přátele, i když je to jediná možná cesta k jejich záchraně?
V sázce je všechno, protože království není to jediné, co by mohla ztratit. Poté, co se zamilovala do Finna i Lokiho, se musí rozhodnout, koho bude milovat navždy. Nakonec zjistí, který z nich dvou je ten pravý. Není však jisté, že se naplnění své lásky dožijí.
Všechno směřovalo k tomuto momentu. Má v rukou budoucnost celého svého světa. Je připravená za něj bojovat?

2 den - Devět plánovaných knih

4. července 2016 v 10:16 | Silmarilli |  Meme,projekt, Výzva
Je tu začátek prvního prázdninového měsíce a já jsem si konečně udělala víc času, abych sem vložila pokračování projektu. Včera jsme si přivezli domů nového mazlíčka rodinny a ted ho chodím krmit a zvykat si na lidi. Je to fešák, kterého vám určitě představím hned jak si pěkně zvykne abych ho hned neděsila :) Sem tam ho sice vyfotím, ale nechci ho hned plašit :)


Amanda Hocking - Rozpolcení

1. července 2016 v 15:03 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Svět Tryllů
Díl : 2
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 312
Nakladatelství : Fortuna Libri

Obětuje Wendy pravou lásku pro záchranu přátel? Když Wendy Everlyová objeví pravdu o svém původu, dojde jí, že její život už nikdy nebude takový jako předtím. Stále však přicházejí nová a nová překvapení. Dozvídá se, že její spojení s Vittrou je velice úzké, užší než si kdy dokázala představit, a že Vittra se nezastaví před ničím, aby ji získala na svou stranu. Pokud Wendy dokáže ovládnout své schopnosti a pokud se provdá za stejně mocného Trylla, jako je ona sama, bude mít moc ochránit Trylly před válkou s Vittrou. To pro ni však znamená, že se musí navždy vzdát Finna, svého milovaného ochránce, a že musí zapomenout i na Lokiho, okouzlujícího markýze z Vittry. Je rozpolcená mezi svými vlastními touhami a potřebami lidu, mezi láskou a povinností. Wendy se musí rozhodnout, kterou cestou se vydá. Pokud se rozhodne špatně, může ztratit vše a každého, na kom jí záleží, v obou jejích světech.