Susan Ee - Pád Andělů

7. srpna 2016 v 14:20 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Penryn a konec dní
Díl : 1
Rok vydání : 2012
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 288
Nakladatelství : Motto

Je to šest týdnů, co andělé apokalypsy sestoupili na zem a zcela ovládli dosavadní poklidný chod moderního světa. Ve dne jsou lidé v San Francisku, kde žije i Penryn a její rodina, zastrašováni pouličními gangy, v noci tu panují strach a podezření. Penryn se snaží v chaotickém městě přežít a ochránit svoji rodinu, ovšem do té doby, než je její sestra Page unesena anděly. Penryn je ochotná pro záchranu sestry udělat cokoli...


Tahle kniha je ideálním čtení pro všechny, kteří milují příběhy o mýtických bytostech. Kteří milují, plno akčních scén a vtipu. Asi tak bych tuhle knihu popsala já.
Od téhle knihy jsem moc nečekala, takže jsem nakonec byla příjemně překvapená. Začátek knihy byl možná mírně kostrbatý a místy to mohlo být propracovanější, celkový děj knihy se mi líbil a byl pro mě zajímavý. V podstatě po přečtení pár stran mě to vtáhlo do děje a pohltilo.

Penryn mi padla do oka ve své podstatě už od začátku. Vyprávění z jejího pohledu se mi líbilo. Často mi to něco připomínalo,ale já si nemůžu vzpomenout co. Je to odvážná hrdinka, která si jde za svým cílem i když si je vědoma toho, že to nemusí zvládnout.

A ani tady nechybí hrdina jménem Raff, bez kterého by to nebylo ono. Asi většina knih musí mít svého hrdinu do kterého se čtenář zblázní a užívá si chvíle, kdy se dostane na scénu. Je svým způsobem přidrzlí, umí být krutý a díky němu se člověk dozvídá víc o Andělech všeobecně. Častokrát jsem se pobavila, když byly spolu s Penryn.

I když se kniha nevyhla klasickým klišé, kdy se do sebe zamilují dva lidé ( dvě bytosti), bez toho by to asi nebylo ono a ačkoliv si to přiznáme nebo ne, nejspíš na to stejně všichni čekáme. :) Co mě potěšilo, že to nebylo vyloženě přeslazené,ale chvilkové scény, kdy se čtenář těší, že něco bude, střídaly akční scény a občas to zavánělo mírným hororem. Asi pro toho kdo má tak bujnou fantazii jako já, která jsem si každou scénu předtavovala velmi živě. Takže jste v podstatě neměli chvilku oddychu a pořád se něco dělo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ettelwen Ettelwen | Web | 9. srpna 2016 v 14:37 | Reagovat

Nemyslím si, že tento typ knih je přesně pro mě. Ale kniha má krásnou obálku a recenze se ti povedla, udělala jsem si o knize obrázek :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama