Ilona Andrews - Magie ničivá

4. srpna 2016 v 9:27 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Kate Daniels
Díl : 7
Rok vydání: 2015
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 320
Nakladatelství : Fantom print

Nezáleží na tom, jak moc se paranormální politika v Atlantě změní, jedním si vždy můžete být jistí… Pokud se vyskytnou potíže, Kate Danielsovou najdete přímo v srdci jejich dění.
Bývalá žoldačka má nyní jako družka Pána šelem víc povinností, než se zdá možné zvládnout. Nejenom, že stále bojuje, aby udržela svou vyšetřovací agenturu nad vodou, ale teď navíc musí řešit i záležitosti Smečky. To také znamená připravit je na útok Rolanda, krutého prastarého mága s téměř božskou mocí. Jelikož vyšla najevo Katina spojitost s ním, nikdo není v bezpečí, zvláště její nejbližší.
Jak Rolandův dlouhý stín sahá čím dál blíž, Kate je povolána, aby se zúčastnila Konkláve, shromáždění vůdců nejrůznějších nadpřirozených mocenských frakcí v Atlantě. Když se tam objeví tělo Pána mrtvých, který byl podle všeho zavražděn kožoměncem, Kate dostane pouhých čtyřiadvacet hodin, aby pachatele dopadla. Pokud tentokrát selže, rozpoutá to válku, jež by mohla zničit vše, co je jí drahé…

Pokaždé když dočtu další díl knihy o Kate Danielsové, tak si říkám, že tohle nesmí nikdy skončit. Pokaždé jsem nadšená a český překlad je podle mě dokonalý. Navíc autoři nepokulhávají s kvalitou, ale neustále se stupňuje. Když si myslíte, že s ničím novým už nemůžou přijít, vždycky se něco vykluba a překvapí vás to.

Magie ničivá je opět plná akce, napětí, trochou romantiky a štiplavého humoru. Konečně se osobně seznámíme s Rolandem a místo toho abych toho chlapíka nenáviděla, těším se až si o něm přečtu víc. Docela na mě zapůsobil a jsem si jistá, že si ho ještě užijeme. A i když vám některé chvilky můžou připadat trochu klišé tak to hodte za hlavu, protože to k tomu asi prostě patří.

Kate je opět ta drsná holka, která skolí téměř všechno a s Curranem prostě tvoří dokonalý pár. Hlavně jejich humor mě hodně baví. Mrzelo mě, že se Curran neobjevil dřív, trošku mi tam chyběl, protože jejich hašteření, je prostě kouzelné. To jak se hašteří, jak jsou oba neskutečně drzí a přesto by jeden pro druhého zemřeli.

Než jsem se nadála dočetla jsem poslední stránku a už si objednávám další díl. Pak už jen dva a konec. Nechci aby to skončilo a zároveň si myslím, že je lepší skončit dřív, než to ztratí kvalitu a lesk.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 steel32 steel32 | Web | 4. srpna 2016 v 10:37 | Reagovat

páni, už 7 díl :O
líbí se mi ten obal, ale protože neznám celou sérii, tak mi ten příběh moc neříká :D
každopádně to mívám stejně, že nechci aby něco skončilo, ale zase nechci aby to pak ubralo na kvalitě :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama