Září 2016

Sherrilyn kenyonová - Noční Polibek

24. září 2016 v 8:56 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Temní lovci
Díl : 5
Origin.název - Kiss Of the Night

Co se stane, když spojíte nesmrtelného vikinského bojovníka, kterého si po pár minutách nikdo nepamatuje a princeznu na útěku, která bojuje o holí život a jednoho rozhněvaného poloboha ? Asi v takové situaci se ocitl Wulf Tryggvason. Začalo to celkem nevinně. Jednou v noci Wulf zachrání ženu, která se dostala do potíží. Vzápětí se otevře brána do pekla a vystoupí z ní nebezpeční Daimoni. Pod vedením syna boha, chtěli zrušit kletbu, která je věznila ve věčné temnotě. Na vykoupění potřebují život Cassandry Petersové. Jestli se tak stane a ona zemře, zahyne všechno živé, slunce i zem. Oba spojul osud a Wulf má za úkol chránit lidi, které celá staletí pronásledoval. Nedůvěřují si, Cassandra však jediná si ho pamatuje. její síla a odvaha mu zasáhne srdce o kterém si myslel že už dávno zemřelo. Pravá láska dokáže vykoupit duši temného lovce. Ale co když ta žena není skutečný člověk ?

10 let

22. září 2016 v 8:59 | Silmarilli |  moe vykecávky
Trochu pozdě, ale přece. Nějak se mi uplně vykouřilo z hlavy, že letos a navíc tenhle měsíc, je to přesně deset let , kdy jsem si založila tenhle blog. Byl to můj druhý pokus, protože první blog byl tak nějak o ničem a brzo mě omrzel. Už si ani nepamatuju název.

A protože jsem v té době byla zblbnutá do anděů a dotakové té lehce gotické atmosféry, navíc jsem moc anglických slov neznala, dostal název angelblack :D Strašná adresa :D Ale je to kus mé historie a je pěkné se kolikrát ohlédnout zpět.Proto jsem nikdy nedostala odvahu blog smazat a začít od začátku. Osobně bych měla uplně jinou představu o názvu a celkovém vyhlížení blogu.

Když mám chmury, cítím se špatně, nebo potřebuju povzbudit kouknu se kde jsem byla před několika lety, co jsem psala a častokrát mě to pobavilo. O tohle bych přišla. Nebo když jsem ztrácela přehled a rozhodla se promazat rubriky, nestačila jsem koukat co všechno mě dřív zajímalo za blbosti :D Ale to asi k dospívání patří. :)

Každý rok si říkám, kdy mě to asi přestane bavit a kdy se na tenhle svět vykašlu. Pak si představím jak mi bude čtyřicet a budu na své děti křičet at mě okamžitě pustí k počítači, protože nutně potřebuju zveřejnit článek. :D

No nic, to bylo jen takové neuvěřitelné kecání o tom, jak už tu vyhlížím dlouho :)

Sherrilyn Kenyonová - Tanec s dáblem

22. září 2016 v 8:59 | Silmarilli |  Knížky co sem četla


Série : Temní Lovci
Díl : 4
Rok vydání : 2011

Z New Orleansu nás autorka zavede do drsné pustiny na Aljašce.Zde se ve vyhnanství ocitl Zarek, nejhorší z temných lovců. Všichni se ho straní , dokonce i řecká bohyně, která ho stvořila.Za chybu, které se dopustil na své poslední misi, ho čeká trest - smrt.Fyzicky krásný, ale poznamenaný předchozím životem řeckého otroka se dostává do rukou Astrid, nymfy spravedlnosti, od níž závisí jeho vykoupení z izolace. Jenže Astrid ještě nikdy nikoho neomilostila.Jediný muž, kterému se to téměř podařilo, ji zradil a zlomil jí srdce. V srubu zapadlém sněhem však nymfa i Zarek zjistí, že s láskou přichází jejich druhá šance. Podaří se jim ji využít? Měně textu

10 knižních dní - 4 Sedm filmových verzí

14. září 2016 v 10:11 | Silmarilli |  Meme,projekt, Výzva
Z deseti knižních dní se to u mě změnilo v deset knižních měsíců :) Ale i když mi to trvá, důležité podle mě je, že zatím pořád pokračuju.
Teď přichází na řadu sedm filmových verzí a tohle bylo pro mě opravdu těžké. Je tolik skvělích filmů. Obzvlášť pro mě, která nejsem zase tak náročný divák. Nicméně, nějak jsem to dala dohromady a tady to je :)


Sabaa Tahirová - Jiskra v popelu

12. září 2016 v 8:38 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série Jiskra v popelu
díl : 1
Rok vydání : 2015
Rok vydání v ČR : 2016
Nakladatelství : Host
počet stran : 450

Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechejte
Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy odehrávající se v brutálním světě podobném Římské říši. Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod tvrdou nadvládou Válečnického impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii a bude pro ně špehovat, zachrání jejího bratra před popravou.
Elias, nejlepší voják na akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se Zkoušek, nemilosrdné soutěže, z níž má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši.
Když se Laiiny a Eliasovy cesty na akademii zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propojené víc, než by si vůbec dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria.

Naše Hnízdečko ...

8. září 2016 v 10:21 | Silmarilli |  moe vykecávky
Mám skvělou zprávu. Není ani tak skvělá pro vás jako spíš pro mě, ale potřebovala jsem se s někým podělit. Před dvěma roky jsem já a můj partner vedli rozhovor, kde jsme se shodli, že je na čase pořídit si vlastní bydlení. Rvát pořád peníze do podnájmů už nás vyčerpávalo.

Já jsem se do toho pustila opravdu s velkým nadšením. Pořád byly k dispozici bud předražené nemovitosti a nebo totální zříceniny. Nakonec jsem začala mít zdravotní problémy což nám hrozně zkomplikovalo. Na chvíli jsme hledání ukončili a když jsem znova začala měla jsem další nový parametr, kterého jsem se musela kvůli mě držet. Další komplikace.

Ale naše odhodlání se vyplatilo a my jsme konečně našli to co jsme hledali. Přijatelná cena, v celkem dobrém stavu a k baráčku i pěkná zahrada v což jsme už ani nedoufali. Odcházeli jsme po prohlídce nadšení, stejně jako plno dalších uchazečů. Nakonec jsme měli štěstí a protlačili jsme se úplně do předu. Výběrem jsme prošli na jedničku a včera nám dokonce už schválili i hypotéku, takže baráček je náš. :)

Papíry jsou podepsány, všechno schváleno a teduž jen počkat až se dodělá menší rekonstrukce, kterou máme v cenně. A potom konečně do našeho. Sice s hypotékou, ale jinak to ani nešlo. A pokud půjdou rekonstrukce tak jak mají tak od 1. října v svém. Jupí......

Brandnooz Box - Srpen

1. září 2016 v 8:55 | Silmarilli |  Kravinky (Kam to dát ??)
Blogerka Ronnie Sparks na svém blogu už nějakou tu dobu ukazuje objednané brandboxy. Já jseem na to pořád koukala a nebyla si jistá jestli to mám taky vyzkoušet. Nakonec jsem o tomhle řekla svému příteli a ten to okamžitě objednal :D ( jak jde o jídlo, jde všechno).
Takže začátkem srpna jsme si ho objednali a včera k nám přišel. Já byla malinko zklamaná, ale on byl nadšenej , takže jsme se dohodli, že ještě jednou to určitě vyzkoušíme. A co v brandboxu bylo ?Sherrilyn Kenyonová - Objetí noci

1. září 2016 v 8:41 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Temní lovci
Díl : 3
Origin. Název : Night Embrace
Rok vydání : 2003
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stránek : 424
Nakladatelství : Ikar

Sunshine už dávno po nikom tak netoužila. Na tom muži bylo něco zvláštního - od první chvíle, kdy se potkali, si byli kromobyčejně blízcí... Když vychází najevo, že ten tajemný smyslný cizinec je její manžel z minulého života, na chvíli uvěří, že by ji snad mohl milovat. Ale je to pravda, anebo v něm jen probudila city k jiné - dávno mrtvé - ženě? A může si jím být vlastně někdy vůbec jistá? Dokud nepochopí, že je jedno, zda se probouzí vedle Drápa, nebo Speirra a zda v ní on vidí Sunshine, či Nyniu, dokud neuvěří, že jsou spřízněné duše napříč všemi věky, dávnou kletbu se jim prolomit nepodaří. A i kdyby to dokázali, sešlou tím na sebe jen hněv starověkých bohů... Třetí kniha Sherrilyn Kenyonové ze světa nočních lovců.