Srpen 2016

Ulla Frohling - Ukradený život

28. srpna 2016 v 12:04 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Origin. Název : Unser Geraubtes Leben
Rok vydání : 2013
Počet stran : 335
Nakladatelství : Alpress

Kazatel Paul Schäfer vytvořil v náboženské sektě vlastní svět plný sadistického násilí. Zde mohl děti, ženy i muže beztrestně ponižovat, týrat, znásilňovat, trápit hlady, drasticky jim vymývat mozky a jinak je ničit. Tento pekelný domov, který otec Paul svým ovečkám připravil, zůstal desetiletí bez povšimnutí vnějšího světa, dokud se některé z obětí nevzepřely.

3.2

20. srpna 2016 v 12:51 | Silmarilli |  Změny blogu
Ták, už to tady bylo hodně okoukané. Taky musím zdůraznit, že čím mám blog déle, tím ty vzhledy měním méně. Taky je míň času. Samozřejmě blog.cz zase nezklamal a opět mě stihl vytočit do nepříčetnosti, když se to nechtělo nastavovat jak to má být. Snad pokaždé mě to začne zlobit v tu nejmíň vhodnou chvilku a já začnu litovat, že jsem se do něčeho vůbec pouštěla. Takže ani tohle není momentálně nastavené dokonale tak, jak to mělo být,ale už na to nemám nervy.

A i když vím, že léto ještě neskončilo, tohle není něco co by ho připomínalo. Září a říjen, nevím jak budu mít s případným stěhováním internet a tak když jsem tohle spatlala, říkala si na co čekat. A tady si to jako vždy ukládám, pro mé vzpomínky :)


Sherrilyn Kenyonová - Milenec snů

20. srpna 2016 v 12:51 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Noční lovci
Origin. Název : Fantasy Lover
Díl: 1
Rok vydání : 2002
Rok vydání v ČR :2014
Počet stran : 320
Nakladatelství : Ikar

Julian Makedonský byl neohrožený spartský generál, jenž v boji nikdy nepoznal porážku. Z nejvyššího vrcholu slávy však padl až na dno lidského utrpení a stal se otrokem lásky. Statný muž, který vždy přitahoval pohledy opačného pohlaví, si totiž už nevybírá - ženy si vybírají jeho a on jim přináší rozkoš a uspokojení, Odevzdaně plní své povinnosti milence a už nedoufá, že by mohl kletbu, jež na něj byla uvržena, nějak prolomit. Jiskřička naděje mu svitne v podobě lásky, v kterou už nedoufal a kterou vlastně ani nikdy nepoznal. Grace Alexanderová v něm totiž nevidí jen pouhého otroka... Dokáže velká láska zlomit staletou kletbu? Jedno ze základních děl žánru paranormální romance poprvé v českém překladu.

10 knižních dní - 3 den Osm knižních obálek

17. srpna 2016 v 9:07 | Silmarilli |  Meme,projekt, Výzva
Teď je na řadě osm knižních obálek. Nejprve jsem si nad tím zbytečně dlouho láamala hlavu. Probírala jsem se různými obálkami a hledala ty správné. Nakonec jsem si řekla, že na to kašlu a dám sem ty, které se mi jako první vybaví. Ty obálky, které mě zaujali. :)


Kunětická hora

10. srpna 2016 v 8:15 | Silmarilli |  Moje fotky
Na naší dovolené, jsme nemohly vynechat ani návštěvu hradu. Byl opravdu krásný a kupodivu kopec k němu nebyl zabijácký :) Hrady a zámky prostě můžu a když je ten hrad aspoň trochu zachovalý tak je mám ještě raději. Ale pamatuju si, že jednou jsme měli obří, ale fakt obří výšlap k hradu, který měl být nádherný. A nahoře jsme zjistili, že z hradu zbyly dvě zdi :D
Dneska je venku hrozně a tak doplňuju resty, které mám.


Jojo Moyes - Než jsem tě poznala

10. srpna 2016 v 8:03 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Origin. Název : Me before you
série : Než jsem tě poznala
díl : 1
rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013
počet stran : 407
Nakladatelství : Ikar

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje.

Susan Ee - Pád Andělů

7. srpna 2016 v 14:20 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Penryn a konec dní
Díl : 1
Rok vydání : 2012
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 288
Nakladatelství : Motto

Je to šest týdnů, co andělé apokalypsy sestoupili na zem a zcela ovládli dosavadní poklidný chod moderního světa. Ve dne jsou lidé v San Francisku, kde žije i Penryn a její rodina, zastrašováni pouličními gangy, v noci tu panují strach a podezření. Penryn se snaží v chaotickém městě přežít a ochránit svoji rodinu, ovšem do té doby, než je její sestra Page unesena anděly. Penryn je ochotná pro záchranu sestry udělat cokoli...

Ilona Andrews - Magie ničivá

4. srpna 2016 v 9:27 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Kate Daniels
Díl : 7
Rok vydání: 2015
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 320
Nakladatelství : Fantom print

Nezáleží na tom, jak moc se paranormální politika v Atlantě změní, jedním si vždy můžete být jistí… Pokud se vyskytnou potíže, Kate Danielsovou najdete přímo v srdci jejich dění.
Bývalá žoldačka má nyní jako družka Pána šelem víc povinností, než se zdá možné zvládnout. Nejenom, že stále bojuje, aby udržela svou vyšetřovací agenturu nad vodou, ale teď navíc musí řešit i záležitosti Smečky. To také znamená připravit je na útok Rolanda, krutého prastarého mága s téměř božskou mocí. Jelikož vyšla najevo Katina spojitost s ním, nikdo není v bezpečí, zvláště její nejbližší.
Jak Rolandův dlouhý stín sahá čím dál blíž, Kate je povolána, aby se zúčastnila Konkláve, shromáždění vůdců nejrůznějších nadpřirozených mocenských frakcí v Atlantě. Když se tam objeví tělo Pána mrtvých, který byl podle všeho zavražděn kožoměncem, Kate dostane pouhých čtyřiadvacet hodin, aby pachatele dopadla. Pokud tentokrát selže, rozpoutá to válku, jež by mohla zničit vše, co je jí drahé…

Pokaždé když dočtu další díl knihy o Kate Danielsové, tak si říkám, že tohle nesmí nikdy skončit. Pokaždé jsem nadšená a český překlad je podle mě dokonalý. Navíc autoři nepokulhávají s kvalitou, ale neustále se stupňuje. Když si myslíte, že s ničím novým už nemůžou přijít, vždycky se něco vykluba a překvapí vás to.

Magie ničivá je opět plná akce, napětí, trochou romantiky a štiplavého humoru. Konečně se osobně seznámíme s Rolandem a místo toho abych toho chlapíka nenáviděla, těším se až si o něm přečtu víc. Docela na mě zapůsobil a jsem si jistá, že si ho ještě užijeme. A i když vám některé chvilky můžou připadat trochu klišé tak to hodte za hlavu, protože to k tomu asi prostě patří.

Kate je opět ta drsná holka, která skolí téměř všechno a s Curranem prostě tvoří dokonalý pár. Hlavně jejich humor mě hodně baví. Mrzelo mě, že se Curran neobjevil dřív, trošku mi tam chyběl, protože jejich hašteření, je prostě kouzelné. To jak se hašteří, jak jsou oba neskutečně drzí a přesto by jeden pro druhého zemřeli.

Než jsem se nadála dočetla jsem poslední stránku a už si objednávám další díl. Pak už jen dva a konec. Nechci aby to skončilo a zároveň si myslím, že je lepší skončit dřív, než to ztratí kvalitu a lesk.

Dovolená v Hradci králové

2. srpna 2016 v 18:05 | Silmarilli |  Moje fotky
A jsem zpátky. Dovolená utekla tak strašně rychle a už se z toho stává pouze hezká vzpomínka. Sice nám tam občas sprchlo,ale to nás neodradilo od dobré nálady a bezvadně jsme si to užili. Zase jsem se koukal po kousku česka, protože i když plno z nás věčně prcháme za hranice i tady máme krásná místa.

Celou dobu jsme se s přítelem přetahovali o foták a tak se z toho snažím udělat menší výběr, abych vám taky něco ukázala.

Byly jsme v kempu, který byl 5 km od Hradce králové a tak jeden náš výlet se konal právě tam. Udělali jsme si výšlap na Bílou věž, kde jsem taky našla kešku. Jednu dobu jsem je horlivě hledala a tady jsem se o to ani nesnažila a prostě na mě vykoukla :)