Sherrilyn Kenyonová - Objetí noci

1. září 2016 v 8:41 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Temní lovci
Díl : 3
Origin. Název : Night Embrace
Rok vydání : 2003
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stránek : 424
Nakladatelství : Ikar

Sunshine už dávno po nikom tak netoužila. Na tom muži bylo něco zvláštního - od první chvíle, kdy se potkali, si byli kromobyčejně blízcí... Když vychází najevo, že ten tajemný smyslný cizinec je její manžel z minulého života, na chvíli uvěří, že by ji snad mohl milovat. Ale je to pravda, anebo v něm jen probudila city k jiné - dávno mrtvé - ženě? A může si jím být vlastně někdy vůbec jistá? Dokud nepochopí, že je jedno, zda se probouzí vedle Drápa, nebo Speirra a zda v ní on vidí Sunshine, či Nyniu, dokud neuvěří, že jsou spřízněné duše napříč všemi věky, dávnou kletbu se jim prolomit nepodaří. A i kdyby to dokázali, sešlou tím na sebe jen hněv starověkých bohů... Třetí kniha Sherrilyn Kenyonové ze světa nočních lovců.


Je to v pořadí už třetí kniha kterou z téhle série čtu, ale poprvé jsem plná rozporuplných pocitů. Začnu tím co mě vadilo nejspíš uplně od začátku. Než jsem se dozvěděla, že tuhle knihu vydají i u nás koukala jsem se po ní v cizím jazyce a uplně nechápu proč z Talona udělaly Drápa. Co mělo za smysl jeho jméno překládat to nepochopím a celý dojem mi to trošku kazí. Pokaždé jsem se u jeho jména jak si zadrhla.
Co se týče samotné Sunshine, tak ta mě na začátku hned oslovila, protože byla tak nějak správně střelená. Navíc zapomnětlivá stejně jako já a mnohy jsem se u jejich pasáží zasmála.

A když se podívám na samotný děj knihy, tak i když mám ráda milostné scény, kde je hodně erotiky, tady mě to přišlo přemrštěné a bylo jich tolik, že to přestalo vyvolávat takovou tu jiskru. Na druhé strane se v knize objevilo plno nových postav se kterými se určitě seznámíme blíže v dalších knihách a to bych brala jako plus. Protože mě hodně postav zaujalo a jsem zvědavá na jejich osud. Hlavně Zarek, na toho se těším a jsem zvědavá na jeho knihu.

Konec, je prostě předvídatelný navíc všechny knihy v podstatě končí stejně. Na druhou stranu v životě je tolik málo štastných konců, že je možná fajn číst knihy se štastnými konci. I když to tady mohlo být trochu jiné, protože jim přálo snad uplně všechno.

Každopádně se na další díly moc těším, protože jsem zvědavá na tenhle nový svět a na to jak se blíže seznámím s vedlejšími postavami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sakay sakay | Web | 2. září 2016 v 12:10 | Reagovat

ty překlady jsou někdy blbý no... já teď čtu lhářky od Shepardové a zjistila jsem, že těch knížek je asi milion! takže se dlouho nedostanu k ničemu jinýmu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama